» »

Grafična kartica

Grafična kartica

1
2
»

Mentalist ::

Na škatli, v kateri si ga dobil.
Lool.

urby6300 ::

racunalnik je ze bil naret skp in ni bil v skatli polek sn dobo samo skatlo od grafe.

AngelOfDeath ::

420W je polna kapa.
edit: Slovnica

matonson ::

Da ne bom odpiral nove teme bom vprašal kar tukaj. Katero grafično kartico mi priporočate za zraven athlona x2 4200. Imel sem 8800gt, ampak je procesor preslab tako, da se pojavi štekanje, ki se s slabšimi grafičnimi karticami ne pojavlja. Torej rabim tako grafično kateri tale procesor ne bo bottleneck. Pogoj sta tudi 2 DVI izhoda:). Trenutno imam radeona x1950pro.
Hvala, lp

Mentalist ::

Radeon 3870?
Lool.

dzinks63 ::

Rajši navij procesor Athlon 64 X2 4200+ 2.2 GHz na vrednosti X2 5600+ 2.8GHz in obdrži 8800GT.

matonson ::

Ja, to sem pozabil povedat. Je bil že navit na to vrednost in ni bilo razlike. FPSji skačejo(Urban terror, cod1,cod2) Test drive unlimited pa dela perfektno. 3870 je že stara, težko dobavljiva. Rajše bi kakšno novo iz spodnjega razreda, ki dosega podobne performance.

dzinks63 ::

Potem imaš sfuzlan sistem. Preformatiraj komp in naloži najnovejše taprave driverje. Z omenjenimi komponetami mora zadeva delat ok, razen če imaš kakšno hardwersko komponento v kolapsu (pretestiraj rame, hd, grafično,...), mogoče celo švoh napajalnik, premalo rama?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

matonson ::

FOrmatirano je bilo že. Driverjev sem poizkusil več različnih. Naložil sem dualcore optimizer. Zanič je lahko samo grafična. Z x1950pro mi vse dela lepo, ampak bi rad iztisnil malenkost več iz tega sistema. Napajalnik imam pa LC Power LC6550GP2(550w).

edit: Rama imam 2gb. Uporabljam xp-je. Tu ne bi smel biti problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

Meizu ::

FOrmatirano je bilo že. Driverjev sem poizkusil več različnih. Naložil sem dualcore optimizer. Zanič je lahko samo grafična. Z x1950pro mi vse dela lepo, ampak bi rad iztisnil malenkost več iz tega sistema. Napajalnik imam pa LC Power LC6550GP2(550w).

edit: Rama imam 2gb. Uporabljam xp-je. Tu ne bi smel biti problem.


Ja pol imas pa GPU fuc.

matonson ::

Možno, škoda le da to nisem pogruntal ko je bila nova:P. Še vedno me pa zanima kaj priporočate. Kaj mislite o HD4670? Cena je grozno majhna(60€) zmogljivosti pa zgledajo tudi na nivoju.

matonson ::

No, prosim. Danes bi rad nekaj naročil, da imam potem mir.Sedaj se odločam med HD4670 in 9600gt. 9600GT me je strah ampak če ima kdo kakšno izkušnjo s podobnimi komponentami bom zelo vesel, če bo povedal.

bluefish ::

9600GT je malenkost boljša. Zakaj te je strah?

matonson ::

Nočem imeti iste situacije kot sem jo imel z 8800gt.

g. Oden ::

Nočem imeti iste situacije kot sem jo imel z 8800gt.


Saj tudi 8800GT in Athlon x2 4200 bi morala skupaj zadovoljivo delovat, še posebej, če je Athlon navit. Če po resnici povem, ne razumem ravno, kje je finta, zakaj potem raje procesorja ne nadgradiš? Če je AM2 podnožje, mogoče grejo gor tastari 65nm Phenomi, ki jih danes dobiš za drobiž rabljene, če ne, pa je tudi Athlon x2 6000 je zelo poceni.

PS: a 8800GT še imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: g. Oden ()

matonson ::

Hm ja, še nekaj sem pozabil :) Podnožje je 939. 8800gt sem dal bratu, ki pa ima AM2 in bo mogoče zamenjal v bližnji prihodnosti. Trenutno ima x2 4000 in mu deluje tako kot je delovalo meni, mogoče še malenkost slabše. Sej špilat se da normalno. Če si pecajzlast opaziš razlike, ampak meni je šlo na živce, ker sem vedel da nekaj ne štima. Za primer v cod2 omejim fpsje na 125. Stojim pri miru in gledam v luft. Skačejo iz 125 na 121 vescajt. Pri cod1 je še huje, najhuje pa pri urban terror. Tudi, če sem omejil na 60fps je bila zgodba enaka. Mogoče se bo kdo zgražal, ampak potem ko se strelaš je razlika občutna. Zdaj na x1950pro te igre tečejo čisto drugače. No, ampak ker je bila moja doba geekanja mimo sem pustil zadevo takšna kot je (edino vmes sem zamenjaš ventilator, ker se mi je segrela čez 100stopinj)do tedaj ko sem hotel priklopiti 2 dvi monitorja. En vhod ni delal. Delal je samo če sem priklopil z VGA-DVI adapterjem. In zdaj imam jst dost tele 8800gtjke. No upam, da sem povedal vse:) HD4670 ali 9600gt?

