» »

inštalacija XPjev

inštalacija XPjev

šernk ::

stvar je taka, nekdo je nabavil nove komponente za računalnik (razen trdega diska), stvar so mu sestavili že v trgovini, vendar mu je med inštaliranjem novih windowsev odpovedala tipkovnica (trdi da zaradi tega ker jo ima priključeno preko USB) in zato je računalnik pred koncem inštalacije izklopil. sedaj pa na noben način ne moremo več bootat iz CDja, vedno preklopi na trdi disk kjer pa se logično pojavi napaka da manjka datoteka "system32\hal.dll."

v bios normalno vstopim, ponastavim vse nastavitve (iz tega tudi sklepam da resetiranje biosa ne bo dosti pomagalo??), nastavim boot device CDROM, vendar vedno znova hoče zagnat windowse iz trdega diska. nekje umes ne vem sicer točno kje vrže tudi napako: "floppy disk(s) fail (40)" (floppy disk enabled, disabled ni razlike)

kot sem dejal skoraj vse dele ima nove:
matična: biostar GF7025-2 dvi
procesor: amd 5200+
1GB rama DDR2 znamke ne vem
trdi disk: samsung (oznake ne vem, je pa že starejši)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Anze92 ::

Če na disku ni pomembnih podatkov, ga priklopi v drug rač kot salve in ga sformatiraj...

StratOS ::

Si prepričan da je medij bootable ?

Lahko da je prišlo do spremember MBR ali BR če imaš več diskov ali particij ali pa do spremembe poti pogonov, če si zamenjal diska na priklopih ipd ...
Lahko pa da je prišlo do spremembe v boot cfg.

Torej jaz bi z recovery console pregledal, če imaš že OS inštaliran gor
fixiral mbr ( fixmbr )
fixiral boot ( FIXBOOT za x86 OS )
ter ponovno skonfiguriral ustrezne boot konfiguracijo do diska datoteka boot.ini ( bootcfg /rebuild )

Seveda od predpogoju da je OS že gor 100% OK.

Seveda če je medij bootable bi moral priti do RC-a oziroma če manjka datoteka, da jo ekspandiral v system root OS-a ( expand [CD-ROM]:\i386\hal.dl_ [WIN XP BOOT DISK]:\[WINDOWS INSTALL DIR]\system32\ ).

[EDIT]
Typo 8-O
[/EDIT]
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

Chessman ::

kakšno imaš nastavljeno zaporedje v biosu za boot naprave


-First device, second device, third device ??
-CDrom mora biti na spisku pred hardidskom

Probaš lahko to
- firct device CDROM
- Second device Disabled
- Third device Disabled

Vendar pazi med inštalacijo ko ti bo resetiralo računalnik se ti zna zgodit da boš moral v biosu popraviti da ti bo spet lahko računalnik zagnalo iz trdega diska (sama namestitev pač poteka tako, zagon iz CD-ja, formatiranje diska, kopiranje potrebnih datotek na disk za namestitev, reset računalnika, zagon iz trdega diska, tukaj se potem začne namestitev winsow na računalnik)


PS: preveriš lahko tudi to, pri zagonu računalnika iz namestitvenega CD se ti takoj na začetku pojavi napis "to start system from CD press any key" ali nekaj podobneg, tukaj moraš pritisniti tipko, ker če je ne se po par sekundah računalnik zažene iz trdega diska. V primeru ko pa imaš disk prasez se ti pa ta napis ne pojavi in se avtomatsko zažene iz CD-ja. Tisto da moraš pritisniti tipko zlahka spregledaš.

Možnost je tudi da ti je crknil CD pogon ali plošča (sicer zelo majhna ampak še vedno), to lahko preveriš tako da iz trdega diska odstraniš data kabel, ti bo moralo v vsakem primeru računalnik zagnati iz CD-ja, ker ga iz diska ne bo moglo ker diska fizično ni. Če ti v tem primeru računalnika ne zažene iz CD-ja potem je napaka ali v BIOS-u (napačno boot zaporedje), napaka na CD-romu (čitalec ti je crknil), napaka na CD-plošči (probaj jo zbootat v drugi mašini)

šernk ::

@StratOS: medij je bootable, saj mu je enkrat zagnalo inštalacijo windowsev, vendar jo je zaradi nedelovanja tipkovnice prekinil. OS je inštaliran vendar ne do konca saj je inštalacijo prekinil zato tudi ko daš možnost naj preklopi na za zadnjo znano dobro konfiguracijo ne deluje.

