» »

Kraja Renault Clia 1.8 16v

Kraja Renault Clia 1.8 16v

aVToV|S|On ::

Skratka ukradli so mi na odstavnem pasu parkeranega Cliota 1.8 16V pred cestninsko postajo lukovica v smeri proti Mariboru. Odvlekli so ga z vlečno vrvjo in prečkali cestnino ob 00:05 ter zapustili avtocesto na izvozu krtina. Zato prosim če kdo slučajno vidi oz. zasledi kakšne dele omenjenega avtomobila da sporoči na številko 041 886 343 ali še rajši na 113.

hvala

pa še slikce:




Avto je drugače zelo opazen in je na videz renault clio Williams
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com
  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Calligulla ::

Tole jim je ocitno delovalo kot nekaj kar je samo se za rezervne dele. Precej mocan videz v tej smeri. Ker so deli za Renaulte dragi je bil pac mamljiv.

Keyser Soze ::

Ajej, če je tak kot tule na sliki, verjamem, da je opazen.:D

Če so prečkali cestnino, a nimajo tipa vozila in registrske oznake?
Sicer pa, kja hudiča bodo s tem avtom? Za kaj drugega kot za dele ni uporaben (pod pogojem, da so ti sploh še uporabni. Razen če je napokan s kakšno akustiko, ker se tako matraš s kabli na tej sliki. Pa je najbrž več vredna kot avto.
OM, F, G!

edge540 ::

Slišal sem da Cliote zvečer ukradejo, zjutraj so že razstavljeni na prafaktorje in deli poslani na razne servise za rezervne dele. Tako da ne upaj preveč.

Vseeno pa vso srečo.

djordjevic ::

Meni so v Ljubljani izpred bloka hotli maznit 1.5 dcija '05. Pa jih je očitno nekdo zmoto. Zjutraj sem namreč našel avto odklenjen, s priprto havbo in prižgabno bralno lučko.

aVToV|S|On ::

Včeraj(28.2) je bil tvoj clio okoli 17:00 parkiran na travniku ob križišču Ceste V in Rjave ceste v Polju. Brez tablic. Danes ga ni bilo več
V



če kdo kaj tam okoli kaj ve :(
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

Zgodovina sprememb…

AngelOfDeath ::

A niste že našli tega avta ?
edit: Slovnica

steev ::

Saj imas kamere po avtocesti. Na policiji naj se z darsom zmenjo.
:|

Trupl0 ::

danes enega clia ; bež barve ( nism nek poznavalec barv ); videl parkiranega na pločniku brez tablic... Lokacija BTC pri TUŠ CASH&CARRY

lp
If you are going through Hell, keep going !

aVToV|S|On ::

Avtomobil je bil včeraj najden s strani člana Renault kluba. Tako da avto je nazaj... še zmeraj se pa neve kdo je bil na delu. Tako, da se po eni strani iskanje nadaljuje.
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

stock ::

Ja folk je kr po mejlu pisu pa po msnju za tega cliota, hehe.
Sm že mislu da bo 16v kmal naprodaj. :P

Lepo, da si ga našu!, se pa sprašujem kako ti je ti sploh ratal. Kko to auto ukradejo na odstavnem pasu?? kaj si pa ti delu tačas??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

T-h-o-r ::

če ti avto ukradejo je pomoje najboljš, da greš po kakšnih avto sejmih gledat, če ga najdeš, si ga odpelješ nazaj >:D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

koyotee ::

Vsekakor zahtevaj posnetke varnostnih kamer, ki jih ima dars na izvozih iz avtocest!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

MadMax ::

In pa poročaj o napredku, saj veš da smo firbci zbrani tukaj :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

aVToV|S|On ::

No bom pol na dolgo opisu dogajanje.

