» »

Test 4850 ter 3870

Test 4850 ter 3870

M-XXXX ::

Testiral: Matej Novak a.k.a. M-XXXX
Pomoč pri grafih: Andraž Balantič a.k.a. RazorX
Grafično so posodili pri podjetju Acord92 www.pcplus.si


Uvod:

Na test sem dobil grafično kartico ATI Sapphire Radeon 3870 ter 4850, ob bok pa sem jima postavil 2900XT, X1950 PRO in X850 XT. Odločil sem se, da naredim test vseh prej navedenih kartic in jih med sabo primerjam. Moj namen je prikazati razliko med zadnjimi petimi generacijami grafičnih kartic proizvajalca AMD (ATI) na trgu.



X850 XT:




Najstarejša kartica na testu, ki je ugledala svet proti koncu 2004 (na sliki X800 GTO2, spremeniti se jo da v polno X850 XT). X800(x850 je konkurenčna 6800 seriji, na sebi pa ima 256MB DDR3 RAM-a). Kartica je dokaj majhnih dimenzij, z dokaj skromnim hladilnikom, vendar dosega visoke temperature- tudi 70C+ (navita seveda), vendar tudi ob dokaj visoki starosti, je še zdaj konkurenčna karticam nižjega razreda (2600, X16X0, X1400, 7300, pa vse do 7600 serije) kar jo naredi uporabno za večina sodobnih iger. Zamerili bi ji le odsotnost SM3, kar onemogoči poganjanje nekaterih iger.

X1950 PRO:



Naslednja žrtev je bila X1950 PRO 512MB DDR3. Ko je prišla na trg, je bila z svojo ceno okoli 200€ nekako »best buy«, kar jo je naredilo zelo popularno. Ima single slot cooler, je dokaj tiha, njena prednost je majhna poraba, saj je kot prva grafična zgrajena v 80nm tehnologiji, pri njej pa se je uveljavili CF mostički, katere se uporablja še danes.

2900 XT



Tretja najzmogljivejša grafična na tem testu je Radeon 2900XT (oziroma kar dva v Crossfire načinu). To je prva DX10 grafična kartica od podjetja ATI, ki je bila namenjena kot konkurenca 8800 seriji.
Sama kartica ima kar nekaj slabosti (poraba je podobna kot Crossfire 3870) čeprav je zgrajena v 80nm procesu, ogromen hladilnik, ki dosega glasnost sesalca, vendar zaradi ogromne porabe vseeno ne opravlja svojega dela najbolje, zato je vodno hlajenje več kot priporočljivo. Nekaj časa so krožile govorice, da bo izšel močnejši model XTX z DDR4 rami, vendar iz te moke ni bilo veliko kruha, saj je prišla le XT verzija z 1GB DDR4 rama, ki pa poleg večje cene ni prinesel veliko večje zmogljivosti, kasneje pa je prišla 2900 PRO, ki je identična XT- verziji, le cena je nižja.

3870:

To je nekako prenovljena 2900 serija, kjer so popravili kar nekaj napak (poudarek na porabi). Samo jedro je zgrajeno v 55nm, kar jo naredi veliko manj potratno, tudi gretje se občutno zmanjša, kar ublaži glasnost ventilatorja. Kot prva kartica ima podporo DX10.1, Shader Model 4.1, serijsko uporabo DDR4 rama ter podporo CrossFire X (2GPU-ja ali več), potrebuje pa se le eden CF mostiček (v 2X00 seriji potrebujeta 2), ima pa tudi podporo PCI-E 2.0, kar teoretično prinese dvakratno prepustnost reže, vendar v praksi niti ni potrebe. Njena začetna cena je bila dobrih 200€, kar jo naredi precej bolj dostopno kupcem, v primerjavi 2900 XT/PRO, njen namen pa je bil konkurirati 8800 seriji, ki je narejena na novem jedru (G92).

Samo grafično kartico dobite v dokaj skromni škatli, ki pa pravzaprav vsebuje vse kar potrebujete. Poleg same kartice dobite kar nekaj drobnarij, ki izboljšajo vašo izkušnjo z samo kartico, pripravi pa vas tudi na CrossFire (priložen CF mostiček).

