» »

igre in programi za win na linuxu...ker program

igre in programi za win na linuxu...ker program

OZZY ::

manjša šola kjer delam razmišlja, da bi prešaltala na linux zaradi licenc. Vendar pa je večina kakih igre in programom pisana za winse. Zato me zanima kater program bi bil najboljši za emulacijo le teh...Pri tem ne gre za neke zahtevne igre in programe ampak za izobraževalne, tako da je upočasnitev sekundarnega pomena.

Gledal sem wine in codega za igre ...mislim,da je tudi wine za programe.

Poleg tega sem gledal še Win4Lin , ki je tudi za ubuntu in ki je poleg mandrive 2008 v finalu za inštal in pa WMware...

Ali je mogoče še kaka druga boljša alternativa. Po možnosti zastonj vendar pa bi bili na šoli pripravljeni tudi do določene mere plačati za program..pač podpora odprtokodnim rešitvam, ki bi jih namesto gore denarja stalo malo.
Go with the flow.

PaX_MaN ::

Povej kakšne programe potrebujete, da ti bomo lažje svetovali z alternativami.
Verjetno pa vas muči Office. V tem primeru poglej Crossover.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

OZZY ::

Hvala za predlog..ga bom preštudiral.

Glede offica...Ne MS office ne bi uporabljal ampak bi bil v uporabi Open office. Se pravi gre za kompleten prehod na odprto kodo. Pač stroški so previsoki, da bi si privoščili 20 licenc za winse in MSOffice samo zato,da bi lahko uporabljali izobraževalne programe in igre. Sploh pa ne, ker gre za podarjene računalike, kjer pa je potrebno urediti po zakonodaji licence, saj so tudi kazni previsoke.

Pri programih --- Gre za razne izobraževalne cdje za otroke, ki so pač narejeni, da delajo na windowsih...Seveda gre pri tem tako za kake poučno izobraževalne igre (npr. miška za najmlajše itd..) kot razne programe npr..spoznaj človeško telo, matematika, ....

Se pravi, da gre bolj zato, da bi se lahko še naprej uproabljalo obstoječe stvari na linux mašini.

Računalniki se uporabljajo pač za osnovne stvari kot je internet, pisanje (OOOrg) in pa za razna učenja. Tudi za delo z samim operacijskim sistemom. Seveda obstaja kr nekaj stvari na internetu, kjer ponujajo razne izobraževalne igrice vendar bi bilo dobro,da bi obstoječe programe in igre za win uporabljali še naprej.
Go with the flow.

'FireSTORM' ::

Najprej poskušaš z wine ki je popolnoma brezplačen, če ne bo šlo pa kupiš crosover/cedega, kajkoli.
Cedego pa mislim da itak plačaš samo enkrat in imaš potem dovoljenje da lahko glasuješ pri njih in ne vem kaj še vse. Če se ne motim.
Those penguins.... They sure aint normal....

OZZY ::

Mislim, da bomo tko tudi storili. Dobro je,da nekateri ponujajo tudi preizkusni program, tako da se bo lahko stvar prej prevelilo ali dela ali ne.
Go with the flow.

Screamboy ::

wm z cedego bi slo pognat kaj koli? reactos sedaj podpira directx za info :)
-> Slovenska skupnost uporabnikov Ubuntuja <--
-----------------> www.ubuntu.si <------------------

@nny ::

Achieve Planner se mi ne požene z Wine. Imam pa zadnjo verzijo Ubuntu. Naj kupim crosover/cedega?
Iger sicer ne igram, omenjeni program pa nujno potrebujem.

Aljaz1980 ::

sem mislil rečt virtualbox pa se mi je zatiknal, ko sem pomislil na licenco za winse;((

drugače pa ni za cedego, da moraš plačvat mesečno ?

BaRtMaN ::

Se rešujejo problemi, ampak meni tudi z verzijo 1.1.28 program zariba.

Crossover je osnovan na wine, ampak vprašanje, kakšne spremembe so vse oni naredili. Imajo preizkusno verzijo, meni se danes ne da še nje sprobat.

@nny ::

O, sr..e! :8)8-O
Se bomo že česa domislili. Torej cedega?
Škoda, večina ostalih programov mi brez težav laufa v Wine.
Ne bi šla rada nazaj na Okna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

BaRtMaN ::

V zadnji uri je bla izdana nova verzija 1.1.29, ki vsebuje nekaj popravkov za ta program. Zdej je treba počakat, da nardijo paketek za Ubuntu pa bomo vidl če so ujel tapravga hrošča. :)

SasoS ::

Očitno je popravek samo en ključ v registriju. To lahko dodaš tudi z regeditom...

@nny ::

Bom počakala. Vsaj neki migajo. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se v islandskih šolah pričenja prehod na Ubuntu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16516885 (12367) Pithlit
»

Windows igre na Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
71257 (965) kriko1
»

Igre na linuxih?

Oddelek: Operacijski sistemi
292213 (1373) pingec
»

Za 30 dni na Ubuntu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27219774 (13776) Looney
»

Linux in Call of duty

Oddelek: Operacijski sistemi
151489 (1231) bam88

Več podobnih tem