» »

22" monitor in resolucija 1680x1050

22" monitor in resolucija 1680x1050

CoolMike ::

Kupil sem monitor velikosti 22 palcev. Uporabljam WinXP OS in staro greficno kartico Nvidia GeForce2. V menu desktop -> properties -> settings -> resulution bar, (kjer naj bi nastavil resolucijo). Ne morem nastavitit resolucije 1680 x 1050 ki naj bi bila optimalna za to velikost zaslona.

Obstaja kakšna rešitev?

tilinho20 ::

Mislim, da ti tale grafa ne podpira take resolucije.

Senitel ::

I have no problems runnnig my old Geforce 2 MX with 32 MB SDRAM 1680x1050 resolution devil.gif

Download RivaTuner: http://www.guru3d.com/index.php?page=ri..., then:

1. Main->Target Adapter->Customize->Low level refresh rate setting->Monitor Driver Wizard - check there if EDID recognised max available resolution as 1680x1050, if not overwrite it.

2. Main->Driver Settings->Custom Display modes/refresh rates wizard

Add there brand new 1680x1050 resolution.
Reboot PC, set new resolution.


Works like a charm

ABX ::

Bi moralo delat, ampak kot ponavadi so driverji zanič.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

CoolMike ::

Ok, sem install RivaTuner.

V menu Monitor Driver Wizard
imam Maximum display resolution 1680x1050

Potem v menu Custom Display modes/refresh rates wizard
pa ne morem dodati nove resolucije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CoolMike ()

CoolMike ::

Sem se odloču da kupm grafično kartico + monitor bom lahko priklopu na DVI izhod

Pa še zdi se mi precej sorazmerna cena s tem kar dobis

http://www.mimovrste.com/artikel/287004...

tilinho20 ::

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

PCI-Express grafična mu ne pomaga čisto nič, ker rabi AGP...

mmmato ::

Brezveze kupovat novo agp grafo. Takoj ko jo dobiš bo vredna 10€.
Kupi rabljeno
http://www.turnofftheinternet.com/

Ted ::

Ni problem v grafični. Zraven monitorja si verjetno dobil cd z gonilniki za monitor. Ko boš monitor "inštaliral" boš imel na voljo tudi pravo ločljivost. Enako težavo sem imel z Geforce 4 4200ti.
Mah...

CoolMike ::

Monitor sem instalirav - driver iz CDja.

Pri sami ločljivosti ni dosti drugače. Problem je v grafični, ker je že tako stara, da takrat še niso predvideli takih ločljivosti.

Na izbiro imam pa dve grafični kartici za vodilo AGP

Grafična kartica Asus ATI Radeon AH3450 HTP, 256MB, AGP
ali
Grafična kartica Point of View GeForce FX5500, 256MB, AGP

Pa se mi zdi da ni dosti razlike. Razen prva ima dve leti garancije in deluje tudi v silent - 0 dB načinu.

korelem ::

Od teh dveh definitivno ATI 3450, GF 5500 je precej starejša in toplejša :))

CoolMike ::

Kartico sem dobil. Dal sem staro vn in novo notri. Potem sem seveda installiral driverje iz CD-ja. Nalagali so se neverjetnih 20 min, ker se zravn naloži še en kup enih codecov in nepotreben software. Potem sem resetiral racunalnik in dokler so se win nalagali je vse izgledalo OK, potem pa se je pojavu crn zaslon. Potem sem na reset gumb resetiral racunalnik in povrnil staro configuracijo. Potem sem iz uradne strani downloadal driverje. Instaliral sem samo potrebne driverje, reset pc, spet crn zaslon. Potem sem googlal in ugotovil da ima ta grafa zanic driverje, ker imajo ljudje iste tezave. Sedaj jo nesem nazaj ... :|

Sedaj rabim kupit novo graficno in se ne vem katero?

ABX ::

Eno kjer piše gor Asus.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

pastir1234 ::

meni je delal 22 col lcd na geforce2 MX400 64MB rama brez težav. Seveda je bilo treba naložit najnovejše driverje z uradne strani in pa inštalirat CD od monitorja (monitir je LG)

expeace ::

Jaz pa sem kupil 22'' monitor: Novita 2202WHD. Največja resolucija, ki naj bi bila tudi optimalna je zgoraj omenjena 1680x1050. Vendar pa mi nikakor ne uspe naštimati optimalno ostre slike. Sej zgleda skoraj ostra, samo že po 10 minutah te začnejo boleti oči, ker se moraš matrat, da lahko lepo bereš. Ugotovil sem, da je ta firma bolj leva in noname, zgleda da je to bivši Yakumo, ker je monitor po ohišju totalno enak. Driverjev za monitor se pa seveda nikjer ne dobi. Probaval sem s podobnimi monitor driverji drugih proizvajalcev, vendar ni nič boljše. Kakšen nasvet ali najbolje, da ga vrnem nazaj in ne izgubljam več živcev?

dëych ::

Nekateri monitorji imajo tudi v meniju opcijo "auto image adjustment"...mogoče bi pomagalo če to vključiš.;)

buhti69 ::

jest sem imel tudi staro grafično in sem imel tudi takšne težave pri 22'' ekranu. To težavo sem rešil tako da sem enostavno samo najnovejše driverje iz uradne strani dol dal in je potem delalo normalno... Si to probal?