Poleg same grafične kartice dobimo še:
-CD z gonilniki
-DVI to VGA pretvornik
-DVI to HDMI pretvornik
-Molex pretvornik v PCI-E 6pin
-Navodila
-TV kabel
-CrossFire mostiček














4850:

Prvi produkt iz serije 48X0 v našem primeru 4850 bo tudi najcenejši iz serije. Tako 4850 kot 4870 imata isto jedro, le da ima 4850 DDR3 ram, ki deluje pri 1986mhz, ter jedro pri 625mhz, 4870 pa ima GDDR5 ram pri 3.6ghz, ter jedro pri 750mhz. Ravno ta dva faktorja sta največja razlika med samima karticama.
Radeon 4850 tako kot predhodniki ima možnost vezave več kartic z tehnologijo CrossFire in to celo do 4 kartice naenkrat. Ima kar majhno porabo energije, ki se vrti pri približno 110W. Dobra novica je tudi da ima podporo UVD 2.0, kar pomeni da lahko dekodirate video datoteke, ter imate 7.1 zvok preko HDMI vmesnika, katerega priklopite na enega izmed dveh DVI vmesnikov.
Pri ceni, ki je slabih 200€ grafična dobesedno seka, kar boste tudi videli iz samega testa.
























Sam sem imel možnost testirati 3870 in 4850 od podjetja Sapphire (najlepša hvala podjetju Acord-92 d.o.o. aka PC Plus, ki je kartici nesebično posodilo). Obe kartici imata hlajenje, ki zavzame le eno režo, na 3870 svoje delo opravlja resnično fenomenalno (tiho in učinkovito), poleg tega pa se tudi odlično navija, pri 4850 pa je poudarek na tišini, kartica pa je zelo vroča, tako da pazite na prste;).
Poglejte si test do konca in boste izvedeli kako se kartice obnesejo v družbi tako 4 let stare grafične kartice (X850 XT), kot do malo starejšega brata 2900 XT:

Testiral sem v naslednjih DX9 igrah in aplikacijah:

-Crysis (GPU benchmark)
-Crysis (Harbor benchmark)
-GRID
-Call of duty 2
-Call of duty 4
-World in Conflict
-Company of heroes
-Cinebench 10
-3DMark03
-3DMark05
-3DMark06

Vse igre so bile testirane na 1280x1024 ter nato še na 1600x1200, vse nastavitve pa so bile najvišje, več izveste pa v samem opisu iger:

Testiral sem v naslednjih DX9 igrah in aplikacijah:
Ter še v DX10:

-Call of Juarez
-Lost Planet (Snow ter Cave benchmark)
-Bioshock
-Crysis (GPU test)
-World in Conflict
-Company of heroes

Vse igre so bile testirane na 1280x1024, na najvišjih detajlih ter z najvišjo stopnjo AA in AF.


Vsi testi so bili opravljeni na:
Q6600@4000mhz (445mhz x 9)
P5Q Deluxe
2x1GB rama @891mhz pri latencah 4-4-4-8
2x320GB WD diska v RAID0
LC 850W napajalnik
Windows XP, SP2 z najnovejšimi ATI driverji 8.6, ter Vista Ultimate z driverji različice 8.6

CRYSIS:

Igra se odvija v letu 2019, ko na Zemljo strmoglavi ogromen asteroid. Vlada Severne Koreje hitro zapre dostop do verige otokov in se polasti skrivnosti asteroida. Združene države Amerike se seveda na to dejanje takoj odzovejo in pošljejo elitno ekipo Delta Force v izvidnico z namenom zbiranja in posredovanja informacij Pentagonu. Med zaostrovanjem odnosov med ZDA in Severno Korejo pa se asteroid nenadoma odpre in razkrije velikansko nezemeljsko plovilo, ki zamrzne večji del otoka in spremeni globalne vremenske razmere. Začne se invazija Zemlje...


Igra ima daleč najbolj napredno grafiko (se tudi vidi po številu FPS-jev, v testu). Posebna obleka, ki so ji nadeli ime Nano suit pa naredi enoigralski in tudi večigralski način zelo zanimiv. Umetna inteligenca pa je tudi ena najboljših do zdaj videnih, zanimivo pa je, da na Delta težavnosti vsi nasprotniki govorijo v Korejščini. Crysis ima tudi velik poudarek na uničljivosti okolja (stavbe, drevesa,…) kar ji prida poseben pridih.











