» »

F1 2010 by Codemasters

F1 2010 by Codemasters

«
1
2 3 4

GLAVNI ::

Codemasters je od Sony-a dobil licenco za igro Formula 1. Bila bi naj na 360, ps3 in celo PC!!!
  • spremenil: Rotaidal ()

borchi ::

arkada torej.

no, dobra novica je ta, da me ne bo preveč mikalo zapravljat dnar za njo...


itak bo šel ves denar v iracing...
l'jga

Tilen ::

Končno! :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pesimist ::

F1 licenca je lih kar prisla iz dreka v gnoj ce mene vprasas, deza v skaf... pa se kaki pregovor bi se najso. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tilen ::

Slabše za PC-jaše skoraj ni moglo biti. Konzole me [še] ne zanimajo.Iz tega stališča moram odkrito priznat, da sem zelo vesel.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

GLAVNI ::

Tudi jaz. Sit sem že teh dodatkov za f1 99-02, sploh pa mislim, da formula ne more biti arkadna igra.

Zheegec ::

Colin McRae 2 in 3 sta bila kar dobri mešanici simulacije in zabave. Zadnjih par F1 je bilo v glavnem arkad.

Codemasters bo najbrž naredil takšen špil, za kakršnega je več zanimanja. Za simulacijo imajo znanje, vprašanje je bolj, kaj hoče trg.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pesimist ::

rfacot ma dozdaj najbolse F1 mode oz naslosno openwheel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

destroyer2k ::

Tilen

In zakaj slabše, ker mene to moti da niti ena formula ne pride več na pc in sedaj naj bi bilo pa to slabše. Ni mi kasno kako je lahko slabše da igra pride ven na pc kot pa da sploh ne pride.

Tilen ::

Re-read my post. Nisi razumel.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Rotaidal ::

Ma končno. Upam, da se bodo vsaj malo približali mojstrovini Grand prix 4.:)

tilinho20 ::

Na f1magazin.com nič ne piše da bo tudi za PC. Piše za VSE IGRALNE KONZOLE!

destroyer2k ::

Tilen

Aha sem narobe prebral prej.

opeter ::

Kaj pa imate proti arkadam?
Meni je glavna zabava in ne to, če po vsakem milimetru pritiska na plin letiš s ceste.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

iLichu ::

opeter potem je GRID pravi zate :D

Daedalus ::

Kaj pa imate proti arkadam?
Meni je glavna zabava in ne to, če po vsakem milimetru pritiska na plin letiš s ceste.


Mah, braindead mlatenje po gasu in vožnja 666 km/h na uro skoz 399 stopinjske ovinke me pač nikol nista navduševala. Mora bit nek izziv - in tega pri arkadah ni.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pesimist ::

Mene moti samo obnasanje avtov. Tako nerelaisticno. Iziv je voznja na limit. To pa je prakticno tudi ce dva tovornjaka 1000km/h vozita bo na limitu neki izziv. Ampak meni take stvari niso zanimive. Kot ova Tracmenija nation. Blah...

opeter ::

opeter potem je GRID pravi zate :D


Hvala bom poskusil demo, ali kaj je že. Kakšne so zahteve?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

iLichu ::

System requirements:

Minimum Specifications

Windows XP/Vista. (If running Windows Vista, SP1 is recommended)
DirectX 9.0c
Pentium 4 @ 3.0GHz or Athlon 64 3000+
1GB RAM.
Graphics Card: GeForce 6800 / Radeon X1300 or above
DirectX Compatible Sound Card
Dual Layer Compatible DVD-ROM Drive
12.5 GB Hard Drive Space

Recommended Specifications

Windows XP/Vista. (If running Windows Vista, SP1 is recommended)
DirectX 9.0c
Intel Core 2 Duo @ 2.66Ghz or Athlon X2 3800+
2GB RAM.
Graphics Card: GeForce 8800 or Radeon X1950
Sound Card: Creative Sound Blaster X-Fi Sound Card.
Dual Layer Compatible DVD-ROM Drive
12.5 GB Hard Drive Space
Supported Graphics Cards

ATI Radeon X1300, X1600, X1800, X1900, X1950, HD2600, HD2900, HD3870
NVIDIA Geforce 6800, 7100, 7300, 7600, 7800, 7900, 7950, 8600, 8800, 9800

opeter ::

OK, sem potegnil... bom vprašal eno zadevo v temi o GRID.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

šernk ::

Kaj pa imate proti arkadam?
Meni je glavna zabava in ne to, če po vsakem milimetru pritiska na plin letiš s ceste.



