» »

Windows Vista 64-bit ter Service pack1

Windows Vista 64-bit ter Service pack1

Ales22LJ ::

Pozdravljeni torej se splaca naloziti SP1 na Visto 64-bit... Je kj boljs al je se slapse hehe
Kaksne so kj prednosti? lp

chucki ::

Men je sesu igrco bf2 ki mi lagira, net mi je ponoč ven vrglo, določeni programi mi javijo error....... skratka pred sp1 mi tega ni naredilo. ;((

Ales22LJ ::

Matr ste pa zgovorni :)

pozitron ::

Sprobaj in javi, kako se obnese.

ronaldo ::

Jaz nimam nobenih tezav z Visto x64 sp1, ker so fixali ogromno bugov, pa se hitrejse so nekatere stvari.Dobro je to da lahko poskusis kak ti dela po dodatku, in ce ti ni vsec ga odstranis. Igre, programi in celo driverji mi delujejo, ceprav so mnogi govorili da pol stvari ne bo delalo. (imam 4 leta star tv tuner, 5 let staro zvocno kartico)

Tilen ::

Igre, programi in celo driverji mi delujejo

Kako me nasmejite nekateri Vistaši ;D A celo dela vam nekaj za kar ste pošteno plačali? Uf, uf. To pa ni kar tako. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Izi ::

Že kakšne 14 dni uporabljam Visto x64 SP1 in nikjer nisem opazil najmanjše napake.
Pri 32-bitni Visti se še pojavlja kakšen manjši problem, pri 64-bitni pa meni deluje vse popolno in tako kot še nikoli noben sistem do sedaj v 25 letih kolikor uporabljam računalnik :D

Je pa kot vedno najbolje naložiti sistem popolnoma na novo z že integriranim Service packom.
Ker če SP1 nalagaš naknadno zna priti do kakšnega problema zaradi milijon popravkov na disku, pa še namestitev SP1 traja skoraj eno uro, medtem ko namestitev novega sistema z že integriranim SP1 traja samo okoli 20 minut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

pupsi1984 ::

Hja jz nisem eden od tistih ljudi, ki bi vnaprej kričali vista sux, ostanite na xp-ju ali pejdite na linux temveč vse rad sprobam sam... Zato sem naložill visto 64 bitno (sp1) na kompletno novi sistem (quad sistem, 4gb rama, 500 gb disk itd), ker sem pac bral da naj bi bile določene pomankljivosti popravljene... Nekih errorjev (blue screenov) sicer nisem zaznal, saj so tako aplikacije kot dve igri ki sem jih preizkusil delale in to recimo da zadovoljivo... Vendar ker vecina casa laufam vec programov in delam v sistemu samem, me je pa mocno motila pocasnost, neodzivnostjo v sistemu (npr odpiranje nadzorne plošče, kopiranje datotek, odpiranje mp3, filmov itd), kopiranje datotek na mreži... )... Ker mi je pac bolj pomembna hitrost kot pa oni lepotni elementi, sem izklopil vse detajle kasneje, plus naredil par tweakov ki naj bi izboljsali hitrost samega sistema... Rezultat: malo boljsa hitrost, se vedno pa je sistem bil en velik polž... Po celem dnevu igranja s sistemom mi je koncno dopizdilo pa sem vse zbrisal dol in se sigurno ne vrnem na visto vsaj do prihoda sp2 ali sp3, oziroma do naslednjega microsoftovega operacijskega sistema... Do takrat pa bo pac xp kar se microsofta tice...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Alpheus ()

Tac20 ::

Hja jz nisem eden od tistih ljudi, ki bi vnaprej kričali vista sux, ostanite na xp-ju ali pejdite na linux temveč vse rad sprobam sam... Zato sem naložill visto 64 bitno (sp1) na kompletno novi sistem (quad sistem, 4gb rama, 500 gb disk itd), ker sem pac bral da naj bi bile določene pomankljivosti popravljene... Nekih errorjev (blue screenov) sicer nisem zaznal, saj so tako aplikacije kot dve igri ki sem jih preizkusil delale in to recimo da zadovoljivo... Vendar ker vecina casa laufam vec programov in delam v sistemu samem, me je pa mocno motila pocasnost, neodzivnostjo v sistemu (npr odpiranje nadzorne plošče, kopiranje datotek, odpiranje mp3, filmov itd), kopiranje datotek na mreži... )... Ker mi je pac bolj pomembna hitrost kot pa oni lepotni elementi, sem izklopil vse detajle kasneje, plus naredil par tweakov ki naj bi izboljsali hitrost samega sistema... Rezultat: malo boljsa hitrost, se vedno pa je sistem bil en velik polž... Po celem dnevu igranja s sistemom mi je koncno dopizdilo pa sem vse zbrisal dol in se sigurno ne vrnem na visto vsaj do prihoda sp2 ali sp3, oziroma do naslednjega microsoftovega operacijskega sistema... Do takrat pa bo pac xp kar se microsofta tice...


