» »

Windows xp kako in s cem ?

Windows xp kako in s cem ?

brdi ::

Pozdravljeni

Zanima me kako in s cem bi lahko naredil "backup" windows-ov in sicer, tako da bi npr imel instalirane vse programe ki jih uporablam ter driverje. ter da bi tale backup bil kr bootable da ko bi "kao" instalno winse bi bilo tako kot pred formatom oz tako kot sem naredil tale cd ?

A je to sploh mogoce ter s cem in kako ? Ter kaksna navodila prism ce je mozno.

Lp

opeter ::

S kakšnim Acronis True Image oz. podobnim se verjetno da.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

amigo_no1 ::

Norton ghost, acronis true image...

brdi ::

ja a stema seda naret kr boot img ? Da sam zaprenam uporabniku pa sam vstavi pa potem sam naredi recimo format ?

amigo_no1 ::

Najprej se nauči vpraševati v normalnem jeziku da te bo kdo sploh kaj razumel.

Recimo da je C: win particija z vsemi programi ...

Poženeš Norton ghost, daš create "Partion to image" (nekaj takega), ta image pa seveda ustvariš na drugi particiji ali disku.
Ko se ti winsi preveč zasvinjajo poženeš Norton ghost, in daš "Image to Partion" ...Pazi da izbereš pravo particijo (v tem primeru C: ). In imaš spet winse izpred xy mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

brdi ::

No se oproscam za nerazumevajoc jezik :P

Aha ni pa mogoce naret kakiga cd dvd-ja kot bootable s tem programom ? Ker v primeru ce se mi sistem zrusi sem na istem kot da nebi nic naredil ker morem v vsakem primeru instalirat windowse nato se norton ghosta in potem iz diska restorat .
Iscem pa ce se da to kako brez predintslacije programa ampak samo kot bootable CD-DVD?

Matej_K ::

What language is he speaking???
... .. .

brdi ::

Pomojem ga je zmotlo ko sn ga mlao po domace fseko :d No pa prosim za uporabne odgovore :d

hvala

Nagi Bator ::

Seveda gre. Saj Norton ghost je bootable CD. Ne rabis ga instalirat da naredis image, al pa da restoras iz prej narejenega image-a.
Z verzijo 10 se to se da, se boljse pa z 8.2 ali kaksno se zgodnejso. Izogibaj se verzij 9, in 12 ker so neuporabne!

brdi ::

pa so kje kaksna navodila ? Am pa brau sem da bi naj acronis bil "boljsi" ?

ST-777 ::

Nagi Bator, zakaj praviš, da je Norton Ghost verzija 9 neuporabna. Imam to verzijo in dela brezhibno.

solatko ::

Brdi - Acronis true image instaliraš program in te na začetku vpraša, če hočeš da ti naredi boot medij (cd, flopy). Izbereš enoto, vstaviš medij in ko ti naredi boot medij, lahko program enostavno zbrišeš. Sistem si lahko naložiš na novo, da se izogneš prenosu kakšnih virusov in podobneg sranja. Ko imaš vse postavljeno resetiraš računalnik, vstaviš disk, ki si ga naredu z Acronisom in narediš sliko sistema. Tu imaš možnost nastavitev (velikost - če omejiš na dvd, bo slika v toliko kosih kolikor bo potrebno, da jih speče na DVD, če vzameš CD, jih bo pač toliko več, lahko pa pustiš v enem kosu in posnameš na drug trdi disk, lahko zaščitiš z geslom....). Ko hočeš postavit sistem na novo, narediš enako - boot-aš z diskom Acronis daš na restore, poiščeš posnetek in v nekaj minutah imaš nedolžen sistem v računalniku.

brdi ::

Super hvala

Ampak a to vstavim cd od acronisa not pa potem vzamem ven recimo ce mam sliko od sistem oz diska na dvdju ? Al moreta biti 2 enoti ali pac boot disk od acronisa na drugi napravci "flopy ali usb"? to je se samo vprasanje za zanimanje :D itq bom sebi naredil na drug disk ampak za druge ljudi me zanima!

5er--> ::

Bootaš z acronisovim cd-jem, počakaš da se naloži, ga daš ven in daš no3 backup.

StajercSSS ::

sam kaj maš od tega backupa? vsega programja se ne da zapeč,ali? pa podatke? 250 giga bi jaz težko na en cd spravil.. :\
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

solatko ::

ŠtajercSSS - pametni uporabniki računalnika imajo particijo C: samo za sistem, podatke in ostalo pa je na drugi particiji. Z Acronisom lahko delaš kopije vsega, vendar je neumnost vse dajat na CD ali DVD, za sistem pa sta po navadi dosti 2 DVD-ja ali pa trije. Gre za to, da ti sistem nalaga več ur, če hočeš dati gor vso robo ki jo rabiš s kopijo pa to uštimaš v parih minutah (vista cca 14GB podatkov - posneta slika v 7ih minutah, restore 12 minut).

brdi ::

ja tocno to sem hotel naret z acorisom sedaj na tem kompu. Backup naredi ql potem pa hocem restorat z bootable cd ali pa kr iz sistema pa je isto sranje! Vedno javi v bootu invalid operand :0000 kaj naj storim ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brdi ()

brdi ::

Da se dodam probal sem tut odklopit vsak disk posebi rame vsake posebi, probal z usb klucom bootat vedno isto ? Kaj bi se lahko bilo! v laptopu je delalo vse normalno! Kaj je za storit ? Oz kaj bi lahko bilo krivo ?

PS malo bol izcrpen podatek kaj mi napise

Kernel bug at generic. C:115
Invalid oerand:0000

Se 1x PS: Slaba novica za vse lastnike Asus p5b delux in drugih plat z jmicron, treba je izklopit podporo za ide vodilo, restor lahko naredite ali z usb flash pomnilnika ali pa z prenosnim cd-romom! Pred tem pa disable v biosu jmicron!

lp

dani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brdi ()

solatko ::

Brdi - a imaš original Acronis; v sliki imaš kakšen virus (nisi posnel čiste slike); slabo narejena slika (preglej z acronisovim orodjem)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako shraniti nastavitve XP jev

Oddelek: Operacijski sistemi
10901 (728) bmen
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354559 (3689) solatko
»

Svež sistem skopiran na DVD?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121455 (1159) solatko
»

SW za popolno kopijo diska

Oddelek: Programska oprema
222063 (1639) opeter
»

kater program?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71289 (1074) solatko

Več podobnih tem