» »

Brezplačen program za peko DVD-jev

Brezplačen program za peko DVD-jev

anelis nim ::

Pozdravljeni.
Katerega mi priporočate? Imam inštaliranega CDBurnerXP. Delal mi je odlično. Sedaj ga že nekaj časa nisem uporabljala (mogoče kakšno leto) in sedaj, ko ga spet rabim, ugotavljam, da mi noče pečt na DVD-je. :( Prej jih je uspešno zapisoval. sem mislila, da so DVD-ji, ki sem jih imela, problem, pa niso (imam Verbatim). Na CD-je zapiše vse hitro, brez problema. Ko pa vstavim (prazen, nov) DVD, ne zapiše.

Sem inštalirala Ashampoo burning studio, pa mi tudi noče zapisat.

bastadu ::

Potem je očitno s tvojim DVD pekačem nekaj narobe ...

Frenckie ::

Pekač problem - lahko samo zaprašena leča na laserju.

anelis nim ::

ampak CD-je mi pa zapeče.

če bi bla leča zaprašena, ne bi speklo nič, niti cd-jev.

Zgodovina sprememb…

msjr ::

Ni nujno, za peko DVD-jev mora dobiti drugačen fokus kot za peko DVD-jev, zato gre žarek skozi drugo lečo, pri starejših enotah sta celo ločena mehanizma, tako da je čisto možno da peče samo en tip, drugega pa ne. Lahko da je tudi rahlo "razmajan", pa je za CD-je dovolj natančen, za DVD-je pa ne več.

anelis nim ::

najlepša hvala vsem za odgovore.:)
kako pa lahko to rešim (lahko sama al mora nekdo, ki se na to spozna)?

Frenckie ::

Ko prideš do leče, s palčko za ušesa rahlo namočeno v alkoholu očistiš lečo in jo nato osušiš z suhim koncem.
Če si še kadilka, potem je pa leča sploh zapacana - boš videla na vati palčke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frenckie ()

BorutK-73 ::

Kdo še sploh peče DVD-je in CD-je?

Frenckie ::

Že par let na PC-ju nimam priklopljene DVD enote, zato ker običajno uporabljam USB ključe ali zunanje HDD.
Včasih pa sem kar velikokrat čistil leče na CD/DVD predvajalnikih, pa tudi na PC CD/DVD pekačih.

kozmy ::

BorutK-73 je izjavil:

Kdo še sploh peče DVD-je in CD-je?

Če si vsaj malo ''audiofila'', boš razumel :D

ST-777 ::

anelis nim je izjavil:

če bi bla leča zaprašena, ne bi speklo nič, niti cd-jev.
Uporabi čistilni disk za CD/DVD pogone, če je leča zaprašena: http://www.conrad.si/?websale8=conrad-s...

Frenckie ::

Če želi danes preveriti peko DVD-jev, bo bolj težko prišla do čistilnega CD-ja.

ST-777 ::

Frenckie je izjavil:

Če želi danes preveriti peko DVD-jev, bo bolj težko prišla do čistilnega CD-ja.
Res je, bolje je prej poskusiti s programom. Uporabljam program AnyBurn, je zelo enostaven za uporabo in zapisuje na CD in DVD brez problemov. Zapisujem pa plošče pri bolj nizki hitrosti, je večja verjetnost, da bo plošča prav zapečena: za CD nastavim na mojem predvajalniku 16 kratno hitrost, za DVD 8 kratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

nekikr ::

ST-777 je izjavil:

anelis nim je izjavil:

če bi bla leča zaprašena, ne bi speklo nič, niti cd-jev.
Uporabi čistilni disk za CD/DVD pogone, če je leča zaprašena: http://www.conrad.si/?websale8=conrad-s...

Zakaj bi kupovala tole, če stane skoraj toliko kot nov pekač (z novo garancijo).?

