» »

Vista in USB prenašanje

Vista in USB prenašanje

b4ssk1ller ::

Živjo. Mam vista ultimate in hkrati ogromen problem, usb flash klučki in tudi ipod dela zelo slabo. Ko naprimer prenašam 700MB velik film na usb ključek neki na prvi tretjini zašteka, na ključku lučka za prenos ne gori več in stvar stoji tud po pol dneva, enako je z ipodom, ko ga uporabim kot usb disk nekje umes zašteka, z itunesom je enako. ko dam cancel pa ceu windows explorer zašteka in se ne sprosti dokler ključek oz ipod izključim. Je to vistin bug ali kakšna nastaviteu narobe?? Hvala za vse odgovore, sem zlo obupan.

aja btw isto se dogaja na vseh usb vhodih, reinstall viste ne pomaga, bi mogoče totalen format c particije? al je samo bug ki bo vse do (upam da) prvega SP

zee ::

Če bi napisal v malo boljši slovenščini, bi te kdo mogoče še razumel.

on-topic=on

zgleda, da je eden od gonilnikov, verjetno od čipseta, slab oz. ne dela najbolje v Visti. Svetoval bi ti, pogledaš, če obstajajo kakšni novejši gonilniki. Po drugi strani pa bi se splačalo še enkrat inštalirati Visto in spotoma še preformatirati C:\ (ne vem, sicer kako lahko nekdo inštalira sistem in ne sformatira diska, na katerega bo namestil nov sistem - to zadnje sem razumel iz tvojih besed).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

b4ssk1ller ::

Se opravičujem za slabo napisano slovenščino, se mi je nekam mudilo in sem nahitro spacal skupaj. kje lahko dobim gonilnike za čipset? če to ne bo pomagalo bom res sformatiral particijo in visto znova namestil

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

ne vem, sicer kako lahko nekdo inštalira sistem in ne sformatira diska, na katerega bo namestil nov sistem

Bootaš z winpe/bartpe/linux distribucijo, ki podpira ntfs RW in tvoj sata/raid čipset

Zbrišeš/preimenuješ mape
C:\Documents and Settings\ oz C:\Users\
C:\Program Files\
C:\WINDOWS\

Nato bootaš z win 2000/xp/vista/server2003 ploščkom, izbereš da naj pusti C particijo na miru (formatiranje).

Zgodovina sprememb…

b4ssk1ller ::

Namestil sem windows xp in naložil original priložene driverje za matično ploščo (med njimi so tudi driverji za čipset), samo da mi tokrat ne zmrzne ampak pravi pri prenašanju velikega fajla (700MB) na usb ključek :''the path is too long'', ključek sem sformatiral v fat32 in v fat filesystem in je težava vedno enaka. naslov filma je dolg najveć 10 znakov. je kej resno narobe z mojim chipsetom? hvala za odgovore

zee ::

možno je sicer, da je USB ključek fuč. Punca ima občasno podobne težave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

b4ssk1ller ::

to se dogaja na 3 različnih usb ključkih in ipodu :D

zee ::

Ups :P

si poskusil pretakati datoteke v kakšnem Live Linuxu?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

b4ssk1ller ::

kaj misliš s tem pretakati?

zee ::

Če sem te prav razumel, imaš težava pri kopiranju datoteko iz trdega diska na USB ključek tako v Visti kot Windows XP.

Poskusiti bi bilo treba, če ti uspe prekopirati enako datoteko na USB ključek znotraj kakšnega Live Linux okolja (live pomeni, da se celoten sistem naloži iz CD/DVD medija). Če imaš težave tudi v Linuxu, potem bi bilo treba mogoče nadgraditi Bios od matične plošče. Če tudi po tem kopiranje ne dela, pa razmisliti o uveljavljanju garancije.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

b4ssk1ller ::

aha ok sam nism vedu kaj mislš z besedo ''pretakati''. ja v linuxih enkrat dela, enkrat tud zašteka, je pa zanimiv, da če ključek dam na drug usb vhod nekaj cajta dela, pozneje pa se težave spet ponovijo. sem poskusil na 6 različnih vhodih.

b4ssk1ller ::

Torej gonilnike za čipset sem že probal, poskusil na 3 različnih operacijskih in problemi se še vedno vrstijo. Je možna samo še zamenjava plate?

solatko ::

Gonilniki za USB so samo v windowsih (zelo slabi). Edina rešitev teh problemov je PCI kartica z USB, ker ima svoj zelo dober gonilnik. Če imaš veliko prenašanja iz računalnika na zunanje enote, se splača dat tistih 15€ in imaš mir.

b4ssk1ller ::

Bo to tudi rešilo težave z ipodom in itunesom ki tudi šteka oz zmrzne pri prenašanju glasbe? kaj pa usb priključki ki se priklopijo na matično npr tisti ki so vgrajeni v ohišje ali pa npr 3,5'' usb hubi? so tudi te tako fuč? ker se mi isto dogaja z vsemi usbvhodi.

Bo torej če si zberem PCI kartico z usbji boljša rešiteu kot npr 3,5'' komponenta z usbji?

solatko ::

3,5 komponenta se priklopi na ploščo in uporablja iste driverje, kot obstoječi, PCI kartica z 4+1 USB 2.0 pa ima svoj driver.

b4ssk1ller ::

ok res hvala :D btw pri 4+1 je en usb prikljušek v notranjosti, čemu naj bi služiu?

solatko ::

Na notranji priključek lahko priključiš katerokoli zunanjo enoto, ki jo imaš na sprednji strani (čitalec kartic, sprednji usb priklop.....)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potreben flash biosa, pa ne gre restorat ker usb porti ne delajo...

Oddelek: Pomoč in nasveti
15918 (774) SkyNet
»

Windows 7 z namestitvenimi USB ključi? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12613944 (10317) MrStein
»

NTFS in removable USB diski?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141816 (1424) Pyr0Beast
»

priklop naprav na USB in zamrzovanje pc-ja...

Oddelek: Pomoč in nasveti
141394 (1162) Duhec
»

USB mass storage problemi

Oddelek: Strojna oprema
132734 (2448) energetik

Več podobnih tem