» »

Call Of Duty 5 : World at War

Call Of Duty 5 : World at War

globoko grlo ::

mene samo skrbi, da bojo delal špil za konzole, potem pa hop port na PC, kar vedno suxa

tilinho20 ::

carentan je itak dolgocasn.

Kje? A v vseh CoD-ih? Meni je sam v 4.:|

destroyer2k ::

globoko grlo

Am to je že zdavnaj jasno da cod5 je port od xbox 360 na pc. Drugače ne bom trdil, ampak pomojem mnenju tud cod4 je port. Drugače pa tudi vsi porti ne sux-ajo je dosti dobrih portov vzunaj.

Jst ::

>mene samo skrbi, da bojo delal špil za konzole,
>potem pa hop port na PC, kar vedno suxa

To, da isti developerji delajo špil tako za konzole, kot za PC, ima eno luštno dobro stran.

Kot najbrž vsi vemo, imajo konzole - XBOX360, PS3 - večjedrne procesorje. Čeprav je to bolj res za xbox, ker ima Cell 7 SPE-jev, ki jih ne moremo ravno šteti kot jedra, v PC terminološkem smislu; ima pa xbox procesor s tremi jedri in vsako jedro je sposobno obdelovati dve niti.

In ko delajo špil za konzolo, se hočeš-nočeš srečajo z multithreadingom (več-nitnostjo) in kako najbolje izkoristiti računsko moč, ki je na voljo. Paralelno procesiranje pri CPU related problemih je zelo delikatna zadeva, ker moraš vedeti kdaj, kje, zakaj in kaj paralelizirati. Torej kaj se splača spraviti v več niti, da vsako jedro obdeluje svoje.

In ker je sedaj trend na PCjih, da imamo vsi večjedrne procesorje, špili na PCjih, predvsem zaradi konzol, uporabljajo več jeder. Kot PCjaš se je s tem težko sprijazniti, a tako je.

UTEngine kar lepo izkoristi štiri jedra na q6600 in UTEngine laufa tudi na konzoli. Recimo Gears of war je prva igra, ki mi pade na pamet.

Res je tudi, da bi lahko večjedrne procesorje izkoristili bolje, za boljšo AI recimo - to si jaz obupno želim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Kar se pa samih portov tiče:

NUJNO morajo ločiti razvoj UI (User Interface) - kontrole karakterja v igri - na dve veje: konzolo z gamepadom ter PC z tipkovnico in miško.

Kdor tako dela, potem niti ni nujno, da je špil "port." Je pač narejen za dve (ali tri) arhitekturi.

Je pa res, da obstajajo dobesedno grdi porti iz konzole na PC, kjer so prav nemarno pustili na zaslonu ikone za tipke na gamepadu, user interface je samo linkan na miš in tipkovnico, namesto, da bi se potrudili in UI spisali na novo za PC.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Meizu ::

tilinho - ma meni je povsod za en k, ker je premajhna in ti iz vsake strani lahko pridejo faloti.

tilinho20 ::

Aja, dobro če igraš to na publicih kjer jih je 50. Sam recimo kakšen war oz S&D kjer je recimo 3vs3, 4vs4,.. je pa prav hudo.

Meizu ::

Aja tko ja, se strinjam :)

laught ::

Kdaj kaj tole pride ven?tale cod dela treyarch,tak da se nam ziher obeta spet dobr cod...

iLichu ::

cod5 lol sam da molzejo brezmozgansko mulčad :D

laught ::

Eh se zaj so naznanli, da jih bojo štancali hitreje ko ea fife.za par ur popoldne bo ži good!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: laught ()

Meizu ::

Škoda ker COD ni več kar je bil. Se počasi ponavlja zgodba NFS serij. Sam no, čez COD4 pa še vedno nimam nobenih pripomb. Super špilka.

Jst ::

[žalostno]Kaj bo prav res wwII tematika?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Meizu ::

Meni je recimo tega WWII nabijanja že poln kufer. COD4 je bil prava osvežitev recimo. Zdej pa spet ta prenabit WWII. Sam recimo od WWI pa ni bilo še špila. Weird...

Jst ::

Meni je bila kul Frontlines. Borba za zadnjo kapljico črnega zlata. Northern coalition forces (or something I clearly don't remember correctly) vs. Russia and China. Samo narrator bi moral biti drugi. Pa nekam kratka je. Vsaj glede na "težo" ~12GB.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

laught ::

Upam da bo naslednji call of duty v vietnami,4ki zamerim sam, da ni vožnje z vozili,ker v 3jki si kr nekajkrat vozil džipa pa tanka.

globoko grlo ::

ampak cod3 in 4 sta narejena za auto aim na konzolah

iLichu ::

Cod,Cod:uo in Cod2 so so najboljse igre v seriji,če si hotu bit dobr si moru pac igrat zelo dolg(najmanj 3 mesce) da si dubo neki killov !pr cod4 pa skill niti ni glavni faktor,jst sm prvi tedn že scufu vecinoma igralcev,bolj je noobovosko narjen,s temi raznimi perki pa airstiki pa temi sranji samo še olajša igranje...

laught ::

nova gameplaya,niti ne zgleda tak slabo, sam mi ni všeč, da nebo naciejv not,rajši vidim modern warfare 2.
http://www.gametrailers.com/player/3881...
http://www.gametrailers.com/player/3881...

