» »

AMD 3200 64 in Nvidia 8800 GT

AMD 3200 64 in Nvidia 8800 GT

«
1
2

SisQ ::

Lep pozdrav!

Upam, da mi boste hitro svetovali, ker se moram na hitro odločit. Namreč, imam možnost še kar ugodno dobit 8800 GT.
Problem je v tem, da mi sistem pri igrah že peša, kar pomeni zatikanje pri igrah.

TRENUTNA KONFIGURACIJA JE:

Amd 3200 (64)
Nvidia 6800 GS
Gigabyte KN8 Sli
2 Gb rama 400
500Gb diska
550 W napajalnik

Najraje bi samo zamenjal grafično. Vendar me zanima ali bo to dovolj ali enostavno moram menjat vse oz. je bolje, če menjam vse, ker je nekje "ozko grlo". Navijanje in podobno me ne zanima samo, da igre delajo tekoče.

V naprej, hvala.


chucki ::

Če imaš 939 podnožje menjaj procesor za kakšnega amd opterona pa ga še mal navij, ker trenutni procesor je velik prešvoh za to grafično.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

strictom ::

Dobiš tudi enga vredo X2 za 939. Ga lepo naviješ pa je.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

SisQ ::

Podnožje je 939, matična pa podpira sledeče procesorje: X2, FX in 64.

Kot sem že povedal me navijanje ne zanima (nimam niti znanja), ampak bi rad posodobil sistem, da bodo igre delovale tekoče.

Glede na vajine odgovore sklepam, da je procesor preslab. Menjava je obvezna ali samo priporočena?


pivo ::

X2 na 939 boš težko dobil,jaz sem ga naročil 2 meseca nazaj pa sem dobil enega izmed zadnjih kosov. želim ti veliko sreče,tudi cene X2 so zadovoljive ;)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

SisQ ::

S procesorjem bom že nekako rešil, če bo potrebno. Sedaj me zanima, če je nadgradnja trenutnega sistema samo z 8800 GT dovolj.


kixs ::

Odvisno kaj mislis spilat. Starejse igre bos lahko poganjal na MAX detailih in visokih resolucijah. Novejse igre ti bodo pac zaradi pocasnega procesorja delale temu ustrezno.

Vsaj navij ga na cca 2500MHz.

lp

chucki ::

JSt sem eni osebi po pošti poslal opterona 165, ki se navije do 3ghz! Minil je že en tedn in še ni dvignil paketa. Tako,da če malo počakaš,da mi ga pošta vrne ga lahko potem teb prodam?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

pivo ::

kixs97:ne pretiravaj! Jaz odkar sem zamenjal proc nisem opazil niti enega napredka, nikjer, kaj šele v igrah (kjer imata itak glavno vlogo RAM ter grafika) tako dabrez skrbi,če boš zamenjal grafiko boš pridobil veliko več (kar se tiče iger) kot pa če bi menjal CPU
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

chucki ::

@pivo ni res kaj trdiš! Sem imel opterona 1.8@2.6 2gb rama ter 8800gts in v Battlefildu nism nikol imel nad 70 fpsjev. Kupil sem core2duo e4600 + 2gb rama in so fpsji drastično poskočili + v igro pridem veliko hitreje ko prej. Grafična je ostala enaka!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

pivo ::

chucki:se hecaš?hehe poudarek pri tvojem stavku je bil:"...IN 2 GB RAMA..." ne pa CPU ;)
dobro no,pač moja izkušnja je taka + slišal sem že parkrat isto,vsaj kar se tiče X2. pri C2D je verjetno stanje drugačno.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

chucki ::

2gb rama sem imel skos! V starem in zdaj v novem.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

PrimeEvil ::

Tole ne bo niti približno ok laufalo...škoda denarja za 8800 GT ker tale tvoj Athlon je tako ozko grlo da glava boli...vem ima kolega isti problem ko je mel Athlona 3400 939 pa je pol kupil X2 4200 al nekaj podobnega...sej opazi razliko, samo vseeno je grafična močno neizkoriščena. Če jst svoj E6600 odvijem na 2.4 iz trenutnih 3.4 se že zelo pozna na fpsjih recimo v COD4, tako da ni dvoma da je švoh procesor ozko grlo.

pivo ::

... mogoče pri Intlu,ja - pri AMDju ni takih razlik...žal ;)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

SisQ ::

OK, če že moram kupit novo grafično.....katero mi svetujete glede na razmerje CENA/PERFORMANCE in mojo konfiguracijo? Seveda AMD.


