» »

NTFS in removable USB diski?

NTFS in removable USB diski?

KontraCepec ::

Na veliko forumih piše, da NTFS sploh ni primeren za removable USB diske, če jih uporabljamo na XPjih. Je to res?
Zakaj?
Zakaj je FAT32 boljši?
Krijejtiv

fiction ::

Za USB diske je pomoje vseeno. Pri USB kljucih se najbrz pozna zaradi Flash EEPROM pomnilnika.
Fora je, da je mozno samo doloceno mnogokrat pisati, potem blok crkne. NTFS je journaling filesystem
in vec pise na disk, poleg tega pa pri vsakem bralnem dostopu spremeni cas dostopa (kar spet pomeni pisanje).
Torej z NTFS bo hipoteticno USB kljucek hitreje crknil pri isti uporabit kot z FAT32.

KontraCepec ::

Mislim za 2,5" HDD na USBju. Sedaj imam 2 NTFS particije. Windowsi med prenašanjem diska iz enega računalnika na drugega kar naprej corruptajo datoteke in javljajo čudne napake (Delayed write failed). In to je že 2. disk. Prvega sem ravno zaradi teh nevšečnosti zamenjal...

Slišal sem, da NTFS driverji za XP uporabljajo cache (neglede na to, kaj je obkljukano pod policies). Poleg tega kar naprej zapisujejo last access time, kar tudi ni ugodno. Je pa pri FAT32 omejitev 4GB na datoteko in počasnejše delovanje.
Krijejtiv

gokky ::

Sam nisem imel težav z "Delayed write failed" pri NTFS (vsi diski, ki niso Flash, so pri meni NTFS) seveda pa vsakič uporabim Safe remove / varno odstrani.

solatko ::

Pojavlajnje napak pri pisanju na zunanji disk, je zaradi slabih gonilnikov za USB. Če imaš tega veliko, kupi PCI USB kartico 4+1, ker imajo svoj gonilnik, ne boš imel nikoli več problemov s to napako. Pa vedno daj varno odstranitev.

KontraCepec ::

Pobrisal sem obe particiji in na novo sformatiral v FAT32.
Če je kaka razlika, lahko potrdim, da je padec hitrosti OGROMEN. Prej sem 30 GB skopiral v recimo 1/2 ure, zdaj pa kopira že 2 uri, pa še ni na polovici... katastrofa.

Ampak če bojo podatki varnejši in ne bo več problemov, ni dileme; ostanem na FAT32.
Krijejtiv

solatko ::

KontraCepec - tak poseg nima nikakeršnega smisla, imel boš kup problemov, pa še podatki so bolj varni v NTFS particiji. Imel boš tudi enake probleme, morda malo redkeje. Če imaš dosti kopiranja, reskiraj tistih 10-15€ za kartico, pa ne boš imel nikoli več problemov s prenosi na USB naprave.

KontraCepec ::

Spet sem sformatiral v NTFS. FAT32 je 3x počasnejši pri kopiranju podatkov, kar je milo rečeno preveč.

Problem imam, ker na vseh računalnikih uporabljam hibernacijo. Če disk odklopim v hiberniranem stanju, brez predhodnega safely remove, pride ob ponovnem vklopu računalnika do napake pri pisanju v $Mft na USB disku, master file tabla. To lahko privede do koruptane particije, piše na Googlu. Bom pač moral pazit, ampak drugače ne gre. Pri FAT32 se to ne dogaja.

In ja imam obkljukano for fast remove ;)
Krijejtiv

luli ::

Nekdo je pred časom pisal o podobnih problemih. Kasneje je "priznal", da si je sam naredil USB kabel. Imaš mogoče isto "težavo"?

StratOS ::

Ne, sam uporabnik je kriv in njegove nastavitve "Delayed write failed" :) oz nastavitve za hibernacijo ter nastavitve dinamičnega diska.
Drugače je pa ta tema z napakami že preveč oguljena in razpasena ...
Hitrost pisanje je zaradi alokacije prostora, velikosti gruče seveda manjša pri FAT sistemih kot pri NTFS, da ne govorimo o security opciji NTFS diskovnega sistema.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

KontraCepec ::

Jaz še nikoli nisem videl nobenih "nastavitev hibernacije" nikjer v XP-jih in prvič slišim za "dinamični disk".

Ta, ki je kabel naredil sam sem bil jaz. Zdaj sem zamenjal disk in uporabljam samo priloženi originalni kabel. Napake so čisto iste kot pri starem disku, torej home made kabel nima veze.
Krijejtiv

Pyr0Beast ::

FAT in FAT32 sta dobra za USB ključke ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

StratOS ::

Nastavitve Power Managementa - hibernacije oz. Standby sta predvsem odvisni od APCI, OS in hardwarea.
Dinamični oziroma hot-plug diski oziroma eksterne enote imaš lahko recimo v WIN OS-ih nastavljene kot :
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

dudl ::

lp. jest mam pa eno drugo tezavo z diskom 3,5 kupil sem skatlo za zunanji usb disk ustaviv in lepo je delal kot removable device sedaj kr na 1x pa mi pise disk g:
Sicer me nc nebi motilo ce bi delalo na novem dvx/dvd predvajalniku z usb vhodom amak ne :( in ubistvu nevem a to zard tega ker ga zaznava kot disk in ne kot removable device a nebi v nobenem primeru ? ? PROSIM ZA POMOC

Pyr0Beast ::

Ce se nimas nic podatkov na njem, ga formatiraj na FAT sistem.
DVD predvajalniki NTFS-ja ne znajo brati, znajo pa brati FAT16 in FAT32 :)

Drugace, zgleda, ce si prej imel kaj gor, se ti je partricija zrusila, najbolje jo je obnoviti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD my book zmrzne na e-sata

Oddelek: Pomoč in nasveti
202240 (1858) MrStein
»

winsi ne prepoznajo več zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
62101 (1972) klemen1
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706809 (5270) Mavrik
»

FAT32 ali NTFS

Oddelek: Programska oprema
233199 (2793) andrej
»

NTFS +/-

Oddelek: Operacijski sistemi
171642 (1459) Loki

Več podobnih tem