» »

nastavitev večje resolucije na novem lcd monitorju - vse pomanjša

nastavitev večje resolucije na novem lcd monitorju - vse pomanjša

bbbana ::

Prosim, pomagajte! Kupili smo nov lcd monitor z lastnostimi: max.resol. 1280x1024, 19 screen, contrast 700:1, vidni kot 160/160, odz.čas 5 ms.. Ko nastavim na nastavitve displaya na 1280x1024, je vse skupaj veliko lepše za oči, črke so čiste, slika "bistra", vendar je vse majhno. V orodni vrstici - čisto spodaj, kjer imam bližnjice, ne morem povečati ikon, na namizju sem jih. Sedaj pa še nekaj: ko grem na internet, je vse majhno oz. ni čez cel zaslon, to me najbolj moti, da pri tako velikem monitorju, ga uporabljam le tretjino. Ne vem, kaj bi morala narediti. Nastavitev ne bi želela spreminjati, ker je slika tako lepa.

Hvala vsem za pomoč

BlackHole ::

Daj kakšno sliko (printscreen) gor prilepi, ker si ne predstavljam, kako nimaš čez cel zaslon. Tudi če klikneš gumb (zgoraj desno, sredinski gumbek) za povečanje okna čez cel zaslon, ne gre?
LP Marko

bbbana ::

npr. odprem siol, odpre se že celo okno, vendar je vse skupaj pomanjšano, črke so manjše, slike so manjše, na levi strani mi pa ostane za 10 cm prazno -belo. torej, okno se odpre čez cel monitr, le vsebina je pomanjšana, skrčena

BlackHole ::

Kaj pa kakšni ostali programi, recimo Windows Explorer (Raiskovalec), Slikar ipd.? Jih lahko uporabljaš čez cel zaslon?
LP Marko

Izi ::

Če imaš večji monitor, moraš povečati DPI.
DPI nastavljaš iz Operacijskega sistema.
Če imaš Windows ga prestavi iz default 96 DPI na 120 DPI pa bo vse spet normalno veliko.
Kako pa misliš, da lahko ljudje uporabljajo 24 ali več inčne monitorje. Tam z normalnih 96 DPI ne vidiš nič prebrati niti z povečevalnim steklom in je treba iti na 150 DPI.

kixs ::

To je ja normalno!

Ce si imel zdaj 17" CRT in resolucijo 800x600 (na primer). Potem je na 19" LCD in 1280x1024 vse drugacno!! Internet strani so vecinoma napisane za fiksno resolucijo in ko jo presezes (maksimiziras okno), ostane vecji del prazen!!

Lahko si pomagas s povecanjem DPI-jev.

lp

Dead_Eye ::

Siol ima slabo narejeno spletno stran, zato je bel rob na desni strani. Slo-tech npr je normalno razširjen čez cel ekran.
The one and only

bbbana ::

sem povečala dpi-je, pa je še vedno isto, oz. povečale so se samo črke spletna stran npr. od siola, googla, firefox je še vedno skrčena

bbbana ::

tudi ikone v vrstici start so majhne

dolegar ::

Siol ima čist uredu narejeno stran. Glede na smernice... če so vrstice daljše od ~500px se že težje bere/sledi zato vsebine naj ne bi bile preveč razpotegnjene.

Glede na layout strani imamo levo 200px za navigacijo 500-600px za vsebino in desni stolpec (200px) za "pomožne" vsebine. kar je v totalu okrog 1000px.

Glede na statistike ima še vedno veliko ljudi (1/3 oz. 1/2) resolucijo 1024×768. tko, da je nekako za fiksne dimenzije strani to standard.
ThinkPad T60 (intel Core2duo T7400 @ 2.16GHz)
15.4" 1680×1050 FlexView
Ram: 2GB Disk: Hitachi 120GB

Izi ::

bbbana, kako so narejene internet strani pa ne moreš nič vplivati.
SiOL je primer slabe strani. Dobre internet strani uporabljajo procente, ki na vseh monitorjih zavzamejo enako prostora. Slabe internet strani (SiOL, ...) pa uporabljajo fiksno število pik, SiOL ima širino 728 pik, kar je na mojem monitorju (24") precej manj kot polovico, se pravi, da imam skoraj tričetrt ekrana prazno belega.
Krivi so zanič izdelovalci spletnih strani, ki namesto width="100%" uporabijo width="768".

Glede ikon v vrstici, kjer je start, pa se je Microsoft pač odločil, da naj bodo tako velike, kot je visoka zgornja naslovna vrstica okna (Title bar), če povišaš title bar, bodo večje tudi ikone v vrstci start, ampak bodo pa okna zato grša :D

Je že tako, da čim večji monitor imaš, več časa rabiš, da si vse nastaviš po svojem okusu.
Pisave v Firefoxu je treba povečati posebej: Tools -> Options -> Fonts & Colors

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

kixs ::

Mene nic ne moti velikost pisav, ikonc, itd. Na 1600x1200 na 20" LCD.

