» »

težave s plextorjem 161040A

težave s plextorjem 161040A

||_^_|| ::

stvar sploh več ne zapisuje s hitrostjo večjo od 12x čeprav je deklariran na 16x. Vedno vrže ven power calibration error al pa medium error. V Nerotu in v Clone CDju v XPjih in v win98SE.

Torej, v winXP je max hitrost 12x, v win98SE pa 10x.

Ma kdo kakšno idejo kako to odpravit?
  • spremenil: ||_^_|| ()

Highlag ::

Pa ti hardware podpira tako hitrost?

Imam isti CDRW pa dela brez problema na 16X v XP-jih.

A si kaj bios od pekača menjal?

zizi ::

Kak CD pa peces? ker ce peces CD-RW je 10X itak maximum...16 mas za cd-r kokr jst vidm...
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

Pisk ::

DO YOU PRINCO?
Nabavi dobre CD-R medije pa bo.
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

||_^_|| ::

Hardware mislm da podpera ker je cca. pol leta peku na 16x na iste CDje k jih mam zdej (smartbuy 700MB). Firmwarea nism nč menju.

Pisk ::

Smartbuy? Haha! Ne me hecat... A si kej v sorodu z Alien-w??
On je testiru pekače s Princo CDR, a veš, da nekaterih Princo celo na 8x pekačih noče zapisat zaradi "power calibration error" pa čeprav je na škatli napisano 2x-24x, ko znižaš hitrost na 4x pa čisto lepo zapeče...
Torej, ko testiraš enoto uporabi najboljše medije, kar jih lahko dobiš, sicer je tak test total brezveze.
Alien-w-ju pa zamerim, da je ocenil Yamaho na podlagi "levega" medija in ker pač ene datoteke ni gor je dotično Yamaho degradiral. Povsem neupravičeno, ker če je kateri izmed testiranih CDRW za v smeti potem je to zagotovo njegov prehvaljeni TEAC 24x.
Prava lestvica pa je takšna:
1. Yamaha 24x (cena je 41k in ne 49k! Brez zavajanja prosim...)
2. Plextor 24x
3. Teac 24x

Yamaha The King! Definitivno!
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

CaqKa ::

če zna pečka pisat na "slabše " medije kot jim praviš pisk... potem je to ena izmed odlik... če ne zna je pa to za enoto minus... vsekakor enako velja za medij.... aja jaz mam plex 16x in pečem na smartbuye 24x 16kratno....

||_^_|| ::

torej..rešitev moje težave?

Po tem k sm probu že vse živo, ko sm že hotu klicat v pchand zarad garancije, sm se spomnu, da sm installu ene beta driverje za radeona 8,5K pa sm si reku:"zakaj pa ne sej nimam kej zgubit" in vržem dol driverje in naložim uradne (6043) in glej ga zlomka, stvar DELA brezhibno! CDje peče spet na 16x!
Še enkrat pa se je izkazalo da BETA driverji od ATIja na računalniku (vsaj na mojem:)) nimajo kej iskat!

CaqKa ::

to pa je tisto ko sploh izdajajo nedokoncane driverje pa jih vsak pek more takoj sprobat...

Pisk ::

CaqKa:
***če zna pečka pisat na "slabše " medije kot jim praviš pisk... potem je to ena izmed odlik...

---Glej, med "levimi" mediji je veliko višji odstotek slabših primerkov, recimo jim primerki na robu zapisljivosti.
To je to zakaj, ko gre za primerjavo enot, jih ni dobro uporabljat. Pač je veliko večja možnost odstopanj katere potem naprtijo CDRW enoti, kot v primeru Yamahe.

***če ne zna je pa to za enoto minus...

-Aja? A res? Glih obratno je kot ti praviš, če enota "ve" da je boljše na dotični primerek pisati z nižjo hitrostjo pri kateri bo lahko nastavila pravo moč laserja, potem to ni minus ampak odlika. Tako bodo mediji dalj časa berljivi(daljša življenska doba podatkov) kot pa tisti posneti, recimo, s Teacom.

Got the point?
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

zizi ::

Pisk:

1 Plextor PX-W4012TA
in tako dalje =P
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zizi ()

Pisk ::

zizi: Plextorja 40x ni blo na tem testu, bil je le 24 kratnik.
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

chucki ::

hm sem vesel da tudi plextor dela težave!:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

||_^_|| ::

chucki: če mal bol pozorno prebereš boš ugotovu da težava ni bla v plextorju ampak v driverjih za radeona:D

Pisk ::

Chucki!!! Ne ga srat ;)
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

HardwareMaster ::

Jst mam tud probleme z mediji. mam LG CD-RW 8x4x32, pa je neki cajta čist lepo peku vse CD-je na 8x hitrosti, pol pa je ratu zbirčen, pa mi sam ene piše na 8x( moore, pa še ene par)druge pa je peku z 8x zdej pa noče hitrej ko 4x( EMTEC- bivši BASF, ki se je pred kratkim preimenoval). Nevem kaj mu je. Zanč sm kupu BASF-ove, ki je poku vse lepo z 8x, pa dam notr pa ni hotu z več kot 4x, razen enega CD-ja iz iste škatle, ki ga pa je lepo zapeku na 8x.

A pozna kdo rešitev??? Pekač je str prbližn eno leto in pol.
Tko bom čez čs mogu kipt novga(v roki pol leta do leta) in to bo PLEXWRITE 40/12/40A:D .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379590 (5914) jastreb
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776263 (4174) pingo76
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978426 (6672) Zheegec
»

kateri cdrw zapisovalnik od teh???

Oddelek: Kaj kupiti
452016 (1454) Quickbeam
»

CDRW LiteOn

Oddelek: Kaj kupiti
181275 (1001) matevzm

Več podobnih tem