» »

NanDub

NanDub

waters ::

Ali slučajno kdo ve za kakšna navodila nastavitve - mogoče v slovenščini ali pa vsaj najnovejša iz letošnega leta.

Iz kamere sem potegnil na disk 1 min - cca 220 mb odprl v Nandubu in poskušal poskušal kompresirati z divx5 rezultat "odličen" 1.2 GB. Kaj delam narobe?

Posebno vprašanje je zvok ali ga moram ekstra komprimirati v MP3 ali obstaja codec( Lame, Fraunenh...)kateri mi to naredi direktno v nandubu.
Ozziroma kako narediti da ga bo nandub zaznal.

Vsaka informacija, link, navodila... zelo zaželena

LP

SanSan ::

Tud jaz sem imel v nan-dubu enake probleme in mislim, da je to zato ker nan-dub podpira le divx 3.11 in mpeg4/v2. Ce hoces met divx4 format pol uporabi virtualdub, drugace pa ti ne morem pomagat, z nandubom, ker ga tudi sam ne poznam.
Glede avdia pa ga lahko kompresiras tudi v virtualdubu in sicer ga moras najprej locit od video strema (meni fail -> save WAv) in potem nastavis v meniju avdijo wave file in commpression in da na full procesing mode.

Upam, da je tak prav, ce ne pa me naj kdo popravi.

lp
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

hatch ::

nandub je namenjen delu z divxom 3.. za divx5 uporabljaj virtualdub! Verjetno nisi skompresiral zvoka... priporocam da uporabis LAME codec... (installirat mors en file.. neki .inf in .acm fileta sta v zipu)

HUDiR ::

DivX5 ni nič boljši. Bolj enostavno kot film stisnit z NanDubom ni še prdnt.
Full procesing mode za VIDEO in AUDIO
Compression za AUDIO (mpeg Layer-3)
SBC options===>SBC Settings

Bitrate: max 1600
min 600
Lahko Še enable treshold (po želji)
Filter===>Add ===> deinterlace
Two pass :D

DMouse ::

Nandubov SBC je že mogoče bil konkurenčen DivX4, zadnjemu DivX5 pa definitivno ni več.
Poskus en film zakodirat z obema kodekoma pri bitratu npr. 500 pa primerjaj kvaliteto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

waters ::

Vse lepo in prav ko sta se razgovorila o DivX4 in 5 ampak v katerem programu. Ali govorimo samo o Nandubu ali kodirata v kakšnem drugem programu. Namreč rad bi dosegel res dobre rezultate.

LP

SanSan ::

Saj mas napisano ze na zacetku:
divx3 -> nandub
divx vec kot 3 -> virtualdub

Odlocit se bos moral sam, ker nandub pac podpira boljse filtre in se ostalih oh in sploh nastavitev, vendar ne podpira divx 4 in 5, kar pa pac podpira virtualdub.

waters ::

Boljše rezultate sem dobil z divx 4 razen če sem nastavil kaj drugače kot vi v 5-ki. (2-pas,second pas, bitare 900 )

Ali sem sploh pravilno nastavil: Variable bitrate mode na 2 pass, second pass.

Ne vem tudi če naj nastavim pri MPEG 4 Tools.

Problem imam pri nebu saj se dokaj vidijo kockice.

LP

nodes ::

Vidomi ali NanDub.
First pass in iz njega potem second pass.
Iz kamere obvezno uporabi filtre.
:O

nodes ::

A mal sem povrsen :))
Iz modela kamere, katere?
V kakšnem formatu?
Preko katerega Vhoda?...

waters ::

Iz sonyeve dcr trv 320 sem preko firewire potegnil dol v avi obliki sam ne vem točno ali je dv 1 ali dv 2. Ko zadevo gledam v polni obliki je v vse v redu. Delal sem virtualdubu in uporabil divx5 codec. Nisem ravno dobro razumel tisto prvi pas ...

LP

EX-B ::

ksavs: Ce mislis, da SBC ni vec konkurencen DivX 5 Pro, potem nimas pojma o NanDubu. Mam tolk nastudiran NanDub, da ti dobim cist enake rezultate, kot bi jih dobu z DivX 5 Pro. Samo ena razlika bo: SBC malcek bolj poudari podrobnosti, vendar je vidnih malce vec kock, kot pri DivX5-ki. Kdor je navajen NanDuba, ne bo presaltal na DivX5, pa ce mu das se par kil kesa zraven, enostavno se ga tolk skonfigurirat, da dobis tud dost boljse rezultate od DivX5-ke, samo znat moras nastavit.
Lp. EX-B

SanSan ::

Ma zakaj pa frajer ne napise se podpore za divx5 v nandubu? A je to tako tezko?
Glede enostavnosti uporabe virtualduba pa ga res ne moremo primerjati z nandubom. Ce hoces z nandubom dobit iste rezultate, kot z divx5 pa moras kar lep kos truda vec vlozit v nastavitve.
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

zile ::

Zato ker mu je dokurčilo. Namesto da bi ga folk kej pohvalu (kukr ga ti zdele, ane :D ), so ga rajši oblegal z vprašanja tipa ("Ej to ne dela. Damn, kdaj boš to popravil. Kdaj bo ta funkcija implementirana., itd.). In pol se je odloču, da gre na počitnice, s katerih se očitno še ni vrnil. Drugač pa kakor je EX_B rekel, divx3 je zakon. Če gledaš film narejen z divX 5 vidiš kako je video preveč "blurry" oz. meglen v primerjavi z divx3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kompresiranje videa iz Fotoaparata ?

Oddelek: Zvok in slika
6897 (827) KontraCepec
»

Z VirtualDub-om v Divx - kako?

Oddelek: Programska oprema
61535 (1455) waters

kateri program uporabiti za kompresijo videa v DivX formatu (delam iz DV AVI formata)

Oddelek: Zvok in slika
402384 (1636) nemesis
»

DivX s čem jih delat

Oddelek: Zvok in slika
261983 (1429) EX-B
»

DivX film na 2-eh CD-jih spravit na 1 CD ???

Oddelek: Zvok in slika
111427 (1175) modelizer

Več podobnih tem