» »

Tuš Telekom 40 - povezava !

Tuš Telekom 40 - povezava !

Suly ::

Kdor je bral forum ve, da sem se pred kratkim odločal za tole akcijo tuštelekom40, pa naj malo opišem problem.

Lcd sem dobil tako kot je bilo po dogovoru, v roku 1 tedna. Brez problemov !

Problemi pa so nastopili tukaj:
-Vigor-jev modem so pozabili poslat in sem jih mogel dodatno klicati.
-Za aktivacijo sem se dogovoril za 1.7 in ne sredi meseca tako kot je bila (baje bo znižana cena za ta mesec).

-In tretje kar me pa najbolj jezi:
Paket je DO 20 mega, ampak to sem že pred samim nakupom vedel da je nemogoče (adsl2+), so mi pa na telekomu slovenije zmerili in zagotovili zadovoljivih 17 mega (razdalja je 632m).
S tem sem bil seveda zadovoljen, ampak realnost je drugačna: prvi dan mi slo ali pa znan tuj speedtest zmeri 10mb, nato 8mb, dan zatem 1,5 mega!!!, nato 4 mega, danes 8 mega. Max kar je bilo je bilo 14 mega pa še to za kratek čas in še to samo na navadnem telekomovem modemu (vigor je dal max 11mega).
Vse speedtest meritve so ble izvedene, brez da bi karkoli omejevalo povezavo (refresh strani, torrenti ipd...).
Na tuštelekomu so mi zagotovili da se bo zadeva uredila.


Morda kdo od vas ve, v čem je problem, če mi telekom slovenije pošilja (njihovo zagotovilo) 17 mega, zakaj jaz dobim zgoraj opisane meritve (katere potrjuje tudi povezava torrentov) ?

Senitel ::

Je to hitrost po sloveniji ali mednarodno?

Tilen ::

Modem se ti sinhronizira pač toliko koliko je v nekem časovnem momentu max možno in DO 20Mbit max. Ista finta ko pri Amisu samo da pri Tušu bluzijo o 20Mbit kar lahko doseže recimo 0.1% userjev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

OChack ::

če si še vedno na telekomovi centrali ti sam tuštelekom ne more blazno dost pomagat, namreč vse informacije se na telekom posredujejo, kateri ima potem zakonske roke.
lahko sicer od telekoma zahtevaš nja ti anredi ponovno meritev, vendar oni ti jo naredijo od omarice, kakšne so zgube naprej v bajto je druga stvar.
kar se kompenzacije TV in internet tiče je pa tko da je nemogoče met 20Mega adsl in IPTV vsaj na večini linij, namreč en kanal lahko požre komot 8mega, ne pa vsi (zato ti lahko prenos varira)
Int€l inside, IDIOT Outside

Suly ::

Senitel speedtesta sta sledeča: http://speedtest.si:8080/ in http://www.speedtest.net/ (klik na Maribor)

Tilen mislim da ta ki je prišel vse skupaj priklapljat je bil ravno od Amisa, potem je vse skupaj testiral, poklical nekoga na centralo in povedal da bo 17 mega mogoče. Čez nekaj dni me tudi iz telekoma kličejo da bi moglo it 17 mega do mene.

OChack uporabljam izključno samo internet brez kakršnega koli iptv-ja (tv je kar preko Triera kablske). Centrala je pa Telekomova.

Torej kaj konkretno zavira mojih zagotovljenih 17 mega ?

Tilen ::

Kako bi imel Amis kaj s Tuštelekomom?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OChack ::

lahko slabo vreme lahko pa presluh med kabli (torej več ko je naročnikov obešenih na en vod- v vodu je lahko 100 in več paric) počasneje dela zaradi motenj, tako se zadeva zna spreminjat, probi ob 2h zjutrej testirat :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Suly ::

Tilen nimam blage veze :) Samo mislim da je reko da je od Amisa :) Prišel je samo priklopit tel linijo pa modem pa povedal je hitrost.

OChack, samo če so rekli da gre 17 mega do moje hiše, tukaj gor je potem samo en klasičn telefon in adsl2 in nič druga. Niso mi najbolj jasne te povezave sicer, samo nekak se mi ne zdi logično. Razen če na Telekomu lažejo, ker mislim da Tuštelekom tukaj nima ničesar.

Suly ::

Danes sem si vzel malo več časa in testiral vse možne načine, vključno od omarice naprej.

Naj najprej povem da je izguba od telekom omarice do tel vtičnice zanemarljiva oz. bolje rečeno je ni.

Kot drugo, z Tuštelekomovim NOVIM Vigorjem sem dobil wireless največ 8mega, kot sem že omenil, ZATO sem priklopil orginal telekomov modem in mi je žično vrgel ven 15 mega, nato sem ta modem povezal z klasičnim (2 leti STARIM) Netgear routerjem in dobil ven 15 mega (v nihajih od 13 do 15,5).

Ali je možno da 2 leti star Netgearov router za slabih 20.000 sit deluje hitreje kot nov Vigorjev, ali je to posledica kakšne softwarske nastavitve na Vigorju ki omejuje povezavo kar za 7 mega (sam je nisem odkril, saj so vsi omejevalniki limitov disable) ?

Tilen ::

Si pomislil, da bi poklical operaterja? Lahko, da ti Vigor nastavi 9dB Telekomov modem pa 6dB.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Suly ::

Tilen, mislim da me majo na tuštelekomu že vrh glave glede klicev in po zadnjem klicu sodeč, se bo nekaj le premaknilo in bodo prišli tehniki ... Je pa zdaj standardno tako kot sem napisal ganymede922+ 15 mega (še vedno ne stabilnih 17 kot na telekomu obljubljajo), vigor 8 mega (žalost).

Rekli so celo na telekomu da naj bi šlo do 19 mega, vendar ne bi bilo stabilno, ampak 17 mega ki je stabilno bi pa že bilo lepo imet :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159536 (11403) kixs
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
395972 (4802) MadMax
»

Amis težave (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8212989 (7377) Cowboy6
»

Tuš telekom trojček - počasen internet?

Oddelek: Zvok in slika
213495 (1917) KTr1sk
»

ADSL in prevelika oddaljenost od centrale: težave in rešitve

Oddelek: Omrežja in internet
303888 (2611) SKull

Več podobnih tem