Kot lahko vidite po grafih je Crysis nesramno zahteven, kar ga naredi kot najbolj zahtevno igro na mojem testu in je komaj igralna na 1280x1024, high nastavitve celo na CF 2900 XT. Moram še dodati da je imel X850 XT rahle probleme z sliko (odsotnost SM3, kar je sliko naredilo rahlo gršo in dodalo nekaj FPS-jev (ni prikazoval vsega, kar so prikazovale kartice z SM3).
Tukaj se 3870 odreže le malo boljše od 2900XT, po navitju pa se približa CF 2900XT, 4850 pa je razred zase, ker že pri privzetih frekvencah le malo zaostaja za 2900 XT CF, ostale grafične kartice pa capljajo daleč zadaj.
Pri resoluciji 1600x1200 mi CF ni hotel delovati. Zmeraj je delovala le ena kartica, če sem nastavil resolucijo 1280x1024 pa je delovalo normalno, je pa zanimivo da se 2900XT obnese pri višjih resolucijah bolje kot 3870, saj je padec FPS-jev manjši.

World in Conflict:

Igra World in Conflict predstavlja scenarij Hladne vojne, v katerem Berlinski zid nikoli ne pade. Zgodba igre se prične leta 1989, ko sovjeti vdrejo v Evropo. NATO odgovori s silo in tem sproži popolno invazijo na Ameriko. Igralec prevzame vlogo terenskega poveljnika, ki vodi najmočnejšo vojaško mehanizacijo tega obdobja. Igralčeva naloga je, da ponovno pridobi ameriška mesta in predmestja.
Igra World in Conflict vsebuje izjemno dobro grafično podobo, okolje pa je popolnoma uničljivo. Ko poteka hudo bojevanje, okolica plača davek, saj je uničljiva prav vsaka stvar – tudi avtomobili, stavbe in gozdovi. Igro lahko igra igralec sam, preko medmrežja pa lahko v bojevanju uživa do 16 igralcev.

To je ena izmed dveh strategij, definitivno pa spada med igre v katerih poklekne še tako dobra grafična kartica.






Tukaj pa Radeon 3870 pokaže zobe, saj sama zanesljivo prehiti CF 2900XT, po navitju pa se ustavi skoraj pri 50FPS-jev kar je naravnost odlično za tako zahtevno igro. Na X1950 PRO je igra tudi igralna pri slabih 27FPS-jev in tako zaostaja le 2FPS-ja za 2900XT, X850 XT pa prikazuje le 10FPS-jev. 4850 se tukaj obnese le kanček boljše od 3870.

Call of Duty 2 & Call of Duty 4

Kaj veliko o Call of Duty 2 ne mislim povedati saj sem prepričan da jo vsi odlično poznate, mogoče se sprašujete zakaj sem jo vključil? Zato ker je še zdaj zelo popularna na medmrežju, in še zdaj zelo zahtevna še za današnje grafične kartice, če le nastavimo najvišje možne nastavitve in uporabimo DX9.






Sicer pri Call of duty 2 nevem kašnih rezultatov ni bilo mogoče pričakovati, je pa igra tako zahtevna da je priporočljivo tudi pri X1950 PRO znižati določene detajle, saj pri igri preko spleta, FPS-ji padejo na tako raven da normalno igranje ni več mogoče, 4850 pa v povrečju prikazuje maksimalno število FPS-jev ves čas, vendar igra pri 1600X1200 v večigralskem načinu nudi tak napor za kartice, da FPS padejo pod 30 sličic na sekundo, le 4850 se je upirala vsem naporom, ter prinesla kar 63PFS-jev.






Pri Call of Duty 4 je zgodba kar podobna, je pa zanimivo da je X850 dosegel 7FPS-jev več kot pri COD2, in tudi X1950 je dosegel boljše rezultate kot v COD2, 2900 serija pa je spet pokazala svoje zobe pri 1600x1200 in dosegla rezultate na ravni 3870 in boljše, na žalost pa CF spet ni deloval pri najvišji resoluciji, pri 1280x1024 pa spet ni bilo problema.
4850 se ponovno obnese fenomenalno dobro ter tudi pri 1.9 mil. točk na zaslonu drži konstantnih 81 FPS-jev.