arkad imaš milijon na trgu. dobrih simulacij pa... lahko preštejemo na prste. F1 nikoli ni bila in nikoli ne bi smela bit arkada. seveda če igraš simulacijo ob prvi majnši napaki zletiš s steze, se zavrtiš itd... vendar ravno to je čar te igre. vožnja brez napak. če bodo želeli staro F1 99...02 od EA sports končno spraviti s prestola jih čaka zeloooooooooo težko delo. nazadnje sem prizkusil 05 ali 06 na PS2 in sem rekel po nekaj krogih le crap!!! izjemno malo nastavitev avtomobila, vožnja po travi se zelo malo kaznuje, itd... saj imate NFS itd...za arkadne navdušence. nekateri pa prisegamo na simulacijo. kaj mi pomaga vožnja počes skozi ovinek če s tem pridobim na času v resnici se pa izgubi par desetink??
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SaXsIm ::

očitno se jim že splača delat simulacije, ne? ...
SaXsIm

šernk ::

očitno se jim že splača delat simulacije, ne? ...


ravno to je problem ker takšnih simulacij nihče noče kupit. in zato jih nočejo delat, s tem pa ko naredijo arkado uničijo ime igre in za nekatere tudi igro... vem da še vedno kljub milijon igram ki so na tržišču se sam še vedno vračam k 5 let starim simulacijam...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pesimist ::

Sej bote/bomo dobli zdaj iRacing. No vsej kdo bo pripravlen placati 150dolarjev na leto. In kupiti vsako cesto, avto posebej.
Drugace bo pa to prava profi stvar. Ce bos sel z ceste bos ze dobo nagradno tocko:D .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

darius ::

Codemasters Studios, creators of genre-leading racing titles Colin McRae: DiRT™ and Race Driver: GRID™, will lead the design and development of official FIA Formula One World Championship games for home console, handheld and PC gaming formats.


bo za PC. 8-)
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

tilinho20 ::

Jes. To mi deli.
Upam, da bo res :D

Veron ::

Super, dobro, da nisem še prodal svojega volana za PC, čeprav sm še xškatlo kupil :D

GLAVNI ::

..... to stop you all from panicking too much... GRID and DiRT are aimed at an arcade audience and they do that very well. F1 has different requirements and will get a completely different treatment from our in-house team, including full on sim options, physics, rules and regs etc. We will also have arcade requirements catered for as well. How this will be split we do not know yet, but split it will be.

by: Codemaster

Torej upajmo, da bo F1 kljub vsemu vendarle simulacija in ne arkada. =)

Rotaidal ::

Rotaidal ::

http://www.codemasters.co.uk/index.php?...

F1 2010
available from 24th September 2010
PC-DVD, PS3, XBOX360








Zgleda kar dobro.

xyxyxyxy ::

Grafika je odlična, samo kaj, ko bo ostalo pri arkadi ... Že leta si želim nove F1 igre z realističnim voznim modelom in dobro grafiko, očitno se bom še pošteno načakal. :8)

Pesimist ::

jaz osebno sem ze obupal nad tem in cakanjem. Volane sem tudi ze spakiral v kisto in klet in dvomim da se ga bom kdaj kirega izkopal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

billy ::

Igra je zunaj, od včeraj.

Pa original bo potrebno kupiti, kajti "piratska" ne more shraniti napredka in se vedno vse nastavlja od začetka.

z3ro ::

billy je izjavil:

Igra je zunaj, od včeraj.

Pa original bo potrebno kupiti, kajti "piratska" ne more shraniti napredka in se vedno vse nastavlja od začetka.

Lahko shranjuje tudi piratska;)
Drugače pa podn od podna...pričakoval 10x več..

Veron ::

@billy, hint: offline profile

billy ::

Sem ugtovil ja. Levi ko satan :)

Ugotavljam, da imam preslab komp za igranje. Core 2 duo 1.8Ghz @ 2.0Ght in pa 8500 GT grafa. Nisem nek zahtenež, tako da bi bilo dovolj, če bi mi lepo delalo na 1024 resoluciji. Malo sem navil grafo in med samo igro preverjal temperaturo le-te. Ugotovil sem, da med dirko temperatura grafe zelo pade, veliko nižja je, kot pa recimo v raznih bench programih. To mi daje misliti, da je mogoče ozko grlo sistema ravno procesor? Laufam namreč na 640x480 resoluciji. Med dirko pa verjetno mora kar dosti švicat komp, AI za ostale voznike?

opeter ::

CPU bi bil še OK (lahko ga tudi naviješ), grafična ti je prešvoh. Priporoča se vsaj Radeon 4670/5670, raje 4850 oz. boljši. Na nVidijini strani 8800/9800 GT. A to je vse bolj za minimum. Pa RAMa rabiš 2 GB.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Veron ::

Jst mam E8400 (3.0), 4GB rama in 8800GT 512MB in mi zadeva dela tekoče na 1920x1080 in vse high, edino malo opazim, ko pridem iz zadnega ovinka na cilno ravnino, da nekolko pade fps (vendar ne pod 30), tko da bom edino zmanšal malo detajle za publiko in bo tip-top.

billy ::

Je kje opcija, da ti med samo igro izpisuje fps ?

