» »

prenos sistema na raid kontroler

prenos sistema na raid kontroler

refosk ::

Nabavil sem VIA VT6421 raid kontroler ki ima 3 SATA in 1 IDE priključek. Sedaj imam sistem na sata konektorju na MB in me zanima kako brez ponovne inštalacije sistema prenesti disk s sistemom na raid kontroler. Če samo zamenjam priklop diska mi javi missing ntldr.

t3hn0 ::

tko al tko bi blo mogoce fajn kr menjat sistem (na vsake tok casa je fajn ;))

to ti pa verjetno zato javlja ker verjetno os nima gonilnikov za ta novi kontroler.

edit:
nekaj je s tem povezano ;)
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

misek ::

Ko si dal raid kontroler v računalnik in dvignil sistem (brez raida) so ti Win verjetno javili, da so našli novo opremo. Tudi če niso, na nek način namesti gonilnike za kontroler. Nato z Ghost programom prenesi image diska na nova diska na raidu.
Jaz sem tako čaral, ker sem menjal osnovno ploščo, ki ni imela istega krmilnika. Je pa zadeva uspela.

refosk ::

Ja , windowsi so instalirali driverje, problem je da v biosu ne vidim diska, ki je na kontrolerju. V explorerju pa je disk viden. Prav tako v biosu ni opcije da nastavim naj se boota s kontrolerja. Sem poskusil to z acronis true image pa prav tako ne vidi diska na kontrolerju.

misek ::

Ko se ti računalnik na začetku dviguje, lahko s pritiskom določene kombinacije tipk prideš v BIOS-u od kontrolerja, kjer skonfiguriraš diske na njem v RAID. Si to naredil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

refosk ::

??
Kakšna kombinacija tipk ? Nobene opcije ne dobim ... Sem pa na kontroler dal en ide in en sata disk, ide je viden sata pa v nobenem primeru. Ali rabim še kakšne driverje za sata disk?

Je možno da je plata prestara (2000) P4 478 in da ne podpira bootanja iz pci kontrolerja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: refosk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raid - odpoved diska

Oddelek: Operacijski sistemi
111484 (1037) Golden eye
»

je raid prenosljiv?

Oddelek: Strojna oprema
221953 (1555) All
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402350 (1713) PIII850
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18414166 (9770) matrix2
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131456 (1300) nazz78

Več podobnih tem