LeXani ::

Sam res nezgleda slabo..nad mojimi pričakovanji8-O
Še eden gameplay.
Čas prve prijave 04.11.2005

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeXani ()

Berserker ::

Kr vreji zgleda, sicer call of duty bi morali bit vsi ww2 tematika (4 je kul), marsikaj še ni izkoriščeno npr. balkanska fronta, pohod čez italijo, centralna nemčija.... Sn se loto mohpa spilat. Pa či bi igro probal igral 3 mesce bi po par dnevah popi.....,.

Zgodovina sprememb…

laught ::

Ja no se res ni še vse izkoriščeno, sam je puno iger na temo ww2.pa tud dolfija bi blo fajn videt :P .Škoda da nisi nikol nemec,vsaj tam na začetki bi lahk bil ko so še zmagovali do 1942,bi blo vsaj malo svežine...

Urc ::

Mah ne vem kaj obujajo stare čase. V mislih imam cod 1 in cod 2, kjer smo imeli tako tematiko. V singlepleyer je že kompas, če bo tudi v multiplayer bo spet kurac od igre... In tudi ko te nekdo zadane bi lahko še kaj drugega izumili kot pa rdeč flek s smeri kamor te je zadel (varjanta max payne pred leti, kjer si šepal zaradi strelov itd...). Jaz ne vidim nič novega v tem codu razn ognja pa mogoče malenkost boljše grafike (če gledamo gozd).

laught ::

Ja no maš prav ,sam bolše da so šli nazaj ko naprej...,grafika res lepo zgleda,pa bi blo res fajn če bi končno ogledli trganje udov(kot pr brothers in arms)..mogoče v cod 10?naslednje leto pa tak lahk od infinity warda pričakujemo kaki modern warfare 2,aja pa kaj v totem col of djutiji bojo not qteji kot v 3jki ko si mogo stiskat knofe po zaporedji, ko te je kaki nemec napado?

Urc ::

Ja glede tega se pa strinjam, bolše da niso šli naprej (k robotom ali pa bognedaj k pošastim)...
Ja trganje udov, pa lomljivost okolja, pa poškodbe itd. Malo DREAMS On :D

Sam ne bi bilo slabo da bi npr. vrgu granato pa bi nastalo luknja v tleh, podrti zidi itd.
Pomoje ne bo kakšnega combota za bash, ampak bo samo tipka kot je bila do sedaj (seveda govorim za PC verzijo)

Berserker ::

ne trojka ni za pc not pa so posebni comboti ko te nemec napade in si moral knof pritiskat po zaporedju pol si ga pa ubil.

laught ::

Ja se po čudežu so bli vsi qteji drugačni,sn mislo da boji vsi isti... se je prilagodil na okolico,itak pa jih je blo not sam okrog 5,6 se mi zdi tu neki.upam, da bo tale novi del dosego 3jko al pa vsaj 2jko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: laught ()

OmegaM ::

Se vedno veliko raje igram vietcong 1,2 ali OPF ( + vsi dodatki):D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

iLichu ::

Se vedno veliko raje igram vietcong 1,2 ali OPF ( + vsi dodatki):D


amen

laught ::

Razumem ,da rajši igraš opf pa dodatke, pa vietcong 1,sam ne razumem kak ti je lahk vietcong 2 bolši od codov?meni je vietcong 2 slabši od cod 2jke ki je za mene najslabši cod.razn če ti ni všeč ww2 tematika?jes mam tud rajš vietnam sam škoda ko ni dobene dobre vietnamščine vietcong 1 mi je edina ko mi je všeč.

OmegaM ::

Lej, cisto enostavno, WW2 me ne moti, ampak sem pa posteno navelican COD-ov, enostavno, operation flashpoint me je enostavno navdusil, ARMA razen po grafiki, orozju ... nekako ne, ni to to...

Vietcong 1 je super, Vietcong 2 so vecinoma res popluvali, ampak mene spil navdusil .... res.

Ce gledam kaj mi je boljse, ali je to cod 2, COD4 ali Medal of Honor airborne, je to ziher MH:A
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Pesimist ::

Ah meni pa je najbolsi dozaj bil COD2. CoD1 niti nisem spilal kaj dosti, nekaj malega tak da se ne spomnim prav vec. COD4 mi pa je ze prevec moderni. WW2 ali pa Vietnam mora biti!!! Nevem sploh kaj mate proti COD2. 1 shoot kill z nemsko pusko mi je bil najbol cool. :P.Sej COD4 je tudi cool po damage pa to. Sranje so le ti perki pa moderno stanje malo prevec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Meizu ::

Niti ne. Moderno stanje je prou osvežitev. Na živce mi gre že ta WWII tematika ipd. čiknšit. Jajca.

laught ::

Tud meni se je zdel cod 4 bv,pol pa mi en kolega reče, da pač ni slab pa da se splača prešpilat,sn probal in ga že do zaj trikrat preobrno.meni dost bolši ko 2 in 3 del!bomo vidli kak bo kaj novi...