Skratka, kolega ima pr men clio williamsa, poštimat silenbloke, pa motor mal. In tisti dan je nujno rabu prevoz. Zato je vzel mojga cliota ter se odpravil proti MB. Na poti mu je zmanjkalo bencina, kljub kanti novega avto ni vžgal. Njega je prišel iskat prijatelj. Avto so pustili 700m pred izvozom Krtina ... Naslednji dan me okoli 3. ure kliče, da je bil avto ukraden, da se je pozanimal na darsu da so ga odvlekli eni mulci. Šokiran oddirkam na PP Domžale prijavt krajo. Zapisnik delamo skor uro pa pou... potem grem domov, pišem vse možne, na radjo, po netu, na forumih, po msnju... Le da bi se našel. No naslednji dan me pokliče fant, iz avtomobilizma.com da je mojega clia videl na dan kraje podnevi, se pravi avto so ukradli nekaj čez polnoč, ob 2 popoldne je bil viden v polju, to izvem še od dveh virov. A avta na žalost ni bilo več tam. Tako me čez par ur kliče kolega (med tem sem bli pri punci v GRO) in mi pošlje mms mojega avtomobila. Avtomobil je stal 800m stran od mojega doma. Za škarpo, tako da ni bil viden z glavne ceste. Kakorhitro sm prišel do avtomobila... bilo je vdrto, polomljena klučavnica za vžig, precvikane žice... ukraden avtoradijo.

Ampak zakaj prevoziti od Krtine do Ljubljane za en sam avtoradio (Pioneer deh 4800), ki ni vreden nič



No avtomobil ne zgleda nič posebnega, samo če ga spraviš sam, s svojim delom iz takšnega stanja ti priraste k srcu

Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

Icematxyz ::

Faza 1:

Kolegu si posodil avto da se je peljal domov. Nekje bogu za hrbtom mu je zmajnakalo bencina.

Faza 2:

Zaradi čustvene navezanosti na avto si naredil pravi "policiski pregon" preko forumov, radija in celo msn-ja...

Faza 3:

Avto si našel izropan 800 metrov stran od hiše... skrit za škarpo.

Nisem jederski fizik ampak zadevo dejansko znam povezati... pa ti?

aVToV|S|On ::

Če cilaš na to kar se tut mnogim zdi... nevem, ne bom nič reku... dokler ne bo preiskava mimo ( če bo sploh kej iz tega, glede na to da klicarm pristojnega za moj primer že cel vikend in dons tut, in ga ne dobim pa če se fentam), kar upam da bo obrodilo kakšne sadove... bomo vidl no


Zdej vem da rek: ne posojaj avta in babe drži kot pribit :D
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

Tilen ::

Očitno nisem edini, ki mu razplet zdi vsaj malce sumljiv.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

poweroff ::

Mene pa zanima kaj se vidi na posnetkih varnostnih kamer - če se sploh kaj vidi...
sudo poweroff

Keyser Soze ::

Sem rekel, da je akustika tisto, kar jih zanima. :D

A to na sliki je tisto kar je ostalo od avta? Al kako?
OM, F, G!

aVToV|S|On ::

Tisto "kar je ostalo od avta", je bilo slikano avgusta, ko sem šel avto kupit :D

Avto je nedotaknjen razen ključavnico so mi povrtal na desnih vratih, ključavnico vžiga polomil in razprli železen nosilc le te, ter pocvikal vse žice ki vodijo iz nje. V avtu je bilo najdeno tudi nekaj tujih predmetov, katere je tehnik poslikal in vzel s seboj.

Glede posnetkov iz darsa pa tako. Na vranskem, kjer je glavni center in so pristojni za te posnetke so mi že na dan ko sem izvedel za krajo pojasnili, da tudi oni sami ne smejo videti posnetkov, in da je za to odgovorna le ena oseba, ki pa lahko posnetke izroči le v primeru, da pride policija s pisnim nalogom. Tako da jest kot navaden smrtnik dvomim da jih bom kdaj videl. Zato tudi klicarim že cel čas odgovornega policista za moj primer, saj jih je on videl. Ampak ga ne dobim. Ko ga bom, vam poročam
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

poweroff ::

No poročaj, me zanima zadeva.

