» »

Apple zavzel prvo mesto med prodajalci glasbe

Apple zavzel prvo mesto med prodajalci glasbe

Gizmodo - Podatki o tem, da naj bi Apple v Januarju zavzel prvo mesto med prodajalci glasbe, so začeli curljati v javnost pred nekaj dnevi na spletni strani Ars Tehnice. Podjetje je govorice tudi uradno potrdilo in sporočilo, da je iTunes® Store prehitela Wal-Mart po številu prodanih skladb, kar pomeni, da Apple med prodajalci glasbe v Združenih državah Amerike proda največ skladb. Petdeset milijonov strank je čez iTunes nakupilo več kot 4 milijarde pesmi, hkrati pa jim trgovina ponuja tudi največji glasbeni katalog na svetu, ki vsebuje 6 milijonov naslovov.

Dejstvo, da je na prvo mesto splezal ponudnik digitalne glasbe in prehitel trgovsko verigo, ki skladbe ponuja tudi na klasičnih medijih, ni presenečenje. Dogodek naj bi vpletenim ponazoril, kako velike spremembe se dogajajo v glasbeni industriji. Razsikava marketinškega podjetja NPD (MusicWatch) je v zadnjih mesecih zaznala veliko povečanje števila spletnih prenosov glasbenih datotek, medtem ko se prodaja zgoščenk vztrajno zmanjšuje. Po njihovih raziskavah 48 odstotkov najstnikov v letu 2007 ni kupilo niti ene zgoščenke, kar je v letu 2006 veljalo le za 38 odstotkov ameriške mladine.

13 komentarjev

we_are_borg ::

No,kaj takega je bilo za pričakovat.
death is irrelevant

gruntfürmich ::

a ni za zmanjšano število prodanih zgoščenk kriv p2p???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jst ::

>Dejstvo, da je na prvo mesto splezal ponudnik digitalne glasbe in prehitel >trgovsko verigo
upam, da raznim anti-pirat organizacijam dalo misliti, da se borijo z mlini na veter. Pa upam tudi, da bo tole imelo širše posledice. Recimo pri nadaljevankah. Vsi poznamo primer Jericho. Kot sem v tisti temi povedal, bi morali gledati širše posledice, ne samo rating gledanja po tvju. Morali bi nujno vključiti uporabniku prijazne prenose serij prek interneta in se tudi po tem odločati, če se splača snemati nadaljevanja. Da so serije na voljo na dvdju je sicer lepo, a kaj, ko so tako pozni - šele ko se sezona zaključi, premislijo, ali bodo dali na dvdje. Po uvedbi p2p bi lahko dvdje zamenjali z hd vsebino - na bluray-jih.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PerS ::

ja, upam da bo vsem, ki mislijo da je piratstvo krivo za upad prodaje, čimprej postalo jasno, da to ni glavni razlog. Ne bom rekel da se piratstvo ne pozna, ampak toliko pa spet ne. Moram pa priznati tudi, da sem v letošnjem letu kupil več zgoščenk kot prej v celem življenju. Za novoletno darilo sem si namreč umislil malo bolši HI-FI in na njem mi je kar greh poslušati 128kbps MP3. Pa še zgoščenke dajo nek poseben filing, nekako tako kot e-book vs. knjiga. Tako da zgoščenka ali nekaj v tej obliki bo živelo še dolgo.

Drugače pa bravo apple! Kar se tiče marketniga se trenutno pravgotovo najbolši in to se zelo dobro pozna tudi pri rezultatih kot je tale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PerS ()

poweroff ::

Ja, pa založbe so tudi kar hudo stisnili v kot. Sedaj jih bodo pa lahko še bolj. :-)
sudo poweroff

ahac ::

Še dobro, da klasični trgovci v Sloveniji nimajo take konkurence in se lahko izgovarjajo na piratstvo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Rauby ::

Dobrodošlo bi bilo če bi še iTunes Store Slovenia odprli v bližni prihodnosti. Mogoče pa le nebi vsi piratizirali.

roli ::

Seveda bi bilo dobrodošlo, če bi itunes podpiral Slovenijo. Sem včeraj poizkušal nabaviti del neke serije in seveda se lahko postavim na glavo saj mi sistem tega ne pusti, ker nisem iz US. Pa je** jim kaj nočejo zaslužit denarja?
http://www.r00li.com

KoMar- ::

Iz iTunes se lahko naroča tako, da na eBayu oz. kje drugje kupite darilne iTunes kartice in si z njimi odprete US račun.

root987 ::

A IP-ja pa ne preverjajo?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Rauby ::

Ne IPja ne. Samo kreditno kartico.

ahac ::

Iz iTunes se lahko naroča tako, da na eBayu oz. kje drugje kupite darilne iTunes kartice in si z njimi odprete US račun.


Hm,... a pri tem ne kršiš avtorskih pravic (ker ima Apple dovoljenje samo za prodajo v ZDA)?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

root987 ::

Skoraj zagotovo - sicer bi itak dopuščali da plačaš z navadno kreditno kartico. Me pa zanima kako bi bilo če bi policija pri nekom naredila zaseg računalnika in bi videla da ima celotno glasbeno zbirko kupljeno z temi darilnimi karticami in ali bi se to obravnavalo enako kot da bi preprosto ukradel iz divjine.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spotify pri zbiranju kapitala presegel pričakovanja

Oddelek: Novice / Ostale najave
147261 (5883) Nummy
»

Apple prenovil iPode

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3710097 (8725) matejdro
»

$10.000 za 10.000.000.000. stranko

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
183676 (2618) techfreak :)
»

Apple zavzel prvo mesto med prodajalci glasbe

Oddelek: Novice / Rezultati
135121 (3840) root987
»

Spletna glasbena prodajalna zabavaj.se je prenehala z delovanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
829962 (6610) jype

Več podobnih tem