» »

Ubuntu pomoč

Ubuntu pomoč

xandros ::

Imam ubuntu 10.10 server
Naknadno sem instaliral installgroup 'Desktop Ubuntu'.

uname -r pokaze
2.6.35-22-generic-pae

Instaliral sem VirtualBoxOSE
apt-get install virtualbox-ose-dkms
Branje seznama paketov... Narejeno
Gradnja drevesa odvisnosti
Reading state information... Narejeno
Najnovejša različica virtualbox-ose-dkms je že nameščena.
0 nadgrajenih, 0 na novo nameščenih, 0 bo odstranjenih in 0 ne nadgrajenih.

modprobe vboxdrv
FATAL: Module vboxdrv not found.

Pri zagonu virtualboxOSE mi rece , naj naredim to dvoje.

Še /usr/src:
/usr/src# ls
linux linux-headers-2.6.35-22-generic-pae
linux-headers-2.6.32-305 linux-headers-2.6.35-22-virtual
linux-headers-2.6.32-305-ec2 linux-headers-lbm-2.6.35-22-generic
linux-headers-2.6.35-22 virtualbox-ose-3.2.8
linux-headers-2.6.35-22-generic

linux kaze na .....-generic-pae

linux headers sem instaliral.

Kako naj rešim ta zaplet?

Icematxyz ::

Instaliral sem VirtualBoxOSE
apt-get install virtualbox-ose-dkms


sudo apt-get install virtualbox-ose

Pa še to si poglej (PAE enable):

https://help.ubuntu.com/community/Virtu...

Zgodovina sprememb…

xandros ::

Nekako mi je uspelo instalirati Virtualbox-OSE. (apt-get autoremove, potem pa se enkrat apt-get linux-headers-*)
Imam ze narejene virtualne masine, za VirtualBox(torej ne OSE).
Vklopim Pae, po zgornjem linku, vendar dobim po startu virtualne masine Blue Screen na winXP
A je pravi virtualbox nekompatibilen z OSE?

Instalacija pravega VirtualBox 3.2.10 gre skozi, vendar napise, da rabi na koncu /etc/init.d/vboxdrv setup, tega pa sploh ni.

Imam problem instalirat tudi Vmware Server 2.0.2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xandros ()

Icematxyz ::

dobim po startu virtualne masine Blue Screen na winXP


Kakšna je pa koda? ;)

Drugače pa ne vem kaj je narobe. Na primer:

Ker ni ohranil .xml datoteke. Se pravi nastavitev za VM. Je že zaradi drugačne (napačne) nastavitve podatkovnega gonila dobil težave. Ker tega WinXP pač ni prebavil.

http://www.itwriting.com/blog/1538-fixi...

Tako da sam bi rekel. Da se osredotoči na to, da bodo nastavite identične. Pa bi moralo it.

xandros ::

..processr.sys
driver_onloaded_without_cancelling_pending_operations
..


Mam tko obcutek, da je kaj narobe s kernelom.
Pravi virtualbox javi, da ne more naloziti kernel modula

Pa tudi pri vmware pade pri generiranju vmnet modul za kernel.

V vbox OSE gre normalno instalirat winXP

Kaksna je razlika med pravim vbox in vbox ose (samo 1cpu, nima rdp)?

Icematxyz ::

Oba VB sta prava. Ampak zdaj si preveč zadeve začel mešati in ne daš nobenih pravih informacij. Ne vem sploh več kaj je problem. VMware, VirtualBox, blue screen na XP?

Kaj sploh je težava? Če prav razumem. Prvotno vprašanje. Kako namestiti VitrualBox-OSE si rešil. In zdaj deluje in lahko vanj namestiš WinXP.

Kaj je pa sedaj težava? Za VMware ti bo odgovoril kdo drug. Ker sam ne uporabljam. Če slučajno hočeš iz WMvare v VirtualBox uvozit VM pa tudi ti bo kdo drug to povedal. Bi pa lahko bil to tudi razlog kakšne težave, ki jo imaš. Če je temu tako.

Se pravi če se osredotočiva na VirtualBox. VirtualBox-OSE si uspešno namestil. In vanj tudi uspešno namestil Windows XP. In vse deluje vredu? Kaj je sedaj še težava glede VirtualBox?

xandros ::

Ja, imas prav, ze malo zmeden zaradi problemov pri ubuntu.

Virtualbox OSE mi deluje, winXP tudi v tem.
Blue screene moram še pogledat(recimo ni pa problemov, z istimi vdi-ji , narejeni so na ubuntu 10.4 desktop, uporabljani tudi na win7 in winxp, problemi so samo pod ubuntu server 10.10)
Hvala za link.

