» »

Potreben flash biosa, pa ne gre restorat ker usb porti ne delajo...

Potreben flash biosa, pa ne gre restorat ker usb porti ne delajo...

SkyNet ::

Imam MSI G41TM-P33 plato na kateri usbji in mrežna ne delujejo. Plata je sicer delovala s pci mrežno in usb kartico. Občasno se je težko prižgala, ampak ko je delovala je delovala bp (no razen prej omenjenih felerjev). Pri poskusu navijanja procesorja je v winsih zamrznil pc in ob resetu se je pojavilo sporočilo plate za bios recovery mode in da naj vtaknem usb z bios fajlom, da lahko naredi restore biosa. To sploh ne bi bila težava če bi usbji delovali. Spomnil sem se, da lahko priklopim še prednje vtiče na ohišju direktno na ploščo. Brez nekega uspeha, a zanimiva zadeva je ta, da je ob nekaj poskusih vsaj posvetila lučka na usb ključu. Imel sme upanje da mi morda lahko uspe pa po nešteto poskusih žal ni šlo.
Zanima me kaj lahko naredim da usposobim usbje, ter ali si lahko pomagam z drugo usb razširitveno kartico na pci vodilu? Muislim si da ta, ki jo imam sedaj morda ne podpira bootanja. Ali bi mi z boljšo kartico, ki bi podpirala bootanje to lahko uspelo?
Samo v vednost, plato sem v upanju na karkoli pošteno spucal (spihal in celo opral pod vročo vodo ter pošteno posušil) pa žal ni pomgalo. Poraja se mi še ena ideja in sicer da jo dam ali zamrznit ali pa jo spečem v pečici (taktike, ki včasih delujejo). Seveda pa bom izjemno vesel kakršnega koli predloga, ki bi mi lahko pomagal da oživim plato :)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Duhec ::

Ja čudno, da je nisi dal v pomivalni stroj. To se ne pere, saj ni vinilka. :)
Zdaj, če si jo res dobro posušil in če zagori boot ledica na usb ključku ob vklopu, potem hoče procedura v biosu (kolikor je je še dobro) naložiti flash datoteko.
Mogoče samo nimaš pravega imena tiste flash datotekce ali pa nimaš imena ključka (volume) pravilno imenovanega. Mogoče se zahteva celo neka podmapa s pravim imenom.
Bolj podrobno opiši kaj vse si dal na usb ključek in kako si ga pripravil.

Pyr0Beast ::

probaj z manjšim usb ključkom
kaj ranga 128MB
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SkyNet ::

Sledil sem navodilom na MSI-jevi strani oz. forumu. Poskusil sem samo formatirat in dat gor kar pride v ZIP fajlu, pa samo z bios fajlom, z nešteto različnimi biosi, z bootable ključkom (naložen dos, freedost, itd...) pa nič. Lučka ne posveti ob zagonu compa ampak res zgolj občasno, tako da se mi zdi da ta usb vtič (to je na sprednji strani, vklopljen je direkt v matično) tudi ne deluje kot bi moral. Sem ključek tudi formatiral v fat, fat32, ntfs,...brez sreče.
Sam bios recovery v proceduri najprej išče "usb device" a vedno javi da naprave ne najde. Torej je skoraj 100% nekaj narobe z usb porti ali pa ključek ni pravi. Bom poskusil še s kakšnim manjšim ampak ga nimam, bom poskusil kje nažicat.
Bolj me mika varianta z bootable pci usb razširitveno kartico, ampak sem v dvomim če jo bo plata (glede na to da sploh ne gre čez bios oz. post) sploh upoštevala?

Glede pranja pa sem to res delal čisto po trenutku inspiracije (ko nimaš kaj zgubit), jo na hitro opral in hitro posušil. Kasneje pa sem na netu videl da to sploh ni tak bav bav in da se nekateri kar redno poslužujejo tega :)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Duhec ::

Naredi še Clear Cmosa.
Poizkusi še s preimenovanjem flash bios fajla, recimo če je ime a7592ims.1e0 ga preimenuj v AMIBOOT.ROM , skopiraj na usb ključ v root in poizkusi s tem bootat/flešat.

