» »

Barva slike v FF in IE7

Barva slike v FF in IE7

_Beast ::

Ok, nisem od včeraj smao nič mi ni jasno, ko sem editiral sliko sem opazil, da ima firefox drugačno barvo slike medtem ko ima internet explorer 7 spet drugačen prikaz.

Prilagam sliko in kot vidite ima pri IE7 slika vidni rok kjer se konca, medtem ko pri FF ni.

Ima kdo kaksen nasvet?

www.lukalavrisa.com - kreativne rešitve.

sverde21 ::

V kakšnem formatu pa je tista slika? PNG? GIF? Probaj spremenit format.
<?php echo `w`; ?>

Gost ::

Pa saj sliki sta enaki, kajne?

Po mojem je drugačne barve le ozadje na desni strani. Poglej samo sliko brez html kode v obeh browserjih in bomo vedeli.

PS: Aja, gre za header_bg.png sliko. Sem pogledal kemija.org.

Ja, IE7 drugače prikaže pngje. Daj raje v GIF format.


PS2: Glede na to, da je leva slikica v jpg formatu, daj še header_bg v jpg format. Tako ne bo odstopanj med header_bg in tistim "logotom".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

sverde21 ::

Ja obe sliki daj v enak format, najbolje png, pa bi moralo delovati.
<?php echo `w`; ?>

netanyahu ::

Poglej še v Safariju, to boš šele presenečen. Barva je dugačna kot v MSIE in Firefoxu.

Izgleda, da imaš zmešnjavo z ICC barvnimi profili. Sliko si urejal s Photoshopom, kjer je bil vključen kak čuden profil. Informacija se je vstavila v sliko in to sedaj nekateri browserji uporabljajo, nekateri pa ne.

Preveril sem MSIE, Safari, Firefox in Opero (vse Windows) in prva dva profil iz slike upoštevata, zato slika izgleda "narobe", druga dva pa ne.

Nisem ekspert na tem področju, ampak za Safari je znano, da upošteva informacije o barvnem profilu iz slik, Firefox pa ne. Firefox prinaša podporo za to s prihajajočo verzijo 3. Uganka pa je MSIE -- glede na teste ( 1, 2) informacije ne upošteva, čeprav tvoja slika izgleda narobe.

680x0 ::

PNG podpira gamma correction atribut, ki naj bi kao prikazovali sliko enako na vseh monitorjih, ne glede na nastavitve monitorja... Ker ostali formati (JPEG, GIF, CSS background) tega nimajo, nastane problem, ki si ga zgoraj opisal.

Zadevo rešiš tako, da PNG lahko posnameš v PS brez tega tributa s SuperPNG pluginom, ali pa iz že narejenega PNGja atribut odstraniš s TweakPNG.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297328615 (52764) htmltroubles
»

photoshop in brskalniki - problemi z barvami

Oddelek: Izdelava spletišč
151774 (1554) opeter
»

Internet Explorer 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10117154 (13124) 3p
»

Prozornost slik in IE

Oddelek: Izdelava spletišč
241270 (1008) smok3
»

Microsoft oživlja nadaljnji razvoj Internet Explorerja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
645936 (5936) Poldi112

Več podobnih tem