» »

Ipconfig 192.168.1.2 (remote dekstop

Ipconfig 192.168.1.2 (remote dekstop

boula ::

Ker ogromno uporabljam remote desktop - in sprašujem ljudi za ip, sem opazil, da ima velika večina 192. 168. 1. X
to mi je vse razumljivo, samo čudi me, da je v celi sloveniji še največ osdtopal en ki je imel 192. 168. 2. 1 ali 192. 168. 2. 3
vsi vemo, da povsot piše, da je na netu ni možno da sta dva ip-ja enaka. Samo mislim da nas je več kot 255 +2 :d

Samo me zanima koliko od vas ima tudi 192. 168. 1. X

Glavno:

In če res ni mogoče narobe kej, da mi kolega reče da ima ip - 192. 168. 1. 2 -

Zadnje čase se ne morem več povezat( remote desktop) - pa se mi zdi da mi ne zna prav ip-ja pogledat, vendar sej je tako:
- pod cmd- napise ipconfig - in na ta ip bi moralo delat remote desktop connection - karkol napiše pod ip, ane?

SaXsIm ::

emm... To je lokalni ip (LAN). Globalni (WAN) je tisto kar morajo imeti ljudje po sloveniji različno, da lahko dostopajo do interneta. In ne, v omrežju ne moreš imeti dveh enakih ipjev.
SaXsIm

StratOS ::

Notranje mreže so tako skonfigurirane preko DHCP serverjev, usmerjevalnikov, posredovalnikov ...
Kam bi pa prišli, če bi imela vsaka taka naprava svoj identični IP, še ipv6 sistem bi bil premajhen :)

Sam imam na tem računalniku fiksen IP 192.168.5.102, na net se povezujem preko ruterja DHCP posredovalnika z gatewayem 192.168.5.200, ta ruter pa preko DHCP dobi od kabelskega modema ...


Remote desktop znotraj notranje mreže recimo intranet, kaj pa če se hočeš povezati z kakšnim zunanjim PC-jem ?
Poglej če ti firewall ne blokira konekcij na obeh straneh.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

volkec ::

StratOS, nemoreš imeti 192.168.5.x subneta, ker mam sam tega. Prosim izberi si drugega. :D

StratOS ::

Ne govorim o subnetih oz. maskah podomrežij, če sploh veš kaj je to in kaj konfigurirajo.

Govorim o klient IP-jih znotraj končnega skupka oz. omrežja.
Preberi si malce moj začeten post, drugače pa preglej kak priročnik, online enciklopedijo ipd ...
Če te moj notranji IP moti me tvoj enaki nič ne moti, moje spreminjanje ima lahko težke trajne konfiguracijske in komunikacijske, da ne govorimo o dostopnih posledicah v mojem omrežju in ostalih ločenih omrežjih sistema.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Duhec ::

Ma @volkec je mislu ironično glede na tvoj stavek:" Kam bi pa prišli, če bi imela vsaka taka naprava svoj identični IP....."

Zheegec ::

Saj vsaka naprava drugače ima svoj naslov - samo ne IP 0:)

Boula: na remote desktop se povežeš z IP naslovom, katerega tvoj usmerjevalnik/server/komp/whatever dobi od ISP. Nasvet - zrihtaj si domeno :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boula ::

Glavnega še vedno nisem izvedel - bom drugače vprašal. Lahko bi stestiral sam, vendar nimam ruterja.

Predstavljajte si router - na katerega so priklopljeni 3 računalniki. A če vsak napiše Ipconfig v cmd - dobijo vsi različne. Samo halc je tle -ali je ta ip zunanji ali notranji. Ker jz bi rad da bi da unga k je zunjanji - da se lahko z remote connection povezem nanj.

Moje mnenje je, da z IPconfig dobiš pravega, čeprav je naslednji "gateway" router. A je al ni?

Slowenc ::

Vsi trije računalniki bodo imeli lokalni IP. Router ima pa na WAN priključku javni ip, ki je unikaten (noben na svetu nima istega).
Skiny gate.

Slowenc ::

Z ipconfig boš vedno dobil tisti IP ki mu ga nekdo dodeli, v tem primer router. Če pa bi bil PC direktno na modemu, bi mu pa modem dodelil javni IP.
Skiny gate.

StratOS ::

Poglej ruter je skonfiguriran, da se poveže na ustrezen način do ISP providerja, najsi bo to preko statičnega IP, avtomatsko preko DHCP, preko PPPoE,PPTP,L2TP ...
Torej po domače ruter je povezan do ISP preko "zunanje povezave" oz. zunanjega WAN MAC/IP.
Ruter more imeti ustrezno pravilno vnešena ISP podatke/gesla ipd ... da lahko deluje.
Ker ruter v večini primerov deluje kot DHCP server oziroma posredovalnik lahko po domače ustvari oz. shara trenutno povezavo.
Preko DHCP lahko avtomatsko dodeli IP klientov ali pa klienti z fiksnimi IP-ji zahtevajo preko usmerjevalnika gatewaya oz. strežnika mrežnih naslovov DHCP IP.
V primeru DHCP se vse izvaja preko usmerjevalnika oz. gatewaya, podmrežje ruterja je definirano preko subnet maske.
V tem omrežju vsak klient dobi svoj IP, če ima kdo isti IP lahko pride do že znanega sporočila.
Torej za komunikacijo znotraj zaprtega omrežja ne moreš imeti dva ista IP-je seveda za ustrezno komunikacijo.

