» »

Kaj vse potebujem za NET preko Mobitela ?

Kaj vse potebujem za NET preko Mobitela ?

monocit ::

Imam problem , ki ga je večina uporabnikov tega foruma imela nekaj let nazaj.:\ Zanima me kaj vse potrebujem, da bom na Latopu Dell Inspiron 1520 lahko imel brezžični internet kjerkoli. Doma imam urejeno preko wlan routerja. Kako pa to uredim peko mobilnega omrežja pa nevem. Kakšen hardware moram kupit? Sem naročnik Itak paketa pri mobitelu.

Mavrik ::

Rabis mobitel, ki je sposoben delati kot modem. To je priblizno 99.9% prodanih mobilnih telefonov v zadnjih nekaj letih. Priklopis mobilca na racunalnik preko kabla ali bluetootha in se bo predstavo kot modem. Ustvaris dial-up povezavo in bo.
The truth is rarely pure and never simple.

Matheeew ::

Kaj vse potebujem za NET preko Mobitela ?


Ammm... pogodbo?

krho ::

Kakšno pogodbo?
Nastavitve za GPRS klic in to je to.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Bellzmet ::

Pozabi priključek preko telefona. Vzameš instant internet in vštekaš v comp in to je to. Se pravi rabiš comp z USB in instant internet od Mobitela.

Matheeew ::

Seveda - obstaja tudi možnost, da uporabiš telefon kot modem. Imaš nekaj več dela in prčkanja po nastavitvah. Plačuješ prenos podatkov po ceniku, kar te lahko pride dražje, v primeru velike porabe.

Na tebi je, da se odločiš kaj ti je bolj primerno.

Bellzmet ::

Aj no edino sem pozabil omenit,da je dobro, da ti vleče 3G, kjer pač večinoma uporabljaš net.

rejven ::

zdej je dal mobitel 50GB paket (instant net...)za cca 27€ kar je hudo ugodno za vse ki nimajo šanse za ostalo. Hitrost je pa 3.6Mb/s če se ne motim

Sputnik59 ::

meni moti le vezava, modem HSDPA je na ebayu cca 100€

Matheeew ::

zdej je dal mobitel 50GB paket (instant net...)za cca 27€ kar je hudo ugodno za vse ki nimajo šanse za ostalo. Hitrost je pa 3.6Mb/s če se ne motim

Kakšen link do tega?

Sam se ne znajdem na njihovi strani....

Adrijan0 ::

Link je že podan, saj si ga sam podal! Drugače naj bi ble hitrosti do 3.6mbit/s, nevem kako bo s to rečjo, jutri grem na mobitel.

Na tej strani je celo da 7.2mbit/s napisano. KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Ice-Heki ::

Damn - a če podpišeš 24 mesečni aneks za Instant Internet za 1 GB (20 € / mesec) verjetno ne moreš narediti prehod na tale Itak internet, ki je dokaj poceni?

Evo - Klik klik klik za vse, ki se na mobitelovi strani ne znajdete

Matheeew ::

Aha:D
...samo mesečnih cen za prenos ni bilo zraven.

Pa sem že našel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel-ITAK poceni internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5210962 (8572) bf4ed
»

m:stick!?

Oddelek: Mobilne tehnologije
51571 (1571) Tyrion
»

Mobitelov Planet prenovljen

Oddelek: Mobilne tehnologije
132244 (1730) Sputnik59
»

Mobitelova nova storitev - SMS zgrešeni klic (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
7112842 (9002) StratOS
»

Mobitelova poslovna uvertura

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
163834 (3167) ahac

Več podobnih tem