» »

Iz Viste na XP

Iz Viste na XP

roberto111 ::

Na novem računalniku je bila prednaložena Vista. Zaradi problemov s kompatibilnostjo z nekaterimi programi, sem se odločil, da dam gor XP-je.

S pomočjo CD-ja od XP-ja formatiram disk, pobrišem particije, ustvarim nove in potem začne kopirati datoteke. Že potem pri ponovnem zagonu nekam dolgo traja ta ponovni zagon. Po ponovnem zagonu, začne instalirati XP-je in to nekaj časa počne, potem pa kar naenkrat zablokira. Ne javi nobene napake ali karkoli.
To se dogaja vedno, saj sem ves postopek od začetka že večkrat ponovil.

V čem bi lahko bil problem ?

bluefish ::

Morda okvarjen CD.

roberto111 ::

S tega CD-ja so se nalagali že večkrat XP-ji, brez problemov.

blackbfm ::

Če maš več ploščic rama v kompu odstrani vse razen ene in probaj še enkrat..

roberto111 ::

Tudi to sem že naredil.

roberto111 ::

Po mukah mi je uspelo, da se je XP naložil. In sicer tako, da sem particijo C zmanjšal na 10 GB.

Danes mi lastnik prinese še gonilnike, vendar je vprašanje, če so tudi za XP-je.

Nekje sem prebral, da za ta rač. ( HP Pavilion), ni gonilnikov za XP.

Jakka ::

Zakaj že takoj ne napišeš za kateri računalnik/prenosnik gre? Je res tako nepomemben podatek?
Ko veš za kakšen hardware se gre in kakšna je napaka lahko google zelo pomaga. Pri prenosnikih se pa določeni problemi masovno pojavljajo, tako da se da hitro najti rešitev.

Nekje sem prebral... zakaj ne greš na HP spletno stran in se ne prepičaš? Raje čenčat?
Za gonilnike vedno obiščeš spletno stran proizvajalca in tam pogledaš. Za novejše in malo starejše zadeve se večinoma najde, kdaj je kaj skrito, a se da odkrit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik HP 6710b ne pokaže slike po stand by-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
452312 (1376) zuz3k
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264467 (64059) Seljak
»

HP laptop 6715b free dos: setup windows xp in driverjev

Oddelek: Operacijski sistemi
277561 (6292) Gwanaroth
»

V čem je problem?

Oddelek: Operacijski sistemi
51684 (1566) andrej_brucek

Več podobnih tem