» »

GeForce 9800GTX

GeForce 9800GTX

Necro ::

Je procesor AMD Athlon 64 5600+ X2 Dual-Core, dovolj za grafično kartico 9800GTX?
+ 4gb ram

Hvala za odgovore,
LP
Bav Bav

Meizu ::

Nop, malce boš mogu privit zadevo ;)

Necro ::

no k, ker proc bi bil pa dovolj?
Bav Bav

kmxkmx ::

Zakaj pa nebi blo to dovolj za to grafično????!!!??
To tak sprašujete kot da vam ne bo delala z amd procesorji.

Necro ::

Pač če že kupujem, bi kupo, da bi lahko iz grafične kartice potegnil največ kar se da!
Bav Bav

BuBBle.D ::

Ti kar kupi, čeprav bi izkoristek bil večji z navitim c2d sistemom.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Meizu ::

kmxkmx, stock 5600+ NI DOVOLJ za to grafo. Že z prejšnjimi 8800GTS 320mb verzijami so bile s temi AMDji težave. C2D sistem od tu potegne res največ. Bi pa kak pošten AMD 6400+ Black Edition z dobrim hlajenjem tudi dosegel dobre rezultate.

Spock83 ::

Kakšne težave? LoL? Pač manj fps-jev boš dobil pri intenzivno procesorskih igrah.

Meizu ::

A ni to že dovolj dober razlog?

Spock83 ::

Ja če misliš kmalu nadgrajevat še proc, ploščo ter rame se potem splača. No jaz bi raje počakal še kakšen mesec vse skupaj. Še zdaj, če greš pogledat v male oglase nekdo prodaja 8800GTS G92 za 150EUR, ki ni toliko počasnejša v perfomansah. Cene nenormalno padajo!

Če bi sam imel "proc AMD Athlon 64 5600+ X2 Dual-Core" bi raje vzel kakšno rabljeno 8800GT 512 ali 9600GT, če ne mislim kmalu še ostalega nadgrajeval. Drugače pa navali. Ampak šele za kakšen mesec :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

jeryslo ::

Hehehe, tole si poglej:
http://www.guru3d.com/article/cpu-scali...

Kakor vidiš, je nad resolucijo 1600*1200 skoraj nepomembno, razen pri nekaj igrah, kateri procesor imaš.

Ne razumem pa, zakaj folk čist v vsaki takšni temi, kjer človek vpraša odgovarja, če bo procesor zadostil grafični odgovarja da definitivno ne, če pa lahko vidimo da sicer z 8800 Ultra(ki ni nevem kako počasnejša) NI razlike na večjih resolucijah. Pa prosim ne mi zdej da je pa na 1024*768, ker ne vem če kdo kupuje takšno grafično za tako nizke resolucije.

Meizu ::

Mah... Razlike med 8800GTX recimo na C2D in AMD so bile očitne, kolikor se spomnem. Pa kakršnokoli res. si vrgu na ekran. In se je govorilo, da AMDji ne izkoristijo grafe. Hmpfhh...

pozitron ::

Tule si lahko pogledaš/te cpu scaling. Uporabljena GF 8800 ultra. link

Meizu ::

Ja, sam to so tile novi proci. Govorim pa o starejših (5000+, celo 6000+)...

pozitron ::

Približno vseeno lahko oceniš (imaš c2d e8400, kot tudi x24850 drugi so pa 3 in več jederni). Sej review je bil tko namenjen dual vs "multi" core v igrah. Dal sem vseeno link, če koga slučajno zanima.

AapocalypseE ::

mesoreznica ::

To lekcijo a je X2 4200+ dovolj za 8800GT sem se jaz naučil iz lastnih izkušenj. Igral pa sem crysis takrat. Preskok iz x2 4200+ na E6550 je bil ogromen. Z X2 4200+ sem večino imel nastavljeno na medium, z E6550 pa vse na high razen shaderjev, z navitjem proca na 3.0 GHz je vse šlo na High.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

jeryslo ::

Ja, sam to so tile novi proci. Govorim pa o starejših (5000+, celo 6000+)...


Ne verjamem, da je X2 4850E boljši od X2 5600+, že po frekvenci je 5600+ boljši. Pa dejte si že dopovedat, da je zdaj pri večini iger 90% odvisno od grafične, sploh pri višjih resolucijah. Če imaš bilokerga C2D ali pa X2 overclock-anga čez 3ghz, potem si dober še za kar nekaj časa

Meizu ::

Toliko boljše pol. Sam glede 8800GTS modelov in 8800GTX se je pa nasploh govorilo, da so AMDji malce bremzali zadevo (predvsem tile 5000+ modeli ipd.)