Engineer_SLO ::

res je da ti bo procesor bo procesor delno zviral samo grafično,vendar jo komot kupiš(8800gt) če jo dobiš ugodno...

je pa res da bi vsaj malo poizkusil naviti procesor,ker pri privzetih frekvencah je zadeva bolj uboga...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

SisQ ::

OK, stvar je sedaj takšna, da sem zaenkrat naročil samo grafično, ki jo dobim načeloma konec tedna. Kako naj sprobam, če procesor "zavira" grafično? Kateri benchmark ali kaj podobnega?
Ja, pa za procesor me še vedno zanima katerega se splača trenutno kupit.


Meizu ::

Sam najdi na netu kakšne že opravljene benchmarke in jih primerjaj s svojimi. Tako boš ugotovil, kako močno ti proc zavira grafiko;) Recimo takšno zadevo lahko opraviš v 3DMarku (pač bilokateri letnik) ;)

Edit: Malce sem se zatipkal...:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

SisQ ::

Bom tako probal, ko dobim grafično. Malo sem pogledal za 939 socket procesorje. Težka bo kaj za dobit.....cccc.
Zaenkrat pa hvala za hiter odziv.;)


Baltazar-x ::

Moja iskušnja: procesor 939 x2 4400+ na 2500 mhz in fsb 230mhz je dovolj za resolucijo 1280x1024. Če boš uporabljaj večjo resolucijo bo absolutno prešvoh 939 podnožje in ddr1.
To vela za 2900xt ki pa je v istem rangu kot 8800gt.

lp.

Revenant ::

Sploh ni debate, če se ti splača vzeti ponujeno karto. Če jo dobiš ugodno, brezpremisleka kupiš, ker gre za best buy, in ne, večina iger ti bo kljub 3200 delovala odlično, velik bolš kot prej. Z nakupom te grafe boš dosegel, da bo večina novih iger delovala maksimalno, pri viskoh detajlih in ločjivostih. Oz. vsi špili, ki ti sedaj delujejo gladko pri 800x600 pa ti pri 1280x1024 ne, bodo z novo grafo delovali na 1280 in še kaj več odlično. Po drugi strani špili, ki ti štekajo že na low resolucijah, tudi z 8800 ne bo nič boljše. Pri špilih tipa Crysis, Supreme Commander, Company of Heroes zadeva ne bo tako rožnata. Sicer pa omenjene špile stestiraj že danes na stari grafi na 800x600, low detajlih. Če omenjene, procesorsko problematične igre delujejo gladko, potem je itak samo po sebi umevno kaj pa kako.

Pa veselo pizdenje še naprej ;)
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

RC14 ::

Crysis predvsem obremenjuje grafično kartico in predvsem od nje je odvisno, kako bo igra delovala. Seveda mora biti zraven tudi dovolj rama in soliden procesor.
Nekatere igre so procesorsko požrešne in v teh igrah boš videl razliko med tvojim in kakšni boljšim procom, drugače pa v večini špilov je ena najbolj pomembnih komponent poleg količine rama za gladko igranje iger GRAFIČNA KARTICA. Tudi če boš imel z dobro grafično malo slabši procesor, boš še vedno lahko igral igre gladko, pač ne boš dosegal zelo visokih FSB-jev, kot bi jih lahko z super-duper procesorjem. Če uporabljaš 1280x1024 oz še višjo resolucijo in po možnosti še vklopljen AA, je predvsem grafična na udaru, na 800x600 pa itak nobeden več ne igra.

Da se ne bo kdo sedaj spotaknu zarad mojega posta, ne trdim, da procesor ne igra vloge v igrah, seda igra vlogo, vendar je grafična ponavadi tista, ki omejuje igranje nad 30-35 FPSjev v igrah.

Razlika med Nvidia 6800 GS in 8800GT bo več kot očitna. Tvoj procesor v navezi z 8800 GT res ni optimalna kombinacija, pa vendarle boš občutil razliko. Sicer pa malo navij procesor , malo se bo poznalo, kaj več pa tudi ne.

Vedno poudarjam, za igre je bolje imeti dobro grafično kartico z solidnim procesorjem, kot pa dober procesor z solidno grafiko, v prvi kombinaciji bodo igre tekle bolj tekoče.

