» »

težave z Linksys Wireless- WRT54G routerjem

težave z Linksys Wireless- WRT54G routerjem

klemennnn ::

Kupil sem ga pred 3 dnevi, zanj odštel 100€ in sem dokaj nezadovoljen.
V mreži je moj osebni računalnnik, ki ga trenutno uporablja sestra in moj laptop(wireless). In morem rečt da moram vsakih par ur router resetirat ker se enostavno povezava prekine.
Sem ŽE nadgradil najnovejši firmware, tudi nisem se kaj igral z nastavitvami routerja, samo inštaliral sem ga z wizardom.
Imam tudi težave pri igranju online igrc, včasih se ne gre konektat.. Moja sestra pa včasih sploh ne more na internet tut če men na wireless deluje. Seveda sos vsi kabli prav povezani in sploh ne vidim vzroka zakaj bi to delalo..

pomoč prosim


PS imam povezavo 512/64
  • spremenilo: klemennnn ()

klemennnn ::

bump

bzp ::

A je wrt54G al wrt54GL? V prvem primeru, so te okoli prinesli ker za ta denar dobiš GL, ki je neprimerno boljši - nesi nazaj v trgovino, povej da se sesuva in prosi če ti zamenjajo za GL. Če že imaš GL verzijo, uporabi iskanje in preberi več o alternativnih firmware-ih. Vsak svojega hvali.

DD-WRT! :)

klemennnn ::

imam GS v6 ki je boljši od GL
firmware sem pa dobu linksys.com najnovejšega

Tomay ::

Na žalost ni čisto tako. GL je linux based, v6 pa vxworks. Sam imam V4, ki je zadnja verzija z linuxom in naj bi bila najbolj podobna GL verziji. Tudi z originalnim firmware mi dela b.p.
Aja ne uporabljam p2p programov. Ti utegnejo zabasat ta ruter in pomaga samo modificiran firmware.
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()

jan01 ::

Vse novejše linksysovi od v4 je zanič! Izjema vertija GL.
Nove GS imajo pol manj flasha. http://wiki.openwrt.org/TableOfHardware
V glavnem ZAMENJAJ!

amigo_no1 ::

Nategnili so te :/

Od Linksysa samo wrt54GL 1.1 ali wrv-200 (dela zelo dobro tudi pri p2p, samo domet je malo slabši)

Lahko pa ga flashaš z DD-WRT (v6 je full supported)
kako:
http://www.bitsum.com/openwiking/owbase...


Splača se pogledati tudi na wlan forum:
http://www.wlan-sat.com/modules.php?nam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

klemennnn ::

Mah.. kako ga naj zamenjam.. kupil sem ga v bigbangu in tam nimajo GL.. ma to je sux

klemennnn ::

jeje997 misliš da bo pol vredu če ga flasham ? pa verjetno bi garancijo izgubil lol

amigo_no1 ::

Ja garancija gre.
GL majo v Merkurju ali v kateri online trgovini (izbereš da ga prideš iskati k njim (če si v LJ) ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

klemennnn ::

Pa ne razumem.. Kaj to majo vsi takšne probleme z GSv6 kot jaz ? Zakaj jih potem sploh prodajajo.. če bom nesel nazaj v bigbang dvomim da mi bojo vrnili denar

ricola78 ::

Ne verjamem da imajo vsi take probleme. Sam imam wrt54G in je verzije 5. Nimam težav, je pa dejstvo, da so mi precej pomagali novejši firmware.
Imam tudi vx works, ki pa je baje pri moji varianti možna instalacija okleščenega linux firmwara. Predvsem ti ostali svetujejo drugo verzijo routerja ravno zaradi možnosti linux firmwara, ki ima več opcij kot ta z vxworks. Vendar za povprečnega uporabnika, bi moral zadostovati tudi tvoj router. Predvsem je razlika v količini rama. Link do vseh različic linksys wrt54g različic.
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ricola78 ()

Tomay ::

Si poizkusil resetirat router pa na novo skonfigurirat?
Voodoo 4Ever

klemennnn ::

sploh nisem kaj configuriral, samo MTU sem zmanjšal na 1300.. resetirat sem pa itak že velikokrat zarad disconnecta

morem kaj posebnega v settings skonfigurirat ali kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klemennnn ()

M-XXXX ::

Sam imam model WRT54GS v1.1 200 MHz 32 MB 8 MB pa mi pri p2p tud poklekne- internet postane neznansko počasen!

