» »

Koliko bi bilo tole vredno

Koliko bi bilo tole vredno

McMallar ::

Zanima me, koliko bi bile vredne sledeče komponente:

- GA-K8NF-9 osnovna plošča
- Athlon XP 3800+ X2 z original hlajenjem
- 2GB DDR GEIL RAM


Poleg tega pa še

- GeForce 7600 GS

Hvala in LP.

McMallar ::

Prosim, mi lahko da nekdo oceno, koliko je to vredno? :D

mit3k ::

Plata: 20 €
Procesor: 40€ (v primeru da je socket 939)
Ram: 30€
Grafična: 40-50€

Drugače je pa vredno tolk, za kolk si to sposoben prodat.

jrtjtejtt ::

Jst sm isto plato, a643200 in 1GB rama prodal za 90€. Mislim da lahko za tole dobiš: 35€ plata, ene 50€ proc in ene 40€ ram. Verjetn boš ram in proc brez težav prodal, ker folk zlo išče upgrade za svoje 939 plate.

*TV* ::

cca 80 evrov ti dam jas za paket brez grafične.

več to žal ni vredno, saj dobis tak paket v trgovini z boljsim procesorjem in garancijo (ostalo enako) za pribl 140 ojrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: *TV* ()

McMallar ::

Sorry. Samo GEIL Value 2x1G Dual Channel RAM (kot ga imam) je 119€ - Funtech. Za manj kot 50% ga ne dam.

dejansan ::

jao kakšni komentarji, pol pojdi pa kar v trgovino *TV*

samo ram je vreden 65-70€

plata bi mogla iti brez problema za 35-40€, proc prav tako

grafična je pa tudi tukaj nekje okrog 35€

edit: da ne bo nesporazumov na koga je letelo
dejansan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejansan ()

McMallar ::

dejansan: tako nekje sem tudi sam računal, ampak saj veš, včasih pač vprašaš da vidiš kaj pravijo drugi.

Galaxy ::

Morš tudi vejet trgovat. Jaz sem za PC in Monitor dobil cca. 250€ (bedna plata, 2800+, 1GB, ati 9200) + 19" lcd monitor.

McMallar ::

Definitivno. Za 80€ tudi sam kupim še enkrat takšno konfiguracijo :D

Nekako sem želel dobiti eno oceno vrednosti. Nikjer nisem napisal, da prodajam. Zelo verjetno bom, odvisno je samo, koliko je to vredno oz. koliko dobim za to.

koyotee ::

Vredno je točno toliko, kolikor ti je kdo pripravljen ponuditi za to!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

McMallar ::

Oz. plačati >:D . To vem, ja. Kot sem že napisal, eno vrednost sem nekako dognal, zanimajo me vaša mnenja.

*TV* ::

ce si trd si trd.

komponente so stare, vecinoma verjetno brez garancije, star predpotopni ddr ram, slaba plata za navijanje.
Zdaj ne vem al mislis, da prodas zlato, ampak ta komp je vreden en drek.

Jas sicer kupujem za starse, enostavn poceni low end komp, nekaj podobnega tvojemu.

debil ::

Pretiravat pa res ni treba.

McMallar ::

@*TV*: Komponente so stare cca. 1,5 leta, kupljene pri Funtech (razen grafike, zato je tudi napisana posebej). Vse so še v garanciji tam.

Žalitve niso potrebne. Povedal si, koliko se ti zdi vredno, jaz mislim, da je več, OK? Kot so nekateri nad mano napisali, prodaš za toliko, kolikor ti kdo ponudi. Ti si svojo ponudbo dal, meni se zdi premalo. Če pač ne bo zanimanja za mojo ceno, jo bom pač malo spustil ali pa sploh ne bom prodal.

To je zate low-end?... :\

*TV* ::

Jaz pač gledam, da ugodno kupim, ti pa da ugodno (zate) prodaš.
Ta tvoja konfiguracija je trenutno low end. Če grem v trgovino, po
tak računalnik z diskom in ohišjem, je cena okrog 200-250 evrov. In to je
low-end (edino kaki Sempron bi prišel par deset evrov ceneje).

Za mene je debata končana. Želim, ti samo še vso srečo pri prodaji.

lp

McMallar ::

OK. Potem pa zaključiva z debato.

Če kupuješ PC za starše, potem si ga pa enostavno kupi v tisti trgovini. Veliko sreče tudi tebi.

damjan11 ::

Po mojem vredno okoli 150e
Ram sem sam prodajal 2x1gb in je bilo zanimanje kar veliko. Za dva giga sem dobu65e. Tako da ram se da prodati BP.
Plato pa proc tud ne bo teško prodati, samo oglase je treba dajati in biti malo fleksibilen z ceno. Včasih je treba tudi požreti kakšnih 10e če hočeš prodati.
Verjetno pa hočeš prodati in kupiti novejše in zmogljivejše komponente.
Veliko sreče pri prodaji.

opeter ::

Še največ vrednosti zgoraj ima prav RAM. Ker je DDR1. In ker je DDR1 (nov) zelo drag, sploh če gledam cene DDR2.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Volta ::

Jaz mislim, da bi za tole konfiguracijo na bolhi iztržil nekje vsaj 170 evrov. Namreč, 1GB ddr rama se da prodati za 40 evrov brez problema (sem jih tudi sam), tako da že za sam ram dobiš zagotovo 70 evrov. Grafična je vredna nekje 40, za procesor in ploščo pa dobiš zagotovo okrog 60 evrov, po vsej verjetnosti pa še precej več. Tako, da ne te konfiguracije najprej zelo nizko cenovno in zmogljivostno ocenit, nato pa za mali dnar kupit od tistega človeka. Ta finta že dolgo več ne vžge :)

McMallar - pa srečno roko pri prodaji ;)

McMallar ::

Hvala za odgovore. Če dobim kupca, grem v nakup novega, ja.

damjan11 ::

Tudi jaz sem naredil enako. Prodal starega in kupil "novo" konfiguracijo.
Prodal sem:
Opteron 165 ..... 80e
Asrock SataII....... 40e
2x1gbDDR1...... 70e


kupil pa sem.