Pyr0Beast ::

Plate se da prat, ni sile

Sploh kake zakajene od dima.

Probaj prvo resetirat cmos
Nato z usb ključkom dalje

Imo je pa najboljš kupit novo plato/komp

Ker to nedelovanje periferije samo nakazuje da čipset odpoveduje - nemalokrat videno.
Ker plata ki te samo jezi res ni dobra zadeva

Sem pa že videl plate ki so se ob navitju zaflashale - previsoka frekvenca PCI vodila in bios začne delat neumnosti
Poglej za azraelom na forumu, on ima flasher afaik, če se da bios čip odstranit
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SkyNet ::

Heh, cmos sem resetiral že mnogokrat, tudi baterijo ven vzel za par ur pa ni pomagalo.
Poimenovanje fajla imho ni težava, ker bios recovery ne najde usb ključka, torej je napaka ali v usb ključku (sem poskusil z dvema različnima) ali pa kot sumim z okvarjenimi usb porti.
Novo plato že imam, škoda mi je te in bi jo na vsak način rad usposobil. Biosa se ne da odstranit, dejansko sem gledal kje sploh je (ponavadi je to čip na zalotanih nožicah) pa ga na celi plati ne najdem.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Pyr0Beast ::

Potem ima manjše ohišje od standardnega - so8 ali kaj podobnega

Novejša pakunga, zadeva je pod pokrovom ista

Brezveze popravljat ker ne bo efekta IMO, sam če maš veselje pa kr.

Pa možno je da deluje boot samo na doloćenih usb portih, ne na vseh
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SkyNet ::

Sem že poskusil z ključkom v vseh portih, pa se samo na sprednjih občasno zasveti lučka na usb ključku, pa še to ne vsakič. Misteriji :)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Pyr0Beast ::

sprednji itak niso zanesljivi zaradi kablov, dubi si nekje dober usb bracket za zadej, tisti so ponavadi boljši

sam to da lučka zasveti verjetno ni nek hud napredek IMO
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rdecaluc ::

A imaš ključek formatiran v FAT32? Meni NTFS ključka ni našlo v BIOS :S. Sam opcija :>
Est modus in rebus. ,typos

SkyNet ::

Ok, bom poskusil še z zadnjim vtičem. Lučka mi je dala vsaj nekaj upanja da morda usbji le delujejo (ne ti integrirani na zadnjo stran plate, ampak ti priklopljeni na prednjo stran ohišja).
@rdecaluc: Sem poskusil s fat, fat32, ntfs pa nič :)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Brane22 ::

Zdaj, če je zadnja sila, lahko probaš s flashromom na Linuxu. Če imaš novi BIOS v binarni obliki.

Sem tudi sam prekrižal kazalce in stisnil zobe, a flashanje je šlo že na par platah OK.

Edit: Seveda si pa lahko ravno ti ta izjema, ki bo naredila iz plate frizbi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

SkyNet ::

Pismo pa nimam zadnjega vtiča za usb :(
@Brane22: Kako pa to naredim, mi lahko prosim poveš kaj več?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

amigo_no1 ::

S floppy diska bios nič ne bere ?
Pri nekaterih moraš na sami MB prestaviti kak jumper in skoči bios v recovery_mode.

SkyNet ::

Floppy se ne odziva, bios recovery hoče prebrat samo iz usbja.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
131822 (1618) tomcat14
»

USB ključ - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
217014 (4251) deninho1989
»

Posodabljanje biosa neuspešna

Oddelek: Strojna oprema
7863 (673) Sssaga
»

Potrebujem ISO originalnega CD-ja za matično ploščo Asus M2N SLI Deluxe

Oddelek: Pomoč in nasveti
311399 (965) Enron x86
»

Vista in USB prenašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
161587 (1196) solatko

Več podobnih tem