» »

Fotoaparat Sony DSC-H3

Fotoaparat Sony DSC-H3

TOP ::

Pozdravljeni kupujem digitalni fotoaparat.Gledal sem različne modele in me zanima kaj menite o Sony DSC-H3,če ga kdo ma prosim naj napiše mnenje,ali mi svetujete kakšnega drugega do 300e.HVALA

NeOman ::

Canon SX100 IS

Hardstyle ::

Čeprav ima IS moraš imeti mirno roko saj se hitro pozna na izgubi kvalitete slike. Drugače pa poglej za kakšnimi Canoni S verzijo

TOP ::

Pozdravljeni,sedaj po dolgem razmišljanju se odločam med dvema moeloma Sony H3 in Canon SX 100.Kaj vi pravite,katerega bi vi vzeli in zakaj.Prosim vas za vaše mnenje.HVALA

E-Master ::

Pozdravljen TOP!

Torej, če se odločaš med SONY H3 in CANON SX100,
ti jaz predlagam Canona.
Zakaj?
-ima malenkost boljši objektiv. Blenda namreč doseže do 2.8f, kar pomeni boljši efekt globinske ostrine. Zelo zaželjeno!
-reprodukcija slike vsebuje manj softwarskega poseganja
(pri soniyu ti v končni jpg nabijejo včasih malce preveč rdečih barv in pri večjem šumu preveč noise reductiona -
kar privede do water photo efekta. Je pa res, da so lahko posledično fotografije bolj kontrasntne in žive - za to pa seveda obstaja tudi Photoshop ali pa "Vivid" funkcija v Canon meniju).
-če si zahteven glede funkcij, jih ima Canon več.
-pravtako ima njegov LCD več pik. Kar je meni zelo pomembno, da hitro in razločno vidim kaj slikam, ter kaj je dejansko fokusirano.

Kar se tiče prednosti Sonya pred Canonom:
-boljši design. Če hočeš šarmirati :)
-easy to use. To je večna prednost sonya in njegovih menijev.

Če gledaš celotno zmogljivost je Canon boljši. Edino kar občasno iritira je neroden pop-up flash.
Jaz osebno imam ob drugih doma 2 Sonya...Sony H5, ki je mogoče v malce višjem rangu. Sem pa z njim zelo zadovljen.
Edini problem pri njem je, da je malce "bulki" - velik. Ne gre glih v večji žep in rabiš že kako torbico za prenašanje.

Vsekakor s Canonom boš definitivno zadovoljen!

G.


Zasluži 1000 EUR/dan preko interneta!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: E-Master ()

E-Master ::

Pozdravljne TOP!

Na tvoje vprašanje glede močnejšega flasha:

Flash pri Sonyu je res boljši. To Canonovo nerodnst sem že v prejšnjem odgovoru omenil.
Canon se dobro obnese pri 3-4 metrov. Je pa pri njem nerodno to, da se flash počasi polni.
Sony ima res močan flash, kar pomeni, da ti lahko v temi cel prostor (recimo neko sobo) razsvetli...to je Sonyev plus.
Je pa res, kdaj rabiš tako močan flash... Če slikaš ljudi iz razdalje 3-4 metrov tega ne rabiš. Zraven tega ti pa Canonova 2.8 blenda prepusti več svetlobe in omogoča solidne fotografije tudi v mal temnejših prostorih...
flash pa tudi ni vedno zaželjen, saj ti naredi ostre in nenaravne sence.

Pravim, če se odločaš med Sony H3 in Canon sx100,
je v tem primeru Canon v celoti boljši. Vedno se pa najdejo detajli,
ki pri enem bolj izstopajo.

Vedno se vprašaj zakaj boš fotoaparat sploh uporabljal!?

l.p.
g



Zasluži 1000 EUR/dan preko interneta!

TOP ::

Ej hvala za odgovor.Bom pa vse skup poenostavil.Slikal bom večinoma na avtomatske nastavitve tako,da me zanima kateri dela bolše slike.HVALA.Aj pa še nekaj,pri Canonu je treba ročno odpirat bliskavico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

TOP ::

Tukaj sem našel,neposredni test Sony H3 in Canon sx100,kaj menite. TEST

TOP ::

Zanima me še ali je med Sonyjem H3 in H7 kakšna bistvena razlika,ker v ceni ni.HVALA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup fotoaparata

Oddelek: Kaj kupiti
61706 (1597) tomaz-
»

nakup fotoaparata

Oddelek: Kaj kupiti
132797 (2245) BozidarB
»

dilema z fotoaparati... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15411638 (9683) jype
»

Izginjanje analognega

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
284696 (3804) BigWhale

Več podobnih tem