» »

Težave z boot-om

Težave z boot-om

Obssesen ::

Moja konfiguracija:

Asus P5KC
Intel C2D E8200
GF88800GT
Mushkin 2x1GB
WD 320GB
Samsung SH-S202H BEBE

PC priklopim se zalaufa in v BiOSih nastavim za prvi boot Samsung-ovo optično enoto. Vstavim CD/DVD z OSjem vendar vedno dobim isti problem (Boot from CD or select proper boot device). Probal sem vse od Viste, XPjev pa do Linuxov pa je vedno ista težava. Disk je seveda priklopljen na SATA, enota pa na IDE.
Kaj lahko storim?


Hvala

AlesC ::

če ti v črnem okvirčku na začetku ko prižgeš compa najde vse boot naprave, potem očitno ni cd z sistemom bootable.

Duhec ::

Pa klofneš v tistih nekaj sekundah kako tipko za zagon s CDja ? No, če bi bil cd bootable pa disk še neinicializiran bi moral cd sam avtomatično štartat.
Si že mel prej kaj gor na disku ? Je to nova konfiguracija ?

Obssesen ::

Sistem je nov. Sem zamenjal enoto z drugo in deluje sem normalno inštaliral.

Raz0rBack ::

izbris prosim

Zgodovina sprememb…

Obssesen ::

tole sam še me zanima k zdej sm probu in k recimo pržgem se zažene in pol k dam recimo v winsih restart se restarta in se že skor zloadajo winsi (pač tist k se nalaga k piše Windows..) pol se pa resetira spet. trikrat se to nrdi pol šele pride u winse dejansko notr. Bi lohka blo to kej s problemi Viste in nVidie?


Omfg probal sedaj in deluje normalno?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Obssesen ()

OZZY ::

ti lahko povem zanimivo zgodbo...Men ni hotel zagnat winsov če v cdrw ni blo notri cdja..če ga ni blilo se winsi enostavno niso zagnali......enota je sicer bila brezhibna...Ko sem jo zamenjal za dvd-rw so se winsi lepo zagnali.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310783 (8682) Machete
»

Select proper boot device

Oddelek: Pomoč in nasveti
414830 (2859) arc-x
»

računalnik ne boota dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
7532 (505) Barbarian
»

Loop pri inštalaciji Win XP in no master disk problema!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101638 (1520) alien13
»

inštalacija XPjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
101885 (1675) farko

Več podobnih tem