Company of heroes:

Poveljevali boste četi vojakov, ki je spremenila potek zgodovine. Pod vašim nadzorom bodo možje, ki so se izkrcali na obali Omaha in prodrli v osrčje kontinenta ter sodelovali v odločilnih bojih druge svetovne vojne. Doživeli boste epsko kampanjo, se izkazali v mnogih večigralskih načinih ter uživali v prijetni grafični podobi.







Ravno ta igra je definitivno najmanj zahtevna na mojem testu, vendar sem jo vseeno vključil, saj je po mojem mnenju ena najboljših strategij, ki ves čas dobiva nove dodatke, posodobitve, ima pa tudi možnost DX10 (test v nadaljevanju), ki pa več kot zadovoljivo obremeni kartice.

GRID:

Postanite številka ena živahnega dirkaškega sveta igre Race Grid. Naloga nikakor ne bo lahka, saj boste na poti do slave, svojo spretnost morali dokazati na raznolikih svetovnih stezah. Tako bodo pnevmatike vašega dirkalnika cvilile na ovinkih resničnih evropskih, ameriških in japonskih dirkališč, obenem pa bodo mnoga tekmovanja vaše drvenje umestila na mestne ulice. Ste dovolj hitri, da premagate prav vse izzive? Potem potrdite vaše veščine tudi v spletnem igranju.






Najnovejša mojstrovina izpod rok podjetja Codemasters, ki ponuja kar lepo obremenitev kartic. Tukaj se 3870 spet odlično obnese proti 2900 ter jo prehiti pri 1280x1024, pri višji resoluciji pa se 2900XT približa le na 1FPS zaostanka, na X850XT pa igra ni delala zaradi odsotnosti SM3, ki ga grafična kartica ne podpira, če pa mislite da boste z X1950 PRO igrali to igro z vsemi vključenimi bombončki pa se motite, oziroma ste v tem primeru zadovoljni z 25FPS-ju. 4850 se v GRID-u obnese fenomenalno dobro, kar tudi pričajo testi.
To pa je edina igra, pri kateri mi CF ni delal niti pri 1280x1024 resoluciji.


Cinebench 10:

Sicer je test v grobem namenjen za testiranje procesorjev, vendar vsebuje tudi kratek GL test:



Tukaj spet ni veliko razlik, CF ni prinesel skoraj nobene spremembe, ampak vseeno 3870 dobi drobiž več točk, kot 2900 XT CF, 4850 pa pokosi vse.




3DMark:
Testiral sem tudi v najbolj popularnih sintetičnih GPU testih - v 3DMarkih. Vse nastavitve so bile privzete, kakor pa opazite nisem testiral v 3DMarku01, saj so tam razlike premajhne, oziroma nebi dobili občutka v dejanski razliki med grafičnimi karticami.







Priznati je treba da v 3DMarkih Radeon 2900 dominira, kar se tudi vidi v njegovih rezultatih in rekordih.
Po navitju 3870 se je rezultat občutno izboljšal, vendar morate imeti v mislih da bi bila razlika večja, če bi testiral na hitrejšem procesorju (4500mhz+).


Za konec pa še nekaj DX10 rezultatov:
















Navijanje in temperatura:
Čeprav bi na prvi pogled človek pomislil da zaradi slabotnega hladilnika 3870 ne bo navijalcem prijazna, vendar bi se motili. Sam sem kartico navil na stabilnih 810mhz na jedru, ter 1275mhz na RAM-u (efektivno 2550mhz) in to z ventilatorjem na osnovni hitrosti. Na tej frekvenci je opravila čisto vse teste, je pa zanimivo da je pri Crysisu delovala vse do 850/1350 kar je resnično odličen dosežek, vendar sem v tem primeru nastavil ventilator na maksimalno hitrost.

Samo hlajenje je Sapphire pri 3870 resnično odlično izpeljal, saj je majhen enosloten hladilnik odličen za natrpana ohišja, ventilator je neslišen, in tudi pri 100% hitrosti ne preglasi kašnega glasnejšega ventilatorja v ohišju, vendar po pravici povedano potrebe po maksimalni hitrosti ni. Sam bi hlajenju zameril edino to da vroč zrak vpihava v ohišje in ne iz njega. Pri hitrosti ventilatorja na 100% in frekvencah 810/1275mhz je imela kartica 30C v idle, in slabih 60C pri Ati Tool testu, moram pa omeniti da imam bench mizico, kar malo zniža temperature.