PS: tudi potem ko sem naložil nove driverje se mi je avtomatsko prilaagodil ekran z "auto image adjustment" fukncijo na to resolucijo...
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

expeace ::

Ker ima monitor samo hdmi in vga vhod, sem uporabil slednjega. Tako da sem posumil, da v tej analogni navezi nekaj ne deluje najbolje. Fora je pa tudi ta, da imam dva računalnika vezan na en monitor ter vmes ATEN preklopnik, ki preklaplja med računalnikoma. Očitno se je pri tem preklopniku nekaj zataknilo in je sliko malenkost popačil. Ko sem monitor direkt naštekal na eno izmed mašin je bila slika OK. Čudno da pri 17'' in 21'' monitorju tega problema ni bilo. Zdaj bom moral pobrskati za hdmi preklopniki...

Driverjev pa za ta monitor ni, tudi (ne)uradnih ne. Saj pravim, da je firma taka, da danes je , jutri pa je verjetno ne bo več... internetna stran je namreč na las podobna yakumo-vi, ki pa že nekaj časa ne deluje več. Obe firmi sta tudi iz Nemčije. Ne vem kako bo z garancijo, ki naj bi veljala 3 leta, če se izkaže moj sum.

Kje pa je "avto img. adj." tipka pa res ne bi vedu :D

alexxxx ::

Kje pa je "avto img. adj." tipka pa res ne bi vedu :D


Preberi navodila, ponavadi imaš to nekje v meniju, ali pa je za to funkcijo poseben gumb.

expeace ::

Kje pa je "avto img. adj." tipka pa res ne bi vedu :D


Preberi navodila, ponavadi imaš to nekje v meniju, ali pa je za to funkcijo poseben gumb.

Nisi zaznal niti trohice sarkazma?

sandmat ::

Sem se odloču da kupm grafično kartico + monitor bom lahko priklopu na DVI izhod

Pa še zdi se mi precej sorazmerna cena s tem kar dobis

http://www.mimovrste.com/artikel/287004...


mislm, da maš problem že v osnovi v tem, da VGA izhod ne podpira take resolucije ... tako da nobeni driverji ne pomagajo, če ne daš na dvi izhod.

piek ::

mislm, da maš problem že v osnovi v tem, da VGA izhod ne podpira take resolucije ... tako da nobeni driverji ne pomagajo, če ne daš na dvi izhod.


Ne pisati takih neumnosti, no. VGA izhod za salo prebavi 1.680x1.050, se precej vec. Tudi 2.500x1.600 bi ob ustreznem (laicno preberi: debelem) kablu delalo bp. Problem je jasen - poceni VGA preklopniki, katerim je obicajno vse nad 1.024x768 prava muka oziroma kakovost slike drasticno upade. HDMI preklopniki pa so vse prej poceni, se posebej tisti z vec vtici, saj potrebujejo mocan procesor (ali vec njih) za procesiranje 1080p signala na vec vhodov hkrati.
--- Finish it off if you started it! ---

CoolMike ::

meni je delal 22 col lcd na geforce2 MX400 64MB rama brez težav. Seveda je bilo treba naložit najnovejše driverje z uradne strani in pa inštalirat CD od monitorja (monitir je LG)


Ja mene zanima ce ti je stvar delovala na resoluciji 1680x1050. Jaz imam zdaj monitor priklopljen še vedno na GeForce2 MX400 64MB ram. Ta grafa podpira resolucijo vse do 2048x1536. Driverje imam instalirane iz uradne strani www.nvidia.com, verz. 93.71. V naboru resolucij te resolucije preprosto ni.
Zdaj že nekaj časa uporabljam ta monitor, resolucijo imam nastavljeno na 1280x800. Stvar me sploh tako ne moti. Ker imam monitor postavljen na 1m in pol razdalje in se stvari dobro vidijo.