ST-777 ::

nekikr je izjavil:

Zakaj bi kupovala tole, če stane skoraj toliko kot nov pekač ...
Ceneni pekači so poceni, bolje je kupiti pekač okrog 40 €, ker je večja verjetnost, da bo bolj tih pri zapisovanju. Še bolje kot kupiti CD/DVD pekač, je nakup blu-ray pekača, ker zapiše na eno ploščo za 25 GB podatkov. Plošča M-DISC blu-ray traja menda 1000 let, ena stane 4,5 $, navadna blu-ray plošča pa 1,3 $. Blu-ray pekač pa stane pri nas 77 €.

nekikr ::

Nehaj no, ti bo še kdo verjel. Večja verjetnost, da do bolj tih pri zapisovanju? In ker zapeče očitno en DVD na leto, naj plača x4? Eni imate res domišljijo.

ST-777 ::

@nekikr, pri nas se dobi CD/DVD pekač za 13 €, ne verjamem, da ima lahko tako poceni pekač kakovostne komponente, ki so na daljši rok tihe. Vendar je to že off topic. Tema vprašanja je program za peko DVD-jev, na to vprašanje pa sem že odgovoril.

Frenckie ::

Če ne poskusi očistiti leče, ji tudi noben program ne bo pomagal!!!!

dvihtelic ::

A imaš prenosnik ali namizni računalnik?

ST-777 ::

Frenckie je izjavil:

Če ne poskusi očistiti leče, ji tudi noben program ne bo pomagal!!!!
Seveda, če ima pa ima pekač v prenosniku, je lečo zelo lahko očistiti.

opeter ::

ST-777 je izjavil:

@nekikr, pri nas se dobi CD/DVD pekač za 13 €, ne verjamem, da ima lahko tako poceni pekač kakovostne komponente, ki so na daljši rok tihe. Vendar je to že off topic. Tema vprašanja je program za peko DVD-jev, na to vprašanje pa sem že odgovoril.


Pred kakšnim letom nazaj sem bral na enem blogu en test, da dejansko ni razlike med pekačem za 15 in 40 EUR, vsaj kar se komponente tiče.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ST-777 ::

opeter je izjavil:

Pred kakšnim letom nazaj sem bral na enem blogu en test, da dejansko ni razlike med pekačem za 15 in 40 EUR, vsaj kar se komponente tiče.
Pred dobrima dvema letoma sem kupil pekač za 17 €. V začetku je bil tih, sedaj je glasen in včasih se zgodi, da noče nič zapisati, ker ga namizni rač. ne prepozna. Ko ponovno zaženem r. pa poteka zapisovanje brez težav, glasen pa je pekač še vedno.

Nasvet @anelis nim: zaženi ponovno rač., pri meni to odpravi težavo zapisovanja, morda bo tudi pri tebi. Najverjetneje pa je na tvojem pekaču zamazana leča laserja ali je z laserjem, ki zapisuje DVD kaj narobe.

nekikr ::

Koliko ima veze hrup, če zapešeč 1 DVD letno? Pa tudi, če si alergičen na hrup, saj vsi vemo, kako so glasni pekači. Tistih 5 minut boš pa že zdržal hrup, ki je neprimerno tišji od tistega od sesalca.

BorutK-73 ::

anelis nim je izjavil:

Pozdravljeni.
Katerega mi priporočate? Imam inštaliranega CDBurnerXP. Delal mi je odlično. Sedaj ga že nekaj časa nisem uporabljala (mogoče kakšno leto) in sedaj, ko ga spet rabim, ugotavljam, da mi noče pečt na DVD-je. :( Prej jih je uspešno zapisoval. sem mislila, da so DVD-ji, ki sem jih imela, problem, pa niso (imam Verbatim). Na CD-je zapiše vse hitro, brez problema. Ko pa vstavim (prazen, nov) DVD, ne zapiše.

Sem inštalirala Ashampoo burning studio, pa mi tudi noče zapisat.

Si probala drugo firmo DVD-jev?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

program za peko CD-R-jev (audio CD-ji)

Oddelek: Pomoč in nasveti
313159 (2030) Daliborg
»

best CD/DVD/BD cloning tool win10

Oddelek: Pomoč in nasveti
442721 (1703) Ijus
»

Zunanji Blu ray pekač

Oddelek: Kaj kupiti
162687 (1478) cebelar123
»

DVD Pekač je nepismen?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122157 (1786) Ribič
»

Zaton optičnih medijev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
558093 (6354) ABX

Več podobnih tem