» »

ekran in prevelika resolucija

ekran in prevelika resolucija

profii ::

imam en problem. odkar imam samsungov 2032bw ekran z resolucijo 1680x1050 se mi vid stalno slabša. po moje zato ker je pisava premajhna in moram naprezati oči. ekran gledm z cca. 60 cm.
malo je bolje če si v operi nastavim na 130% vendar to je samo ko prebiram določene strani.

zanima me kako bi lahko nastavil da bi bila pisava povsod večja, s tem da resolucija ostane ista (ker če zmanjšam resolucijo postan slika meglena). tisti pripomoček ki poveča pisavo pod ikonami mi je nekako brezvezen. je še kakšna druga rešitev?

LP

kixs ::

Gres v Display Properties -> Appearance: Font Size (Normal, Large, Extra Large)

Dodatno preveri kako se ti dopade (morda imas ze vklopljeno) ClearType. To pa dodatno na tem oknu (Appearance) izberes Effects -> Use following method to smooth edges of screen fonts: (Standard / ClearType) Seveda izberi kljukico. Ce ze imas, pa malo eksperimentiraj. Osebno se mi bolj dopade izklopljeno.

lp

Yoxi ::

obstaja tut ena fora stisni tipko Ctrl ter premakni kolešček na miški, s tem se pisava večja in manjša :-)
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

profii ::

obstaja tut ena fora stisni tipko Ctrl ter premakni kolešček na miški, s tem se pisava večja in manjša :-)


tole trenutno uporabljam, vendar je to samo delna rešitev. rad bi da bi se use povečalo. tudi ikone in pisave v useh programih.

kixs ::

Zamenjaj monitor za 22" ali 26-28".

___ ::

zamenjaj monitor ali pa daj resolucijo na normalnih 1280 * 1024.

v windowsih tako velike resolucije kot jo imaš ti res ne potrebuješ....ali pač?

blackbfm ::

@Tech_man LCD monitorji so narejeni za točno določeno ločljivost in nima smisla dajat na manj. Razen v špilih mogoče.

@profii Koliko časa pa imaš ta monitor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Matev ::

20 inčni monitor je premajhen za tako ločljivost
kupi 22 inčnega

ali pa 27inčnega

profii ::

dobrega pol leta. prej sem imel crt 17" in sem videl kot sokol. prodajat se ne splača in spet kupovat 22" (denarno gledano) ali pač?

Matev ::

odločiti se boš moral sam

c00L3r ::

Ekran si daj bližje, najbolj preprosta rešitev.

donvito ::

Ja in kam naj ga porine .. na 20 cm? :))

c00L3r ::

30 -> 40 cm še gre brez težav.

profii ::

že zdaj na dobrega pol metra obračam glavo ko berem tekst. na 20cm bi si pa vrat zlomil. kot bi u kinu sedel v prvi vrsti.

še kakšna rešitev? :D

Matev ::

zmanjšaj okno programa - da ne bo šel preko celotne širine zaslona

ST-777 ::

profii: ".....malo je bolje če si v operi nastavim na 130% vendar to je samo ko prebiram določene strani...."

Si preizkusil Firefox? Ta ima veliko možnosti, da nastaviš pisave tako, kot ti najbolj ustrezajo.

buneech ::

Ja, kixs97 ti je dal rešitev za povečanje sistemske pisave..

profii ::

Ja, kixs97 ti je dal rešitev za povečanje sistemske pisave..


ja to imam že storjeno. vendar se ne povečajo vse pisave. nekatere se povečajo preveč nekatere pa nič.
sedaj imam na large fonts, če dam na extra large je pa pisava zelo moteča, ker nekatere črke so velike, nekatere pa ševedno manjše in se moram še bolj naprezat.
ostaja na large fonts.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

Matev ::

fonds?

si morda mislil fonts

mogoče bi pa res potreboval večji zaslon

McNato ::

Control Panel - Display - Settings - Advanced
Pod General spremeni DPI settings na recimo 120 DPI.

profii ::

Control Panel - Display - Settings - Advanced
Pod General spremeni DPI settings na recimo 120 DPI.


tole je že dost bolš
namizje je sicer malo čudno, vendar je ostalo dosti bojše.
hvala.

OrkAA ::

Če se ob branju močno naprezaš, so črke meglene ali pa ti plešejo pred očmi, ti priporočam edino pravo rešitev - očala.

profii ::

Če se ob branju močno naprezaš, so črke meglene ali pa ti plešejo pred očmi, ti priporočam edino pravo rešitev - očala.


ne nimam še teh problemov, vendar odkar imam LCD ekran opažam da slaše vidim na daleč. učasih sem res videl npr. avtomobilske tablice res daleč, sedaj če sem utrujen se učasih kar čudim kako slabo vidim (za moje razmere).

PS: sem pa že razmišljal o obisku okulista.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

Voip ::

Pa si kdaj pomislil, da so mogoče kaj zraven pripomogla tudi leta? ;)

profii ::

Pa si kdaj pomislil, da so mogoče kaj zraven pripomogla tudi leta? ;)


ja edino če sem se začel starat na dan ko sem kupil lcd :D
možno da so kriva leta, vendar ne v taki količini. usaj za moje pojme ne.

c00L3r ::

profi preden prekleješ windowse, ekran, dpi nastavitve ipd... Le pojdi do okulista in mu povej tudi za te težave. Ni vse v dioptriji in kratko/dolgovidnosti. Je še kar drugih fint pri očeh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"prava" resolucija

Oddelek: Zvok in slika
192136 (1522) Go-ahead
»

Pomoč pri izboru monitorja in resolucije

Oddelek: Pomoč in nasveti
231982 (1669) GrimReaper
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353407 (2448) Matev
»

nastavitev večje resolucije na novem lcd monitorju - vse pomanjša

Oddelek: Pomoč in nasveti
204270 (4063) Izi
»

15" vs 15,4"

Oddelek: Zvok in slika
91191 (1001) Elemen_T

Več podobnih tem