Urc ::

Ja v 3d marku. Saj večinoma bremza procesor 3 d mark. Tudi ti ne vem zakaj si kupil proc s tako majhnim množilnikom??? To bi mogu imet na 4 ghz 24/7, ker vprašanje če je grafična izkoriščena8-O

Pizda skoz o tem govorite kolk je izkoriščena, potem dajte noter 8400 gs in bo izkoriščena 100 %, da se ne bo noben sekiru.
Dokler ti določena igra ne zabiva procesorja na 100 % load ni take razlike v fpsjih. Crysis je že ena taka igra ki je odvisna predvsem od GPU-ja. Nekateri jo špilajo z enojedrnikom, kar po vaši logiki sploh ni možno.

mesoreznica ::

Seveda je možno igrat Crysis z enojedernikom. Jaz sem ga na začetku igral z AMD 64 3000+ in 6600GT. Samo detajli so bili nikjer in štekat je začelo na stredini igre in potem so se začele nadgradnje. Naqjprej grafa pa je bil +, pa procesor pa je spet bil plus, pa še močnejša grafa in še močnejši proc. :))

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Urc, a to misliš mene? Ja jst bi mogu met grafo izkoriščeno, saj laufam proc na frekvencah X6800EE... Pa še malce več. Tudi v špilah dosegam dokaj podobne rezultate tistim primerjalnim, na kakšnih testih.

AapocalypseE ::

Ja v 3d marku. Saj večinoma bremza procesor 3 d mark. Tudi ti ne vem zakaj si kupil proc s tako majhnim množilnikom??? To bi mogu imet na 4 ghz 24/7, ker vprašanje če je grafična izkoriščena


To je blo mišljeno sarkastično Meizu. :)

Meizu ::

Se mi je zdelo ja :P

kmxkmx ::

Ja tvoj procesor tudi ne izkoristi vse moči 9800GTX. Kaki štirijednik na 3ghz bi že bil boljši. Od njega pa bi bil kaki štirijedrnik na 3.5 ghz boljši.......itd.
A me razumeš kaj ti hočem povedati. Če imaš amd ali intel, grafična nikoli ne bo do konca izkoriščena. Je pa res da C2d oz C2q se boljše obnesejo kot AMD-ji.
Gre mi edino to na živce da vsi pravijo da grafična ne bo izkoriščena..... 9800GTX ne bo z nobenim dosedanjim procom izkoriščena. In če že ima AMD-ja zakaj bi še to menjaval?
Bodo pa ti naprimer, pri nadgradnji na 9800gtx iz kake 8600gt, igre delale hitreje tako na AMD-ju kot na Intelu. In mislim da je to glavnno pri nakupu take grafične.

Meizu ::

Po tvoji logiki, potemtakem niti recimo radeon 9600Pro ni izkoriščen do konca? Lol...

Urc ::

Ah Meizu ti pa greš iz ene skrajnosti v drugo...

9600 Pro ne obstaja na pci-ex vodilu.
Vse gre do svoje meje.

Evo slike, da bo bolj razumljivo, uporabnika tiborrr in 01001 s kartico 8400 GS:

Edit: linki dodani spodaj

Tukaj je primer 100 % izkoriščene grafične, kot vidiš dodatni Mhz-ji ne prinesejo boljšega rezultata.

Tako da kar lepo menjaj procesor in navij do konca, potem lahko govoriš o izkoriščenosti 9800 GTX...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Meizu ::

1. Ne vidim slike
2. Če niti moj proc ne izkoristi 9800GTX, kako lahko potem govorimo o izkoriščenosti quad SLIja 9800GX2? Dajte no... ne ga srat. Sej možno da moja grafa ni izkoriščena. Sam FPSje, kakršne naj bi pa ta grafa izpljunila v špili, mi jih pa vrže. Ravno toliko kot v testih. Mogoče celo kakšen FPS več.

Urc ::

Em... ne vem zakaj ne dela predogled (itak se nebi dosti videlo na njem), ampak če kliknem na "sliko" mi jo odpre. 8-O

Meizu ::

meni pa ne - sam črn prostor... :)

Urc ::

OK. Evo linke:

1

2

Meizu ::

Ma to je pa že krneki. Da 8400GS izkoristi popolnoma komaj E8500 navit čez 5Ghz, to mi ni jasno. Kaj potemtakem delajo 9800GTX in GX2 na tržišču? Tko ali tko niso izkoriščene do kraja - kaj šele SLI? Malo mi ni jasno tole.

M-XXXX ::

Kaj potemtakem delajo 9800GTX in GX2 na tržišču? Tko ali tko niso izkoriščene do kraja - kaj šele SLI? Malo mi ni jasno tole.