CoolMike ::

To pa skor ne morem verjet :|. Sem prebral zdaj cel forum in slišal nekaj o VGA preklopnikih. Jaz imam vmes VGA preklopnik, ker seveda uporabljam monitor na dveh rač., na drugem zelo malo. Probal sem in priklopil monitor, tipkovnico in miško direktno v rač. in po restatru stvar neverjetno dela!!!.
Sedaj je navišja podprta resolucija 1680x1050 :D. Torej vsa težava je blo v tem vmesnem vtiču >:D
Res nikol si nism mislu da bi bil to problem!!

hvala vsem, problem je rešen 8-)

20sdfj093f ::

Ali si poskusil zgolj s premikanjem sliderja ločljivosti?

Sicer imaš pod advanced, nato pa na enem izmed jezičkov gumb "LIST ALL MODES" - poišči tam, kaj imaš našteto in izberi.

LPd

CoolMike ::

Ali si poskusil zgolj s premikanjem sliderja ločljivosti?

Sicer imaš pod advanced, nato pa na enem izmed jezičkov gumb "LIST ALL MODES" - poišči tam, kaj imaš našteto in izberi.

LPd


Ja poizkusil sem direktno v tistem Display Properties > Display resolution sliderju.

 desktop

desktop

fosil ::

Verjetno ti zaradi adapterja ni pravilno zaznal monitorja.

Mogoče bi adapter lahko vseeno uporabljal, če bi šel na tejle tvoji slikci na Advanced, nato pod monitor in tam odstranil kljukico pred Hide modes that this monitor cannot display.

Potem lahko izbiraš vse resolucije ne glede ali jih monitor lahko prikaže ali ne.
Tako je!

vorantz ::

js komot dam starega ati rage pro na 1280x1024 (več pa mi monitor ne dovoli)
tako da res ne vem zakaj ne bi kakšna novejša komot kej velikega prikazala :)

CoolMike ::

Verjetno ti zaradi adapterja ni pravilno zaznal monitorja.

Mogoče bi adapter lahko vseeno uporabljal, če bi šel na tejle tvoji slikci na Advanced, nato pod monitor in tam odstranil kljukico pred Hide modes that this monitor cannot display.

Potem lahko izbiraš vse resolucije ne glede ali jih monitor lahko prikaže ali ne.


Živjo, sem upošteval tvoja navodila in šel v oknvo Advance -> zavihek Monitor -> odstranil Hidde modes that this monitor cannot display -> ok. In res pokazalo mi je cisto vse resolucije. Tudi mojo.
Potem pa sem priklopil monitor na adapter in stvar brez da bi kdo kaj prašal deluje lepo in prav. V oknu Display Properties > Settings mi še vedno piše ime monitorja in ime gra. kartice.
Potem pa sem resetiral računalnik. Ko se je prikazalo login okno, že nisem imel več moje resolucije. Če imam monitor priklopljen preko adapterja preprosto ne prepozna monitorja tako ali drugače. Tudi če imaš instalirane Driverje za monitor. Enostavno ne.
Bolje imeti priklopljeno brez adapterja.

krucymucy ::

Za vse tiste ki uporabljajo na enem monitorju dva PC-ja.
Prvi PC prek DVI, drugi prek VGA ... Preklapljas pac vhod na monitorju.

__Devil__ ::

Lep pozdrav!

Da se še jaz malo vmešam v to temo.
Vem, da sem za 1 oz. 2 incha zgrešil temo pa dobro. :D

Kako se vam zdi tale monitor:
link 1.
se splača sploh dat nekje 20 € več in bi bila razlika opazna z 23" colskim monitorjem ali naj raje vzamem 22" colskega, tega:
Link 2.

hvala za odgovor!

Lp! :P

st0jko ::

jaz bi vzel 23" ker ima visjo resolucijo.
keks?

__Devil__ ::

jaz bi tut vzel večjega, ampak je kaj slabši od T220? Pa resolucijo ima neko smešno :S..

tony10 ::

tedva monitorja imata različni resoluciji, prvi je v 16:9 drug pa v 16:10 formatu. Trenutno je v svetu računalništva prisotna 16:10 ( 1680:1050) resolucija, drgač za multimedijo, filme... pa 16:9)
odloči se sam, po velikosti pa sta nekje enaka....
kruha in iger


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Majhna težava VGA Switch ne prikazuje sliko 1680x1024 na PC monitor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71463 (1323) comman89x
»

GeForce 2 mx440 ne podpira wide screen resolucije

Oddelek: Strojna oprema
7989 (845) Tomay
»

1680x1050 na 22col - izhod iz prenosnika HP nx6125 - KAKO DOSEČI?

Oddelek: Strojna oprema
101785 (1559) ender
»

AGP grafična, ki podpira 1680x1050

Oddelek: Kaj kupiti
111566 (1386) cycoboodah
»

AGP graficna kartica 1680x1050

Oddelek: Kaj kupiti
221998 (1454) kajzer

Več podobnih tem