» »

ICS Internet Connection Sharing in IP naslov 192.168.0.1

ICS Internet Connection Sharing in IP naslov 192.168.0.1

zmaki ::

Prosim za nasvet.

Do interneta dostopam s prenosnikom (WinXP SP2) prek wireless povezave do access pointa in routerja sosednje firme, ki mi avtomatično dodeli IP naslov (DHCP) iz območja 192.168.0.xxx . Privzeti prehod (gateway) je torej 192.168.0.1 , in ga JAZ NE MOREM SPREMINJATI !

Zdaj bi rad na svojem prenosniku vklopil ICS, da bi do interneta dostopal še z drugim računalnikom iz druge sobe prek druge wireless povezave, ki pa žal ne more doseči sosednje firme. Če poskušam vklopiti ICS me WinXP opozori, da bo na drugi povezavi nastavil IP naslov 192.168.0.1 .

Če to naredim, sicer imam wireless povezavo z drugim računalnikom, poruši pa mi se wireless internet povezava !

Ali je sploh možno kako vklopiti ICS za drugi računalnik, če je privzeti prehod na internet povezavi 192.168.0.1 in ga ni možno spremeniti ?

StratOS ::

Prevzeti prehod gateway osnovne povezave klienta na internet je fiksen torej 192.168.0.1.
Če hočeš narediti ICS na tem klientom moreš povezati ostale računalnike preko osnovne wired opcije (priklopa na ta klient, na katerega lahko vežeš kakšen WiFi ruter, posredovalnik ipd ...) ali pa si omisliti kakšno dodatno Wi-Fi kartico na klientu za brezžični dostop ( torej imeti 2 wifi napravi )
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

zmaki ::

Saj imam dve wireless povezave (saj sem napisal : da bi do interneta dostopal še z drugim računalnikom iz druge sobe prek druge wireless povezave).

Problem je, ker ko poskušam vklopiti ICS na prvi povezavi (z internetom) za drugo povezavo (za drugi računalnik), me WinXP najprej opozorijo da bo na drugi povezavi samodejno nastavljen IP naslov 192.168.0.1, potem pa napišejo tole :

An error occured while Internet Connection Sharing was being enabled.
Internet Connection Sharing cannot be enabled.
A LAN connection is already configured with the IP address
that is required for automatic IP addressing.

Torej : Ali je sploh možno kako vklopiti ICS za drugo povezavo, če je privzeti prehod na internet povezavi 192.168.0.1 in ga ni možno spremeniti ?

Hvala vnaprej za vsak koristen nasvet.

StratOS ::

Ja dva wireless resourcea, ja na vsakem klientu po eno.

Za konfiguracijo ICS potrebuješ dva omrežna resourcea ločena na eni mašini. Eden za dostop do resourcejev, drugega pa za ICS.
Konfiguracija ICS na ICS serverju je potem po lastni želji konfiguratibilna.

Na prvem se dostop do internet resourcejev vrši preko DHCP preko gatewaya 192.168.0.1, z katerim ICS server računalnik oddaja resource ICS ostalim klientom v mreži.
Drugi resource pa določiš za gateway fiksno in ga za dostop uporabiš z katerikolim klientom za ta omrežni resource. Sam si določiš IP novega resoucea ki ni v rangu že obstoječih v omrežju ter subnet in gateway, vrednosti gatewaya in subneta vstaviš v ICS klient mašinah in ICS preko ICS serverja deluje BP.

Na en resource imaš lahko le eno vrsto povezave, torej dostop do interneta ali povezava med dvema računalnikoma, nikakor pa obeh dveh, zato tudi tisto obvestilo.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

zmaki ::

Morda nisem dovolj dobro pojasnil problem, zato še enkrat bolj podrobno:

Na prenosniku imam dve wireless povezavi, PRVO prek zunanjega USB sticka na oknu z internetom prek access pointa sosednje firme, in DRUGO prek notranje wireless kartice z namiznim računalnikom v oddaljeni sobi, ki zaradi oddaljenosti ne more doseči access pointa.

Na PRVI povezavi na prenosniku mi je avtomatično dodeljen IP naslov 192.168.0.xxx, in default gateway 192.168.0.1.

Na DRUGI povezavi na prenosniku imam ročno nastavljen IP naslov 192.168.1.A in 192.168.1.B na namiznem računalniku.

Prek PRVE povezave normalno dostopam do interneta, prek DRUGE pa je možna izmenjava podatkov med prenosnikom in namiznim računalnikom.

