» »

Problem z routerjem

Problem z routerjem

DSmadfan ::

Imam sledeč problem z routerjem znamke Linksys model WRT54GL. Ves čas ko sem na internetu sem mi router ugaša in prižiga. Primer: Na internetu sem cca. 5 min. ko vse lučke na routerju ugasnejo, na winsu pa napiše network cable unpluged.

Sem že brskal po internetu kaj bi bil lahko vzrok, ampak sem našel samo enega pametnega. Pregrevanje. Router sem pregledal in pretaknil od "nog do glave" in sploh ni vroč, torej to ni problem.

Je možno, da je krivo napajanje. Za routerjem je prostor kamor vključiš napajalnik. Ampak priključka nikakor ne morem spraviti noter do konca, tako da se približno 2 milimetra priključka še vidi.

Any ideas? :|

blackbfm ::

Pri meni se tut vidi 2mm pa mi deluje. No recimo bolj 1mm:D Kater firmware pa imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

DSmadfan ::

Sploh nimam firmware naloženega...no nevem v bistvu xD. Dostop do routerja imam na nekem IPju (npr. 197.12.24.3).

blackbfm ::

Načeloma naj bi bil na 192.168.1.1

Takole na pamet je težko rečt kej. Si že probal resetirat vse skupaj (držiš 30 sekund uzadi gumb)? Aja pa če ne boš znal nazaj naštimat potem raje to ne delaj :)

DSmadfan ::

Vem kateri IP je (sem mislil da ima vsak drugega in ga nisem povedal).

Kaj gumb resetira vse nastavitve?

Vuli ::

he, he, vsi imamo isto 192.168.1.1 glede modem/router, pol so pa drgač IP-ji(server IP/client IP addres, ki ga višiš v povezavi z netom)

gumbek resetira vse, ja, samo baje ni priporočeno držat dolgo časa, ker pol zna zbrisat vse nastavitve, vsaj tako piše pri meni. maxs 2 sec.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

DSmadfan ::

Eh router mi je itak čist crknil. Gorijo vse lučke, samo gumbek za sihronizacijo ne sveti. Ne odziva se nič, pa tudi ne poveže se z internetom. Zadeva gre nazaj v Mimovrste=) in pričakujem novega!

gwertix ::

Živjo!

pr routerju se je pokvaru adapter ne router. Pa me zanima če lohko zamenjam adapter kar z enim kej ga mam viška, al bo kej narobe???

podatki s prejšnjega adapterja kej se mi zdijo ključni:
9 V, 1 A

ta adapter kej mi ostaja pa ima napisano
5V, 3A

a lahko pole ta adapter uporabim, al bo kej narobe???

misek ::

Ta adapter ne bo dober. Napetost mora biti enaka, tok pa vsaj toliko kot stari.

gwertix ::

aha, ma zdej trenutno mi dela in use ... al se lohko kej router pokvari zaradi previsokega toka???

Galaxy ::

Seveda se lahko pokvari. Vsaka mašina se bo pokvarila če boš dal v njo preveč napetosti. Npr. če boš namesto v 220V vtičnico vtaknil kabel v 400V vtičnico, samo skadilo se bo in puf..

gwertix ::

ja to mi je jasno ... samo u mojem primeru je napetost nižja od zahtevane, pa naprave deluje uredi (le tok je večji) zanima me če je večji tok (3A namesto 1A) lahko pokvari napravo, ali bo samo poraba elektrike malo višja???
hvala za ogovore!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wrt56gl je fuč?

Oddelek: Omrežja in internet
5916 (762) ERGY
»

[Nujno] Bridiging Modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
201596 (1423) zanjan
»

Namestitev routerja

Oddelek: Omrežja in internet
224505 (3615) bukev
»

Čudno obnašanje uTorrenta in odpiranje portov ( slab prenos )

Oddelek: Programska oprema
82690 (2518) blackbfm
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963486 (27181) JoskoMacher

Več podobnih tem