Imam še dve virtualni masini v Vmware.
Najraje bi imel se vmware server instaliran, zaradi samega testiranja, ampak bi tudi prav prisel postopek konvertiranja vdk v vdi, da to deluje, pa da ni nekih velikih problemov.

1.V ubuntu server imam en username, in root, ki sem mu dolocil password.
Kako v ubuntu avtomatsko zazenem eno virtualno masino.
V /etc/rc.local napisem ukaz?

2.Pri samem instaliranju(sudo apt-get) vpisem password uporabnika, pri synaptic moram vpisati password od root.
Zakaj ta razlika?
A lahko sistem moti , enkrat instalacija apt-get drugic synaptic?

Icematxyz ::

Za strežniške zadeve. In nadzor VirtualBox preko terminala... Si najprej malo preleti literaturo: PDF ali HTML.

1.) Zagon VM. Glede na to, da imaš nameščeno namizno okolje Gnome. In bi rad po prijavi v sejo z določenim uporabnikom zagnal določen VM. V SessionStartup dodaj vnos (ukaz):

VBoxManage startvm "ime VM"

Pa bo ti zagotovo zagnalo VM po prijavi v sejo.

2.) Prav "root" uporabnika si šel "vznemirjati" in omogočil. Ali govoriš o prvem ustvarjenem uporabniku (kateremu ni ime root). Kjer se povzdigneš na nivo uporabnika root z ukazom sudo + vpisano geslo? Ne vem, kako imaš uporabnike nastavljene. In za kakšno težavo gre. Ubuntu zagotovo naredi tako, kot je nastavljen in se od njega pričakuje. Spet, ker imaš nameščen Gnome. Sistem -> Skrbništvo -> Uporabniki in skupine. Če so nastavitve enake. Lahko z obema počneš enake stvari. Se pravi tudi z drugim uporabnikom in njegovim geslom zaženeš Synaptic. Seveda domnevam, da zamenjuješ prvega ustvarjenega uporabnika z uporabnikom root.

Če imaš v lokalnem omrežju (zaenkrat še problem varnost) "strežnik". Pa lahko za "udobno GUI" delo testiraš še kaj takšnega:

AJAX PHP



http://code.google.com/p/phpvirtualbox/

zaradi problemov pri ubuntu.


Dvomim, da bi želeno na kakšnem drugem OS lahko naredil na lažji način. Za strežniške zadeve potrebuješ znanja. Pa čeprav sva večino težav tukaj lahko rešila z miško. A ne da?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

xandros ::

1.)Ob bootu masine, naj bi se dvignila ena Vbox masina.
Brez prijave v gnome. To bo verjetno slo po linkih za pisanje skripte. To verjetno dam v /etc/rc.local ali kam drugam

1a)Če se prijavim v gnome, se Vbox ne vidi (verjetno VboxHeadless v prvi točki)

1b) a se da, da priklicem Vbox host v gnome?

2) Instalacija sistem, prijava uporabnik A z geslom B.
Kasneje aktiviral root uporabnika z geslom C.
Namen, z root bom delal kaksne skripte, kaksen rsync, pac da je locen od uporabnika A. Ne vidim problema, da sem ga aktiviral

2a) prijava v gnome z uporabnikom A
sudo apt-get moram vpisati geslo B
Če pa z miško odprem Synaptic, mi geslo B ne prime, moram vpisati geslo C, potem se synaptic odpre

3)Zelo enostavno se mi zdi:
recimo instalacija win os, zelo enostavna instalacija vmware server v OS
Zelo enostavna instalacija hosta v vmware server(celo oddaljeno preko browserja).
Oblkljukas z misko, da se host dvigne ob bootu masine.

3a)Se bolj enostavno se bi mi zdelo samo se tole:
instalacija Ubuntu Desktop, imam dva diska, da bi lahko ze dal diska v sw raid(to gre samo v ubuntu server?)
In potem enostavna instalacija vmware server v ubuntu (z 10.10 server mi nikakor ni uspelo)

xandros ::

Eno razmišljanje:
a sem naredil napako že na začetku, pri inštalaciji?
Na začetku me je vprašal za nek kernel(se ne spomnem več), verjetno sem tam izbral PAE.
V računalniku bom imel max 4G rama, več ne gre.
Ali rabim PAE pri 32bitnem sistemu.
Ali rabim server verzijo, ali lahko kako enostavno dam dva diska v raid1 v desktop verziji.
Namreč, na drugem računalniku nisem imel nikakršnih problemov pri instalaciji VirtualBox vubuntu Desktop.

Icematxyz ::

Kako bi pa naj z zaklenjenim root uporabnikom izvajal vzdrževalna dela? Če bi moral vpisati root geslo, ki privzeto sploh ne obstaja? Tukaj gre izključno za nastavitve uporabnika in skupin. Glede tega če potrebuješ omogočenega root uporabnika ali ne. Pa se odloči sam. Verjetno ga ne.

