» »

mp3 kvaliteta

mp3 kvaliteta

ts ::

kakšno kvaliteto mp3jev naj potegnem dol?
če zdaj pogledam moje mp3je so 128kbit, 192kbit ali 96kbit.
višje je boljše se mi zdi. 128kbit je malo boljše kot 96kbit,
med 128kbit in 192kbit pa ne opazim razlike.

imam tudi en 128kbit .wma file, kjer je kvaliteta zelo dobra, pa še majhen je v velikosti,
skoraj 1 MB manjši kot enako dolg mp3 file,
a ni dosti .wma file-ov na internetu.
kje lahko iščem .wma file?

R0K ::

Hja, jst dam vedno dol 128kbit-ne komade. Zame je to čist vredu kvaliteta. Vrjetno tut za tebe, če res nimaš hudega zvočnega sistema in si pozoren na vsak decibel.

Drgač za iskanje imaš pa Kazo, AudioGalaxy, WinMX, Imesh, ...

ender ::

dol dajaj tisto kvaliteto, pri kateri ne slišiš popačenj. jaz npr. slišim majhna popačenja še pri 160kbps, pri 192 pa ne več (razen če gre za Xing, tam jih slišiš tudi pri max VBR). če imaš možnost ,downloadi VBR MP3 fajle, ker imajo boljšo kvaliteto

Borci ::

A je kdo poskusil MP3Pro format?
Jaz zakodiram 128kbps MP3 fajl v MP3Pro, več kot 96 kbitov niti ne gre nastaviti, ampak kvaliteta močno pade. Viskoki toni se zelo oslabijo.
Baje bi naj MP3Pro fajl bil manjši ob isti kvaliteti kot MP3. Ampak vsaj meni praksa tega ne dokazuje.
Kakšen nasvet?

.:joco:. ::

mp3 se pri 160 in 196 razlika zelo težko opazi. Pravzaprav se je sploh ne, razen če imaš originalni komad in ga do potankosti poznaš in zelo dobro poslušaš.
128, če si površen pri poslušanju, in poslušaš glasbo ala umek, potem razlike tudi ne boš opazil.

fora je, da pri 128 zelo visoke tone že malo "zmečka". Ampak, ni take razlike, da bi se mogel preveč sekirat. MOraš dobro poslušati, da opaziš.

96 odsvetujem, ker že škoduje ušesom (vsaj meni)

wma je ravno tako dober, ampak ima več slabih lastnosti kot dobrih. ti kar ostani pri mp3. Poleg tega je mnogo več mp3-jev
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Taras_Bulba ::

Ja jst sm poskusu MP3PRO. In stvar dela kot mora. pri 64kbit in 44kHz je kvaliteta enaka/boljša kot pri navadnem MP3 ju. Pa še manjši je. Seveda moraš MP3PRO poslušat z ustreznim predvajalnikom (ali plugom za Winamp).

govno ::

jst sem mel plug-in za winampa za mp3pro, pa vam povem, da mi je požiralo 15 % procesorja pri predvajanju, navaden waveout pri winampu pa požira 1-2 % ...

uporabljam 192 kb/s mp3-je ...
TineL Studio :: http://tinel.stjost.si
TineL Studio vici :: http://tinel-vici.stjost.si
TineL Studio wap :: http://tinel-wap.stjost.si

Borci ::

Aha, verjetno bo res to krivo, da ni kodeka za Windows Media Player.
Moram poskusiti še s Pluginom za WinAmp.
A že obstaja kodek za Windows Media Player?

Borci ::

Aha, z WinAmp-om pa res dela tako kot mora.
A spošnega kodeka pa ni? Da bi potem vsi programi to uporabljali.

jRk0 ::

vbr je najbolj kul, samo tezko najdes za dljat. Dugace pa dljat pac ce najdes 192kbps al pa 128, manj pa rajsi ne. Pol pa so tudi ogg vorbis fajli, ki majo se malo boljso kvaliteto kot mp3, samo meni se ni uspelo nikjer poslusat, ocitno nisem prav stisno.
You fuck up once, you loose two teeth.

iration ::

ce ne slišiš razlike med 128 pa 160 al 192 kbps pol mas 128 dost. najbrz mas tud ksne cheap (no offence) racunalniške zvocnike tko da tud ne mors slišat. vsak zase ve kaj mu ustreza. ce mas pa Hi-fi gor prklopljen (sploh ksn ornk sistem) pol je pa stvar drugacna. pol je pa 256 do 320 CBR al pa VBR med 192 in 320 šele dobr. Jest pa sm si adsl omislu "predvsem" zarad downloadanja Monkey's Audio file-ov. to je pa samo zoptimiziran wav file (lossless compression).
vec si lohk preberete na Monkey's Audio site-u. je pa pol ena plata kr dost velka. ampak sej ne verjamem da je kle še kšn audiofil.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

ender ::

infectiphibian: kje dobiš Monkey's Audio datoteke? Kolikor sem jaz iskal, sem našel bolj ali manj samo Shorten (in nekaj malega FLAC)...
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

MadMax ::

ts: ce ne opazis razlike med 128 in 192 ter ne mislis nadgrajevat sistema v audio smeri-ker ti kvaliteta ni tolk pomembna, potem 128 zadostuje.