@chessman: v biosu sem poizkušal use, trdi disk sem tudi umaknil iz biosa vendar potem je vrglo ven napako da trdi disk manjka

PS: preveriš lahko tudi to, pri zagonu računalnika iz namestitvenega CD se ti takoj na začetku pojavi napis "to start system from CD press any key" ali nekaj podobneg, tukaj moraš pritisniti tipko, ker če je ne se po par sekundah računalnik zažene iz trdega diska. V primeru ko pa imaš disk prasez se ti pa ta napis ne pojavi in se avtomatsko zažene iz CD-ja. Tisto da moraš pritisniti tipko zlahka spregledaš.


dokaj možno bi lahko rekel, vendar potem mora tist del prekleto hitro minit mimo (v manj kot pol sekunde), saj to ni moja prva inštalacija windowsev in vem kako zgleda, med možnostjo za vstop v bios in med poizkusom zagona iz trdega diska, je pa le kratek čas črn ekran, vendar ne piše nič. vse skupaj se mi zdi kot da kar nastaviš v biosu enostavno ne deluje8-O
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

StratOS ::

OK, če je bootable in si ga sprobal na kakšnem drugem compu CD-DVD romu in deluje.

Ne vidim razloga, če imaš boot v BIOSU definiran na ustrezno CD-DVD napravo in v tej napravi ustrezen bootable medij windowsov zakaj se nebi zagnal setup.
Če bios startup interupti delujejo ( in maš naštimano na CD-DVD enoto ) ne vem zakaj se bootstraper loader medija torej ne zažene ( če je medij bootable in enota in medij OK ) in prikaže znano vrstico, torej mora biti problem pri tem, ker zažene že ampak iz bootable diska, torej konfiguracijo iz boot.ini sistemskega diska operacijskega sistema.

Imaš več diskov / particij na disku ?
Kakšne boot managerje ?
Več OS-ov ?
Kakšne poseben datotečni sistem particijo ?

Daj še te informacije, ker nebi govoril kar na slepo, če se le da.

Glede "floppy disk(s) fail (40)" ti priporočam da primary boot sekvenco nastaviš le na CD-DVD rom, na ostalih možnih prioritetah določi None ali Disabled in poročaj kako bo z bootom s samega medija.
Če imaš default boot sekvenco na CD-DVD rom in samo to potem bo napaka v BIOSU oz. mediju,enoti CD-DVD rom,kablom,kontrolerjem ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

solatko ::

DVD enoto imaš slabo priklopljeno - preglej molek, če ni slučajno raztegnjen kakšen kontakt, zato ti v biosu sicer zazna napravo, ko pa mora ta začeti menjavati podatke z osnovno ploščo, pa teh ni. Izklopi napajalnik in na moleku s čisto tankim izvijačem poizkusi stisniti malo kontakte, pa ne preveč, da ne boš uniču konektor na dvd-ju, ko ga boš rinu gor. Če imaš možnost daj drugi molek.

šernk ::

medija na drugem računalniku nisem preizkušal, saj je njemu pred tem zagnalo inštalacijo, seveda pa vsi ki mislijo da vse vejo te kličejo komaj po tem ko pač nič več ne dela.

sem že poizkušal s tistim da sem dal use na disabled, vse kar vrže je napaka da ne zazna HD

Imaš več diskov / particij na disku ? kar mi je rekel je disk razdeljen na dve particiji, kaj je formatiral in kaj ni ne vem
Kakšne boot managerje ? ne
Več OS-ov ? ne
Kakšne poseben datotečni sistem particijo ? če mi poveš kako lahko to ugotovim ti povem, kot sem že rekel igram se lahko le v biosu

še jutri grem pogledat če upam še kaj rešit z mojim znanjem, vendar kakšen velemojster za računalnike nisem
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T-h-o-r ::

ja, le poglej da nimaš cd-rom samo v napajalnik priklopljen ampak tudi na matično - to je men zajebaval:D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

solatko ::

Poglej konektorje napajanja DVD in HDD enot, ker je to največkrat narobe, saj se z več kratnim priklapljanjem in odklaplanjem zelo radi raztegnejo, pri IDE priklopih ( široki konektor za povezavo enota - matična plošča), pa se zna skrivit kakšen pin - dobro poglej z lečo. Če je to vse vredu, vzemi orodje od trdega diska (proizvajalec), presnemi na disketo in boot- aj s to. Pretestiraj disk in če bo pokazalo, da ni dober, pač nov disk, čudno pa se mi zdi da ti ne štarta CD enote.

farko ::

Odgovor je preprost tipkovnica na obični vtikač ne na usb katero se da sposodit od katerega prijateljev pa bo delalo vendar ovezno formatirati kar je gor.Če so nove komponente vprašanje kaj so naredili v trgovini,ko so mu ga sestavljali in pametno je da ga nese nazaj kjer so mu ga sestavili pa reklamirat.
farko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Malo za duso malo za res :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
262371 (1121) T-Mac
»

Formatiranje EDINEGA diska (C disk) - Kako

Oddelek: Pomoč in nasveti
306803 (6250) Cervantes
»

Formatiranje ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
181868 (1279) air15
»

WTF...problem z Xpjem in bootanjem

Oddelek: Operacijski sistemi
292403 (1758) astrofizik
»

iz linuxa v windows xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
202098 (1746) barbm

Več podobnih tem