» »

Problem pri flashanju Buffalo WHR-HP-G54 - zaflashan router

Problem pri flashanju Buffalo WHR-HP-G54 - zaflashan router

zvitorepec ::

Imam hud problem z wifi routerjem Buffalo WHR-HP-G54.
Nabavil sem si omenjeni Buffalo wireless router. Ker je imel originalno gor nemški vmesnik za nastavitve, sem ga hotel najprej posodobit z originalnim angleškim fw. Pri vsakem poizkusu mi je napisalo "ungulitg firmware" in ostal na originalnem fw (že to mi ni jasno, zakaj ni delovalo).

Potem sem se odločil (itak sem imel tak namen že na začetku), da dam gor TOMATO, ampak nikakor mi ga ni uspelo naložit. Prebral sem vsa možna navodila, uporabil tudi .bat file, ki je priložen, poizkusil ročno vpisati v cmd, vklapljal in izklapljal router kot zmešan... v glavnem nikakor ga nisem mogel naložit - tftp sploh ni začel nalagati fw.
OK, če ne gre tomato bo šel pa DD-WRT. Ponovno ista zgodba brez uspeha... Kot zadnjo možnost sem uporabil še "linksys tftp" kot je napisano v navodilih na dd-wrt strani.
Potem sem našel še dodatna navodila na tej strani:
-----
*Linksys TFTP server/client download here:
ftp://ftp.linksys.com/pub/network/ tftp.exe
*wrt.v23_generic.bin download here: http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/down.php?...
1. Connect router (power, wan side, lan side)
2. Power the router on if you havent already (the router will come on as soon as it has power)
3. Download the linksys TFTP util, open it, set the server ip to 192.168.11.1, and where it says "When upgrade fails,the program will retry" set it to 99 times,then fill or browse to the path to the DD-WRT image ex.(c:\documents and settings\dabronxbomber89\downloads\wrt.v...
4. Login to the router, and navigate to a page where you have the "restart" option. minimize this window.
5. Start the upgrade process on the linksys tftp util, and maximize the router gui page, and issue the restart command.
6. WAIT! do not touch the router or the computer!
7. wait 5 min.
8. DONE! you may now login to the DD-WRT web gui by going to 192.168.11.1 with a user name of root and a password of admin.
If this fails just reset the router back to factory defaults by holding down the reset button
------

Tokkrat se je dd-wrt začel nalagati, ampak ko se je končalo in napisalo, da je flashanje končano, nisem mogel več priti v nastavitve routerja (ne deluje niti 192.168.11.1. niti 192.168.1.1). Ne morem ga niti pingat. Na routerju gorita samo lučki za power in mali g, ki po malem utripa. Seveda sem potem poizkusil z istim programom ponovno flashati, vendar mi samo piše "erasing firmware, this may take a long time", ampak traja in traja, zgodi se pa popolnoma nič.

A sploh obstaja še kakšna možnost, da ga obudim k življenju ali pa sem ga čisto pokončal.
Resnično prosim za kakšen uporaben nasvet

Hvala!
HOWGH!

Pyr0Beast ::

Ko flešaš pa magari da zamrzne ga pusti raje kako uro pri miru.

Da pa se ruterčke obudit, pa če jih še tako zaflešaš ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zvitorepec ::

Saj sem čakal približno 10 min, ampak ker se z routerjem ni potem nič dogajalo, sem ga ponovno štartal.

Imaš, prosim, kaj več informacij, kako ga zbudit nazaj v življenje?
HOWGH!

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zvitorepec ::

Najlepša hvala Pyr0Beast... +100 točk zate!

Pravkar sem po teh navodilih - tistih čisto na začetku - uspel zbuditi router. Kar je pa še lepše, ima naložen dd-wrt v23 sp2 firmware. Sem bil kar malo skeptičen, da bo delovalo, ampak je očitno router potreboval samo dober krepčilni spanec preko noči |O

Hm, še nekaj...
Vseeno bi rad imel naložen Tomato fw - ali ga lahko naložim preko dd-wrt vmesnika (pri firmware upgrade) kot piše v tomato navodilih. Res ne bi rad ponovno doživljal včerajšnje nočne more, tako da prosim za nasvete oz. opozorila, na kaj moram še posebej paziti.
HOWGH!

jan01 ::

Tomato lahko naložiš kar prek web vmesnika. Le pred flashanjem tišći reset tipko kakih 30 s, da se vse nastavitve zbrišejo. Po uspešnem flashajem tomato firmwara(glej, da se je končalo!-da lahko že prideš v web vmesnik), še enkrat ponovi 30 s reset. Pa najprej poglej, če imaš najnovejšo verzijo tomato(v1.15).