Ne obremenjuj se z temi benchmarki, ponekod ti tile programi nakazujejo, da je razlika recimo 1800Mhz in 3000Mhz OGROMNA, potem pa ko primerjaš v večini igrah, je pa ta razlika kar naenkrat dosti manjša, tko da.......
Ti dej noter grafično ko jo dobiš, pa igraj in uživaj;)


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Meizu ::

Je pa res da s temi enojedrnimi proci serije A643x00 je pa tko, da se vsak mhz pozna. Preizkušeno, govorim iz lastnih izkušenj, ko sm mel prej na AMD643000+ S939 X1950XTX-a. Na stock frekvenci, t.j. 1.8Ghz, mi je dirt na high laufal z 18FPSji. Sem ga dvignil na 2.2Ghz, pa mi je poskočilo kar na 26FPSjev. Zgleda da pri neizkoriščeni grafi že vsak mhz izredno pozna.

chucki ::

Vau, toplo vodo si odkril. :D Normalno,da je dvig fpsjev, če je procesor močnejši. Predvsem se to pozna v online igrah! Ti bom dal primer:

core2duo e4600@ 3.33ghz v Battlefield2 okoli 70-100fps
core2duo e8200@ 3.70ghz pa vedno od 90-100fps

Testirano na serverju z 64 igralci z 8800gts/320mb

Hočem povedat,da več ko je mhz manjši bo padec fpsjev,kar je pri online igranju zelo pomembno.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Volta ::

Pri online igrah, je bol kot vse drugo pomembna dobra in hitra internet povezava :) Kaj ti bo neka huda mašina, če imaš vsega skupaj prostega 20kbps DL in nekaj podobnega UP (moje izkušnje) :)

// Kar ne pomeni, da so Mhz nepomembni. Res pa je, da so tukaj, pri tako močnih procesorjih razlike skoraj zanemarljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

SisQ ::

Glede na vaša mnenja sem poiskal nekaj "reviewev" in našel na sledeči strani primerjavo 4200 dual in singl procesorje. Neke razlike ravno ni. Ali pač?!
PRIMERJAVA DUO IN SINGLE PROCESORJEV

In še zaključne besede primerjave. Očitno pri igrah resn ne pridobiš z DUO procesorjem tako, kot ste nekateri že napisali.

Final Words
The 4200+ is the least expensive of the new Athlon 64 Dual-Core processors, but $500 is only cheap compared to the other members of the X2 line which can cost as much as $1000 to own. The good news is the 4200+ performs very well on its own. It performs about like a similar speed single core in gaming and 3D workstation tasks, which means it is a little slower than the 4000+ in these heavily single-threaded tasks. If you are a gamer, and that is all you care about on your PC, then the Dual-Core processors will hold no advantage for you over the current single-core models. Performance does not suffer to any great extent compared to single-core, but you need another use for dual-core to tip the scales in the more expensive dual-core direction.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SisQ ()

Volta ::

V igrah, ki ne izkoriščajo obeh jeder, je razlika zanemarljiva. Tako da, če ti to zadevo naviješ, boš lahko kar lepo shajal s to grafično ;)
Vsekakor se ti splača kupiti grafično, kasneje, ko pa prideš do denarja, oz. se odločiš malo investirati v računalnik, pa dokupiš proc+plato+rame. Do takrat pa ti bo to dobro služilo.

damjan11 ::

@ chucki@ Za kolk si prodal opterona?

kixs ::

SisQ:
Stari... dej poglej se kaksen review izpred 100 let :\ :\ :\ :\

Danes smo 2008 in VSE nove igre podpirajo vsaj dual, ce ze ne multi core procesorje!

DANES za NOVE igre MORAS imet DUAL core.

Res se najde kaksna igra, ki bo tudi na slabsi konfiguraciji delala dobro, ampak je to prej izjema kot pravilo! (zal)

Svoje sem ze na zacetku TE teme napisal!

Pivo:
Ne govori o stvareh, kot da se na njih spoznas :\ Pa sploh ne mislim debatirat.

ajd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

pivo ::

kixs97:ne bljuzi! Ce mislis da si najpametnejsi pridi do mene, bova dala nazaj Athlona, pognala 3 (lahko tudi 5) igre, potem dala notri X2, jis spet pognala in razliko v FPSjih boš lahko preštel na prste leve roke. Komu je važno, da je dual core na papirju hitrejši od single proca? Še vedno vztrajam pri svoji trditvi, razlike so minimalne, bolj pomembna je grafika.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

RC14 ::

Se popolnoma strinjam s teboj.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

bluefish ::

ja, grafika je res bolj pomembna, vendar pa v primeru, ko primerjaš ista sistema z le drugačnima procesorjema (eno in dvojedrnik), potem zmaga sistem z dvojedrnikom.
Sicer pa sem tudi sam zamenjal 3200+ za X2 4200+ (oba na 939). Razlika se opazno pozna v vseh vidikih uporabe - od rendiranja do igranja iger in predvajanja FullHD videa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

chucki ::

@damjan za 60eur ;)

Pri meni se je zelo veliko poznalo iz opterona 165 na e4600, zdaj imam e8200 in je razlika v bf2 še večja. Fpsji ne padajo pod 90. ;)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kixs ::

pivo:
kot sem ze rekel, ne mislim debatirat ker NIMAS pojma.