Na žalost 4850 še nisem mogel preizkusiti iz OC perspektive, poročam lahko le glede hlajenja.
Kartica je zelo vroča in s tem mislim ZELO. Kolikor jo malo bolj na tesno primeš, že lahko pričakuješ posledice;). V idle ima okoli 70-80C, pri load pa se segreje še za dodatnih 5C. Samo hlajenje je popolnoma neslišno in po mojem mnenju ima še veliko rezerve, le nekako je treba pripraviti ventilator da bi se vrtel malo hitreje.



Zaključek:

Sam bi rekel da je 4850 resnično odlična in upravičeno prevzame prestol 3870 seriji. Majhna poraba, GDDR3 ram pri visoki frekvenci, odličen performance, tiho delovanje so lastnosti katere dobra grafična kartica potrebuje in 4850 jih definitivno tudi ima.

Če iščete poceni kartico, ki je zmožna poganjati tako rekoč vse igre tudi pri višjih resolucijah in vklopljenih bombončkih, pri tem pa porabi malo energije in ima podporo tako DX10.1, SM4,… pa je ta kartica definitivno za vas.

Ponovno bi se rad zahvalil podjetju Acord-92 d.o.o. aka PC Plus, ki mi je grafično kartico odstopilo na test. Kontaktirate pa jih lahko preko brezplačne številke 080 26 29 ali pa obiščete njihovo stran, kjer lahko izbirate med ne le to kartico ampak še med marsičem drugim: www.pcplus.si

Da povzamem:

+Odlična zmogljivost
+Tiho delovanje
+Podpora DX10.1, SM4.1, HD predvajanju videa,…
+Majhna poraba energije in še mnogo več

-Vroče delovanje


Edit: V starem ST zgleda veliko bolje:|
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

StandAgainst ::

Kaj naj rečem drugega, kot da se ti zahvalim in čestitam za odlično opravljeno delo. Res BRAVO!

PINki ::

Če pa gor namestite Accelero S1 pa dobite takšne temperature. Se splača potem še navit.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

nuclear ::

hvala za test. lahko poročaš kako se obnese 4850 s crysis very high 4xaa na 1240x1028?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

DSmadfan ::

Če pa gor namestite Accelero S1 pa dobite takšne temperature. Se splača potem še navit.


A Accelero S1 paše na HD4870?

OChack ::

ni še programske opreme za dobro navijanje razen CC ki pa je omejen
Int€l inside, IDIOT Outside

Robert_S ::

Vuli ::

zakaj pa nebi pašal. Skoraj vsi aftermarket kladilniki pašejo na vse kartice (95%), glavno je samo da so tiste 4 luknje okoli jedra isto postavljene in da ni kak kondenzator v napoto.
Drgač pa pohvalno, dober test, čeprav bi lahko še kako kartico iz zelenega tabora uporabil(8600GTs,9600GT,..)
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

R33D3M33R ::

Dober test, me pa moti, da nisi uporabil UT3 (v zadnji seriji je resda Bioshock, ampak v DX10 načinu). Unreal 3 pogon bo nastopal še v celem kupu iger in bi ga bilo smotrno vključiti.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

AapocalypseE ::

Samo hlajenje je popolnoma neslišno in po mojem mnenju ima še veliko rezerve, le nekako je treba pripraviti ventilator da bi se vrtel malo hitreje.


Nevem malo dvomim v to. Recimo tukaj se lepo vidi 4850 v idle ventilator dela z 24% oz. 1711 rpm = 79°C
v load dela z 70% oz. 6534 rpm = 97°C

Kaj več dosti ni fora pri tem hladilniku na 4850. Pri 4870 pa je druga zgodba pomoje. Se vidi iz testa 4870 load ventilator 36% oz. 2472 rpm = 92°C
mislim, da še ima cooler na 4870 kar dost lufta, pri 4850 pa nisem prepričan.