Jaz dolvlecem 192 (sem na dial-up), v lastni "proizvodnji" pa delam 256.
Imam pa Live! tapravo kartico, pa priklopljeno na sistem v skupni vrednosti cca 150kSIT (vec kot pol stvari je domace izdelave, drugace bi bilo 2x drazje).
Sicer pa so redki racunalniski zvocniki, na katerih slisis razliko med 128 in 160. Visje pa sploh.

Ce pa primerjam zvok iz CD playerja (pa ne enga bicikla za za 30kSIT) in PCjevega CDja, je razlika kot dan in noc.
Pa tudi ce naredim audio CD iz 320 mp3, je se vedno razlika naspram original CDju.
Edino, kar zaenkrat ne locim, je originalni CD od kopije (ce je ta res brezhibna-tu mislim pokanje in podobno...).

Skratka, odlocitev je tvoja.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

CaqKa ::

takšne debate so čisto brez pomena, ker tricetrt folka tak nima pojma o teh bitrateih, poleg tega pa je na netu še vseeno vse prepolno xing mp3jev in podobnih low quality... že ko človek postavi vprašanje kakšen bitrate naj downloada.... brezveze.. te že vem da nima pojma kaj bi sploh rad
pojdi na www.r3mix.net al nekaj takega je se mi zdi.. ko boš vse skozi prebral pa mislim da boš imel odgovorjeno na vprašanje

MadMax ::

CaqKa: se strinjam s tabo.
Vendar ker se nis(m)o vsi rodili pametni, vcasih kaj vprasamo.
Nekaterim pa tudi anglescina dela preglavice, ceprav je recimo meni cist samoumevna. Nekateri pa se v soli ucijo nemscino.
In kdor ima cas in voljo pisat, zakaj ne bi?

Lp!

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

iration ::

Monkey's Audio file se dobi predvsem na privat (slavanap) serverjih. Sicer mors bit povabljen, kar pa ni problem ce maš dovolj "materiala". Je pa zaželjeno, da vsaj parkrat na teden pustiš pc cez noc pržgan in to brez ostalih serverjev. Torej ce maš velik disk(-e), pa broadband, potem mi lahko mejlaš pa ti povem vec o tem.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

BigAl ::

128,160,192,256..... saj vse štima, žalostno je samo da je DL filej MP3 192 pa je kvaliteta grozna samo zaradi uporabe sux programov za ripanje in encodiranje!! Sam ripam kr z NERO-tom encodiram pa z audioactive PRO pri 192 in zadovoljivo špila tudi na domačem HI-FI-ju, ki je vse prej kot za K***!

Jst ::

joco:

Če maš subwooferje potem ti umek na 128 kps ne bo dovolj. Vsaj kar se tiče njegovih komercialnih cdjev, ki jih je izdal.

Drugače pa skoraj vsa muzka, ki se dobi z neta sux.
Sam si delam mp3je vbr najboljše kvalitete.

caqka: Pa ne mi rečt, da kdo verjame tistim neumnostm na r3mix.net.
Resda so gor dobra navodila kakšne mp3je delat, ampak kar se teorije in bluzenja o gramofonih.... no comment
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

CaqKa ::

hehe vsakemu svoje...sicer je pa res r3mix malo zastarel že... hotel sem samo povedat da malo bi si lahko pogledali da bi se jim vsaj kaj sanjalo o čem govorijo

Jst ::

In potem srečaš človeka, ki ti pol ure soli pamet kako so CDji oh in sploh, glede na vinilske plate. Potem ga pa vprašaš kje je to zvedu... in odgovor sledi: na r3mix.net.

Sej ne rečem, za mene pa za tebe, pa za večino ljudi je cd kvaliteta dovolj, še preveč, če dl mp3je z neta. Ampak, če bi si moja denarnica lastila kako golden credit card....

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CaqKa ::

aja pa pozabili smo še nekaj povedat... da se štanca in tehno da boljše kompresirat kot ostala muzika :)

PersonaRudis ::

ts: kaj če bi probal vse kakovosti, pa bi se sam odločil kaj ti najbolj ustreza, namesto da se namesto tebe odločajo drugi?0:)

Air_Borne ::

ce gledate v prihodnost si precekirete ogg vorbis - zihr bolsi od mp3jev...

-http://www.hydrogenaudio.org-

CaqKa ::

tudi svhs in beta sistem je boljši od vhs.. kar še pa zdaleč ni pomenlo da se bo primil... prvi pogoj bo da bodo prenosni predvajalniki začeli ta format podpirat. pa je lahko 300x boljsi pa mu to nebo nič pomagalo...

Air_Borne ::

ja, mas prov, sam se suslja, da prenosna podpora vorbisa ni dalec:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Kako kompresirate svojo glasbo?

Oddelek: Zvok in slika
123147 (2685) neres
»

192 ali 256 kbit-na muska ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1058199 (6594) tha_man
»

Kaj je bolše: *.MP3 ali *.WMA?

Oddelek: Zvok in slika
312644 (2213) San
»

Ali cujete razliko med MP3 in med cd-jem?

Oddelek: Zvok in slika
333279 (2617) Tr0n
»

Mp3, mp3pro,...

Oddelek: Zvok in slika
222168 (1688) Air_Borne

Več podobnih tem