Drugače pa - sicer povsem off-topic - bi načeloma lahko zahteval posnetke, če bi bil na njih ti osebno. Po zakonu o varstvu osebnih podatkov ti jih namreč morajo izročiti (oz. kopijo) brezplačno.

Seveda v realnosti velika podjetja kot na primer razni telekomi itd. zakon preprosto ignorirajo, je pa v tem primeru še vedno možnost pritožbe na Informacijskega pooblaščenca.
sudo poweroff

jype ::

Vendar ti ne smejo izročiti posnetka, na katerem je še kdorkoli drug. Če ti ga, morajo tistega drugega prej pobrisat ven.

zee ::

samo to potem unici ves smisel teh video posnetkov, a ne?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

perci ::

zee: Če jih pristojni organ s pisno odredbo pridobi, se nič ven ne briše. Kar vsak, ki ima 5 minut cajta, pa logično ne sme imeti dostopa do teh posnetkov.

poweroff ::

Ja, uradni organ seveda lahko vedno pridobi originalen, se pravi nepobrisan posnetek.

Zakon o varstvu osebnih podatkov pa določa, da lahko vsak zahteva kopijo SVOJIH LASTNIH osebnih podatkov.

Ker je moj obraz oz. moja podoba moj osebni podatek, to v primeru video posnetka pomeni:
- da mi upravljavec video sistema mora izročiti kopijo posnetka, kjer sem jaz posnet
- da mi pri tem lahko zaračuna le materialne stroške
- da mora ostale osebe na posnetku izbrisat, saj osebnih podatkov tujih oseb nepooblaščeni osebi (se pravi meni) ne sme izročati.

V praksi to pomeni, da se lahko 100 ljudi zapelje po avtocesti in nato od DARSA zahteva kopijo editiranih posnetkov. DARS pa lahko lepo bankrotira. >:D

No, DARS bo že še prišel na vrsto, trenutno je na vrsti Telekom. Ampak to je že off topic zgodba.

On topic je pa to, da bi ti moda lahko DARS "prepričal", da si bil takrat v avtu ti in zato prosiš za kopijo lastnega posnetka. In DARS bi skoraj gotovo pozabil izbrisati "ostale osebe".

Ampak mislim, da je vseeno najbolj enostavna pot preko policije.

P. S. Kako pa so roparji spravili vozilo v pogon (glede na to, da ga tvoj kolega ni mogel)?
sudo poweroff

perci ::

Naj bi ga odšlepali, če sem prav razumel.

opeter ::

Če jih pristojni organ s pisno odredbo pridobi, se nič ven ne briše. Kar vsak, ki ima 5 minut cajta, pa logično ne sme imeti dostopa do teh posnetkov.


Zakaj pa ne? Ker zakon ščiti zlodeje. Žal.
Predvsem pa se bojijo, da bi lastnik avtomobila opzail na posnekih to osebo (ki ga slučajno še osebno pozna), pa bi ga recimo prebutal?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

perci ::

Zakon ščiti vse. Od kje meni pravica, da gledam, kako se ti predajas oralnih uzitkom med voznjo?

Keyser Soze ::

Ah, perci... Napačen kot pogleda imaš. Zakon te ščiti pred tem, da ti ni treba videti teh posnetkov. Ker IMO si jih res ne želiš videti.:D
OM, F, G!

poweroff ::

Opeter:

Zakaj pa ne? Ker zakon ščiti zlodeje. Žal.
Ne. Zakon ščiti mene, nedolžnega državljana, ki se slučajno vozim po cesti, da bi me "zlodeji" (oz. peeping Tomi) iz DARSa ali policije brez vzroka gledali.

