» »

Kartico Micro SD (HC) ne morem formatirat

Kartico Micro SD (HC) ne morem formatirat

WinXP ::

Kupil sem spominsko kartico Micro SD HC.Zadaj je nalepka da je to letnik 2010/2011.
Stvar pa je taka da ko jo dam v Windows ji ne izpiše niti prave velikosti (4GB) ampak 8Mb...
niti ji ne piše da je FAT32... samo prepozna jo.
 slika

slika



Enako mi to dela v telefonu za katerega sem jo mislil imeti...


Kaj naj naredim - ta kartica zgleda sploh NI za mobilne telefone Nokia 6220 Classic kateri uporablja Symbian OS? Zakaj pa sploh je - za fotoaparate in kamere??
  • spremenil: WinXP ()

misek ::

Morda je fake? Čeprav bi malce več kot 8 MB vseeno lahko kazalo. Kje je bila kupljena.
Poglej v nadzorno ploščo, sistemska orodja, disk management če je slučajno kaj narobe s particijami. Vse zbriši in naredi eno novo.

WinXP ::

S particijami od ? Trdega diska? Te so ok. Da bi bila fake... kupljena je bila drugače v trgovini in je takoj kazala te znake samo jo nisem mogel odnesti nazaj ker je to čisto drugje spotoma bila kupljena,samo za to pa tudi ne bi delal potnih stroškov...


Še kakšen predlog? Čudno da ji ne piše da je FAT32 pa sem probal menjvati datotečni sistem pa ZAVRNE.
Pravtako vse drugo zavrača. (glej sliko)
 ne da se formatirat niti spreminjat atribute

ne da se formatirat niti spreminjat atribute

misek ::

Particije od tega kartice. Recimo: http://support.microsoft.com/kb/309000
Morda je prva particija ravno velika samo 8 MB.

WinXP ::

V disk Managementu pravi da je particija oz.datotečni sistem RAW!
 slika

slika



Zgleda da je prodana kot poškodovana (fake)... ne vem kaj bi bil drugo vzrok ker to mi dela samo pri tej novi spominski kartici Micro SD HC.
Ostale ki niso HC pa ne...
Zadnji brezuspešni poskus:
 proba urejanja s programom za particije

proba urejanja s programom za particije



Vidim da je brezveze se dajati okoli tega.Vem samo to,da me je prodajalec prenesel za 17 Eur kolikor je stala,očitno pa je res "fake".
Verjetno se jih da ponarejat... ma naj gre u...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

gendale ::

mogoče je kaj od tega

SD and SDHC compatibility issues
The SDHC specification was completed in June 2006,[26] but by that time, non-standard high-capacity (>1GB) SD cards (based on the older 1.x specification) were already on the market. The two types of storage cards were not interchangeable, creating some confusion among customers. SD and SDHC cards and devices have these compatibility issues :
Devices that do not specifically support SDHC do not recognize SDHC memory cards.[27] Some devices can support SDHC through a firmware upgrade.[28]
SDHC devices are backward compatible with SD memory cards.[28]
Some manufacturers have produced 4 GB SD cards that conform to neither the SD2.0/SDHC spec nor existing SD devices.[29]
File System: SD cards are typically formatted with the FAT16 file system, while SDHC cards are typically formatted as FAT32.[25] However, both types of cards can support other general-purpose file systems, such as UFS2, ext2 or the proprietary exFAT for example.
Microsoft Windows may need a hotfix to support accessing SDHC cards.[30][31][32]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19236124 (11180) LuIK
»

Micro SD kartica prepocasna

Oddelek: Pomoč in nasveti
71250 (1078) ST-777
»

Prenosnik ne bere slik z SD kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
171580 (1370) beni
»

SD kartica: zakaj prikaže samo 1gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
8886 (699) amigo_no1
»

Vedno dovolj prostora - 16GB microSDHC kartice

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
366257 (3928) MrStein

Več podobnih tem