Berserker ::

V codah naj bo več tankovskih misij pa bo čist vreji sicer pa tudi jaz non stop igram ofp +ww2 tanks dodatki in Armo( tudi z dodatki). Sicer pa so moderni časi osvežitev in čez čas bom spet hotel nemce pokat.

tilinho20 ::

Kdo a igra SP? Jaz samo da ga obrnem in to je to. Potem pa samo MP.

OmegaM ::

Jaz sem pa enostavno ze navelican te WW2, zato mi pa resnicno odgovarja, ceprav star, in ne lih zanimivo grafiko, super igralnostjo, torej OFP, arma me nekako ni navdusila, ok Single je bil kar fan, ...MP pa sploh ne.

Vietnam spilov pa ni lih nekaj, VC1 super, prinesel fajn svezivno, VC 2, meni super grafika pa se kaj.

Sedaj cakam pa da vidimo kaj bo prinesel OFP 2, upam da sploh ne bo razocaral, sicer pa pride tudi ARMA2.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

tilinho20 ::

Ej a te oznaki kot so ''VC1'' ipd. so špili? Ker ne poznam teh oznak. :) ;)

OmegaM ::

Ce ze vsi pisejo v kraticah, zakaj pa se ne bi ostali ...

In se legenda:

...... OFP ==> Operation Flashpoint: Cold War Crisis
...... dodatka ==> OFP:R ==> Operation Flaspoint: Resistance ter OFP:RH ==> Operation Flashpoint: Red Hammer

...... VC1 ==> Vietcong 1 oz. , original naslov Vietcong ter njegov
...... dodatek Vietcong: Fist Alpha
...... VC2 ==> Vietcong 2
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

tilinho20 ::

Hvala. :)

OmegaM ::

Se en v vrsti spamov .... PRosim:D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

tilinho20 ::

:D:D:D:D

mijav7 ::

Novosti najdene na Clanbase:

Perks
Juggernaut
Sleight of Hand
Extreme Conditioning
Martyrdom
Steady Aim
Bandoleer
Iron Lungs
Stopping Power
Deep Impact
Last Stand
Sonic Boom
Monkey [Climbing trees]
Frogman [Faster Swimming]
Play Dead [Ability to fake death]
Crouch Sprinter
Banzai [Inflict more damage with melee weapons]

American guns and explosives
M1A1 Thompson
M1A1 Carbine
M1 Garand
Trench Shotgun
Browning Automatic Rifle (BAR)
M1903 Springfield
M1903 Springfield Scoped
M2 Flamethrower
M1911 (also known as Colt 45)
Bayonet
M9 Bazooka
Browning M1919A6
M2 Machine Gun
MK2 Frag Grenade
Smoke Grenade
Satchel Charges
Mines


Russian guns and explosives
TT-33
Mosin Nagant
Mosin Nagant Scoped
PPSH (71 round Drum Magazine)
PPSH (31 round Banana Magazine)
Bayonet
RGD-33


German guns and explosives
P08 Luger
Kar98
Kar98 scoped
MP44
MP40
MG42
MG34
Knife
Stielhand grenade


Japanese guns and explosives
Nambu 14
Arisaka Type 99
Type 100 Submachine gun
Bayonet
Katana
Kiska Grenade

British guns and explosives
Sten

http://clanbase.ggl.com/news.php?nid=29...

LeXani ::

Play Dead [Ability to fake death]8-O
To bi pa rad vidu..
Čas prve prijave 04.11.2005

Orbit89 ::

Nekaj podobnega ko pri UT3.

laught ::

Torej nebomo sam japoncev al kitajcov strelali?in nebomo sam na pacifiki...?sam ,da bojo naciji not,ker mi je ta pacifik bedn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: laught ()

RookY ::

Play Dead je blo že v prvem Unreal Tournament
Juhu juhu spet bom bruhu

laught ::

pa tut v mgsju

Meizu ::

haha, monkey ability bi mogla sekat :P Pa play dead bi utegnu bit zanimiv, ko bi blo treba kšno bombo pazit...

iLichu ::

perki so za noobe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Call of Duty: Black Ops (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Igre
828159408 (3906) oo7
»

Call of Duty: Infinite Warfare (Call of Duty 13) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
32769302 (37067) oo7
»

Call of duty 4 (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Igre
78869820 (11725) oo7
»

Call of Duty WWII (2017) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
39158329 (34147) oo7
»

Call of Duty: Black Ops 3 (Call of Duty 12 (2015) Treyarch) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20937776 (23418) oo7

Več podobnih tem