Tr0n ::

Tomato ima prilozen .batch file, ki je namenjen za Buffalo flash.

Pyr0Beast ::

Stvar zna biti včasih 'nekompatibilna' samo zaradi shranjenih nastavitev (zna kaj izven 'meja' letet, pa se stvar zacikla) ... smo mel podobno kalvarijo z frendovim ruterčkom, ki je forwardal port 80, tako, da nisi mogel dostopati do njega drugače, kot preko telneta .. (v katerem nismo takrat znali shrant nastavitev) :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

zvitorepec ::

Tomato naložen - tokrat vse brez problemov.
Sedaj moram samo še porihtat nastavitve, zaščite,...

Hvala vsem za pomoč.

P.S.: Če pa ima kdo kakšen dober in uporaben link (razen wiki strani - to poznam) za optimalne nastavitve, forwardiranje portov,...itd. pa se priporočam.
HOWGH!

microera ::

Imam nov Buffalo:
WHR-HP-G54-2
ali ga je možno naložiti na DD WRT?

Kje bi dobil natančen opis programiranja?
LP

www.microera.si

zvitorepec ::

Buffalo lahko nadgradiš z različnimi fw-ji (tomato, dd-wrt, x-wrt,...)
Vsa navodila za flashanje so na straneh DD-WRT oz. meni ljubši in po mnenjih na forumih tudi boljši TOMATO.

PREDEN začneš, si ZELO natančno preberi navodila pri posameznem firmware-u (na internetni strani IN tista priložena fw)...
Preberi še moje težave s flashanjem na vrhu tega topica, da se ti ne bo zgodilo kaj podobnega :(. Jaz sem npr. moral flashati s posebnim programom od Lynksysa, saj mi po navodilih, ki so priložena fw, nikakor ni uspelo!
Obvezno upoštevaj tudi Pyr0Beast-ov nasvet!... ne bodi neučakan!
HOWGH!

Zgodovina sprememb…

rainmaker666 ::

imam belkin pre-n F5D8230-4.

ali lahko nanj naložim DD WRT ali Tomato

Binji ::

rainmaker ce ne znas najti tega podatka na straneh firmwareov, potem po moje boljse, da se niti ne lotevas flashanja
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

rainmaker666 ::

iskal sem pa nism nič našel zato pa sem vprašal če ima kdo kake izkušnje s tem.

microera ::

@zvitorepec
hvala....
Moram malo pogledati po forumih, ko bo čas.....
Lahko pa mi tudi kakšen odgovori kateri od teh dveh: DD-WRT ter TOMATO
je:
-bolj zanesljiv
-ima lahko čimveč klientov
-lahko vsakemu klientu omejiš bandwith?
LP

www.microera.si

zvitorepec ::

Na naslednjih linkih imaš virtual GUI za Tomato in dd-wrt, tako da se lahko igraš z nastavitvami, ne da bi ti bilo treba naložiti fw.
Tako se boš lažje odločil, kateri ti bolj ustreza
HOWGH!

OldSkul ::

Kr Tomato dej gor, ker je preprost in učinkovit.

Pyr0Beast ::

A se ker spomne na katerem zavihku lahko pogledaš AP-je sosedov v dd wrt ? :D

EDIT: Nevermind ... našu že :)
Pod status - Site Survey
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

N-E-O ::

Mi lahko nekdo pomaga, kje se spremeni ime wireless povezave, namreč zdaj mi prikazuje zgolj neke številke?
Uporabljam pa originalen firmware. Pod Admin Config je razdelek Name/Passwd, kjer spremenim polje AirStation Name, vendar ni nobenega učinka.
Follow the white rabbit.

Pyr0Beast ::

Poglej pod SSID.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720823 (4516) mtosev
»

težave z Linksys Wireless- WRT54G routerjem

Oddelek: Strojna oprema
423578 (1497) AC_DC
»

Ruter WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
473887 (2813) mihec87
»

Linksys_WRT54GL in T2_pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
72812 (2812) PARTyZAN
»

dd-wrt in static IP

Oddelek: Omrežja in internet
61560 (1477) roli

Več podobnih tem