Proc je že navit na max, zaradi via plate ne gre več. Grafe pa gledam, če bi zamenjal...nisem se še odločil, če se splača, zaenkrat me igra namreč ni impresionirala.

Veron ::

fraps (brezplačen program)

billy ::

Hvala, bom preveril.

Katera grafa pa bi bila najboljša, ATI al Nvidia? Nekaj sem gledal DIRT 2 benche (isti gfx engine kot F1) in je ATI boljša.

ABX ::

Veron je izjavil:

Jst mam E8400 (3.0), 4GB rama in 8800GT 512MB in mi zadeva dela tekoče na 1920x1080 in vse high, edino malo opazim, ko pridem iz zadnega ovinka na cilno ravnino, da nekolko pade fps (vendar ne pod 30), tko da bom edino zmanšal malo detajle za publiko in bo tip-top.


Dx10
i5 in ati 4850 x2

Vse na high brez AA imam ~30 FPS. low in medium pa 40FPS.

Mafia 2 benachmark vse na high in FULL HD mi da 65FPS.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

69charger ::

Odvisno za kaj rabiš,trenutno so najboljše opcije ATI vs NVIDIA:

Radeon 5570/5670 vs Geforce GTS450
Radeon 5770 vs Geforce GTS460

V obeh primerih je Geforce boljši(v drugem sploh cenejši).

billy ::

FPS imam v time trial 21, v igri pa 16. Porazno :)

5770 oz GTS460 je pomoje overkill za moj švohni cpu.

Bolj gledam ATI 4770 ali pa Nvidia 9800 GT:

http://www.tomshardware.com/reviews/rad...

tule so testirali DIRT 2, kar bi naj bil isti gfx engine kot F1 2010, in ATI 4770 je kar orenk boljša od 9800 GT. Cene pa so nekje tu tu.

69charger ::

Jaz mam doma 4770 in je kar v redu,samo to je že star model,boljše bo da si omisliš nakup GTS450.

ABX ::

billy je izjavil:

FPS imam v time trial 21, v igri pa 16. Porazno :)

5770 oz GTS460 je pomoje overkill za moj švohni cpu.

Bolj gledam ATI 4770 ali pa Nvidia 9800 GT:

http://www.tomshardware.com/reviews/rad...

tule so testirali DIRT 2, kar bi naj bil isti gfx engine kot F1 2010, in ATI 4770 je kar orenk boljša od 9800 GT. Cene pa so nekje tu tu.


tule so testirali DIRT 2, kar bi naj bil isti gfx engine kot F1 2010, in ATI 4770 je kar orenk boljša od 9800 GT. Cene pa so nekje tu tu.[/st.citat naj bi izjavil:



Sanja svinja kukuruz.

Grafični pogon od Dirt 2 nima veze


Sanja svinja kukuruz.

Grafični pogon od Dirt 2 nima veze z F1 2010.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

billy ::

Aha, pa res. Vidim sedaj:

EGO (game engine) @ Wikipedia

Torej tale novi EGO 1.5 sploh ni v nobenem drugem špilu uporabljen?

Ampak vseeno..če je EGO 1.0 deloval boljše na ATI graičnih, verjetno lahko predvidevamo da bo EGO 1.5 približno enak? Verjetno je samo nekaj optimizacij not?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

g. Oden ::

Grafični pogon od Dirt 2 nima veze z F1 2010.


F1 teče na modificiranem EGO pogonu, ki poganja Dirt in Dirt 2. Osebno mi izgleda F1 slabše kot npr. Dirt 2, bolj v rangu Dirt 1, zato mi ni razumljivo, kako mi ne teče dobro na Athlonu 64 X2 4000, 2GB DDR2 in grafični HD 4670 512MB. Pri Dirt 2 pa imam konstantno 40 fps na medium nastavitvah v DX9, v Dirt 1 pa celo 60 fps na high. Tukaj pa ubogih 25 na low!

xyxyxyxy ::

Še ena zavožena licenca. Ko so jo v roke dobili Codemasters, sem že vedel, koliko je ura.

ABX ::

xyxyxyxy je izjavil:

Še ena zavožena licenca. Ko so jo v roke dobili Codemasters, sem že vedel, koliko je ura.


Dirt 2 je super, škoda da F1 2010 ni na istem nivoju. :(
Zgleda kot da so ohranili samo negativne lastnosti Dirt 2, krneki.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Project Cars (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27142664 (4866) oo7
»

Dirt 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10916467 (3045) Buggy
»

Dirt 4

Oddelek: Igre
493113 (828) Bantani
»

DiRT 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15815336 (7598) TechBeats
»

Need for Speed: Shift, Nitro & World Online (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9312919 (9144) thebaloh

Več podobnih tem