» »

Vista °&° Xp

Vista °&° Xp

davkok ::

mam nasledn problem

js sm uporabnik viste ultimate in na drugem koncu hise imam komp z win Xp pro.... zdj bi pa js rd nredu printer shraing na xp-ju sam k mi vista nikakor ne najde printerja prej ko sem imel Xp je use normalno delalo zdaj ima vista to neki čist drgač in sm zgublen:D

tko da bi vs prosi za pomoc..nasvete...

Hvala, LP

teddy81 ::

Pozdravljen!

Zdaj ne vem ali imaš angleško ali slovensko...jaz imam angleško in upam, da ti bom lahko kako pomagal.
Če klikneš z desno miškino tipko na ikonico za omrežje pri uri, se ti odpre meni in izbereš Network and Sharing Center (torej spodnjo opcijo) in odpre se ti naslednje okno.


Tu moraš imeti tisto obkroženo na On. Poskusi se poigrati. Potem pa moraš iti v control panel (nadzorno ploščo) in pri Printers (Tiskalniki) dodati nov tiskalnik, se ti odpre novo okno, kjer te vpraša ali želiš Local printer ali Network, Wireless ali Bluetooth printer in ti izbereš slednjo. Moralo bi ti ga najt. Seveda, če imaš v Xpjih narejeno, da ga deliš v omrežju.

Upam, da sem ti kaj pomagal.
Če ne, pa še pozivam druge.
Lep pozdrav.
Teddy

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: jvolk ()

davkok ::

No zdj saj najdm komp z Xp-ji... zdj je pa problem sledelč (slika use pove):




Hvala za pomoc, LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: jvolk ()

davkok ::

vidm da o visti kle nima nuben pojma:\

Highlag ::

Nimam ravno veliko pojma o šeranju printerjev, pa sem brez kakšnih večjih težav nastavil v Visti printer, ki je šeran na WXP home računalniku.

Ni neka huda umetnost. Na XP-jih moraš imeti vklopljen file and printer sharing, in oba računalnika morata biti v isti mreži. V visti ni nujno, da je vklopljen Printer sharing, če nimaš na Visti printerja. Glede na to da računalnik vidiš ni pa dostopen bi rekel, da na XP-jih nimaš kaj vklopljenega. Printer na XP-jih tudi klikni in izberi share
Never trust a computer you can't throw out a window

teddy81 ::

Težko je svetovati, če ne veš kaj si že vklopil in kaj si morebiti pozabil.

Poglej, če je tvoj XP računalni v pravi mreži. Na start meniju, pojdi na Moja omrežna soseščina (če imaš razširjen start meni). Potem pa izberi Oglejte si računalnike delovne skupine


Preveri, če se ti pojavita tako XP računalnik in VISTA računalnik.
Ali pa preveri, če ti mogoče požarni zid preprečuje: Preveri pri požarnem zidu, pri izjemah, če imaš obkljukano Skupna raba datotek in tiskalnikov.

To še je ena možnost.
Javi, če je kaj od tega uspelo.
Lep pozdrav.
teddy

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

AntiFriz ::

Vklopi printer, dodaj ga v skupno rabo, dodaj uporabnika na visti med uporabnike na xp, odpri nadzorno plosco na visti, pojdi pod printerje, desen knof-dodaj in ga poisci v mrezi. instalera ti se potrebne driverje in to je to.

Po sliki sodec nimas pravic na xp masini oz. nimas nic sharano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win7 pa vista v omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
172031 (1780) tey007
»

Povezava dveh računalnikov eden Vista drugi XP

Oddelek: Omrežja in internet
265489 (3455) arozma
»

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

Oddelek: Strojna oprema
132039 (1919) nejcek74
»

Windows XP so zares šteti dnevi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13015483 (10762) tinlad3n
»

LAN XP+Ubuntu (PROBLEM!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151481 (1337) bibip

Več podobnih tem