» »

Windows Server in driverji

Windows Server in driverji

Fr33man ::

Ker mi ga vista kvačka, sem se odloču eventuelno probat še Server 2008 (brez zgražanja =).

Zanima me če je možno normalno gor poganjat vsaj sledeče (oziroma brez večjih problemov namestit):

- driverje za HP Photosmart 5280 (kolega se je že ukvarjal s tem pa mu prek updatov ni nikakor ratal tiskalnika namestit)
- JDK
- Microsoft Office H&S
- aplikacije in driverje za Logitech MX3200 (komplet miš in tipkovnica) ter Logitech Pro 9000 (kamera)
- gonilniki za Nvidia 9800GTX+ ???
- Microsoft Virtual PC
- gonilniki za zvočno Creative X-fi prof. titanium

To je zaenkrat to, sam SW mi ni tak problem, ker se da dobit alternativo, problem so mi gonilniki in aplikacije za HW. Ima kdo kakšne izkušnje s tem?
  • spremenil: Fr33man ()

Spc ::

Za 2008ko boš rabil enake driverje kot za visto - delalo pa ti nebo nič boljše.
Uporabi rajše Windows Server 2003 z driverji za XPje.
 

Fr33man ::

Za moj tiskalnik očitno ni rešitve na Serverju. Zgolj teoretično sprašujem če bi se dalo naložit Microsoft Virtual PC in tam gnat recimo XP ali Visto in tam naložit driver za tiskalnik in kadar bi rabil kaj stiskat (parkrat na mesec) bi zagnal pač virtual PC?!

skico ::

Za moj tiskalnik očitno ni rešitve na Serverju. Zgolj teoretično sprašujem če bi se dalo naložit Microsoft Virtual PC in tam gnat recimo XP ali Visto in tam naložit driver za tiskalnik in kadar bi rabil kaj stiskat (parkrat na mesec) bi zagnal pač virtual PC?!


driver za tiskalnik.. (sicer za visto, ampak bi moglo delovat): link

Virtual PC dela verjetno brez problemov.. Sklepam po tem da na Visti deluje več kot odlično..

lp

Tomas 33 ::

Preveri kako je z USB na Virtual PC.

Fr33man ::

Rešil sem USB vodila na virtualni mašini. Zanima me le še ali VirtualBox deluje bp na serverju 2008 in če je to kaj vezano na hiper-V tehnologijo??? Sprašujem ker še nisem naložil Serverja, to sem probaval na visti.

c00L3r ::

Kolega poganja Server 2008 na 1gb ram-a in pravi da dela boljše kot Vista. Je pa šel po tem vodiču, da je server "predelal" v delovno postajo. Saj recimo privzeto zvok ne dela ipd...

In če prav vidim v tem vodiču ima Server že vgrajeno funkcionalnost virtualnih računalnikov.

[edit] izpustil 1 črko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

Fr33man ::

Evo zrihtal :D

Dela vse. Glihkar še XP-je nalagam na virtualno mašino. Malce je blo frke z Creative zvočno, ampak sem zrihtal. Dela perfektno in malo hitrej kot vista. Predvsem mi je kul, ker nimaš tistega balasta ki je sicer na visti in sam izberaš kaj želiš namestit in kaj rabiš. Za tiskalnik bom driverje naložu pa kr na virtual XP. Server nikakor noče prebavit teh driverjev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vista KMS =business??

Oddelek: Operacijski sistemi
191242 (996) monaco
»

Windows 7 RC 5. maja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610487 (5748) Tr0n
»

kako v VMware ali virtual PC povleči cel sistem

Oddelek: Operacijski sistemi
101540 (1362) luky
»

Windows Server 2008 za srednje izkušenega uporabnika? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1037444 (4822) Jst
»

Ubuntu 7.10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1165681 (5107) stalker

Več podobnih tem