bluefish ::

Wait, vse to zaradi štirih nemirnih fpsjev?

matonson ::

Mhm. 4 nemirni fpsji pomenijo bottleneck ali pa zanič kartico(ampak kaj ko ne morem it v trgovino in jih prosit za test:)). COD in urban terror sta bolj vezana na CPU. In zakaj bi jst deval denar za boljšo grafično, ko pa imam lahko s cenejšo boljši performance. Če nisi nikol takih iger geekal me ne boš razumel:P. Glavni vzrok, da menjam je drugače tisti DVI izhod, ker rabim dva.

g. Oden ::

Ja če res hočeš menjat, potem ti jaz priporočam 4670.

st0jko ::

Itak.. folk tuki ne razume da je čisto nemogoče igrat proti nekomu ki ima 125fpsjev konstantno če tebi skačejo iz 125 na 121. Ni nobene teorije da zmagaš, saj COD ni igra refleksov, aima in taktike.. CoD je igra kjer se FPSji med sabo tepejo, in če ti enkrat, med celo igro trzne iz 125 na 124, dobro veš zakaj si zgubil war(ker preveč gledaš kolk fpsjev imaš in premalo streljal nasprotnike).

nazaj na temo..

Zakaj torej ne uporabiš x1950pro če ti na njej tako dobro delajo igre? Si probal v codu malo spreminjat nastavitve? Imaš najvišjo možno resolucijo za tvoj enkran v codu? Prodaš 8800GT za 20EUR ker je "fuč"?
keks?

matonson ::

@g.Oden, hvala.

@st0jko Zakaj me napadaš? Ne obsojaj me po splošnem. Padec FPSjev je v mojem primeru samo pokazatelj, da s sistemom ni nekaj prav in nič drugega. Poglej, probal sem vse. Na x1950pro mi delajo dobro omenjene igre(stare igre, ja vem da nove ne bodo delale vredu, ampak bodo boljše). Če nimaš pametnega predloga prosim ne piši. Prosil sem samo za mnenje in ne za pridigo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

galu ::

sto0jko je tu čisto prav provedal, meni tudi z HD5870 skače na GTA IV z vsyncom od 57-61FPS-jev, to pomeni da je moj i7 navit na 4.4GHz premalo da bi obvladal igro/grafiko ne? Hehe.;)

P.S. Ponudim za 8800GT 30EUR, ker je 'fuč'.:D
Tako to gre.

matonson ::

Se ti zdi ta primerjava logična? Meni se ne. Imaš kaj za svetovati? ne? Potem me pusti na miru.

st0jko ::

Ni mi samo jasno.. Imaš 8800GT in x1950pro. Ti pa sedaj iščeš nekaj kar je slabše od 8800 in boljše od x1950. Zakaj raje ne investiraš v boljši procesor(za 50EUR) in obdržiš 8800GT. Tako si zmagal na celi liniji... Razumeš kaj imam v mislih?
keks?

galu ::

Se ti zdi ta primerjava logična?

Da. Zakaj? - Vsync = locked FPS - nobena grafična ne bo imela vedno število fps-ev koliko je določeno z vsyncem/lockom, to je dejstvo.

Meni se ne. Imaš kaj za svetovati? ne?

Da. Ne kupuj druge grafe/procesorja če ta dela pravilno.

Potem me pusti na miru.

Meni je vseeno če kupiš 2x HD5970, bere kar nekej ljudi ta forum in verjetno nočemo da se zaradi tebe kr veliko število 'igračarjev' kupi ovo grafiko in oz. procesor potem pa so razočarani ker so vrgli v prazno x evrov.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

matonson ::

st0jko: Če bi vse prebral bi ugotovil, da ima moja matična 939 podnožje. Če bi imel AM2 letim zdele takoj po enega boljšega, ampak žal.. Prosim ne mi s stavki "razumeš ...?"
DaChampR: Vem, da so zaklenjeni na 60:). Ubistvu si si sam razložil zakaj je primerjava nesmiselna. Tukaj se sploh ne gre za to kaj je boljše kot komponenta, ampak kaj je boljše v "sožitju" z x2 4200. Če bo nekdo bral ta forum in ga bo to zanimalo bo tu našel odgovor. No, če bo več nasvetov..
Še nekaj te vprašam. Je potem x1950pro boljša, ker je sposobna držati stalno 125fps v COD2?

galu ::

st0jko: Če bi vse prebral bi ugotovil, da ima moja matična 939 podnožje. Če bi imel AM2 letim zdele takoj po enega boljšega, ampak žal.. Prosim ne mi s stavki "razumeš ...?"
DaChampR: Vem, da so zaklenjeni na 60:). Ubistvu si si sam razložil zakaj je primerjava nesmiselna. Tukaj se sploh ne gre za to kaj je boljše kot komponenta, ampak kaj je boljše v "sožitju" z x2 4200. Če bo nekdo bral ta forum in ga bo to zanimalo bo tu našel odgovor. No, če bo več nasvetov..
Še nekaj te vprašam. Je potem x1950pro boljša, ker je sposobna držati stalno 125fps v COD2?


