» »

Kako povečati pisavo v IEju ali Firefoxu?

Kako povečati pisavo v IEju ali Firefoxu?

matjash ::

Na prenosniku bi rad obdržal resolucijo 1680x1050 (z ikonami nastavljnimi na 120dpi namesto 96). Moti me premajhen tekst na večini internetnih straneh, v explorerju sem našel le možnost "page>text size'' ki pa ponekod ne deluje, v firefoxu pa dela v redu možnost "pogled> velikost besedila> povečaj" ampak deluje le za trenutno stran oziroma podstrani, ko pa znova zaženem program je texst ponovno majhen. Kako bi lahko nastavil da bi vse strani odpiralo naprimer z 120%?
... bolje pozno kot nikoli.
  • spremenil: matjash ()

DADOXP ::

klikni in drzi tipko CTRL in zavrti kolescek na miski LP

matjash ::

Sej to je isto kot ctrl++ ampak deluje le ko stisneš. Jaz bi pa hotu da me vse strani odpira že privzeto povečano, ker nočem tega delat ob vsakem obisku strani.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

roCkY ::

Probaj FF 3 Beta. Za moj okus ima zadeve zelo solidno rešene. V opcijah nastavi najmanjši in privzeti font. nato klasično Ctrl +/-. Glaven bombonček pa je, da si zapomni nastavitev za stran.
Občasno sicer na nekaterih straneh še prihaja do napak. Žal se zgodi tudi neprijetnost, da so linki eden nad drugim a zelo zelo redko.

Duhec ::

Za IE7:
Orodja/Internetne Možnosti/Pripomočki za ljudi s posebnimi potrebami/Prezri velikosti pisav,določene na spletnih straneh ...

mumbley ::

nastavi v Windowsih pisavo za slabovidne

Izi ::

Kolikor se mi zdi se v IE povečajo fonti glede na dpi, tako da tam ne potrebuješ nič nastavljati.
Imaš pa premajhen dpi. 120 je premalo za resolucijo 1680x1050.
Okvirno gre nekako takole:
640 x 480 = 96 dpi (100%)
1280 x 1024 = 120 dpi (125%)
1920 x 1200 = 144 dpi (150%)
Ti bi torej potreboval okoli 130 dpi (135%)

V Firefoxu se pa nastavi velikost fontov v Orodja -> Možnosti -> Vsebina -> Pisave in Barve -> Velikost
Za zelo natančne nastavitve pa lahko klikneš še gumbek "Napredno".

roCkY ::

zaznavanje je odvisno od velikosti ekrana in razdalje do ekrana. Tole na poprek ne pove ničesar.
46" 1080p ima skoraj enake pixle kot 32" 720p...

Izi ::

Ampak pri večjih ekranih si bolj oddaljen in dpi mora biti spet enak, da vidiš enako.

Imam 24" LCD od katerega sem oddaljen 0,5 metra in 46" LCD od katerega sem oddaljen 2,5 metra. Oba imata po širini 1920 pik in na obeh uporabljam 144 dpi, da lahko normalno prebiram tekst.
Torej se dpi nastavlja glede na resolucijo in ne na velikost ekrana.
Če si seveda na predpisani oddaljenosti glede na velikost ekrana.
Če si predaleč moraš pač dvigniti dpi, da sploh kaj vidiš. Recimo če si od 46" LCD-ja oddaljen 4 metre moraš dpi nastaviti na 192 (200%), da lahko normalno delaš na namizju sistema.

roCkY ::

Meni je 46" 1080p popolnoma brezveze gledat z 2.5 m ker ne vidim posamezne točke. Le čemu jih ima ekran, če jih ne vidim?? Od ekrana sem cca. 1,7m. Na isti razdalji se kot rečeno enako obnese 32" 720p.
Skratka postavit si je treba tako, da ekran izkoristiš. Dejansko imajo vsake oči svojga malarja in je pozicija delno tudi stvar navade.

Fonte imam sicer na 120%. A nekako iz navade ker to nastavitev uporabljam vse od 15" CRT-ja pred leti, ki je premogel 800*600 se mi zdi.

Na splošno me pa moti predvsem internetna scena. Pisave so zelo različne širine fiksne na 800-1200 pikslov. Strani so narejene tako, da jih večino ni mogoče spravit od roba do roba z željeno velikostjo pisave. FF3 bo zadeve končno nekoliko olajšal saj so bila dosedanja zoomiranja prepogosto povezana z napačno postavitvijo strani. Marsikaj še skoči kamor nebi smelo a je tega manj. Le zakaj niso vse strani tako prilagodljive kot tale portal??

Jakka ::

V Firefox-u, tools, options, zavihek content, pod fonts & colors klikneš advanced. Potem pa za western in central european nastaviš min. font size. Uporabljam enako resolucijo kot ti, min. font size 16 je najbolj optimalna izbira, velikost črk/pravilno prikazovanje strani.
Recimo 95% strani je prikazanih pravilno, problemi so pri nekaterih web 2.0 straneh, kjer je določena višina prostora za besedilo, vest.si in podobne. Se da preživet, kdaj je kakšen tekst prekrit z drugim, to je pa tudi vse.
Pa na 96dpi imam nastavljeno v display settings.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353387 (2428) Matev
»

ekran in prevelika resolucija

Oddelek: Zvok in slika
252695 (2288) c00L3r
»

nastavitev večje resolucije na novem lcd monitorju - vse pomanjša

Oddelek: Pomoč in nasveti
204258 (4051) Izi
»

Prihaja 30-palčni Dell (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
699590 (7572) Nejc Pintar
»

Intervju z razvijalci Windows XP Service Pack 2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
73447 (3139) Izi

Več podobnih tem