» »

internet ne deluje

internet ne deluje

primmy ::

Torej kupil sem nov comp, gor naložil win xp in vse potrebne priložene driverje. Stvar je v tem, da mi internet na starem rač dela normalno, na novem pa ga nikakor ne morem vspostavit. Imam t-2 in dinamičen ip. Na novem računalu sem preveril mrežno in pravi, da pravilno deluje. Zavoljo tega problema sem trikrat naložil winse in vsakič posamično naložil priložene driverje. Ker ni delalo sem naložil driverje iz neta in še vedno nič. Sedaj res več ne vem kaj bi blo lahk narobe, če mrežna pravilno deluje in so driverji ustrezni...;(

Hvala za vse odgovore!

AndrejS ::

Kaj pa nastavitve mreže... IP, DNS, GateWay,... ?

solatko ::

Pokliči na t2, da ti spremenijo ID mrežne kartice.

OmegaBlue ::

T2 nič ne gleda "id" mrežne. primmy lokalna mreža ti deluje normalno?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

primmy ::

Lokalna? A če se lahko računalniki med seboj povežejo? Nism še probal. Iz ruterja gre kabel na switch kateri razporedi signal na tri računalnike. Na obeh dela internet razen na mojmu, celo na mojmu starem računalniku dela samo na novem ne. pod DHCP server mi napiše, da je invalid IP. Če grem pod comand prompt, mi pusti gateway prazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primmy ()

Senitel ::

Jah očitno na routerju nimaš DHCP vklopljen, tako da nastavi IP, gateway in DNS ročno...

OmegaBlue ::

Kakšen router? In zakaj potem še switch? Če misliš tisti T2 modem potem ni čudno da ti ne dela, T2 dodeli 2 IP-ja in nič več.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

primmy ::

kako pa to nastavim?(dhcp, dns, ip) lahko da drži to, da dodeli samo dva ipja sam so hkrati do sedaj delali trije računalniki in mislim da to ni vzrok te težave... Sedaj so isto trije računalniki samo da sedaj moj nov ne dela, z razliko od starga.

primmy ::

ostala dva sedaj delujeta normalno. Tud če tastarga priklopim deluje normalno. To me najbol muči...

AndrejS ::

Tale tvoj IP 169.*.*.*. mi je zelo sumljiv... poglej kakšne IPje maš na drugih dveh računalnikih. Mislim da ti nimaš na routerju DHCP vklopljen in na ostalih 2 ročno nastavljene IPje

StratOS ::

Daj malce povej kako si povezan do ISP-ja.
Imaš kakšen router vmes.
Se vidi, da je posredovalnik tvoje konekcije do compa ima DHCP Enablan (router/modem ...).
Mislim, da je problem tudi pri network masq 255.255.0.0 ali DHCP gatewayu (255.255.255.255 - Invalid)
Torej za uspešno vspostavitev boš moral popraviti parametre konekcije ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Duhec ::

Zamenjaj mrežni kabel ali preveri dober kontakt na obeh straneh. Najboljš, da zamenjaš z UTP kablom od računalnika, ki dela.

primmy ::

torej iz modema gre kabl do stikala in od tam naprej do treh računalnikov. Ampak če isti kabl vklopim v star računalnik, mi normalno dela, zato ne vem če bi rabu dhcp popravlat. Kako se pa to nardi? Spremeni dhcp in gateway?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563480 (309) c23po
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375360 (4864) BorutK-73
»

Kako povezat dva routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
74471 (4248) Piqui
»

acquiring network address problem!!

Oddelek: Omrežja in internet
212218 (1954) bmatko
»

Windows 2000 server

Oddelek: Operacijski sistemi
251613 (1212) _Dejan_

Več podobnih tem