» »

Dell goljufal svoje stranke

Dell goljufal svoje stranke

Dell

Slo-Tech - Sodišče zvezne države New York je v torek spoznalo Dell za krivega goljufije, lažnega oglaševanja, sumljivih poslovnih potez in neprimerne izterjave dolgov. Dell je svojim strankam zavračal ali močno oteževal tehnično pomoč kljub temu, da so bile do tega upravičene v okviru garancije ali so takšno pomoč kupile. Pogosto je to pomenilo, da so morale stranke izredno dolgo časa čakati na telefonu, njihove povezave pa so bile pogosto preusmerjene ali prekinjene med čakanjem.



Dell tudi ni uspel zagotoviti svojim strankam t.i. "popravila na domu", saj so kljub nakupu takšne storitve morali čakati tudi do dva meseca, preden je tehnik dejansko prišel k njim. Stranke, ki so kupile storitev "pomoč naslednji dan", so bile deležne vse prej kot te - včasih so morali čakati celo leto, preden so dejansko bile deležne kupljene pomoči. Pogosto so tudi pozabili na stranke, katerih garancija se je bližala h koncu, dokler ni njihova garancija dejansko pretekla. Potem so njihove zahtevke preprosto zavrnili.

Dell in njihova podružnica Dell Financial Services sta bila spoznana tudi zavajajočega oglaševanja - oglaševali so namreč brezobrestna posojila, upravičenost do le-teh pa so zavrnili skoraj vsem strankam. Pogosto so tudi prodali strankam izdelke brez da bi jih obvestili, da se kvalificirajo za posebne finančne pogoje in so jim nato zaračunaval tudi do 30 odstotne obresti.

Koliko bo moral Dell plačati za svoje napake še ni znano, saj bo imelo sodišče sedaj še razpravo na kateri se bo ugotavljalo koliko je Dell zaslužil s takšnimi goljufijami, na podlagi tega zneska pa se bo določil tudi znesek, ki ga bo Dell moral plačati zvezni državi New York.

Pritožba vseh vpletenih seveda sledi ...

25 komentarjev

gruntfürmich ::

američani...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

aco111 ::

Hja, tudi to se dogaja, četudi ni fajn. :P
Don't worry be happy :)

mikko ::

uff, some big shit...v SLO ne bi to prišlo do sodišča ;)

mtosev ::

zaj sn srecen z dellom

jaz mam najboljsi tech support ime mu je - "mtosev"

drug support ne rabim
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: gzibret ()

Zheegec ::

To si ti, moraš gledati, da nekje 99% ljudi ne pozna skoraj nič osnov računalnikov, zato je obljubljen tech support velik problem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mktech ::

imam dellov prenosnik in sem zelo zadovoljen. tko, da mi je kar "zal" zdaj, ko sem prebral tako novico. skoda.

Mr.G. ::

Jah,tud sam imam na šihtu dell-ov računalnik.
Ko je blo nekej narobe in smo v garancijskemu roku, ga peljal na popravilo, bi mogl PLAČAT!!!!,24€ za takojšnje popravilo ali pa 1(en!!!) teden čakat.

24€ res ni velik.....garancija naj bi pa tud veljala....al kako!!?
Nikol Dell-a !!!

Lp,

nastyboy ::

Bolj smešno mi je pri vsej stvari to, da bo na koncu kazen dobila država...Hmmm.. zakaj pa ne bi tega denarja dobile ogoljufane in izigrane stranke, ki so dejansko bile ob denar?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nastyboy ()

opeter ::

nastyboy, če ti še ni "kapnilo", stranka v teh igrah ni važna. Razen kot priča. Tako ali drugače pa je vedno ravno ona tista, ki kaj izgubi. Kot kmetje na šahovnici...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

Na koncu bodo pridobile nove stranke, saj se Dell verjetno ne bo sel teh igric. Vendar samo v primeru, da bo kazen 200-500% glede na zasluzek!

lp

desperados ::

nastyboy se strinjam, denar bi morale dobiti stranke! Ampak koliko birokracije bi bilo potrebne da bi se to zrealiziralo. Pravzares vedno "takratko" potegnemo...

Frgazor ::

Eno je pregon po uradni dolžnosti, če so kršeni zakoni, drugo je pa odškodninska tožba oškodovancev. V prvem primeru bo zadoščeno državi, drugi primer pa bo prav gotovo še sledil.

MrStein ::

na telefono

Non habla ingles ? ;)
torek spoznalo <6e443fdf58a90b2b90777a6f90c5f007> za krivega
tudi do 30 odstotne <751e6a6b62cda97eb5f2ec1cf5bdacc5>.

???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

destiny ::

Odblokirej www.apture.com (vsaj mislim da), pa boš habla ingles :D

tx-z ::

torek spoznalo 6e443fdf58a90b2b90777a6f90c5f00 za krivega
tudi do 30 odstotne 751e6a6b62cda97eb5f2ec1cf5bdacc5.


I don't get it too:\
tx-z

destiny ::

Men se na tem delu pojavi nek takozvani Apture Link, kjer je najprej znak Wikipedie in potem hyperlink. Če se z miško zapeljem čez HL, se pokaže neko Apture okno z opisom povezane vsebine iz Wikipedie.

Trdi ::

Telekom dela iste pizdarije pri nas.
Trdota d.o.o.

MrStein ::

Ker stari, preverjeni, delujoči linki niso dobri ... :|
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

destiny ::

Jebiga, tud stare, preverjene, delujoče linke bo enkrat povozil čas ;)

Marc` ::

torek spoznalo 6e443fdf58a90b2b90777a6f90c5f007 za krivega
tudi do 30 odstotne 751e6a6b62cda97eb5f2ec1cf5bdacc5.

Na novem slo-techu to deluje, na star.slo-tech.com pa pač ne. ;)

gruntfürmich ::

kwa je s tem apture dashboard? to je samo linkec al se ti kaj naloži v komp?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

infiniteLoop ::

Jaz bi pa samo vprasal a je star slo-tech se podprt ali ne vec. Ker zgleda, da adminom ni vec kaj mar zanj....
None of us is as dumb as all of us.

tx-z ::

Dokler vidš nove teme pa vse odgovore je še ql:))
tx-z

Utk ::

Vse našteto bi lahko našli tudi pri večini slovenskih (in drugih) firm. Hvala bogu, da vsake tolk časa kdo za to plača.
Je pa lepo, da so dellu uporabniki težili za pomoč. Vemo kako je pri nas. Človek kupi original Windows za par sto evrov, potem pa okoli teži če kaj ne dela. Kot da so vsi drugi plačani za to, naj mu pomagajo tisti, ki so pobrali tistih par sto evrov :) Naj si raje namesti nekaj zastonj in potem plačuje pive prijatlom, ki mu kaj pomagajo.

techfreak :) ::

Pa ravno sem gledal glede nakupa prenosnika, in sem gledal tudi nekaj Dell-ov.

CrniE: Ampak originalni Windowsi so potrebni oz. bodo potrebni za vstop v nekatere države. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple onemogočil nepooblaščena popravila novih računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7317550 (11824) c3p0
»

Zakaj se polovica iPhonov proizvede v Žengžouju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6721580 (16912) kitaj
»

Ameriška univerza raje izbrala Dellove Win8 tablice kot iPade

Oddelek: Novice / Windows Mobile
228368 (5206) Lonsarg
»

Intel in AMD dosegla poravnavo

Oddelek: Novice / Tožbe
144038 (2890) MrStein
»

Apple predstavil posodobljene MacBook-e in MacBook Pro-je

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
215913 (4811) dejanslo

Več podobnih tem