Spikster ::

Pri 4870 ma lufta. Sam če gre na 100% more bit pa glasn k nevem kaj:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spikster ()

AapocalypseE ::

Ja to glede glasnosti je res. Sem mel 2900XT in nisem raje dal več kot na 80% ventilator, ker sem mislo, da se mu bo zmešalo :D
Tako da je tukaj verjetno isto. Nekje med 50-60% se še da zdržat :)

Spikster ::

Ali pa na 100% vent pa 100% zvočnike ali slušalke:D

AapocalypseE ::

Ja najboljše so slušalke in res ne slišiš drenja, samo uživaš v igri :D ko pa nehaš igrat pa se tako umiri cel sistem in je tišina :)
Al pa podnevi naglas zvočnike, da še lahko uživaš ob bobnenju wooferja, zvečer pa slušalke :D

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

temperature čez 90C v load-u? To pa so hude T. A ni to malo preveč za čipe, no ja, mene bi pošteno skrbelo in bi sigurno fliknil gor Od Zalman VF1000led, hladilnik.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

PINki ::

Meni moja 640mbGTS idla na 74°C, se mi ne da it po termalno pa spet kišto izklapljat pa šraufat... Itak če crkne kupm 4850 k to k mam zdej bi težko pomoje prodou...:\

Jst ::

>Crysis
>Igra se odvija v letu 2019, ko na Zemljo strmoglavi ogromen asteroid.

Asteroid pade?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Cveto ::

Sicer je čisto off-topic, pa vseeno: asteroid oziroma vesoljska ladja je tam že precej časa, raziskovalci pa pridejo zaradi "seizmičnih dejavnosti" (potresov...)

M-XXXX ::

Drgač pa pohvalno, dober test, čeprav bi lahko še kako kartico iz zelenega tabora uporabil(8600GTs,9600GT,..)

Sem že rekel da nisem mogel ker nisem imel. Če prinesete bom z veseljem vklučil v test 4870.

Glede UT3 ni slaba ideja- bom dal v naslednji test.

v load dela z 70% oz. 6534 rpm = 97°C

Ta ventilator ne doseže toliko obratov- sem 100%!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Vuli ::

Če dobim v kratekem(1-2 tedna) novo grafično ti komot posodim 8600GTS, pa še navijal jo boš lahko(vmod-i).
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

M-XXXX ::

Lahko se dogovorimo ja. DObim lahko tudi 8800 GT, pa moje bi še kaj se lahko zmenil...

Več na ZS

nuclear ::

no djte se že enkrat vsi in za skos izobrazit da je hladnjak na HD4870 in HD4850 po defaultu naštiman na 10%. Torej ne bobnajte in počakajte na riva tuner nov,.. tempi padejo za 40C.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

destroyer2k ::

nuclear

Od kod tebi 10%? Ker je nastavljeno na 23%.

g. Oden ::

Wow, je pa res razlika med 10 in 23 procentov. Dejstvo je, da je napaka v biosu, ki pa se hitro odpravi.

Spikster ::

Drgač pa kje ste pa še vidl grafično, ki bi imale original vredu hladilnik (razen poznejše revizije/ ASUS HD 3870 ipd.).

Počakte mal pa se bo use poštimal (HD 4XXX).

WarpedGone ::

Reference design ima čisto uredu hladilnik. Nekaterim se pač ne dopade barva.
Zbogom in hvala za vse ribe

OChack ::

asus ma neko zadevo z dobrim haldilnikom in 1GB rama
Int€l inside, IDIOT Outside

keba ::

a to mislš 4870??

Tilen ::

Brez konkurence je ta test vreden bolj malo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DSmadfan ::

Kar je mislil OChack je tole: http://www.asus.com/news_show.aspx?id=1... . Ne zgleda slabo, samo zanima me cena.

keba ::

jst bi rajš 4870 navito z 1gb rama!

M-XXXX ::

Brez konkurence je ta test vreden bolj malo.

