» »

sestavljanje kompa...kaj kupit

sestavljanje kompa...kaj kupit

BluRaY ::

LP! Js si sestavlam komp pa mam nagledanih neki stvari pa me zanima ce ma kdo ze kake isuksnje pa se je za podobno ceno kej bolsga al pa za manjso kej podobegač.
TNX.

Procesor:
Procesor Intel Core2 Duo E6850 3GHz, 775

Osnovna plošča:
Matična plošča Gigabyte GA-P35-DS3L, 775

Grafična kartica:
Grafična kartica XpertVision GeForce 8800 GT, 512MB, PCI-e

Ram:
Geil DDR2 2x2GB 800 MHz

tilinho20 ::

Kupi raje proc. Q6600 (po testih veliko boljši, prib. enaka cena), pa ram vsaj 1000mhz. Če hočeš igrat Crysis na resoluciji 1680x1050 pa vse na max. je prešvoh grafa. Priporočam ti, da vprašaš koga če ima tanovo 8800 gts ter kako mu dela(vse na max. ter resolucija1680x1050)! Ploščo pa ti priporočam Asus-ovo. Npr. kako P5KC, P5K...

tilinho20 ::

No, ram maš lahko tudi 800 mhz, ampak ne vem kako dobro se tale dva modula navijata ( na 1000mhz).

billgates ::

Če boš vzel dvojedrnega maš ga za 200 evrov Intela 8400 3 ghz, 45nm Klik

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Ampak je štirijedrnik boljši!

YOU ::

Vzam Q6600 Q6600

kozmy ::

Če kupuješ za dlje časa, se ti splača počakat 2tedna na nove štirijedrnike od Intela, če ne pa vsekakor e8400 ;)
Grafično pa Gainward 8800GT :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozmy ()

tilinho20 ::

Zdele bodo prišli kmal v Slocenijo Q9450!

IVo ::

Če misliš navijat vzam kako bolj "konkretno" plato...

tilinho20 ::

To je tudi res! Kakšno do 250 EUR bo res zelo odlična! Pa Asus!

BluRaY ::

kaka je pa razlika k ta Q6600 ma 2.4GHz un pa 3.0GHz, v čem je boljši. 1000MHz rami so tut dost drazji. Ce kdo ve kake bojo kej cene štiri jedrnikov naj prosim napise.

BluRaY ::

Aja pa neki navijat ne mislim glih verjetn tak da rabim najbols tak k je.

solatko ::

Plato obvezno x38, pa čim dle od ASUS-a, zemraj večji šrot.

IVo ::

@Solatko, model ne prbiji! Asusove plate so vedno bile in vedno bodo bog in batina med matičnimi. Tudi sam jih kupujem že nekaj časa in nikoli nisem imel problemov, z vsako pa dosegel odličen OC. Tak da ne govor o čem nimaš pojma...:\ ;)
Asusove P35 plate so tako dobre kot X38, no x38 ima boljšo podporo crossfireu in malo boljše komponente, sam če mene vprašaš je P35 čist zadost;)
Glede proca je pa tko q9450 (mislim da ima 7 možno da 8, sam ne verjamem) se ne splača vzet za navijanje zaradi prenizkega množilnika, q6600 ima pa že malo bolj konkretnega (9) in boš z njim dosegel višje clocke + nekaj € cenej je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

tilinho20 ::

Ima ma kakšen tanovi procesor od Intela vsaj 9 multi???:\

mtosev ::

ASUS naj se izogiba??? WTF?

Jaz mam super izkusnje z ASUSovomi maticnimi ploscami.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

IVo ::

Mislim da ima in sicer q9550...

BluRaY ::

kake so kej razlike med firmami za RAM.

vlaho ::

Spet odvisno kolk si prpravljen placat...Gail ti je dost poceni lahko pa vrzes dnar za kake Corsaire

BluRaY ::

ka mislte o tej grafični Gigabyte GeForce 8800 GTX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BluRaY ()

billgates ::

Kakšen pa imaš monitor? Namreč če nimaš res velikega monitorja se ti po mojem mnenju bolj splača vzet 8800gt.