Predvsem pa se bojijo, da bi lastnik avtomobila opzail na posnekih to osebo (ki ga slučajno še osebno pozna), pa bi ga recimo prebutal?
Ja, s tem ščitijo lastnika avtomobila pred tem,da bi res naredil to nepremišljeno dejanje in bi potem moral tatu še plačevati odškodnino.
sudo poweroff

aVToV|S|On ::

No končno dubu kriminalista... in na moje vprašanje če se kaj vid na posnetkih je tko odgovoru:

N'č se ne vid', tist' lah' p'rdam c'ganom


:| Tko de tole mi ne pride kej preveč prov. :\ Pa se začenja slepa ulca zame
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

Go-ahead ::

Če imaš zavarovano proti kraji, ti zavarovalnica povrne poškodbe na voziulu.

Ali zavarovalnica kot ustanova lahko pridobi video posnetke?? Potrebuje jih za uveljavljanje regresa proti povzročitelju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

fabrskd ::

Meni so tud probal maznt avto, nakar so tatovi spoznali temnejšo plat svojega življenja....
Screw you guys i'm going home!!!

suntrace1 ::

Meni so tud probal maznt avto, nakar so tatovi spoznali temnejšo plat svojega življenja....


Ne se šparat, povej štorijo do konca. :D

@ avtovision: Najbolj logična razlaga, je tudi najbolj verjetna. 800m od tebe stran ni ravno naklučje.

aVToV|S|On ::

Kdorkoli je avto ukradel jest mislm de je vedu kaj mam vse notr. Ozr je saj poznal od kje je avto. In zaradi pritiska medijev in očitnega avtomobila se ni mogel preveč dolgo voziti naokoli. Deli pa so bili vsi saj malo pokitani tako da ni mogel prav nič prodat naprej
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

poweroff ::

No, tolk o blazni uporabnosti videonadzora zaradi - kao - boja proti kriminalu.

A sploh kdo pozna kakšen primer, da so videoposnetki dejansko pomagali uloviti kakšnega kriminalca (kaj šele, da so bili ključen dokaz)?
sudo poweroff

Ejsi_Disi ::

@Matthai:
A sploh kdo pozna kakšen primer, da so videoposnetki dejansko pomagali uloviti kakšnega kriminalca (kaj šele, da so bili ključen dokaz)?

Pri meni so pomagali posnetki. Sicer ni bil kriminalec, ampak kazen je pa vseeno fasal. Preko ABC se je švercal tako, da se je meni rampa zaprla in mi zbila šipo. Ko sva z DARS-ovcem pogledala posnetke se je lepo videla reg. tablica. Kakšna 2 tedna kasneje sem poklical in vprašal kaj so naredili s 'švercarjem' in so mi potrdili, da na policiji že ukrepali zoper storilca. Kaj več pa ni vedel povedati, ali pa ni hotel. Niti ne vem kakšno kazen bi mulahko napisali?
Rock n' roll ain't noise pollution!

KUM1200 ::

Meni so na Dolenjskem sredi gozda vdrli v avto. Vlom sem opazil šele, ko sem se peljal proti domu.
V avtu je bilo vse nedotaknjeno, manjkala je samo ena naprava "skrita" pod sedežem. Po nasvetu uradne osebe sem šel vlom prijavit na policijo. Ukradeno napravo sem po nekaj mesecih zasledil na fotografiji v časopisu Delo. Po obisku policije in identifikaciji., na žalost ni bilo več serijske številke sem po kakšnem mesecu napravo dobil nazaj. Od strani policije nisem nikoli dobil informacije o osebi pri kateri so našli vročo robo. Vem samo to , da je bilo najdeno v romskem naselju.

Tear_DR0P ::

A sploh kdo pozna kakšen primer, da so videoposnetki dejansko pomagali uloviti kakšnega kriminalca (kaj šele, da so bili ključen dokaz)?

prav dejansko ne vem - ampak jaz in moj avto sma bila tarči vandalov - te je posnela kamera - naslednje jutro sem dobil obvsetilo s policije, da so osebe izsledili in jim bodo poslali ustrezne plačilne naloge - zanimalo jih je še, če imam kakšne poškodbe - ki jih nisem imel. potem so mi še omenili, da so bili storilci mladoletni in da so jih izsledili na podlagi registrske tablice vozila, s katerim so pobegnili - ker obrazi niso jasni, lahko starši otrok kazen kako izpodbijajo (fantje so bili v novem BMW5) - lahko pa se zgodi, da bom moral kdaj tudi na sodišče - potem sem sicer vprašal, če lahko karkoli več izvem in so mi povedali, da ne - da sem že tko izvedel več osebnih podatkov, kot bi jih smel.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BluPhenix ::

No, tolk o blazni uporabnosti videonadzora zaradi - kao - boja proti kriminalu.