Zdej pa ali RES nimas pojma ali pa imas samo omejen hardver, pa res ne bi vedel.

Dejstvo je, da NOVE igre podpirajo DualCore procesorje in so pohitritve VELIKO vecje kot nekaj FPS.

Ce mislis primerjat npr: Athlon Single Core in grafiko npr. 6600GT PROTI Athlon DualCore in ISTO graficno, potem NE BO razlike.

Ce bos na teh dveh istih mashinah samo zamenjal grafiko na kaj boljsega, recimo 8800GT in CE potem NI razlike, SEM JAZ PAPEZ! 8-O

POGOJ je seveda, NOVA igra... ala Crysis, Test Drive Unlimited, Dirt, Unreal Tournament 3, itd.

Razlike seveda NISO 100% so pa ocitne.

Da ne bom zabluzil, na hitro sem nasel tale test:
http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.html?modelx=33&model1=945&model2=927&chart=425

Iz drop-down menija imas na voljo kar nekaj iger in ostalih aplikacij. Ce igra ni Dual Core optimizirana, kot je to UT2004, razlike prakticno ni, ker NE more bit - razen, ce imas v ozadju pognanih kaj programov (p2p, mail, chat, anti-virus...)

PS:
Vcasih res ne vem kdo je tuki NOR! F*CK!

pivo ::

kixs97:ne vem al se delas neumnega al pa to dejansko si...zakaj obracas moje besede? Kdaj sem napisal da ni razlike med single ter dual core procesorji? Kdaj sem napisal da ni razlik v perfomancu? Moja trditev (mislim da jo pišem že trejtič)... da grafična kartica (oz. upgrade le-te) bolj vpliva na performance iger (ja,tudi novih) kot pa sam CPU. Uzemimo za primer Crysis ki si ga sam omenil...daj notri en single core CPU (po tvoji izbiri, pa da ne bo celeron ali sempron), daj notri 6600GT potem pa 8800GT pa zračunaj razliko v FPSjih v %. potem za 2. test pa daj notri eno grafiko (7600GS recimo) pa najprej single core cpu potem pa E6400 npr pa poglej razliko. Trdim da bo skok pri prvem poskusu bistveno večji kot pri drugem.
sicer pa se s tabo ne mislim več dokazovat ker ne vodi nikamor
lp
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

kixs ::

Moj prvi komentar:


Odvisno kaj mislis spilat. Starejse igre bos lahko poganjal na MAX detailih in visokih resolucijah. Novejse igre ti bodo pac zaradi pocasnega procesorja delale temu ustrezno.

Vsaj navij ga na cca 2500MHz.

lp


Tvoja replika:


kixs97:ne pretiravaj! Jaz odkar sem zamenjal proc nisem opazil niti enega napredka, nikjer, kaj šele v igrah (kjer imata itak glavno vlogo RAM ter grafika) tako dabrez skrbi,če boš zamenjal grafiko boš pridobil veliko več (kar se tiče iger) kot pa če bi menjal CPU



Ali js ne znam brat ali sem funkcionalno nepismen... napisal SI, da ne opazis NITI enega napredka!?

No comment! :\

Kot sem v zadnjem komentarju napisal:

Zdej pa ali RES nimas pojma ali pa imas samo omejen hardver, pa res ne bi vedel.


Ne mislim pametovat KAKO pomemba je graficna, KER je to vsakemu JASNO! Mora pa biti SISTEM usklajen. Kaj ti bo 8800 Ultra na Athlon 2800+ ali kaj ti bo ATI RX300 na Q9450. V drugem primeru je sistem cisto ustrezen za razne matematicne kalkulacije - NOBEN pa ni dober za NOVE igre!

PS:
Kar se MENE tice, je bil moj prvi komentar CISTO korekten. Ti si potem zacel prepucavat in izmotavat!

ajd

pivo ::

ok,nevermind, strinjam se samo s tvojim prvim postem pa še tega bi dopolnil..."novejše igre ti bodo pač zaradi počasnega procesorja...ter počasne grafike...delali počasneje". Še vedno je pa najboljša rešitev: kupi 8800gt ter čimboljši X2 ki ga dobiš za svoj socket pa si naredil največ kolikor lahko.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

SisQ ::

Delam na tem, ker se strinjam, da je v vsakem primeru bolje imeti še malo hitrejši procesor kot počasnejši. Problem je v tem, da ga je že teko dobit na podnožju 939.


dzinks63 ::