                            Nastavljen ruter za ISP
------ abc.def.ghi.jkl------------- RUTER -------------------------    Klient 1
    dns: dns.server.ISP       gateway 192.168.1.1                      192.168.1.100
                                       |                               dns: gateway (192.168.1.1)
                                       |---------------------------    Klient 2
                                       |                               192.168.1.104
                                       |                               dns: gateway (192.168.1.1)
                                       ----------------------------    Klient 3
                                                                       192.168.1.120
                                                                       dns: gateway (192.168.1.1)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Duhec ::

@boula, zunanji WAN IP ti pokažejo kaki namenski programi npr. IP2

boula ::

hmm ok hvala za dodatna znanja :)

stratOS lepo si napisal.



1.Samo v praksi še vedno ne vem kako dobiti pravi zunajni IP od računalnika, ki je pod routerjem?a je ipconfig dovolj ali ne? A res se da samo z namenskimi programi kakor pise komentar nad mano?
2. in če je računalnik priklopljen direktno na modem -
a) je pol vedno dinamičen IP?
b) je IP - pod ipconfig vedno pravi za remote connection?
c) kako narediti statičen IP?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()

boula ::

sej vi bistvu sem končno uspel stestirat - da če imaš pod routerjem - in daš ipconfig je un standarden IP - ki ga ima po moje 1/4 slovenije -ki sm se čudu kako imajo lahko iste. Pol pa če greš na Google in napišeš MY IP - pol vidiš da v bistvu imaš enga druzga. ----> in ta je pravi za remote desktop

MAm prav ali ne?
samo vseeno pa se ne morem ma enga povezat - pa ima vse prave nastavitve...hmmm

K0K0 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

boula ::

Hvala KOKO, vendar vsega tega ne potrebujem trenutno, si bom pa zagotovo prebral poleti predno grem delat :)

zdaj bi rad samo rešil problem remote desktop

boula ::

Poleg unga zgoraj (če smo že pr tem) bi rad moj IP naštimal tako, da ni skoz fiksen vendar ga lahko spremenim - priklopljen pa sem na router do katererga nimam dostopa.

sem že proval IP/renew pa ne pomaga niti comande:
echo ipconfig/flushdns
ipconfig/flushdns
echo ipconfig/release
ipconfig/release
echo ipconfig/renew
ipconfig/renew
exit



kašen nasvet?

radiokills ::

Ne vem če sem te čist prav razumel, a pomoje rabiš port forwarding. To naštimaš na ruterju, se pravi doličiš port in (notranji )ip na katerega naj letijo paketki ki so prišli na določen port. V xp-jih je default port za remote desktop 3389. Če rabiš za več računalnikov na notranji mreži jih moraš pač spremenit (za vsakega naj bo različen). Takole jih spremeniš.

radiokills ::

Sicer si pa le poglej linke, ki ti jih je dal KOKO, tam je vse kar potrebuješ, ne bo ti škodovalo če se malo osnov naučiš

boula ::

bom si vse prebral.

tegale pa ne vem če bom lahko rešil -

ker trenutno nimam dostop ne do svojega ruterja ne do njihovega. Če je res problem da nimajo oni na routerju kanale odprte.
zanimivo pa da z MSNjem vedno dela pomoč.

Slowenc ::

Ce si iz LJ, se lahko dobiva kje, pa ti pokazem zadeve, kaj in kako je treba nastavit, ker se mi zdi, da se vedno ne stekas zadeve. V tej temi smo ti ze najmanj 3x razlozili stvar, pa se vedno ne locis razlike med javnim in lokalnim IPjem, kar je osnova za vse kar je povezano z routingom in forwardiranjem.

PS: brez dostopa/administriranja do routerja ne bos naredil nic.
Skiny gate.

Slowenc ::

Aja, se to: tukaj odpiranje portov nima veze, vazno je posredovanje portov (port forwarding).
Skiny gate.

StratOS ::

Poglej fiksen dodeljen ali dinamičen IP ti lahko priskrbi le ISP (torej zunanji).

Torej če hočeš imeti kakšen WEB server je dobro, da imaš vedno fiksen IP (zaradi hitrosti in enostavnosti predvsem), tako da ti lahko registrator vedno spremeni ta IP v ustrezen DNS zapis in/ali obratno( oziroma črkovno znakovno obliko URL ). Lahko pa imaš tudi dinamičnega, ki ga preko dinamičnih providerjev DNS-ja ustrezno naredijo konverzijo.

Tu gre seveda za dodeljeni naslov ISP-ja.

Če hočeš imeti v lokalnem omrežju fiksen IP mora seveda administrator na ruterju preveriti obseg IP številk ( DHCP opcija ) , preveriti katerega ti je mogoče fiksno dodeliti, seveda pa potem moraš tudi sam fiksno opredeliti parametre kot npr. IP, subnet mask, gateway in ostale DNS opcije posebej če si del kakšne domene, NAT ipd ...

Torej če tudi nimaš opcije dostopa/spreminjanja nastavitev do ruterja še lahko vseeno če je opcija DHCP dobiti fiksen lokalni IP na mreži, le če ni še katerih restrikcij na ruterju ali zasedenosti številke, seveda le z ugibanjem obsega in izbiri pravilnega.

Da bi torej spremenil opcijo dinamičen/fiksen IP pri ISP pa moraš oz. mora administrator oz. upravljalec omrežja poslati dopis in zahtevati spremembo pri ISP-ju.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329176 (29632) ignats
»

Manifest zbrisan pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
385701 (4814) xApeiron55
»

DD-WRT konfiguracija omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151518 (1282) Hayabusa
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313617 (3091) NeMeTko
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614798 (4026) Microsoft

Več podobnih tem