BluRaY ::

pozitron ::

Za q6600 so 1000mhz rami brezveze. Če misliš navijat je 800mhz več kot dovolj, verjetno se boš že prej ustavil kot pa 400x9. Pridobil ne boš nič omembe vredno, če imaš 1000mhz rame in furaš rame na več kot fsb.

Moje osebno mnenje glede asus plat je, da high end plate so verjetno res zakon, kar se pa tiče mainstream in budget plat je pa gigabyte boljši, vsaj zadnje čase. Manj oskubijo mainstream/budget plate, ter je z njimi manj težav. Integriran audio, NIC je ponavadi enakovreden dražjim sestram, asus pa velikokrat uporabi cenejše varjante. (Npr. p5b, p5k) in je potem s tem samo sranje, nepojasnjeno hreščanje, atheros driverji za NIC delajo težave, Jmicron, itd.

billgates ::

Za tvoj monitor 8800 GT, ker GTX-sa enostavno ne rabis. 384 bitno vodilo GTX-sa je za večje monitroje in ločlivosti.

BluRaY ::

OK

BluRaY ::

ce ma kdo kako dobro kombinacijo brez navijanja naj napise pls.Drgac pa tnx za use nasvete.

BluRaY ::

ka mislte o tej osnovni plati?:

Matična plošča Gigabyte GA-P35C-DS3, 775

solatko ::

iVO - Imel sem 3 asusove plate in vse tri so ga srale, da sem na koncu prešaltal na Gigabyte, s katero nimam nobenga problema. Asusove plate so super PRO variante, cenejše pa so srot, če ne verjameš poglej mal teste in mnenja v SWPOWER, pa na forumih (kolk majo problemov z asuskam), tako, da za enkrat Gigabyte x38 D6Q je zakon.

IVo ::

No pač asus tebi prinaša nesrečo men pa srečo... Mel sem par Gigabyte plat in malo več ASUSK (zato ker so se bolje navijale). Iz tega dejstva svetujem da je bolje asus, plus da sem tudi sam na parih forumih videl kako se pritožujejo čez gigabytke... Pa svetujem ti da nehaš brati SWpower in podobne (plus ves info k ga dobiš iz njih, dobiš na netu sam z več resnice...) ker ponavadi nimajo pojma o čem govorijo.

solatko ::

SWpower testira sam in niso dovzetni za reklamna testiranja, tako kot večina pc revij. Od zadnjega testiranja plat se jim je najbolj obnesla Gigabytka z P35 čipsetom. Drugače pa tako kot sem rekel ASUS dela izredno kvalitetne profesionalne plošče, tisto pa kar je ceneje je pod nivojem njihovega padajočega renomeja. Nekateri prisegajo na Intelove plate, drugi na MSI, vendar za sedaj vsi malo resnejši preizkuševalci plat najvišje postavljajo trenutno Gigabyte X38 DQ6 - plošča profesionalne kvalitete s ceno okoli €200.

IVo ::

No potem bi prosil da mi daš link do vsaj enega resnega preizkuševalca matičnih plat, ki ima gigabytko? Poglej malo na stran OC-LAB2 kjer so sami taki (no tudi jaz) in mislim da NOBEN nima gigabytove matične. Lahko si pa pogledaš tudi teste trenutne asusove LOW-END matične in kakšne rezultate dosegajo z njo. Sam imel P5B (P965 chipset ki je bila low end matična in sem na njej navil E6300 na 3600MHz, če je to slab rezutat OCja, sm pa helikopeter...:\ ).
BlueRay se zanima za low end gigabytke ne pa "high end" Gigabyte X38 DQ6 katero mu ti ponujaš. In če primerjamo low end gigabytko z asusuovo P5KC nima gigabytka nobenih šans...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

IVo ::

No ok dam ti prav glede DQ6, ravno sem najdel enga OCerja ki je spravil svojga E8400 na 5000+MHz (pognal skoz SuperPI 1MB)...