E6750..... ....100e
p5b delux... 80e
2x1gbddr2 800mhz.... 45e


Vse skupaj dela kot urica:D :D

McMallar ::

Jaz imam bolj v mislih sledeče:
- E8400 ali Q6600
- P5K-E
- 4GB RAM

IVo ::

Moje mnjenje je da se q6600 velik bolj splača kot pa kak E8400 in podobni. E8400 so pomoje predvsem za tiste k tekmujejo med sabo v SuperPi scorih, saj ta izrabi samo 2 jedra. Quadi pa bodo s časom vedno bolj izkoriščeni (že zdaj je opazna kar velika razlika med quad in dualcore procom v 3dmark06) in se mi zdi odlična ponudba če tistim 200€ ki ste jih nameravali dati za E8400 dodate še cca 30-40€ in imate 2 jedra več...no to je sam moje mnenje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

McMallar ::

S časom...

E8xxx ima 6Mb L2 cache, Q6600 pa 8Mb. Razlika je v L2 cache / CPU + hitrosti FSB. Se res štirijedrnik bolj splača kot E8xxx?

Edit:
Sicer, če je Q6600 res boljši (230€) proti E8400 za 194€, bomo pa že zbrali tistih 36€... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McMallar ()

kmetek ::

dejansan: meni pa ponujajo 50€ za ASUS M2N SLI DLX, ki je med top platam za AM2....da ne omenim še 1,5 letna garnacija....hočem zanjo 65€ pa se mi folk kao smeji....NORO, a ?

dejansan ::

mogoče pa nisi za trgovca kmetek pa čeprav bojda delaš v tem fohu :D

sam sem brez problema prodal gigabytko ga-m55s-s3 za 60€ samo to niti ni pomemben, bolj pomembno je to, da am2 plato lahko kupiš v vsaki štacuni z računalniško opremo, s939 že malo težje, tudi ddr ram je občutno dražji od ddr2, in x2 proci za s939 so zelo redki in posledično držijo ceno napram enojedrnikom, kjer npr. athlona 3000+ ne morem prodati za 15€

zato sem tudi napisal ceno po komponentah, ker noben pri vsaj malo pameti ne bo kupil kompleta in bo kot *TV* zavil po novo v štacuno, nekomu, ki je pa crknila plata ali bi samo nadgradil proc ali ram pa je tole čisto dovolj in še edno ceneje kot pa nov komplet

upam, da vsaj malo tega kar sem napisal razumeš kmetek, drugače bi probal še kaj narisati samo mi risanje ne gre ravno najbolje

ps: za plato ti dam 55€
dejansan

kmetek ::

pa asus m2n sli dlx je nova skoraj 100€......v naših trgovinah kjerkol....to ni za odmet.

lol dejansan me ma za kmeta zaradi nicka....eh 65 pa ptt free :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

McMallar ::

Še nekaj me zanima - kaj je bolj smiselno in ZAKAJ:

- Q6600 : 4 jedra, 8Mb L2 cache, 1066MHz FSB, 2400MHz
- E6850 : 2 jedri, 4Mb L2 cache, 1333 FSB, 3000MHz

Po skoraj vseh testih na Tom's Hardware je E6850 boljši. Nekako se ne morem odločiti.

Ali je še bolj smiselno čakati na E8400?

dzinks63 ::

:)) Kupi E8400 (cca185€) pridejo kmalu , oziroma so že tu, štijedrniki nimajo smisla, nudijo premalo za svojo ceno, niso iskoriščeni. Dolgoročni nakup se nikoli ne izplača. Kupi nekaj za 1 do max 2 leti in potem menjaj po potrebi. Sploh ne vem, če se kje primerljiv quad bolje odreže od E8400, razen v 3dmarku, kar je pa itak bv.

McMallar ::

No saj tako sem tudi jaz razmišljal. Ampak vsi trobijo, da je quad "best buy" trenutno. Verjetno bom res počakal na E8400.

Edit: Si ga že kje zasledil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McMallar ()

kmetek ::

lol dzinks63 spet strela s svojimi cenami, no kje je e8400 185€ brez da napišeš elektronika.si

pa še on ima 199€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

dzinks63 ::

:)) E8400, pridejo baje v petek, sam sem ga že rezerviral.

Kmetek ti še pa vedno z neumestnimi komentarji streljaš, res ti ni pomoči. Lahko bi bil bolj na tekočem

McMallar ::

DiTech ima ceno 190€, ampak še nobenega na zalogi. Zato sprašujem.

Kmetek, kaj pa tvoje mnenje: 2 ali 4?

tilinho20 ::

Q6600 je best buy. Sem gledal teste pa pravijo, da je najboljši nakup.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

dzinks63: ti pa s tvojimi cenami, a cel iščeš kje boš dobil kak cent ceneje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29847237 (33930) dzinks63
»

Dual Core AMD/Intel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107589177 (24485) Isotropic
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
737559 (5548) Goli
»

sestavljanje kompa...kaj kupit

Oddelek: Kaj kupiti
492261 (1152) iLichu

Več podobnih tem