Spomni se tega da je igra še vedno predvsem stvar grafike in ne procesorja. Moje HD4850 še P4 ne bremza, tak da ta tvoj dvomim da bo še slabšo grafiko bremzal.. Procesor je bottleneck bredvsem pri multi-GPU konfiguracijah, pri 1GPU pa ne.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

matonson ::

Torej trdiš, da tvoja HD4850 dela enako na i7 in na P4? Prosim ne se smešit. P4 veselo bremza radeona. Nekatere igre so res bolj odvisne od grafične. COD, igre s quake pogonom, igre s Source pogonom pa zahtevajo dober procesor.

galu ::

Odvisno katera igra... V igrah kot COD nikakor ni razlike med njima več kot 10%.
Tako to gre.

matonson ::

To boš mogu pa dokazat, da ti bom verjel:)

Hexenšus ::

no pa pejd probat red faction guerilla z p4 pa boš vidu trokiranje :D al pa kak ta nou star wars. ne more premlet :D z 8800gt sm mislu da bo procesor kr vn vrglo :O

galu ::

V operation flashpoint Resistance je bila razlika v FPS 10%.:)
Seveda odvisno katerega mate.. Jaz nisem zadovoljen z stock.;)
3.6GHz (stock 3.2)
Tako to gre.

Hexenšus ::

pfff 3.0 na 3.4 več noče it :D zgleda slaba plata, pa še sam 1mb cache ma ;(( kmau bo že "živi fosil" :))

matonson ::

Evo, brat je kupil x2 5600. Situacija je še slabša. 8800gt je 100% fuč že od nove...Ko stoji v cod2 na miru fpsji skačejo iz 150 na 600. Mate kakšne izkušnje z garancijo pri solo.si, ker so baje na zelo nizkem nivoju kar se tiče tega? Menjal sem ventilator naj dam starega gor?:D
edit: Kdo ve kje servisirajo club3d?

hvala, lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

TOP ::

Ko si kupoval pri solo.si upam da si se tega zavedav.Kupil si firmo,katero se ne kupuje,ker je najbolj pokvarljiva in sam ne vem če lahk reklamiraš,kaj maš garancijio ti gor piše.Mislim da lahk edino preko njih,ker sami uvažajo.

matonson ::

Ja, piše izid.si
Takrat se žal tega še nisem zavedal.

galu ::

Poženi 3d mark pa se hitro vidi če je fuč.
Tako to gre.

matonson ::

Ja v 3d mark 06 v prvi sceni čisto na začetku preden se začnejo strelat skače iz 19 na 55fps. Tko, da gre na servis, če pa ne bojo sprejel pod garancijo pa v koš...

galu ::

Čakaj na konči rezultat pa printscreen pa prilimaj gor.
Tako to gre.

matonson ::

Nč ne bo, je že zunej. Ne dam več tega notr. Z x2 4000 je bil pa rezultat prib. 7600.

matonson ::

No, jst bedak sem pozabil pri bratu updatat biose. Superpi je 1MB računal 50sec. Po updatanih biosih 33sec. No in spet sem dal nazaj notr 8800gt.Zdej dela dokaj normalno, ampak še vedno skače. 3DMark06 je nabral 9600točk. Kar je pa še vedno malo premalo. Bi moral it krepko čez 10000. Bom še par stvari probal.

matonson ::

Še ena ugotovitev. V primeru, da izklopim eno jedro procesorja za cod2 potem fpsji ne skačejo več..

bluefish ::

Če imaš AMD, potem z uradne strani prenesi Core Optimizer.

matonson ::

To je že ves čas inštalirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

jureus ::

To je normalno
Ja v 3d mark 06 v prvi sceni čisto na začetku preden se začnejo strelat skače iz 19 na 55fps
!

Sicer pa kaj več kot 9600točk ne boš spravil s tega sistema, še to je čudežno visoko!

matonson ::

No potem ko sem videl, da moja 8800gt ni čisto normalna, sem kupil 9600gt in dela tako kot mora. Hvala za pomoč.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
433002 (2352) Vesoljc
»

Nakup nove grafične (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16031351 (27919) JC Denton
»

Nakup grafične kartice(lahko tudi rabljene)

Oddelek: Kaj kupiti
212793 (2666) pulstar
»

Katero grafično....ali bo napajalnik zdržal? :s

Oddelek: Kaj kupiti
252256 (1681) g. Oden
»

Grafična/grafični

Oddelek: Strojna oprema
331629 (1163) Lonsarg

Več podobnih tem