» »

USB mass storage problemi

USB mass storage problemi

energetik ::

Na novo sem namestil Win 2000 pro, driverji za USB Host Controller so se lepo namestil, tudi USB Root Hub, ko pa sm vštekal USB flash disk, so nastal problemi. Sicer so ga Winsi sami namestil, moral pa sem restartat z vštekanim USB. Potem sm pa kliknu uno ikonco za safe removal in ga izštekal - vse normalno. Ko ga pa zdaj spet vštekam, ga ne morem uporabljat, v Device Managerju je pa zraven USB Mass Storage klicaj, piše da je napravo odsotna in podobne bedarije. Potem spet pri okoli 2 vklopih/izklopih stvar normalno funkcionira, potem pa spet tisti klicaj in nedelovanje.

A ima kdo kakšno idejo, kaj bi blo lohk narobe?


P.S.: pa še ugotovil sem, da je driver za ATI Rage IIC že v Win 2000 (ni ga na strani od ATI) in ne podpira 3D pospeševanja! ;(( Kr neki! Bom mogoče kr ostal na Win ME, kjer vseh teh problemov ni (začuda..)

Lp

opeter ::

Si kdaj čul za Service Pack 4 (oz. zdaj imaš še neke dodatke v obliki service pack 5/Update Rollup 1- čeprav to ni to)?
Če je nimaš nameščeno, so lahko problemi.

Windows 2000 Service Pack 4 (priporočam Network Download verzijo):
https://thesource.ofallevil.com/windows2000/downloads/servicepacks/sp4/sp4Eng.mspx

Windows 2000 Update Rollup 1 for Service Pack 4
http://www.microsoft.com/Windows2000/server/evaluation/news/bulletins/rollup.mspx

Windows 2000 Pro je eden najboljših Windows-ov sploh...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

zee ::

Windows 2000 Pro je eden najboljših Windows-ov sploh...

se povsem strinjam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

energetik ::

Hmm, na to pa nisem pomislil.. Sicer delajo Win 2000 super, sam s tem USB so problemi.
Bom poskusil s SP4...

Lp

~Speed ::

Vnesite tukajWindows 2000 Pro je eden najboljših Windows-ov sploh...


Yep, I agree.
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

energetik ::

Evo, nadgradil Win 2000 s SP4, problem pa ostaja. Ko prvič vtaknem USB ključ ga normalno zazna, naloži driverje in ga lahko normalno uporabljam. Potem normalno kliknem ikono za varno odstranitev; ko pa naslednjič vštekam ključek - klicaj zraven USB mass storage device in ključek ne deluje. Če hočem da deluje, moram reinštalirat driver za USB mass storage device - z istim driverjem:\ Potem pa spet deluje do naslednjega odklopa.. Kr neki.. Na isti kišti mi pa isti ključek na Win ME deluje brezhibno! A ma kdo še kakšno pametno rešitev?

Lp

zee ::

Na Windows 2000 SP4 (slednji je vgrajen) delajo USB ključki brez problema.

Verjetno imaš kakšno težavo v tvojem sistemu (v softveru).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

Oprosti energetik, ampak to bo je edina možna rešitev: formatiranje + ponovna namestitev sistema. Najverjetneje imaš zbrkano pri gonilnikih.
Lahko pa, da se ti je kaj pokvarilo na plati pri USB-ju (meni se je enkrat to že zgodilo - en čip se je počrnil okoli USB vtičnikov na matični, od tistega časa naprej sem - če sem imel srečo in je bil takšen dan - uspel usposobiti USB vtič, večino časa pa ne, ker ni deloval. Problem je bil, da sem želel speljati USB na sprednjo stran ohišja, vendar sem nekako zamešal pine na kablih (ker ni blo skupaj v enem pravokotniku ampka vseh 8 vtičnikov posebej).

USB naprave na sestrinem računalniku z Windows 2000 PRO SP4 deluje odlično (celo včasih bolje/hitreje kot XP na mojem P4-ki, generacijska razlika med računalniki pa je faktor 2 - edino za USB 2.0 PCI kartico sem rabil namestiti gonilnike).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Duhec ::

@Energetik, poizkusi sledeč vrstni red, ko ti USB ključ deluje:
Desni klik na ''My Computer'', ''Manage'', klik na mapo ''DiskManagement'', tu se ti sedaj načeloma grafično predstavi tudi USB ključ kot Removable disk z neko črko. Desni klik na grafični del USB particije,''Change Drive Letter and Path'', ''Edit'', izberi pri ''Assign a drive letter'' neko črko iz konca abecede npr. W, strinjaj se z spremembo, pozapri vsa okna in restartaj komp brez da bi izklopil USB ključ.
Po restartu v raziskovalcu preveri, če obstaja W enota in če lahko do nje dostopaš. Nato izvedi klasičen programski Unplug USB ključa (varno odstranitev) ter ga ponovno vtakni. Če je napaka še vedno ista imaš lahko programski konflikt z USB gonilnikom kakšne tvoje USB enote, ki jo imaš priklopljeno na računalo npr. šoferji za USB tiskalnik, gonilniki USB digitalc, scener itd. Potem bi se moral malo igrati z deinštalacijo ostalih posameznih USB enot, ki so še priklopljene na računalo.

energetik ::

crnapika: Win 2000 je na novo nameščen, je pa res da nisem formatiral in je na FAT32.. Hotel sm jih samo sprobat, kako delujejo in imam dual boot z Win ME. So pa Win 2000 na drugem disku (slave). Mogoče jih to kej zafrkava.. Ne verjamem, da je kej skurjeno, ker na Win ME ključek deluje brez problemov.

Duhec: bom poskusil.. Res imam gor tud driverje za digitalca (Canon), ampak v Win ME na drugem disku.

energetik ::

Še neki sm ugotovil, ko na novo namestim Win 2000 SP4, mi USB controller inštalira kot "Unsupported VIA USB host controller", USB Root Hub-a pa potem sploh ne zazna. A je možno da Win 2000 ne podpirajo tega kontrolerja (če piše unsupported..)?

zee ::

mogoče rabiš gonilnik za čipset
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Duhec ::

@Energetik, povej katero plato imaš .

energetik ::

Plata: ECS P6BAT-A+ rev. 1.2C

Zdej sm dal gor driver "VIA PCI to USB universal host controller" namesto MS-ovega in še mal testiram.. Zdi se mi, da deluje, če med izklopom in ponovnim vklopom ključka preteče nekaj časa, ampak nism še sigurn..

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Me

Oddelek: Pomoč in nasveti
171402 (1113) bluefish
»

Windows 2000 se ob zagonu restartajo - zelo čudno obnašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
161407 (1190) Jackass
»

Windows 2000 SP4 Update Rollup 1 je tu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
223859 (3396) B-D_
»

SP4 za windows 2000 - kdaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
331684 (1027) Maxtor
»

Izšel nov Service Pack za Windows 2000

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
172402 (2402) Zheegec

Več podobnih tem