Tomay ::

Ne mislim resetirat v smislu izklopit iz elektrike ampak s tistim gumbom na zadnji strani.
Prej si poglej navodila, da boš lahko nazaj na net prišel in še kaj vprašal.:)
Voodoo 4Ever

klemennnn ::

pa sej to naredim skos ko mi neha delat.. tisti gumb na zadni strani..ali .. nebi smel-.- ? ...

Tomay ::

V bistvu bi moralo biti dovolj samo izklopit iz elektrike za nekaj sekund. Potem bi moralo delovat.

Če resetiraš moraš potem vsakič vse nastavljat. Če pa ti tako zašteka, da to ne pomaga potem je verjetno nekaj res narobe.

Kakšen priklop na net imaš (kabelski, adsl...)
Lahko poizkušaš tudi brez žične povezave (odklopi sestro), enkrat sem imel podoben problem, ker je bila mrežna na računalniku "čudna".

Kako si imel stvar rešeno preden si nabavil linksysa.
Voodoo 4Ever

klemennnn ::

imam kabel, preden sem dobil router se mi ni nikoli diskonektalo, prav nikoli nsiem mel težav, tako da nebom iskal težav v mrežni.
sem kontaktiral linksys live support včeraj in so mi dali par navodil: MTU naj zmanjšam na 1300, in da neki MAC enablam pa dam COPY MAC ADRESS ampak ko to MAC zadevco vklopim se mi sploh noče povezat.

zadnje 2 dni ugotablam da mi internet lepo dela čez dan, tudi do jutri ker sem pač na laptopu skos online, ampak ko grem v šolo vgasnem računalnik in ko pridem nazaj sestra teži da spet ni interneta.. tako da morem kabl ven potegnit pa nazaj not dat pa spet dela... čudno..

Tomay ::

Uporablja sestra kake p2p programe?
Imaš pri wireless nastavljeno kako zaščito (wep, wpa...)?

Tebi weireless prekine link ali samo nimaš več dostopa do neta?
Voodoo 4Ever

klemennnn ::

nobenih p2p
wpa personal
vse mi prekine, tut na osebnem računalniku,

v bistvu linka do drugega računalnika mi ne prekine, samo dostop do interneta.

klemennnn ::

v bistvu se popravim, link do drugega računalnika se mi zdi da ne prekine ampak ko se poskušam povezati na medmrežni pogon na drugmu računalniku ne gre...

bzp ::

Da ti tolk sesuva, ni normalno. Sploh brez p2p.
Si sploh kaj pogledal nastavitve routerja? Kako si imel prej povezano in kako imaš sedaj? Predvidevam, prej si bil ti priklopljen direkt na modem, sedaj si preko wireless, sestra pa preko kabla na router? Si ziher da ti router sploh drži povezavo, da jo ne tvoj računalnik?
Načeloma so na kablu priključki vezani na MAC od mrežne. Zna biti tudi to problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzp ()

M-XXXX ::

Imam Linksys ruter WRT54GS V1.1 Rad bi dosegel boljši signal po hiši- filme Xvid filme lahko direktno predvajam na TV-ju, pri DVD kvaliteti pa začne "štekat" Zanima me koliko je še varna št mW?

amigo_no1 ::

100 mW je uradno dopustna meja

klemennnn ::

seveda je vse prav zvezano, sem šov po navodilih

to mi ne gre v glavo:

sem šel v settings>status>local network pa stisnu oni DHCP cleints table in mi piše to

DHCP Active IP Table
DHCP Server IP Address: 192.168.1.1

Client Host Name IP Address MAC Address Expires
krneki-d4331b3c 192.168.1.100 00:0a:36:0c:86:67 19:32:01
krneki-a0438e 192.168.1.101 00:11:03:b0:b9:74 17:46:34

KAJ JE TO EXPIRES ? mi to slučajno odšteva kakšen čas kdaj me bo diskonektalo ali nekaj ?