Ravno tako kot si rekel. Že pri X850 XT rabiš 5ghz+ da sploh izkoristiš grafično. Zakaj pa misliš da so rezultati tako zelo odvisni od procesorja?

Meizu ::

Potem se razvijalci procev enostavno ne trudijo dovolj?

AapocalypseE ::

Odgovorite mi pol eno vprašanje. Zakaj na tem linku sploh ni neke razlike v fpsjih recimo pri 8800GTX pa če je proc na 1.8GHz ali na 3.6GHz.

Spodaj piše:

Conclusion:

Results are as expected. Keeping the 7950GT and upgrading the CPU from 1.8GHz to 3.6GHz had a 2% performance difference. The game is heavily bottlenecked by the video card, not the CPU, at medium settings. The 8800GTX with a lowly 1.8GHz CPU resulted in a 350% increase. The performance difference between the 1.8GHz and 3.6GHz CPUs with the 8800GTX was more than with the 7950GT, this time 10%, but still not that much.
Games really love your video card and a game like Age of Conan will definitely rewards you well when you upgrade to a better video card.

Kaj pol izkoristi proc grafo al ne, ko ste tak pametni? Lahko bi dali gor 6GHz proc in nebi blo razlike.

Še en link
Piše tudi, da GF serije 8,9 rabijo C2D procesor z 2.4GHz, da se grafa kolko tolko izkoristi, če pa je proc na 3GHz je izkoriščena in četudi daš proc na 4GHz ne bo opazne razlike.

mesoreznica ::


Piše tudi, da GF serije 8,9 rabijo C2D procesor z 2.4GHz, da se grafa kolko tolko izkoristi, če pa je proc na 3GHz je izkoriščena in četudi daš proc na 4GHz ne bo opazne razlike.


Ja saj in point debate je bil? Da rabiš soliden C2D proc da izkoristiš grafo. To si si pa že sam odgovoril.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

AapocalypseE ::

Ja okoli 3GHz ne pa 5GHz kot piše zgoraj.

mesoreznica ::

Se strnjam, ampak sarkazem enih ljudi ne pozna meja. Zato so take debate brezvezne. Če hočejo z AMD-jem 3000+ laufat GTX ga pa naj ne. :)

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

kmxkmx ::

Ja jaz sem samo hotel povedat da, kartica bo "izkoriščena" tako z AMD-jem in z Intel-om(z njim bolje) , ampak z nobenim nebo do konca.
Ampak če že ima AMDx2 zakaj bi pol še to nadgrajeval.

Necro@: Ti samo kupi grafično! Smem vprašat s česa pa nagrajuješ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmxkmx ()

bluefish ::

bi bilo pa na mestu vprašanje, kakšne igre namerava avtor teme igrati.
Mnogi namreč v podobnih temah sprašujejo za nasvet o nakupu über računalnika ali grafične,..., ko pa jih vprašaš, kaj bodo igrali, pa naštejejo nekaj ne preveč zahtevnih iger.

Torej?

planetparty ::

Koliko pa dobite recimo v 3dMark 2003 s to grafo?

Tudi sam posredujem to 9800GTX in naj povem da sem dobil v 3dmark 2003 le 23k tock z AMD 3500+, ko sem pa še zamenjal procesor na E8400 pa je bil rezultat 41.900 (grafa je za malenkost navita - ze tovarnisko).

Je to normalen rezultat ali pa so se kaksne rezerve?
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Mah moj E6550 na 3.0Ghz tudi tak rezultat izpljune. Ne merit zmogljivosti grafe s 3d markom, ker je vse preveč odvisno od proca tam. 3DMark je krneki.

Meizu ::

Pol pa vidiš folk z 8800GT in E8400 na 4Ghz pa rezultat čez 55k pik v 3DMark 03. V špilih pa pol FPS manj. Krneki je tole...

mesoreznica ::

Pol pa vidiš folk z 8800GT in E8400 na 4Ghz pa rezultat čez 55k pik v 3DMark 03. V špilih pa pol FPS manj. Krneki je tole...


Na, na ne pretiravaj, 8800GT pa nima v špilih pol fps manj. Kvečjemu 10%, 15%.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

ja, pretiravam, ja. Sam sm hotel povedat, da so scori v 3DMarkih zavajajoči ko sam hudič in pol.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8800gtx 768mb na 420W? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
543078 (2141) einstein :P
»

PCIe: kaj kupit za cca. 60€ za igrce špilat ?

Oddelek: Kaj kupiti
352113 (1499) svetetko
»

nov comp. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1197650 (5597) Meizu
»

9800gtx slabsi rezultati kot s 7600gt (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563758 (2785) mesoreznica
»

GeForce 8800GTX (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
594084 (2815) @LOL

Več podobnih tem