Kaksen sistem imas?

opeter ::

Meni Vista 64-bit SP1 deluje odlično na GeForce 7300GS z 256 MB RAMa. Konfig pa tudi sicer ni nič ekstra: E8200 (nenavit), 150 GB-ni WD Raptor in 2x250 GB disk (RAID-1) za arhiviranje ter 8 GB RAMa. Nimam naloženih nobenih bedarij, samo resnično tisto, kar dnevno uporabljam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sidd ::

Pozdrav!
Jaz se tudi odločam med Visto 64 sp1 ali pa Win Xp 64 sp3. Katero bi bilo primerneje za delo? Gre se za prenosnik. Bo zgleda treba stestirat ker sistem se bolše obnese al obstaja kakšna boljša (manj časovno požrešna) varijanta?


lp
no idea for signature
signed
I

Valvoline ::

Mika me visto sprobat(še nisem) samo zarad dx10.
Drugače pa je xp zaenkrat še vedno car.
Če bi naredli dx10 za xp(mislim da delo že poteka) črtam Visto za preizkusit.

]Fusion[ ::

Jaz sem se opogumil in na svoj laptop dal Visto 64. Na prvi pogled je zgledalo vse vredi, z driverji ni večjih problemov itd. Kot pa je že bilo omenjeno je na čase zelo počasna. Predvsem pri delu z datotekami. Naj mi nekdo pove zakaj mora Vista en 2Gb folder na mreži 1min preračunavat, preden ga pobriše :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

opeter ::

Ker nimaš nameščenega servisnega paketa 1. Če bi ga imel, tega problema ne bi imel. Vsaj jaz ga več nimam. Četudi kopiram nekaj Gb podatkov, mi Vista začen kopiranje takoj, v tisti sekundi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Pozdrav!
Jaz se tudi odločam med Visto 64 sp1 ali pa Win Xp 64 sp3. Katero bi bilo primerneje za delo? Gre se za prenosnik. Bo zgleda treba stestirat ker sistem se bolše obnese al obstaja kakšna boljša (manj časovno požrešna) varijanta?

lp


XP 64-bit SP3 (še) ne obstaja. Saj Windows 2003 ima trenutno še SP2.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

]Fusion[ ::

Imam friško inštalacijo Vista64+Sp1 :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

opeter ::

Zamenjaj mrežno
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

]Fusion[ ::

Zakaj bi menjal mrežno če mi je v XPjih vse lepo delalo :P

P.S.:Pa hitrost mreže tudi ni problem problem je "kalkuliranj" ki ga vista dela preden začne kopirat/brisat
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

g. Oden ::

Ja, tudi jaz sem se po treh dneh znebil Viste, ker mi je dopizdla do konca. Splošno počasnost (aero, prenašanje datotek, bootanje...) sem še nekako pretrpel, tudi ko so igre delovale cirka 15% slabše, nisem naredil nič. Konec je bilo dejstvo, da VEČINA gonilnikov/programov sploh ni delovala in ko sem prišel do spoznanja, da takega sistema, kjer dela vsaki tretji program, enostavno ne rabim, sem lepo namestil nazaj dobri stari XP in pozabil na vse skupaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813074 (8552) Tr0n
»

se mi splaca zamenjati visto za xp

Oddelek: Operacijski sistemi
141968 (1334) solatko
»

Vista SP1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
516772 (4503) bluefish
»

Microsoft pripravlja SP1 za Visto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13411673 (7395) Tr0n
»

Firefox gor, Vista dol (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
20221463 (13788) MrStein

Več podobnih tem