:)) Čez kakšen teden bom prodajal X2 3800 na 939 (bp dela na 2700) in se bo dalo kaj zmenit.

dejansan ::

Sisq: malo premisli in raje izkoristi na eni strani nizko ceno ddr2 rama in na drugi, da lahko ti svoj stari ddr dobro prodaš

za svojo plato, proc in ram dobiš okrog 130€, nova solidna plata za am2+ je okrog 70€, x2 4400+ 65€ in 2 gb ddr2 rama 40€ in tako doplačaš okrog 50€, podobno je pri intlu: plata z p35 chipsetom 90€, proc e2160 60€ in spet ram 2gb ddr2 40€, doplačaš okrog 60€

ostale komponente že tako ali tako imaš in dobiš praktično nov comp
dejansan

SisQ ::

Heh, verjameš ali ne, da že ves dan iščem in računam kako in kaj v tej smeri. Če dobim procesor 4200 x2 939 je OK. Če pa ne, pa mi ne preostane drugo kot tvoj predlog.


bluefish ::

očitno ga imajo še pri elektroniki in morda še kje. Je pa s 130€ cena precej zasoljena, saj so zadnje primerke v Mlacomu prodajali po okoli 70€, kmalu po tem, ko sem ga kupil. Morda poišči še malo po eBay-u, kjer sem zasledil že tudi opterone.

SisQ ::

Sedaj sem si omislil sledečo konfiguracijo:

Sicer mi v dveh dneh ni uspelo vsega preštudirat tako, da.........

M. plošča: GIGABYTE GA M55S-S3
Proc: AMD ATHLON X2 4800+, podnožje AM2
Ram: 2 x 1 Gb DDR2 800 MHZ (brez znamke, samo, da je)
Grafična: Nvidia 8800 GT 512 od ASUS

Ne vem pa še ali naj naročim kakšen SATA II disk. Namreč imam enega SATA I 250 Gb in enega ATA.

Ker nisem imel časa preštudirat vse opcije glede CENA / PERFORMANCE me zanima, če je koliko toliko OK.


Ted ::

Je, maš pa na www.solo.si najcenejše Gigabytke. Tale recimo je nabita z vsemi dobrimi zadevami (firewire, solidna zvočna), za tako ceno najboljši nakup.
Mah...

Urc ::

Diska ti ni treba menjat saj SATA 1 paše na SATA 2 in obratno... Ta denar rajši nameni boljši matični (npr. Asus), če tudi vzameš počasnejši procesor in ga naviješ. Matična povezuje vse komponente skupaj in se pri tej stvari ne splača šparat.

j3rn3jk ::

@SisQ

Če se odločaš za nov komp... potem zvami intela, kako e4xxx serijo.
Tudi x2 4800 pe prešvoh da bi izkoristil 8800gt.


:8) zatipkal :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: j3rn3jk ()

SisQ ::

Naročil sem sledeče komponente:

M. plošča: ASUS
Proc: AMD ATHLON X2 6000+, podnožje AM2
Hladilnik: ZALMAN CNPS9500 LED
Ram: 2 x 1 Gb DDR2 800 MHZ (brez znamke, samo, da je)
Grafična: Nvidia 8800 GT 512 od ASUS


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SisQ ()

Meizu ::

Super zadevca bo to ja, moti me samo dejstvo, da si kupu krnek noname ram. To te bo znalo fuul ustavit, ko se boš spravu kej navit tvoj proc. Ampak no, ko boš pač navijal si pač nabavi še en ram s hladilniki. Vsaj SuperTalent al pa kej podobnega.

Urc ::

Meizu upam da se zavedaš da se 6000+ ne navija kaj dosti. V bistvu je že stock navit. Mislim pa da se da spremenit tudi delilnik pri amdju in ne potrebuješ nekih high end ramov.:\

Volta ::

Saj se prestavi frekvenca ramov v biosu nižje ( oz. delilnik ), pa sploh ni problema in zadržka zaradi ramov. Kolikor sem bral po forumih pa se tako ali tako DDR2, tudi noname, solidno navijajo ( vsaj tam 900Mhz ), tako da bo tole pomoje super zadeva :) Veliko užitka ob igranju iger SisQ.

LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual Core AMD/Intel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107589192 (24500) Isotropic
»

Nadgradnja zelo starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
432699 (1340) Riff
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
957115 (5207) matonson
»

GeForce 9800GTX

Oddelek: Strojna oprema
442554 (1580) Meizu
»

Smiselnost nakupa 8800 GTS na slabšem sistemu?

Oddelek: Strojna oprema
452149 (1619) >>><<<

Več podobnih tem