Jaz ko sem router dobil nisem nič v settings spreminjal, mi mogoče lahko kdo pove kaj morem spremenit če je kaj za spremenit ?
Edino par stvari sem zaj spremenu po navodilih linksysove pomoči ampak mislim da ne pomaga.
Ljudje tam so mi svetovali da ga lahko reflasham, pa sem reku če lahko flasham z DD-WRT kot mi je že jeje svetoval in so rekli da bi lahko in bi verjetno pomagalo če ne kaj drugega

amigo_no1 ::

router po določenem času na novo določi IPje klientov (v tvojem lanu) preko DHCP (nič strašnega če zvečer ugasneš računalnik ali ga resetiraš)

Tomay ::

Ko ti prekine poskusi, če lahko prideš na modem. V brskalnik vpiši 192.168.100.1. Poskusi to tudi ob normalnem delovanju.
Voodoo 4Ever

klemennnn ::

zej ga nisem že 2 dni rabu resetirat ampak se mi wireless povezava prekine in takoj znova poveže vsakič kar me zelo moti ker se mi skos disconnecta v moji igrci. prekleto

klemennnn ::

zdaj se mi je wireless spet diskonektal pa sem samo gumb pritisnil za izklop pa nazaj na vkop pa spet deluje.. čist zmešano naj gre nekam ta linksys zabit

Han ::

Nastavi drug kanal za wireless... Sicer pa naloži DD-WRT. :)

klemennnn ::

spet so neki problemi.. mi je dovolj bom naložu dd-wrt mpak bom rabu malo pomoči.

http://www.bitsum.com/openwiking/owbase...

kateri tutorial naj gledam, prvi al drugi:

For the WRT54G v5, v5.1, and v6 ONLY

1. Download [vxworks_prep_v03.zip] and extract.
2. Download [vxworks_killer_g_v06.zip] and extract, OR create a custom firmware image with your MAC
......

ALI

For the WRT54G v5, v5.1, and v6 ONLY

1. Download [vxworks_prep_v03.zip] and extract.
2. Download [vxworks_killer_g_v06.zip] and extract, OR create a custom firmware image with your MAC
.....

Pri 3. točki ne najdem tapravga fajla če mi lahk kdo pomaga najsti.

4 in 5 točka mi pa nista nič jasni...

pomoč prosm o.o

amigo_no1 ::

Katero verzijo WRT54G routerja imaš ?
(če ne veš poglej tukaj:
WRT54G @ Wikipedia
[ v6 ima v serijski številki CDFD , v5.1 ima CDFC itd , v7 ima CDFE itd...] piše na samem routerju (spodaj ?)

3.)
Download [DD-WRT micro generic

zadnja stabilna verzija: ddwrt v23 sp2

http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/down.php...

fajl (2 od zgoraj):
dd-wrt.v23_micro_generic.bin


tale
http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/down.php...

4.
start/run/cmd/
tftp



5.

start/run/cmd/
ipconfig/all


nato prepiši številke za:
IP Address (npr 192.168.1.5) , (Subnet mask: 255.255.255.0 ??)
Default Gateway (ip routerja , zelo verjetno 192.168.1.1 ampak vseeno preveri ??)


in jih vpiši kot piše tukaj:
http://portforward.com/networking/stati...

slika:


6.
Pobiješ VXworks z vxworks_prep_v03.bin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Han ::

For the WRT54GS v5, v5.1 and v6 ONLY

At the moment for GS units this is a one way operation, no reversion back to VxWorks is available.

1. Download vxworks_prep_gs_v03.zip and extract.

2. Download and extract vxworks_killer_gs_v08.zip, OR create a custom firmware image with your MAC address embedded in it. See the 'Changing your MAC address' section below for more information.

3. Download [DD-WRT micro generic]. You may want to check [DD-WRT] to make sure there isn't a newer version than v23 SP1. Do not use the one labelled 'WRT54G' or 'WRT54GS', use the 'generic' version.

Klik... (dd-wrt.v23_micro_generic.bin)

4. If you don't know how to use (or don't have) a console mode TFTP tool (i.e. tftp.exe), download the Linksys TFTP transfer tool.

5. You will want to assign your network adaptor a manual IP address, since you may loose your automatically configured one and have trouble TFTP'ing the firmware. To do this see the troubleshooting section or google it. It's done at the properties dialog of your network connection, in the 'Internet Protocol (TCP/IP)' properties.

Tukaj ročno nastaviš IP za računalnik, prek katerega boš flešal router. Control Panel - Network Connections - desni klik na Local Area Connection - properties - Internet Protocol (TCP/IP) - Properties - Use the following IP address... IP nastaviš na recimo 192.168.1.145.

6. Go to your router's web based interface and enter the 'Administration' tab. Then select 'Firmware Upgrade' and choose the vxworks_prep_gs_v03.bin file. Hit apply. After a minute, your browser window will go blank. At this point, power cycle your router.

