» »

wrt56gl je fuč?

wrt56gl je fuč?

tiran2000 ::

Torej med delom je sam od sebe prenehal delovati wrt54gl (brez posegov vanj).

Na routerju vse lučke gorijo normalno. Prepozna tudi dodajanje in odstranjevanje LAN/WAN naprav.

Naredil sem reset, ki mi je vklopil tudi WIFI. Tudi na WIFI se da povezat v smislu, da te spusti na mrezo (dodeli Ip)

To je pa tudi vse kar naredi, ne da pa se niti povezat ali priklicat routerja niti z pingom, nit z uporabniškim vmesnikom preko kabla ali wifi (sigurno je pravi IP).

Torej glede na povedano gre verjetno za softwarsko napako? Naložen je bil zadnji tomato, ki je deloval par let čisto vredu.

Se da še kaj narediti ali je za na odpad?

ERGY ::

Probaj zamenjat adapter. Zadnič sem bil pri nekomu in je bil podoben problem.

d4vid ::

30 sekund držiš reset gumb in se nato poskusiš povezat na 192.168.1.1. Prideš v nekakšen "recovery" kjer lahko naložiš nov firmware.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

...:TOMI:... ::

Najverjetneje so šli kondenzatorji. V napajalniku ali routerju.
Tomi

tiran2000 ::

Zrihtal. Preko kabla se nikakor nisem mogel povezat, sem potem po postopku 30/30/30 naredil hard reset in se povezal wireless (lan mi ni delal tak ko treba, saj mi je dodeljeval neke cudne ipi-je, probal tudi s staticnim pa ni pomagal, ni delal niti ping...) , ter nekak uspel priti v uporabniski vmesnik (ki pa tudi tu ni delal ne preko firefoxa, ne preko chroma, ampak na koncu samo preko internet explorerja) ter nato fleshal preko wirelessa v stock firmwire. Sedaj tako wireless, wan kot tudi lan mreza delujejo normalno, router je sicer sedaj premaknjen nizje in deluje kot switch za dva kompa - skratka ful cudno vse skupi...

ERGY ::

tiran2000 je izjavil:

Zrihtal. Preko kabla se nikakor nisem mogel povezat, sem potem po postopku 30/30/30 naredil hard reset in se povezal wireless (lan mi ni delal tak ko treba, saj mi je dodeljeval neke cudne ipi-je, probal tudi s staticnim pa ni pomagal, ni delal niti ping...) , ter nekak uspel priti v uporabniski vmesnik (ki pa tudi tu ni delal ne preko firefoxa, ne preko chroma, ampak na koncu samo preko internet explorerja) ter nato fleshal preko wirelessa v stock firmwire. Sedaj tako wireless, wan kot tudi lan mreza delujejo normalno, router je sicer sedaj premaknjen nizje in deluje kot switch za dva kompa - skratka ful cudno vse skupi...


Očitno še nisi zrihtal. Si pa že prej napisal, da si resetiral vse skup, mogoče drugič napiši bolj specifično kaj si delal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013247 (2593) verto
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167061 (31954) hojnikb
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302501 (1921) Cifix63
»

Internet mi ne deluje ( niti brezžično, niti žično )

Oddelek: Omrežja in internet
61694 (1373) ameba
»

linksys wrt54g problemi z izpadi

Oddelek: Omrežja in internet
335072 (4017) Spajky

Več podobnih tem