Zdaj bi rad dostopal do interneta še na oddaljenm namiznem računalniku. Za to je potrebno na prenosniku vklopiti ICS na PRVI povezavi. Ko to poskusim, me WinXP na prenosniku najprej opozorijo, da bo na DRUGI povezavi na prenosniku spremenjen IP naslov na 192.168.0.1 . To lahko samo potrdim, ker ni druge izbire (razen Cancel). Ko pa to potrdim, mi WinXP napišejo sporočilo o napaki in nočejo vklopiti ICS !

Ali obstaja rešitev problema ?

StratOS ::

Ok.

Torej dostop do internet resourcejev deluje ok preko USB.
Imaš naštiman DHCP preko gatewaya 192.168.0.1.

Na drugi, torej na wireless kartici hočeš uštimati ICS :
V general opciji protokola TCP/IP si lahko izmisliš ip recimo 192.168.1.1
Subnet mask pustiš standarden, gatewaj nastavi recimo na 192.168.1.100
Dns naj se nanaša na gateway resource povezave oz. kakšnega drugega torej 192.168.0.1

Lahko pa naštimaš ICS tudi preko SSID opcije za ICS DHCP odjemalce/dostopne točke in brezžične zaščite, določiš uporabo ICS ZA TA RESOURS in možnost upravljanja z resourci te povezave preko drugih klientov, kaj ti je pač lažje.

Klijente lahko fiksno pozicioniraš recimo 192.168.1.101+
Gateway je pa 192.168.1.100 oziroma preko SSID nastavitve ICS mreže in zaščite, če hočeš uštimati tako.


Seveda ne pozabi na konfiguracijo firewala na klientu in serverju oz. ICS mašini.

Za nastavitev SSID in ostale zaščite : http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/expert/bowman_02april08.mspx
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

zmaki ::

Da se ne bi še kdo drug mantral zastonj, od Microsoft Supporta sem dobil odgovor da na WinXP na povezavi kjer je default gateway 192.168.0.1 , NI MOGOČE vklopiti ICS za drugo povezavo.

StratOS ::

Jup, nisem se zavzel za to, res pa da je to res.

WARNING #1: When you enable ICS, the network adapter connected to the local area network is assigned a static IP address of 192.168.0.1. The client computers are assigned other IP addresses in the 192.168.0.x range. These addresses may not be compatible with an existing network

WARNING #2: Don't enable ICS if any computer in your network is configured as a domain controller, DHCP server, or DNS server. Don't enable it if another computer is running ICS or Network Address Translation (NAT).

WARNING #3: To enable ICS, you must be logged on as a user that is a member of the Administrators group.

WARNING #4: If you establish a Virtual Private Networking (VPN) connection while sharing a different connection, the client computers won't be able to access the Internet until the VPN connection is ended.

Za ostale ICS : http://www.practicallynetworked.com/sharing/xp_ics/serverbroadband.htm
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

dejci ::

...lahko pa v winxp oznacis obe wireless povezavi in izberes opcijo bridge. Tako bosta oba prenosnika v obmocju 192.168.0.xxx. Ce imas moznost, vpisi fiksne ipje pri prenosnikih in gateway, saj bo povezava hitreje vzpostavljena.

MrStein ::

Samo kot opomba, če bo komu drugemu ST priporočal to temo, kot je meni.

ICS v taki situaciji je možen (100% ker sem to imel, in to v več nivojih, kaskadno).

Je le hec, da če greš direkt vklopit, pride to omenjenega konflikta.

Fora pa je, da se lahko naknadno spremeni naslov "internega" omrežja.

Je že nekaj časa od tega, ampak postopek je nekak takole:
- (to je za Windows XP Professional)
- na tvoji internetni povezavi prestaviš na ročne parametre in si izmisliš naslov, recimo 10.20.30.40/255.255.0.0 gateway 10.20.1.1

- potem na tem vmesniki vklopiš ICS
posledično bi Windows na drugem vmesniku nastavil naslov 192.168.0.1

- na tem drugem vmesniku spremeniš ročno naslov v nekaj drugega, recimo 192.168.1.1

- na prve vmesniku prestaviš nastavitve na prvotne, torej 192.168.0.xxx
lahko kar nazaj DHCP (avtomatiko) vklopiš, ampak za prvi test bi priporočal ročno

Edina slaba stran je, da pol DHCP server za interno mrežo ne dela (ker pričakuje, da dela na območju 192.168.0.x - se mi dozdeva, da sem nekje videl nastavitev za register, da se to spremeni, pol bi najbrž celo delovalo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354302 (3781) amigo_no1
»

Kako konfigurirati ICS? Need HELP!

Oddelek: Omrežja in internet
71383 (1309) Gwanaroth
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333334 (2610) MrStein
»

Win95 & WinXP - ICS - ne dela nikakor

Oddelek: Omrežja in internet
14910 (769) Blond
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654923 (4159) Klemenn

Več podobnih tem