7. Again point your web browser to http://192.168.1.1. You'll see a different sort of firmware upgrade screen. This is the Management Mode. Select and apply the vxworks_killer_gs_v08.bin firmware upgrade. WAIT for your browser window to turn to report 'Success'. Have troubles? Try a different web browser, the http daemon in management mode is very finicky.

8. Now unplug the power cord of your router, then plug it back in. The power LED should now be blinking.

9. Now you need to do a binary mode TFTP transfer of DD-WRT micro generic to your router. To do this you can use the Windows TFTP console mode utility, the Linksys TFTP Windows GUI utility, or some other TFTP client. You may have to disable your firewall if by some chance it is blocking outgoing connections on port 69. Many TFTP clients don't default to binary mode, so be sure to specify it (i.e. the -i switch with the Windows console mode TFTP utility).

* For Windows TFTP console mode utility (example, adjust accordingly):
tftp -i 192.168.1.1 put dd-wrt.v23_micro_generic.bin

* For the GUI utility simply enter your router's IP (192.168.1.1), select dd-wrt.v23_micro_generic.bin, leave the password field blank, and initiate the transfer.

Do NOT reboot your router after TFTP'ing, this will happen automatically. It takes a couple minutes after the TFTP transfer finishes for the firmware to actually be flashed.


After your router reboots itself following the TFTP transfer, you should have access to the DD-WRT's HTTP interface at 192.168.1.1.

Congratulations, you're now running DD-WRT micro! This was a one time operation, future firmware updates do not require this process.

If you have problems, please visit an appropriate user forum to get aid from your fellow users. There are many common problems, and common solutions. I suggest the forums at [dd-wrt.com].

Remember, the default username and password for a new DD-WRT flash is:

* username: root
* password: admin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

klemennnn ::

WOW thx obadva, lepo sta to napisala. Bom probal jutri in vama sporočim rezultate o.o

klemennnn ::

Spet sem jaz.. Glihkar sem flashal router z dd-wrt in vse je šle lepo, le da na internet ta trenutek ne morem lol... Zgleda da bi še enkrat mogu vse nastavit tako kot takrat ko sem router dobil le da sem CD od linksysa izgubil, v bistvu ga je sestra nekam založila doma je pa ni.
Zdaj sem konektan na moj cable modem... Prej sem že šel v router setup in tam napisal svoj IP not in gateaway pa DNSje pa to pa še vedno ni delal...
ma kdo kakšno idejo kaj moraš prvo naredit potem ko flashah z dd-wrt da bo internet delal

TESKAn ::

Katerega ponudnika imaš? Statičen ali dinamičen IP?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

klemennnn ::

statičen. edino kar sem naredil je da sem v routerjevih nastavitvah že nastavil Statičen in in tiste gateawaye in DNSje.. kaj druge še moram narediti ?
PS mam arnes oz triero

Zgodovina sprememb…

klemennnn ::

Mah... Na prenosniku mi zazna mrežo samo ne more vspostavit povezave...

klemennnn ::

Po tem ko sem kloniral MAC adress je internet začel delovat, ampak na wireless se še vedno ne gre povezat, čeprav kaže da je dober signal po tem ko se hočem povezat reče da je mogoče "out of range"

ricola78 ::

Mogoče ti mrežna na pcu nagaja, da ti noče delat wirless. Kakšno enrkipcijo si dal za wirless, mogoče ti ta mrežna ne podpira kakšne enkripcije.
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

mitja424 ::

Mene pa zanima imam ta router linksys Wrt54gl in ko se povežem z njim na 192.168.1.1 mi zahteva da moram vpisati uporabniško in geslo tam vpišem admin/admin in ni pravo kaj je to?

AC_DC ::

Resetiraj ga z gumbom.

root/admin, če ni gor linksys fw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720830 (4523) mtosev
»

Problem pri flashanju Buffalo WHR-HP-G54 - zaflashan router

Oddelek: Pomoč in nasveti
192936 (2308) Pyr0Beast
»

Linksys_WRT54GL in T2_pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
72815 (2815) PARTyZAN
»

Problemi z firmware na linsysu

Oddelek: Pomoč in nasveti
131784 (1544) chucki
»

Problemi z resetiranjem Wireless Routerjem lINKSYS WRT54GS v4

Oddelek: Omrežja in internet
81636 (1547) jan01

Več podobnih tem