» »

Monitor

Monitor

bastard87 ::

Lep pozdrav !

Pred kratkim sem si nabavil nov monitor in sicer 22" wide screen znamke philips. Link:http://www.mimovrste.com/artikel/265003.... Želel sem predvsem večji zaslon, kar sem tudi dobil, tu pa nastopi težava, slika je namreč katastrofalna. Barve so neizrazite, sprane... Nastavljeno imam na resolucijo 1680 x 1050, kot piše da je priporočljivo pri tem zaslonu. Je to preveč za mojo staro grafo ? Morda nisem pravilno namestil driverjev ? Računalnika zaenkrat nimam namena menjati, ker povsem zadostuje mojim potrebam, ki so predvsem surfanje po internetu in pa gledanje filmov/poslušanje glasbe, moti me le slaba slika. Pred tem sem imel starega crt-ja znamke samsung 17" in je bilo vse skupaj veliko bolj gledljivo. Kaj storiti?

Še podatki o računalniku:
amd athlon 2800 +
1G rama
ati radeon 9600pro

bastard87 ::

Kaj res nihče neve :/ Dajte prosim pomagat kaj je razlog za slabo sliko na novem monitorju ?? grafična ali kaj drugega ?:)

fosil ::

Probaj spremenit frekvenco. Nekateri monitorji imajo rajš 60, drugi 75 ali pa kaj vmes.
Tako je!

bastard87 ::

Frekvenco imam na 60 in je ni možno spreminjati, pri tej resoluciji (1680 x 1050) je edina možnost 60hz-ov. Na manjših resolucijah je pa vse skupaj preveč razpotegnjeno in deluje prav smešno, vendar se pa tam da spreminjati frekvenco.

bluefish ::

priklopi ga preko DVI kabla.

Matek ::

S tvojo graficno ni nic narobe, mora prenesti tak zaslon. 1680x1050 pri 60 hercih je tudi edina resolucija, ki je "pravilna" za tvoj monitor, kar si ugotovil ze sam. Ce prav razumem, so problem barve. Prosil bi te, da malo bolje opises problem. Lahko, da je kak problem in imas dejansko cisto pokvarjene barve, lahko da je kalibracija slaba, lahko pa tudi, da si ti pac rahlo obcutljiv in nisi zadovoljen z barvami na TN LCDju, ki imajo pregovorno slabse barve od drazjih PVA/IPS modelov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

miha98 ::

Pozdrav jaz imam težavo , da mi ne deluje monitor.... vzgem racunalnik in monitor lucka samo utripa... ko iztaknem modri kabel pa se prizge monitor in napise da ni povezave.... sem priklopil na drug monitor ... pa spet ni signala napise.... potem sem priklopil drug racunalnik na ta monitor in spet ni deloval.. monitor samo utripal.... oz lucka za monitor... a ve kdo kaj je narobe?

Monitor je samsung 19 palčni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

opeter ::

Marsikaj je lahko narobe, predvidevamo pa lahko, da je težava v monitorju:
- lahko je slab kontakt
- šel je vhod (VGA, DVI, HDMI, Displayport ... o tipu monitorja nisi napisal nič, torej ne vemo, kakšno vrsto priklopa uporabljaš)
- crknjena elektronika v monitorju
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

joze67 ::

19 palčni Samsung? Je to staro kot zemlja? Če ja, si morda kaj spreminjal nastavitve v računalniku, kot je na primer izhodna resolucija?

A ta računalnik dela na kak drug monitor (po zapisu sodeč ne)? A ta monitor dela na kak drug vhod ali na kaki drugi napravi?

Enkrat sem nekaj pretikal kable na živem računalniku (itak) in sem uspešno skuril HDMI vhod v monitorju in HDMI izhod v računalniku. Lahko da si poustvaril to situacijo. So pa delali drugi izhodi (računalnik) in drugi vhodi (monitor). Najprej s poskušanjem ugotovi (previdno), kaj sploh dela, od računalnika do monitorja.

miha98 ::

ravno kar sem na tem monitorju... Monitor dela.. torej je težava v računalniku... kakšna ideja?

Han ::

Imaš dva enaka video izhoda? Enega na osnovni plošči in enega na grafični kartici? Prilepi fotko priključkov na računalniku ali navedi komponente...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372980608 (45444) hariscorale
»

22" monitor in resolucija 1680x1050

Oddelek: Zvok in slika
344228 (2989) tony10
»

Povečanje delavne površine, DVI-D versus D-sub

Oddelek: Kaj kupiti
162558 (2303) opeter
»

Nastavljanje ločljivosti monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
182148 (1804) mat123
»

Prosim pomoč-nakup 22 LCD!

Oddelek: Kaj kupiti
272468 (1519) msedem

Več podobnih tem