» »

ubuntu guest na vmware workstation 6

ubuntu guest na vmware workstation 6

pozitron ::

Zdravo.

Zanima me, če vmware workstation 6 podpira toliko d3d ali open gl, da bi v ubuntu-ju lahko naštimal full visual effects? Je drugače sploh potrebno inštalirat driverje za grafo, če je ubuntu host na visti. Po inštalaciji vmware tools lahko nastavim resolucijo na 1680x1050. Ko pa inaštaliram driverje, pa je samo še 800x600 (ubuntu is running in low graphic mode)

Imam namreč precej težav, da bi usposobil gonilnike od 7900gs na ubuntu 8.04. Inštaliral sem nvidia-glx-new, ampak nevem kako porihtat x, da bo laufalo kot je treba. Probal sem tudi driverje z nvidia strani. Ampak mi javi, da ni kernel ustrezen in tako naprej. Čeprav sem dal sudo apt-get install build-essential in sudo apt-get install linux-headers-` uname -r` še vedno javi isto oz. noče inštalirat.

Bom poskusil verjetno z 7.10 verzijo. Se, da mogoče komu prilept nastavitve za X, da bi samo copy/paste-al v gedit /etc/X11/xorg.conf. Po inštalaciji driverjev.

Pod restricted drivers pa nimam nič od nvidi-je ne v 8.04 ter 7.10 verziji.
  • spremenil: pozitron ()

OmegaBlue ::

Znotraj vmware 3d ne dela. sploh.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

pozitron ::

Se prav, da se potem sploh ne splača trudit z driverji. Itak se resolucija, da naštimat po inštalaciji vmware tools, še xvid filmi delajo.

Samo, se mi zdi, da sem nek zasledil, da 6-ka že ima nekaj 3d podpore.

bluefish ::

če uporabljaš virtualizacijo, potem se sploh ne trudi z driverji. Morda lahko le poskusiš z Vmware Tools.

OmegaBlue ::

Stvar je možna na vmware ESX server. Lahko guestu daš fizični dostop do grafične, samo stvar je OS sam po sebi nemoreš kar tako namestit - zahteva nekaj znanja.

(In niti približno ni poceni :P)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

pozitron ::

Ok, hvala za pomoč.

imagodei ::

Omega - hmmmmm... Kje je pa Open Source spirit? ;)

Ne, resno - lahko kakšne usmeritve daš, kje bi si lahko kaj več o tem prebral?
- Hoc est qui sumus -

OmegaBlue ::

Bolj osnovno tukaj
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

pozitron ::

Zakaj mi po tem ko editiram X11 za miško (da dela scroll) options "Protocol" "imps/2", po restartu začne javljat, da ubuntu laufa v low resolution mode in na voljo imam potem samo 800x600? Če odstranim options "Protocol" "imps/2" je zopet vse ok, samo scroll pa ne dela. Se, da kako porihtat to oz. kaj delam narobe?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
211677 (1398) dux

Ubuntu sux (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
21513167 (8168) OmegaBlue
»

Izšel je Ubuntu 8.04 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14515692 (9896) Jst
»

Prihaja Ubuntu 8.04 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15713673 (9398) zee
»

Ubuntu 7.10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1165687 (5113) stalker

Več podobnih tem