Andre18 ::

Rami so zdele po 1gb patriot s hladilnikom 800mhz na http://www.nakupi.net neverjetno pocceni. Se splača pogledat!

M-XXXX ::

http://img204.imageshack.us/my.php?imag...
Test na P5K (dobrih 100€ vredna matična)

TOP ::

Tako kot je M-xxxx že povedal,trenutno je Asus zakon plata,tako za navijanje,kot normalno rabo.Če bi solatka mal bral tud tuje forume in ne sam Slovenske bi videl,da Gigabytke so dobre za normalno uporabo,za navijanje pa ne,ker so hroščate.

solatko ::

Top - sledim tudi tuje forume, saj na slovenskih je bolj malo, oziroma se večina eni in isti pojavljajo povsod. Blue ray je napisal, da ne misli navijat računalnika, zato je Gigabyte zakon, drugače pa gigabyte tudi obnavlja bios in driverje hitreje kot asus, tako da je manj problemov. Probaj dobiti nove driverje za dve ali tri leta stare plate ali grafike na asusu, ali pa na kakšni drugi firmi (abit, gigabyte, msi), boš videl kakšna razlika je (asus pač živi na lovorikah še iz časov 478, A, 939 plat pa še prej, ko so bile vsaj profesionalne plate dejansko no1.

BluRaY ::

še eno vprasanje mam glede procesorjev v cem je razila ce ima procesor tehnologija izdelave 65 nm al pa tehnologija izdelave 45 nm

debil ::

Manj se greje, manjšo voltažo rabi, baje bolje navija, itd.

BluRaY ::

kir se manj greje in vse?

debil ::

45nm.

BluRaY ::

zakaj je pol Procesor Intel Core2 Duo E6850 3GHz 775 drazji od Procesor Intel Core2 Duo E8400 3GHz, 775 pa naj bi bil Procesor Intel Core2 Duo E8400 3GHz, 775 bolsi pa je vsenno 40 evrov cenejsi

billgates ::

Zato ker je idelan v 45 nm tehnologiji, ki je cenejša za proizvodnjo, ker lahko naredijo manjše čipe.

BluRaY ::

a potem se mi bol splaca 45nm???
tule so linki od procesorjev se se kdo kej ma za dodat:
Procesor Intel Core2 Duo E6850 3GHz, 775
Procesor Intel Core2 Duo E8400 3GHz, 775

kak je pa glede hitrosti met tema dvema brez navijanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BluRaY ()

M-XXXX ::

V vseh pogledih je nova generacija hitrejša tako da ne vem kaj še ramišljaš!

debil ::

V tvojem primeru, koliko denarja misliš dati, ti ne bo greh uzeti E8400. Ali pa kar E8500 če si pripravljen za procesor odšteti 250€, boš sigurno bolje zadovoljen kot pa z E6850.

billgates ::

E8400 definitivno.

BluRaY ::

mogoce noobsko vprasanje ampak vseeno nevem kulk bitna sta ta procesorja k sn dau linke?

M-XXXX ::

Vsi tanovi so 64bit, najbrž pa bi te ubilo će bi malo na net pogledal?

BluRaY ::

a kdo ve kir Shader podpira tale grafa Grafična kartica Leadtek WinFast PX8800 GT, 512MB, PCI-e kr js nism zasledil nikir.

iLichu ::

shader 4.0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
737550 (5539) Goli
»

nov računalnik - kaj priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
142848 (2383) Gorky
»

Maticna proc

Oddelek: Kaj kupiti
221901 (1755) brdi
»

Racunalnik do 1100€

Oddelek: Kaj kupiti
102017 (1882) dzinks63
»

nakup komponent osebnega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
373075 (2540) xpolhecx

Več podobnih tem