1a)Če se prijavim v gnome, se Vbox ne vidi (verjetno VboxHeadless v prvi točki)

1b) a se da, da priklicem Vbox host v gnome?


Če si v SessionStartup dal pravilen ukaz. Ti se zagotovo ob vpisu v (Gnome) sejo zažene VM. Ko boš vpisan v Gnome zaženi v terminalu ukaz. Da vidiš če si pravilno vpisal ime VM.

3)Zelo enostavno se mi zdi:
recimo instalacija win os, zelo enostavna instalacija vmware server v OS
Zelo enostavna instalacija hosta v vmware server(celo oddaljeno preko browserja).
Oblkljukas z misko, da se host dvigne ob bootu masine.


Potem pač uporabiš Ubuntu desktop. Če želiš zdaj to primerjati. Delo v namiznem okolju. Pa bo šlo enako "enostavno". Se pravi GUI way.

Glede VMserver namestitve in uporabe pa ne vem. Ker uporabljam VirtualBox. To ti bo moral povedati kdo drug.

xandros ::

V ubuntu desktop ob instalaciji lahko das dva diska v raid1?

Icematxyz ::

Če se pogovarjava o "Software RAID" lahko. Potrebuješ pa Alternate install CD.

xandros ::

To prvič slisim.
Upam, da ni zelo komplicirano.
Ja sw raid, mdadm.

Je to ubuntu-10.10-alternate-i386.iso.torrent? http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubunt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xandros ()

Icematxyz ::

Da. In ne ni komplicirano.

xandros ::

Tale instalacija virtualbox na ubuntu server 10.10 je bila zelo komplicirana.
Bom probal tole Alternate desktop verzijo.

Še mogoče kakšen nasvet?
Na racunalniku bi imel VmWare server, Virtual Box, Samba, Web server, TomCat, Mysql, Vlc, rsync, bind.

xandros ::

Z alternate verzijo je slo veliko bolj preprosto.
Ustvaril raid.
VirtualBox dela iz prve.
Kernel je 2.6.35-22-generic, na koncu ni PAE.
Problem je edino, da sedaj ne vidi 4G rama ampak samo 3.2G
Ampak bom dal eno palcko 2g ven in notri 1g.

Vmware pa nikakor ne gre gor, bom odprl novo temo za vmware.

Icematxyz ::

VMware zaenkrat ne uporabljam. Tako da ne vem, kaj je najboljše. Kaj pa 64 bit verzija Ubuntu ne pride v poštev? Glede pomnilnika.

Drugače pa lepo, da si rešil. Pa tako za prvič, da usposobiš zadeve in jih spoznaš. Je tako bolje da imaš pred sabo GUI + terminal. Ko boš dovolj seznanjen z zadevami. Boš tudi lažje zadevo izpeljal na "strežniški" različici.

Andrej56 ::

glihkar sem začel uporabljati ubunt in me yanima nekaj osnovnih stvari , kako ydownloudat kodeke ya yvok in sliko, oziroma natančneje kako jih pol inštalirat , da mi bo zvok deloval, kam se mi to shrani , pa kam se mi shranijo stvari,ki jih zdounloudam . res bi vas prosil za pomoč

dux ::

@Andrej56:

1) Poskušaj se izražati malce bolj jasno in ne piši iste stvari v 2 različni temi.

2.) Če imaš Ubuntu 10.10, pojdi v programsko središče (software-center) in namesti paket Ubuntu Restricted Extras.

Glede na tvojo pisavo ti priporočam, da greš še na Sistem > Skrbništvo > Tipkovnica in v zavihku razporeditve dodaš slovensko razporeditev tipk.
Upanje je v nasih odlocitvah

Andrej56 ::

a tam dobim kodeke ya zvok, kaj mi paket ubuntu restricted extras ponuja , a so v njemu kodeki za zvok

šel sem na to stran in tam vidim ogromno nekih linkov oynačenih y rdečo pisavo, a so to stvari katere naj bi si naložil na ubunt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andrej56 ()

dux ::

Pojdi v Programsko središče Ubuntu (Software center), vpiši Omejeni programi (resticted extras) izberi Ubuntu različico in nato klikni Namesti (Install). Vpiši svoje geslo, počakaj, da se naloži in predvajaj zvok.
Upanje je v nasih odlocitvah


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093160195 (117788) Icematxyz
»

Izšel VirtualBox 4.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5010977 (7784) Buggy
»

VirtualBox in Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
262581 (1730) Icematxyz
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911764 (8167) Jst
»

Izšel VirtualBox 1.6.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5610201 (6648) kriko1

Več podobnih tem