A sploh kdo pozna kakšen primer, da so videoposnetki dejansko pomagali uloviti kakšnega kriminalca (kaj šele, da so bili ključen dokaz)?


Ko so nam ukradli kombi in avto in se z njima odpeljali po avtocesti smo tudi izvedeli da se iz posnetkov Darsa ne vidi čisto popolnoma nič (kdo sedi v vozilih). Tako da moj odgovor je: dvomim, da so posnetki darsa kdaj komurkoli karkoli pomagali.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

noraguta ::

No, tolk o blazni uporabnosti videonadzora zaradi - kao - boja proti kriminalu.


posnetki niso namenjeni boju proti kriminalu , temveč spremljanju prometa. iz tega razloga je tudi ni potrebe po nevem kakšni ločljivosti. nehote se nekatere podrobnosti na posnetkih lahko razberejo vendar morajo biti kasneje zabrisane, če gre videomaterial iz arhiva.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

DominusSLO ::

Jst se spomnim primera Perič(umor v Rovinju), da so bile omenjane tudi darsove kamere...

Opravičujem se za off, zanimajo me navedbe matthai-ja, da so vedno dolžni izročit tvoje posnetke. Se mi je zgodilo, da me je ustavila provida in sem seveda vprašal, če lahko dobim posnetek. Odgovor si lahko predstavljate... Zanima me, ali bi jih dejansko lahko prisilil v to?
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Vikking ::

Jaz osebno sme imel tud banalen primer. So mi pred leti vdrli v avtomobil in ukradli avtoradio. Ko sem isto uro prišel na policijsko postajo (PP) prijavit, mi je policist dejal da se že ve za katero osebo gre. Po 1 letu me pokličejo na PP v zvezi z avtoradiom. Pokaže mi sliko mojega avtoradia (ki so jo posneli policisti v toku preiskave), ki je bil nameščen v obdolžencevem avtomobilu. Nakar zvem da avtoradia ne bom nikoli videl, ker v toku preiskave mu avtoradia niso smeli vzeti, dokler pa ga niso pridržali je vso robo, ki jo je nakradel, že prodal naprej in noče izdati komu.

Zaključek: po 5 letih me pokličejo na sodišče češ da se zaključuje preiskava (v času ko so se kopičili zaostanki na sodiščih in so dobili navodila za hitro reševanje le-teh), bilo nas je 21 oškodovancev in obdolženec. Vmes se je preselil v drug okraj sprememnil ime oz. priimek, povrnjeno pa nismo dobili ničesar, nihče ni dobil ničesar nazaj, čeprav v toku preiskave so našli veliko predmetov, ampak do pridržanja jih je že prodal. Vprašanje sem sicer zastavil, ampak mi niso smeli povedati zakaj.

IMO so čakali da se nabere dovolj prijav da so ga zaprli za nekaj čas, vmes ko so čakali in ko je zanj prišla ura spoznanja, je vso ukradeno robo na hitro preprodal.

perci ::

Ja, čak mal. A ni imel posnetek DARS-a precej veliko težo pri obsodilni sodbi Periča?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219469 (1630) mkos2
»

DARS nadzorni center, posnetki kamer

Oddelek: Loža
427107 (6127) dejanslo
»

Članek: Video nadzor na slovenskih avtocestah

Oddelek: Novice / Nova vsebina
376274 (4820) radems
»

Končno prve koristi od nadzornih kamer v Sloveniji? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
23718952 (15027) Jux

Več podobnih tem