Izi ::

Mene nic ne moti velikost pisav, ikonc, itd. Na 1600x1200 na 20" LCD.

Si te kar predstavljam, kako imaš glavo 20 cm od ekrana in na nosu ti visijo očala z dva centimetra debelimi stekli. >:D

EvilDare ::

Jaz sem si za 24'' dell sam spremenil nastavitve za videz. ( desni klik, lastnosti, videz, dodatno)

-----------------------element-------pisava
akt. nasl vrstica--------24-----------12
drsni trak---------------17
ikona--------------------37------------10
izbrani elemnt----------20------------10
meni--------------------20------------10
nap. gumbi-------------24
naslov palete--------------------------18
neakt. nasl. vrst.------24------------12
opis orodja----------------------------9
razmik ikon nav.-------40
razmik ikon vod.-------40
spor. okno----------------------------9

Za firefox, kot je že bilo omenjeno, se pisava v nastavitvah nastavi. Jaz imam povsod nastavljeno na 15, samo ne pomaga vedno, so še vedno kakšna muhasta stran najde in v tem primer pa pride samo ctrl-miškin kolešček v poštev.

bbbana ::

ja res, kaj potem narediš, ko imaš na polovici monitorja neko stran z besedilom (primer siol na ekranu 24 s tričetrt praznim ekranom)??

kixs ::

Izi: si pa kar posteno falil. Imam monitor vsaj cca 50cm od glave in zaenkrat se ne rabim ocal. :P

Tekst pa berem cisto brez problemov in raznega napenjanja oci. Na izzi ;)

lp

kixs ::

bbbana:

kot prvo niso Windows samo zaradi imena, ampak, ker naj bi naenkrat uporabljal vec programov. Ker imas zdej takooo veliko povrsino ekrana, ne uporabljaj Maximize, ampak imej Explorerja v oknu. Velikost okna pa si prilagodis tako, da vecina strani izgleda tako kot mora.

lp

bbbana ::

glede na to da sem totalni laik, sem marsikaj do sedaj sama pogruntala, "blond" pa tudi nisem, ampak sploh ne vem kaj naj naredim več. vem samo da me čedalje bolijo oči in glava od silnega napenjanja, in prav na živce mi gre, da ne morem zrihtat tega ekrana. na koncu bom nastavila staro resolucijo, čeprav se mi upira, ker je potem slabša slika, prav grda je v primerjavi z zdajšnjo

globoko grlo ::

ja res, kaj potem narediš, ko imaš na polovici monitorja neko stran z besedilom (primer siol na ekranu 24 s tričetrt praznim ekranom)??


hehe, lahko recimo prebereš stran tako kot je in se nehaš mučit sama s seboj:D

vglavnem, tko je, vsebine spletne strani ti ne moreš poljubno raztegovati, sej se boš navadla

overlord_tm ::

Hmm, zakaj ne nalimaš screenshota?

Ker pomoje je velikost čisto normalna, samo navajena nisi. Že tako je za moj okus 1280 prenizka resolucija za 19"

Strani pa kot so že rekli, se ne da spremenit (no, da se, samo moraš ene svoje skripte napisat, ki potem spremenijo izgled strani - ni najbol simpel).

Iz kakega monitorja si pa prešla? Predidevam da 800x600, zato se ti pa zdi vse tako majhno ;)

Izi ::

vem samo da me čedalje bolijo oči in glava od silnega napenjanja,

Če napenjaš oči te začne boleti glava. Tako pravi medicina.
Tekst mora biti vedno tako velik, da ga bereš brez naprezanja oči.
Povečaj tekst.

Ekran tudi ne sme biti presvetel. Bela ne sme biti tako svetla, da kar bode v oči. Tovarniško so monitorji vedno nastavljeni na presvetlo. Za večurno delo pred monitorjem je treba svetlost kar precej zmanjšati in nato seveda tudi zmanjšati tudi kontrast, da sivi odtenki ostanejo sivi in ne postanejo črni.
Ozadje monitorja (stena ali prostor za monitorjem) naj bo dovolj svetlo.
Za teboj pa ne sme biti okna ali luči, ker bi to svetilo v ekranu in spet ni dobro za oči.

Trtetja stvar pa je, da če ne vidiš dobro si monitor prestavi bližje glavi :D
Za te male monitorje je najbolje biti kar precej blizu, se pravi ne več kot pol metra stran.

Če še vedno ne bo v redu, ti svetujem, da skočiš še do optika na pregled oči. Mogoče tvoje oči niso najbolje nacentrirane >:D in potrebuješ očala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velik monitor - slabosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
576906 (4972) Han
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353387 (2428) Matev
»

LCD monitor

Oddelek: Strojna oprema
161438 (1268) deanozavr
»

ekran in prevelika resolucija

Oddelek: Zvok in slika
252694 (2287) c00L3r
»

Vaše mnjenje ali je 1440x900 prevelika resolucija za 14¨ prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
142320 (1999) Witboy

Več podobnih tem