» »

Dohodnina in sankcije

Dohodnina in sankcije

rfmw ::

Na strani davčne je lepo napisano, da

1. če ne vložiš napovedi, plačaš kazen 200 Euro.
2. če daš nepravilne ali neprave podatke, plačaš kazen 400 do 1200 Euro
3. če prepozno vložiš, plačaš 200 Euro


Kaj se zgodi, če imam jaz veliko več kot 1200 Eurov zamolčanih prihodkov, dam neprave podatke, plačam kazen 1200 (če me ujamejo) in uživam v črno zasluženih milijonih?

Torej, plačam kazen in to je to, ali?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

djordjevic ::

Po zdravi pameti bi rekel, da ti naložijo kazen in potem izdajo novo odločbo z vključenimi dodatnimi dohodki in te še enkrat, tokrat veliko bolj orenk, opalijo z dohodnino.

Avby ::

Dvema stvarema se ne da izogniti.

Smrt in davki.

perci ::

Tako je, kot je djordjevič povedal. Pri tem je treba dodati, da lahko pod določenimi pogoji odgovarjaš tudi za kaznivo dejanje davčne zatajitve. Za to se gre pa v zapor.

reeves ::

To si pa dobr vprašu. Lol. To ti je tko kot da bo oropal banko, sunu 3mio eur, sel na policijo, odsedel ene 2 leti, denarja pa ne bi blo treba vrnit. Lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

BigWhale ::

Jah, ce si se ze potrudil, odsedel in se oropal banko! To je pa tud neki vredn, a ne? ;>

rfmw ::

Gre za to, da v najslabsem primeru izgubis za vrednost kazni, ki je 1200 Euro sitnica...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Avby ::

Ti je blo lepo rečeno da to ne gre teko kot si si zamislil.

Zdaj pa če ne vrjameš - probaj.

AlienGT ::

Djordjevic je že vse razložil. Plačaš torej dohodnino kot bi jo sicer + dodatno še kazen.
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

perci ::

Plus, če je znesek zatajitve dovolj velik, odgovarjaš tudi za kaznivo dejanje in greš v zapor. Očitno rfmw vsak drugi post izpusti.

siamm ::

Lep pozdrav!

Domov sem dobil informativni izračun za dohodnino za leto 2008. In po izračunih bi dobil 300 evrov nazaj. Ampak sem opazil da je vpisana plača in vse ostalo samo od prvega delodajalca ki sem pri njem delal prvih 6mescov. Ni pa vpisano za 4 mesce ko sem delal v drugem podjetju. Zdj po logiki bi moral na UE to napako javit pomoje. Kaj pa če negrem so možne kakšne sankcije?

Invictus ::

Pomeni da tvoj 4 mesečni delodajalec ni poročal davčnemu uradu, kar je dolžan po zakonu. Njega bo že doletela kazen. Seveda če nisi tam delal na črno. Kako si bil zaposlen, moraš vedeti sam. Če karkoli sumiš, da ni bilo v redu, potem vprašaj najprej na zavod za zaposlovanje, ali si bil prijavljen tem času.

Lahko narediš samoprijavo na davčni. Potem ne komplicirajo s kaznimi, ampak ti lepo izračunajo vse še enkrat. Najbrž potem ne boš dobil 300 EUR nazaj.

Tole je samo malo teoretiziranja, ker še nisem bil v tej situaciji.

LP I.

ManDriver ::

Lep pozdrav!

Domov sem dobil informativni izračun za dohodnino za leto 2008. In po izračunih bi dobil 300 evrov nazaj. Ampak sem opazil da je vpisana plača in vse ostalo samo od prvega delodajalca ki sem pri njem delal prvih 6mescov. Ni pa vpisano za 4 mesce ko sem delal v drugem podjetju. Zdj po logiki bi moral na UE to napako javit pomoje. Kaj pa če negrem so možne kakšne sankcije?


Za takšne primere obstaja "ugovor zoper informativni izračun dohodnine".
http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.g...

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

siamm ::

Ne nisem na črno delal. Tud doma imam od obeh delodajalcev Povzetek obračuna dohodkov izplačanih od 1.1 do 31.12.2008. Od prvega je vpisano od drugega pa nič. Sej to me zanima, ker tut sam nisem bil v taki situaciji, ali je krivec podjetje ali jaz tud ker nisem prijavil napake ki gre v meni dobro in če so kakšne dodatni kazni al morš pač vrnat kar so preveč nakazali.

joze67 ::

Kakor jaz razumem, se šteje, da si *ti* vložil to napoved, če nanjo nisi ugovarjal. Od tu gre tako kot prejšnja leta, s tem, da sedaj poznaš njihove karte (vsaj na dan, ko so izdali odločbo) in tako lahko špekuliraš. Pred Simičem nisi poznal DURS-ovih kontrolnih podatkov.

ManDriver ::

Ne nisem na črno delal. Tud doma imam od obeh delodajalcev Povzetek obračuna dohodkov izplačanih od 1.1 do 31.12.2008. Od prvega je vpisano od drugega pa nič. Sej to me zanima, ker tut sam nisem bil v taki situaciji, ali je krivec podjetje ali jaz tud ker nisem prijavil napake ki gre v meni dobro in če so kakšne dodatni kazni al morš pač vrnat kar so preveč nakazali.


Zakaj pa misliš, da mora podjetje tako davčni kot tudi tebi vročiti podatke o tvoji dohodnini? ravno zato, da jih veš terjat, če zadeve nisi prejel....

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

gpanta ::

bom kar tukaj ponucal

kako zvem koliko akontacije mora moja firma placati akontacijo dohodnine?
dobis sem izracun in placati moram 300€, edina razlaga je da so mi premalo odvajali.
Ali so kaksne zakonske dolocbe?

MadMicka ::

Če si redno zaposlen, imaš na netu različne strani, kjer si lahko obračunaš bruto plačo in dobiš podatek, koliko znaša akontacija dohodnine.

Ampak, tudi, če so naredili napako in obračunavali premalo akontacije, to ni razlog, da bi sedaj moral podjetje kriti teh 300,00 EUR.

Sicer pa vprašaj za pojasnilo v računovodstvu podjetja (in po potrebi na DURS-u), zakaj ta razlika.

Invictus ::

Podjetje ti zato obračina manj akontacije, da je tvoja neto plača malo višja. Seveda to plačaš potem konec leta >:D.

Država si vedno vzame svoje. Je pa težko dobiti neke pametne izračune, koliko je treba plačati vseh prispevkov pri bruto plači. Če ima kdo ta seznam ali kalkulator, prosim za link.

Sicer je pa res da morajo tudi računovodje od nečesa živeti.

LP I.

ManDriver ::

Je pa težko dobiti neke pametne izračune, koliko je treba plačati vseh prispevkov pri bruto plači. Če ima kdo ta seznam ali kalkulator, prosim za link.


Ni težko. 16,1% od osnove so prispevki delodajalca (oz. NA bruto plačo), 22,1% od osnove so prispevki delojemalca (oz. OD bruto plače).

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448871 (1585) Kanban
»

Dohodnina 2018 - plačilo?

Oddelek: Loža
435402 (3624) XLapse
»

CSD in njegov najnovejši neoliberalistični prispevek družbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8720990 (18997) Invictus
»

Dohodnina 2007 - Nateg? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17013045 (8947) Ziga Dolhar
»

E-davki in oddaja dohodnike (bliža se dan) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
868350 (6313) kriko1

Več podobnih tem