Za zdaj Ati kartice, kot sem rekel nobene pametne Nvidije nimam pri riki, se pa že menim za kašno grafo iz zelenega tabora, ste pa dobrodošli da mi kaj pošljete:D

DSmadfan ::

Doma imam dobro staro Geforce 2 MX/MX 400. Anyone need it? :D

PINki ::

Ja, ta bi ziher pasala v test.:D

DSmadfan ::

Hehe, sigurno bi. Drugače je pa ne podcenjeati! Ima 64MB pomnilnika in memory bandwith 2.7Gb/s...omg:D:)). Beat that8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DSmadfan ()

bidybolder ::

Arctic Cooling MX-2 & S1 Rev.2 Installation

You can see above the NEW VRM sinks (the tall ones on the large inductors) which will be included with every S1 Rev. 2 produced after May 2008. - na tole je potrebno biti pozoren, ko se nabavlja S1 za HD4850
2016: i3 6100/TS15A|Z170i Pro Gaming|16GB Dark Pro 3200MHz/C16
RX 480 8GB|G2460VQ 75Hz|SM951 256GB|3x 750 EVO 250GB R0|
SUGO 07/600W|G610 Red|G503 PS|G640|G633|F310

M-XXXX ::

Če koga zanima nakup, za super ceno:

http://www.oc-slo.si/news.php?readmore=...

bosko555 ::

Jaz sem si zdaj tui pred nekaj dnevi te nabavil to HD4850 od Sapphire, ampak mi je čudno, da sem jaz dobil v paketu samo grafično, kable za priključit in pa inštalacijski cd. Tukaj pa vidim, da imaš v kompletu veliko več cd-jev pa še 2gb usb ključek. Kako je to možno?

OChack ::

so ga že plunl vun, mal emajlirej prodajalca :)
Int€l inside, IDIOT Outside

bosko555 ::

Ja se mislim, da se bom malo oglaso v trgovini, kak je z tem. Bom vido kaj bojo rekli.

kmetek ::

če je original taka si dobil LITE in ne RETAIL pač.

bosko555 ::

Ja se sem potem na škatlo pogledal in sem dobil vse kaj piše na njej. Čudno mi je bilo ker sem na 2 forumih zasledil, da je bilo več in sem zato mislil, da so pač pri meni ven vzeli ostalo. Pač drugič treba vse dobro prebrat. Bila moja napaka :P.

nuclear ::

in kje si dobil ti LITE verzijo? kolko si plačal za njo?

M-XXXXX zakaj nisi napisal pri kakšnih nastavitvah si testiral Crysis na 1280x1024 resoluciji?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Jst ::

Glede resolucij bom podal svoje mnenje:

1024x786 je samo za info, ker je velika možnosti, da je tu CPU ozko grlo.

1280x1024 je že bolj relevantna, sploh pa za tiste, ki imajo LCD s takšno resolucijo.

1600x1200 je resolucija, ki jo gledam jaz, kajti jaz imam LCD z 1680x1050. In na tej resoluciji (1600x1200) je tudi dobro razmerje CPU/GPU obremenjenosti.

1920x1080 oz. fullHD je zame info, kako se kartica obnaša, ko je že na meji - zmanjkovanje rama, razni drugi bottlenecki. In je tudi to zame uporabna informacija. Seveda za lastnike fullHD monitorjev, je pa ta resolucija za njih najbolj relevantna.

2560x1600. Mother of all monitors : ). Če igra še vedno "lepo" laufa na fullHD, se bo pa sigurno pri tej resoluciji pokazal bottleneck.


--

Ta post sem napisal, za naše, Slovenske, testerje, katere resolucije bi rad videl v testih. No, lahko vključite še kakšno, recimo 1680x1050, ker se prodaja veliko takšnih monitorjev.

Pa veselo testiranje!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

M-XXXX ::

Glede resolucij se strinjam s tabo sam največji problem je dobit take ekrane (ubistvu že za 1600x1200 od soseda 20kg CRT sposojam)

NOV TEST 4870:
TEST 4870

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

bosko555 ::

in kje si dobil ti LITE verzijo? kolko si plačal za njo?


Za njo sem plačal 175e (tu nekje), kupil pa sem grafično v Comtronu.

LP

krho ::

Samo prva in mogoče druga runda kartic sta bili s Rubyem in 2G ključkem ostali paketi so bare minimum...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559159 (23397) Galaxy
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70743993 (19487) Music Man
»

[M-XXXX] Primerjalni test Radeona 4870

Oddelek: Strojna oprema
121763 (1523) DJ MartiNi
»

[M-XXXX] Primerjalni test Geforce 280 GTX

Oddelek: Strojna oprema
91461 (1308) M-XXXX
»

Testi ATI HD2600 series

Oddelek: Strojna oprema
454426 (2576) Mr.B

Več podobnih tem