» »

priklop naprav na USB in zamrzovanje pc-ja...

priklop naprav na USB in zamrzovanje pc-ja...

DrSergioDJ ::

Imam problem.

zadaj imam na matični 2 usb 1.1 izhoda (jeb.. ga, stara kista, pa sem se vedno na usb 1.1) in zadnje case mi zadeva nagaja. Dosedaj sem imel tam priklopljeno le misko, pa je delalo brez problema. Ce priklopim usb ključek, tudi dela brez problema (ker ga itak nikoli nimam več kot 5-10minut).

Potem se je pa začelo dogajati to, da ko sem vtaknil USB wirelless ključ od asusa, da mi je po cca. 5minutah zamrznil pc.
Pred 2 dnevoma sem si kupil externo ohisje za disk na usb, priklopil in mi sedaj spet zamrzuje po nekje 1-2urah uporabe.

Kaj mi je storiti? Ne da se mi 8x na dan resitirati racunalnik....

OS je winxp, mama plata je K7VMM+ ECS ELITEGROUP...

se splaca investirati v pci usb 2.0 kartico?

hvala za pomoc
...

RuN ::

Probaj gonilnike za ploščo obnoviti al pa novejše gor dat.

Han ::

Nabavi kartico! 3k SIT boš pa ja reskiral... 8-)

DrSergioDJ ::

jah..sam mi je pa spet skoda vrzt stran 3k sit ce to ne resi problema..
...

Jackal ::

Katero verzijo PCBja imaš?
Po specifikacijah naj bi podpirala USB2. Klik

VIA čipovja so imela nekaj težav z USBji (Vsaj v časih čipovja KT133). Je bilo treba namestit USB filter, da je delalo. Poskusi. Nimaš kaj za zgubit. Klik

DrSergioDJ ::

Načeloma mi piše na mamaplati "rev 3.1", samo nism siguren v 2.0 usb (je kak način kako bi to lahko preveril?)

grem pa zdej sprobat se ta usb filter.

zaenkrat je danes 3x freeznil pc. 2x po 2-3urah, enkrat po 5minutah. Za zdaj imam mir zadnji slabi 2 uri...
...

DrSergioDJ ::

če tole kar piše tukaj velja oz. je pravilno...potem imam 2.0 usb...torej nima smisla kupovati pci kartico.

filter sem instaliratl..bomo vidli kaj bo sedaj.
...

DrSergioDJ ::

nic ne pomaga..sicer sedaj traja mogoce kako urico vec..samo se vedno zamrzne :(
...

Han ::

Imel sem opravka s P4 plato z VIA čipovjem. Podn od podna. Nabavi PCI kartico z NEC procesorjem.

DrSergioDJ ::

kak link kje dobit zadevo?

tnx
...

Saladin ::

Imaš nameščen service pack 1/2 za XPje?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

DrSergioDJ ::

katero potem vzeti?

tole

ali

tole

ali

tole?

tnx
...

urban99 ::

preveri - če se ti da seveda - da ti težav ne povzorča kak software. Je imel kolega podoben problem in smo po kolobocijah z USB gonilniki, apdejti Winsev ipd iskali odgovor v hardwareu... juhuhu dolgo časa. Na koncu se je izkazalo, da je problem povzročal nek beden gonilnik Adaptec Easy CD Creatorja :\ Bil ga je pač navajen in ni hotel slišat za Nero Burning Rom.

Če pa misliš kartico nabavit, pojdi na servis in najprej preizkusi zadevo, da ne boš kupoval stvari po nepotrebnem.

DrSergioDJ ::

sej u bistvu zdej zadeva dela, samo mi pa racunalnik javlja, da kar naenkrat nimam priklopljeno na usb 2.0 temveč navaden 1.0

in potem mi pokaze da so 2.0 usb porti prosti, samo jst ne vem kam vtaknit, ker imam samo 2 zadaj in je to to (v katerega koli vklopim, mi napise isto)
...

Duhec ::

Plata podpira USB 2.0, če so XPji vsaj SP1 (bolje SP2). Podpora za VIA USB 2.0 je vključena v SP1. Z SP1/SP2 je odpravljeno kar nekaj problemov okoli USB 2.0.
Poglej še v Cmos nastavitve biosa, če lahko kje izbiraš ali boš imel USB porte po 1.1 ali 2.0 specifikaciji. Skratka v Cmos nastavitvah biosa vklopi vse kar je okoli USBja.
Plata ima tudi še dva 'interna' konektorja kamor lahko priklopiš kabla s konektorjem za dodatna USB 2.0 porta.
Za tvoj chipset VIA KM266 uporabi 4in1 furmane in ne Hyperion, ki so za novejše chipsete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292345 (1811) itsmeanthony
»

Počasen prenos podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121751 (1559) MrStein
»

usb 2.0 cardbus adapter - ne dela prow=( pumagte!!

Oddelek: Strojna oprema
61218 (1148) jest10
»

Hitrost USB Ključkov

Oddelek: Strojna oprema
123750 (3452) hakul
»

USB 2.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
141734 (1412) CaqKa

Več podobnih tem