» »

spet noče pečt

spet noče pečt

vres.ales ::

evo moj butast pekač TSSTcorp CD/DVDW TS-L632M ATA Device (na prenosniku HP), spet noče pečt ničesar

to se mi je že enkrat zgodilo vendar sem ugotvil kaj je narobe
hotel sem napečt DVD+R, jaz nevem kaj mu je ampak + sploh ne mara, in zdaj noče pečt sploh ničesar, niso mediji krivi, ker mi je prej na istih peklo normlano

in kaj zaj naredim, da ga spravim spet k sebi, da bo lepo peko moje minuse

vres.ales ::

hopsa
ne samo, da noče pečt ampak bere jih tudi ne

bluefish ::

nič ne bo. Vrzi stran.

vres.ales ::

to se mi je že prej zgodilo
in je po formatiranju spet lepo delalo, za vsako pa ne mislim formatirat kompa

vres.ales ::

bere cd-je, originalne in cd-r
ne bere dvdjov, niti originalnih
ne peče nobenih diskov

sem zbriso gonilnike za IDE in tudi DVD rom, ponovno zagnal in še vedno ne dela
googlam že 2 uri in še nisem našel pametne rešitve

Zgodovina sprememb…

StandAgainst ::

Tako kot ti je napiasal blueFish, vrži stran. Sprijazni se s tem da vsega pač ne moreš kar tako popraviti (hardwersko in softwersko). Ko neka stvar crkne pač moraš kupiti novo ni druge, razen če neseš na servis, pa še tam ti bojo raje dali nov pekač, kot pa da bi šli popravljati starega, ker so stroški popravila večji od nove pečke.

bluefish ::

je sicer zanimivo, da stvar dela ob formatu, vendar pa je zadeva verjetno bolj strojne narave. Če je prenosnik še v garanciji, jo pač uveljavi, drugače pa zamenjaj pečko. Nova od Nec-a je okoli 50€, original HP pa je seveda drag in 130€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

vres.ales ::

potem pa mi razložite zakaj se mi je to zgodilo že drugič, in med tem nisem menjaval pogona

sem pisal na HP servis in bom vido, kaj bojo odgovoril
ker je imelo veliko HP uporabnikov iste probleme kot jaz, vendar ni konkretnega odgovora na forumih kako so napako odpravli. Piše, da imajo pogoni posebej laser za CD in DVD, in da mi je mogoče skurlo DVD laser, vendar ne razumem zakaj pol noče pečt CD-jev, ker ta očitno še deluje

vres.ales ::

sem bil na servisu, so mi menjali enoto in super dela

moram pohvalit SO d.o.o., ker so pač najboljši kar se tiče servisa HP-jev, 2min sem čako, da so mi zamenjali :D

j3rn3jk ::

Da ne odpiram nove teme, opisal moj problem kar tu :D

Včeraj ko sem hotel spečti dvd film, se mi je pojavila napaka >A 'medium error' occured while recording a CD/DVD/Blu-Ray< (NEC DVD-RW ND-3500AG, program Ashampoo Burning studio). Nato sem probal spečti podatkovni dvd, in mi je javil isto napako. Inštaliral sem najnovejši ashampoo, nero.. in ni nič pomagalo. Edino kaj mi je malo čudno da ne morem nastavit hitrosti zapisovanja, imam na izbiro samo maximum speed. Sprobal sem 15 praznih dvdjev (philips dvd-r), vedno ista napaka.
V petek je še zapisoval normalno. Prazni dvdji so u redu, ker sem jih sprobal na drugem računalniku in jih je zapeklo normalno.

Se komu sanja, kaj bi lahko bilo narobe ?

DJ MartiNi ::

Najbolje je, da zamenjaš pekač. Kot izgleda ti slabo bere medije, zato tudi ne more oceniti s kolikšno hitrostjo lahko zapeče določen medij. Neci so znani po tem, da imajo težave pri branju.

Bi pa mene zanimalo sledeče: Ali se še komu dogaja, da mu DVD pogon enostavno izgine iz sistema? Lastim si pogon Samsung SH-S223Q, kateri ima nameščen zadnji firmware verzije SB03, kateri izgine iz sistema nekje 4-5 krat na teden. Računalnik je neprestano prižgan. Da pogon ponovno aktiviram, moram izklopiti računalnik in ponovno prižgati.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačen program za peko DVD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
234475 (4054) BorutK-73
»

Label flash

Oddelek: Pomoč in nasveti
358252 (5522) shany
»

Pomoč NUJNO!!!za pekača gre

Oddelek: Pomoč in nasveti
71175 (921) Mr. Wally DJ
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009158 (6782) AtaStrumf
»

DVD pekac

Oddelek: Kaj kupiti
282406 (1690) Lime

Več podobnih tem